Kanonierzy ośmieszeni na Goodison, Everton 3-0 Arsenal

Kanonierzy ośmieszeni na Goodison, Everton 3-0 Arsenal 06.04.2014, 16:37, Marcin Stefaniak 2602 komentarzy

Wyjeżdżając na Goodison Park mieliśmy ujrzeć heroiczną walkę Kanonierów o odstawienie Evertonu w walce o czwarte miejsce. Podopieczni Wengera razem z Francuzem nie mieli jednak zamiaru nikogo zaskakiwać i w niebieskiej części Merseyside pokazali swoim fanom chyba jedynie pośladki.

The Gunners po raz kolejny w tym sezonie zhańbili klubowe barwy i zostali na każdym kroku ośmieszeni przez Everton. The Toffees nie wygrali tego meczu umiejętnościami czysto piłkarskimi, a wolą walki i chęcią wygranej. Oliwy do ognia dolał Arsene Wenger, który obserwował jak jego podopieczni strzelają sobie w kolano i nie zamierzał z tym nic zrobić, ale czy dla ekipy z północnego Londynu stanowi to jakikolwiek problem? Na koniec tygodnia piłkarze i tak na swoich bankowych kontach ujrzą te same sumy pieniędzy.

Everton: Howard - Baines, Distin, Stones, Coleman - McCarthy, Barry, Osman (c) - Naismith, Mirallas, Lukaku

Arsenal: Szczesny - Monreal, Vermaelen (c), Mertesacker, Sagna - Flamini, Arteta, Rosicky - Podolski, Cazorla, Giroud

Podopieczni Martineza nie zamierzali bawić się w piłkarskie szachy i od pierwszych minut ruszyli do zmasowanych ataków. Już w 2. minucie groźnym strzałem z dystansu Wojciecha Szczęsnego chciał sprawdzić Leon Osman, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska spróbował Lukas Podolski, ale i on nie trafił w światło bramki.

W 10. minucie po starciu z Bacarym Sagną boisko musiał opuścić Leon Osman, którego zastąpił Ross Barkley.

Zejście kapitana nie wpłynęło jednak na grę Evertonu i już w 14. minucie było 1-0. Wojciech Szczęsny zdołał obronić strzał Romelu Lukaku, jednak futbolówka powędrowała wprost pod nogi rozpędzonego Stevena Naismitha, a Szkot wepchnął ją do bramki obok bezradnie interweniującego Polaka.

Koszmar The Gunners rozpoczął się dosyć szybko, więc mógł trwać w najlepsze. Poza świetnym dośrodkowaniem Bacary'ego Sagny i niecelnym strzałem Oliviera Girouda z 21. minuty Kanonierzy oddali pole Evertonowi i grali na poziomie drużyny walczącej o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

W 24. minucie po wznowieniu z rzutu rożnego Kevin Mirallas wszedł z piłką w pole karne i uderzył blisko krótkiego słupka, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny.

W 33. minucie po kornerze dla Arsenalu zagotowało się w polu karnym, jednak strzał Oliviera Girouda został wybity. The Toffees popędzili z kontrą, piłka dotarła do ustawionego na prawym skrzydle Romelu Lukaku. Choć 99% zawodników wiedziałoby doskonale, że Belg będzie szukał strzału lewą nogą, pech chciał, że w 1% znaleźli się zarówno Nacho Monreal, jak i Thomas Vermaelen. Lukaku nie zrobił sobie kompletnie nic z amatorskich prób odebrania mu piłki i huknął nie do obrony.

W 40. minucie zupełnie przypadkowo (co zresztą nikogo nie widzi) piłka znalazła się pod nogami Lukasa Podolskiego. Niemiec po raz kolejny tego dnia spróbował strzału na bramkę i zrobił to bardzo dobrze, ale niezawodny na linii bramkowej był Tim Howard. Kilka minut później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Po tak fatalnej pierwszej części spotkania mogliśmy oczekiwać, że Arsene Wenger od razu zdecyduje się na zmiany i wprowadzi przynajmniej Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina. Francuz widział to jednak inaczej i nie zamierzał nic robić.

Tak nieodpowiedzialne zachowanie szybko zemściło się na Francuzie. W 60. minucie piłkę w środku pola Bacary'emu Sagny odebrał Kevin Mirallas. Belg zbliżył się do szesnastki Arsenalu, zagrał do Stevena Naismitha. Pierwszy przy piłce był jednak interweniujący Wojciech Szczęsny. Polak jednak po raz drugi w tym meczu nie miał szczęścia i piłka powędrowała w okolice jedenastego metra. Tam dopadł do niej Mirallas i obijając nogi Artety wbił ją do bramki.

Trzybramkowa strata wreszcie zmusiła Wengera do zmian i na boisku pojawili się Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain.

W poczynaniach Kanonierów nadal było jednak widać kompletny brak woli walki. Nie ma się czemu dziwić, w końcu grali tylko, by dograć te 90 minut i zapomnieć o kolejnym żałosnym występie.

W 87. minucie jeszcze raz The Gunners oddali groźny strzał z dystansu na bramkę Tima Howarda, tym razem w głównej roli wystąpił Chamberlain, ale po raz kolejny amerykański golkiper Evertonu zdołał sparować piłkę poza bramkę.

Już w doliczonym czasie gry do bramki rywala trafił Yaya Sanogo. Gol jednak nie został uznany, gdyż Francuz był rzekomo na spalonym. Jak pokazały powtórki, gol dla Arsenalu został zdobyty prawidłowo i powinien być uznany.

Kilkadziesiąt sekund później Martin Atkinson zakończył męki Kanonierów i gwizdnął po raz ostatni.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 309.04.2014, 10:14

rider - nie do konca

Akurat OX czesto w miare czesto probuje gry 1na1 - wiadomo, ze jak gra w srodku to ma mniej miejsca na drybling, a jego kiwka polega glownie na szybkosci

Rosicky tez raczej mija rywala, jesli nadarza sie okazja - robi to w odpowiednich momentach, nie szuka dryblingu na sile jak Jacek czasami, ale daje rade

To jednak za malo

Pamietam, jak Giroud ostatnio kogos przeszedl i oddal strzal za pola karnego - normalnie nie poznalem chlopa :D

Od poczatku kiedy do nas trafil, praktycznie nikogo nie potrafil przejsc z pilka, a tu taka niespodzianka :D

mskafc komentarzy: 579609.04.2014, 10:12

rider

prawda, u nas chyba tylko z aktualnego składu tylko Ox potrafi dryblować, