Kanonierzy odpadają z EFL Cup, Arsenal 1-4 Man City

Kanonierzy odpadają z EFL Cup, Arsenal 1-4 Man City 22.12.2020, 21:56, Łukasz Wandzel 1544 komentarzy

Ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City był dla Arsenalu kolejną okazją, żeby odbić się od dna. Obyło się jednak bez niespodzianki i to podopieczni Pepa Guardioli znaleźli się w najlepszej czwórce tego turnieju. Po słabym początku spotkania londyńczycy zdołali wyrównać i gdyby wykorzystali nadarzające się okazje słabości rywali, mogliby nawet wygrać. Drużyna Mikela Artety nie zdołała uniknąć nagminnych ostatnio błędów indywidualnych. Choć nie skończyło się na jeszcze jednej czerwonej kartce dla zawodnika The Gunners, to tym razem w kluczowym momencie zawiódł drugi bramkarz, Runar Runarrson.

Arsenal: Runarsson - Mustafi, Gabriel, Kolasinac - Cedric, Elneny (66' Smith Rowe), Ceballos, Maitland-Niles - Willock, Lacazette (77' Balogun), Martinelli (48' Pepe).

Manchester City: Steffen - Cancelo, Dias, Laporte, Zinchenko - Rodri (77' Walker), Fernandinho, Silva (70' Torres) - Mahrez, Jesus, Foden.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już przegrywał. Niepilnowany na lewej stronie Zinchenko niemal z linii końcowej dośrodkował w kierunku Gabriela Jesusa. Główka brazylijskiego napastnika The Citizens otworzyła wynik spotkania. Przy utracie gola szczególnie raziła postawa defensywy, w której przez nieporozumienie ani Gabriel, ani Mustafi nie powalczyli o futbolówkę. Manchester City od początku dominował i nie pozwalał Kanonierom nawet dotknąć piłki. Gospodarze przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala. Wywalczenie w 13. minucie rzutu rożnego było dopiero pierwszym przejawem nacisku na podopiecznych Pepa Guardioli.

Londyńczycy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania w 32. minucie. Asystę przy golu zaliczył wracający niedawno po kontuzji Martinelli, a podanie wojowniczego Brazylijczyka wykorzystał Lacazette. Pomimo remisowego rezultatu do przerwy, Arsenal głównie bronił się przed atakami City. Szczególnie wykazał się Runarsson, który wybronił strzał z bliskiej odległości Gabriela Jesusa. Imponującym wyjściem z bramki popisał sie także Steffen, co mogło skończyć się fatalnie dla Martinellego. Młody piłkarz został kopnięty przez golkipera gości, ale po otrzymaniu pomocy medycznej dokończył pierwszą połowę...

...po czym zszedł w 48. minucie drugiej odsłony spotkania, a zastąpił go Pepe. Tymczasem wydawało się, że gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, ale namiastkę nadziei odebrał kibicom Arsenalu Mahrez, uderzając z rzutu wolnego. Koszmarnie zachował się w tej sytuacji Runarsson. Bramkarza Arsenalu zaskoczyła piłka lecąca wprost do jego rąk. Islandczyk po chwili po raz kolejny wyciągał futbolówkę z siatki. Niepoukładana druga linia Arsenalu i niezauważona przez zespół sędziowski pozycja spalona pozwoliły Fodenowi podciąć futbolówkę nad bramkarzem The Gunners. Strzelec trzeciego gola pomógł ugodzić Arsenal raz jeszcze, kiedy to w 73. minucie Manchester rozegrał rzut rożny na krótko, a Foden dośrodkował, podkręcając piłkę. Wynik spotkania głową ustalił Laporte.

Kanonierzy po raz kolejny przegrali spotkanie przez błędy indywidualne w defensywie. Obywatele dłuższymi momentami dominowali, lecz mieli też swoje słabsze momenty, których piłkarze Artety nie potrafili wykorzystać. Kluczowym momentem był początek drugiej połowy i gol stracony z rzutu wolnego, chociaż wtedy londyńczycy jeszcze próbowali. Po trafieniu Fodena z pozycji spalonej (w EFL Cup nie ma VAR-u) było jasne, że Arsenal nie sprawi niespodzianki. Tym samym zespół z Emirates Stadium odpada z Pucharu Ligi Angielskiej na etapie ćwierćfinału

EFL CupManchester CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 838823.12.2020, 00:08

@schnor25 napisał: "I nikt nie powie, że żyliśmy w nudnych czasach. Piłkarsko, Messi, Ronaldo i nasz Robercik. Kto wie, może będziemy świadkami spadku AFC do Championship, wydarzenia obcego kibicom sprzed 30/50/80 lat... Do tego Covidzik. Dziwny ten rok..."

:Obys żył w ciekawych czasach" - takie tam stare chinskie przysłowie pasujące do tego co sie dzieje.Same negatywy,wiec pasuje.

Vermaelen5 komentarzy: 265923.12.2020, 00:06

Autor raportu chyba aż zachlał ze smutku

beczkaafc (zawieszony) komentarzy: 2523.12.2020, 00:05

do dzis, za zle wyniki, nie obwinialem tylko artety. ale i pilkarzy, zarzad.. arteta swoimi wyborami duzo przeskrobal. willian, saliba, ozil, mustafi, xhaka, guendo, toriera.. to nie jest jeden blad..
ale to co ten klaun zrobil dzisiaj z martinellim to juz dramat. jak chlopak wyadnie znowu na pol sezonu to nikt mu tego nie wybaczy.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2423.12.2020, 00:02

@simson16:

Bedzie lepiej w 2021, wierze

aaron_maj komentarzy: 182223.12.2020, 00:02

@Pietraszko napisał: "Rezerwy Arsenalu przegrywają z pierwszym składem City bez De Bruyne tylko i Edersona i ludzie są źli bo Arsenal nie wygrał?"

Ludzie są zli bo Arsenal nie wygrał poważnego meczu od 2 miesięcy.

schnor25 komentarzy: 1854623.12.2020, 00:01

aaron_maj komentarzy: 182223.12.2020, 00:00

Ósmy z rzędu mecz w krajowych rozgrywkach bez zwycięstwa. Teraz tylko w ryj od Chelsea i Brightonem, a dziesiąty mecz bez zwycięstwa będziemy mogli świętować w czerwonych barwach strefy spadkowej.

grzegorz1211 komentarzy: 1031222.12.2020, 23:59

Teraz mecz z Chelsea to pewnie wtopa będzie, ale później Brighton, WBA, Crystal Palace i New Castle. Mecze o życie dla Arsenalu XD

XandeR komentarzy: 972022.12.2020, 23:59

Arteta jest za młody i nie stanowi autorytetu

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52422.12.2020, 23:56

Można przegrać. Można też mecz oddać bez walki. Arsenal skorzystał z drugiej opcji. To naprawdę jest gorsze niż 1:4.

XandeR komentarzy: 972022.12.2020, 23:54

BTW, Ljungberg > Arteta

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52422.12.2020, 23:53

@schnor25
I niebezpiecznie zbliża się do tego, by pierwszy raz od 108 lat Arsenal spadł z ligi.

noth komentarzy: 264322.12.2020, 23:53

On why he played Martinelli in the second half

Because he was pushing saying that he was completely fine. He wanted to try so we gave him the possibility to try.

beczkaafc (zawieszony) komentarzy: 2522.12.2020, 23:52

to kto lepszy? barista czy wuefista?

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141922.12.2020, 23:51

XandeR komentarzy: 972022.12.2020, 23:51

Hah, ja mówiłem że 2019 to najgorszy rok w moim życiu min. Po śmierci mamy, ale 2020 mnie ładnie wyjaśnił, także nie mówcie hop, bo może być gorzej. Patrzcie Emery vs Arteta chociażby

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41722.12.2020, 23:51

@bobslej22 napisał: ""Brak błędu Runarsona, brak bramki ze spalonego i już robi się tylko 1:2, więc Twoje gadanie jest bez sensu"

Dobre to hahaha . Mogę już iść spać"

Idź idź.

Tylko że gdyby to się zdarzyło w drugą stronę to narracja byłaby taka, że słaby Arsenal wygrał na farcie. Zawsze tak jest ;)

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2020, 23:50

@Simpllemann: Mikel śrubuje klubowe rekordy.

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41722.12.2020, 23:49

@Arsenal_Londyn napisał: "Po prostu słabe masz te argumenty, może dlatego do nas nie docierają. Pomyśl, że i tak może być, jesteś w stanie?"

Możliwe. Czytając jednak na co dzień te stronkę śmiem wątpić, że problem tkwi po mojej stronie. 90% userów to frustraci, którzy oczekują trofeów na już, pięknej gry na już, a najlepiej to i LM. Jeśli chcesz to możesz zerknąć w moje dłuższe komentarze i sobie przeczytać bo szczerze mówiąc nie chce mi się pisać tego samego po raz 4278.

simson16 komentarzy: 461422.12.2020, 23:48

@Traitor: Witaj w klubie, 2020 rok Nagorszy w moim Życiu... zapamięta m ta datę na długo...:/

Koroniarz komentarzy: 1023022.12.2020, 23:47

Uciekam Panowie, trzymajcie sie dzielnie !!!

Garfield_pl komentarzy: 2831322.12.2020, 23:47

@lordpat napisał: "No tak.
Wystep Martineza byl fatalny.
Mial wtedy... 20 LAT !!!
W wieku 25 lat prezentowal bardzo dobry poziom"

8 lat zajęło mu dojście do poziomu na którym jest, Runnarson ma jeszcze 3 w takim razie ;) a tak poważnie, to bez spiny, pisałem tam, że to żartobliwy ton :D

bobslej22 komentarzy: 836222.12.2020, 23:46

Dobre to hahaha . Mogę już iść spać.

XandeR komentarzy: 972022.12.2020, 23:45

Twittery dają że Martinelli podobno z kulami do karetki wsiadł po meczu i odjechał.

bobslej22 komentarzy: 836222.12.2020, 23:44

Mu

@Simpllemann: Z Arteta coś czuję wszystko będzie pierwszy raz i to z tej złej strony. Na razie dobrze mi idzie.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52422.12.2020, 23:42

Pierwszy raz od 1961 roku City zdobyło 4 gole na stadionie Arsenalu.

Joker_224 komentarzy: 522222.12.2020, 23:42

A co jeśli FA Cup i Tarcza to efekt zazębiającego się projektu Emeyego?

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2422.12.2020, 23:41

2020 to najgorszy rok w moim zyciu, nic nie wychodzi personalnie, mam nadzieje, ze chociaz raz w tygodniu na 1.5h zapomne o problemach i pojawi się uśmiech na twarzy

@Simpllemann:
W Atletico podwajali mu pensję więc z głodu by nie umarł. Chodzi o ambicje. Przekonywali go trofeami i projektym tymczasem pokopali i musi walczyć o utrzymanie w lidze

maniek56 komentarzy: 300722.12.2020, 23:38

@Simpllemann napisał: "Kolejny raz czytam, że szkoda Parteya. On ociera łzy funtami i już mu nie jest przykro."

Nie zgodzę się, są piłkarze którzy mają więcej ambicji niż Ozil.

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41722.12.2020, 23:38

@Arsenal_Londyn napisał: "Uuuu zostało nam tylko już ad personam, jak nisko..."

Argumenty do Was nie docierają, próbowałem :))))

XandeR komentarzy: 972022.12.2020, 23:38

Kabaret przeżywa swój renesans dzięki Arsenalowi.

Nawet nie mam pomysłu jak to naprawić, tak wiele rzeczy jest złych w tym klubie i najgorsze, ze NJKOMU na nim nie zalwzy, tylko kibicom którzy gówno mogą

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2422.12.2020, 23:38

@Koroniarz:

pierdzielenie, toz na pepe sie patrzec nie da i to tylko pokazuje, ze statystyki czesto sa kupke warte

Koroniarz komentarzy: 1023022.12.2020, 23:36

Nicolas Pepe has created the second most goal scoring chances after mesut ozil since he arrived at the club.
He had double figures in goals and assists last season under different managers.
He's been attacked and hated by the manager because he's not deemed to be good

Źródło: twitter

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52422.12.2020, 23:35

PietrasM komentarzy: 250122.12.2020, 23:33

Mikela może ma teoretyczne pojęcie jak zawodnicy powinni się zachowywać na boisku, ale nie ma bladego pojęcia o prowadzeniu drużyny... prowadzeniu klubu..

Ilość złych decyzji jest zatrważająca.
Nikt już nie uwierzy w trenera który tyle przegrał.
On już jest kompletnie spalony.

kwiatinho komentarzy: 1313222.12.2020, 23:32

Niech teraz Neville powie czy Arsenal dzisiaj był nudny?! Runnarson obalił flache z kolegami i liniowym w przerwie i dał odpowiedź na tą rzekomą nudę.

Szkoda jedynie Martinellego (kontuzja) oraz Parteya który wbił w niezłe szambo zamiast łapać punkty w Atletico

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72422.12.2020, 23:32

Uuuu zostało nam tylko już ad personam, jak nisko...

AlexVanPersie komentarzy: 806422.12.2020, 23:32

Chciałem tylko powiedzieć, że moje ostrzeżenie ważne jest tylko jeszcze jeden dzień.

Robi mi się smutno, że nie będzie mnie witało codziennie i przypominało mi co się stało się w Arsenalu.

Ale przyznam szczerze, że choć napisałem słowo ZNISZCZY drukowanymi to nie spodziewałem się takiego upadku.

To już 180 dni a codziennie to zdanie jest coraz bardziej aktualne.

Laczekzette komentarzy: 63022.12.2020, 23:30

Ogólnie jestem Arteta out
ACZKOLWIEK

gdyby tak każdy .... np taki Auba jezdzil na dupie jak Martinelli to tez by to inaczej wyglądało

Młody dzisiaj pokazał ile można ugrać samym zaangażowaniem

Takie coś widzę jeszcze w Gabrielu Lacazecie i Sace

Reszta

Meh jak nie idzie to nie idzie

Trudno

MCX018 komentarzy: 138822.12.2020, 23:30

@1D_Sentimental: @1D_Sentimental napisał: "Nie wydaje się w dyskusję z kimś tak ograniczonym jak Ty, sorki"
Zaleciało hipokryzją....

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2020, 23:30

Covid, przypadek? Nie sądzę. Destabilizacja Arsenalu, przypadek? Nie sądzę...

Koroniarz komentarzy: 1023022.12.2020, 23:29

@Alonso: podobno w costa cafe szukają baristów hahaha

Arsenal96l komentarzy: 502722.12.2020, 23:28

@1D_Sentimental: Zaśpiewać Ci na dobranoc?

varatas komentarzy: 256522.12.2020, 23:28

@lordpat: W wieku 25 lat? Co?? B dobry okres Martineza to w zasadzie okres od kiedy wskoczył za Leno. Wszystkie jego poprzednie wypożyczenia i występy w pucharach to zawsze było coś nie tak.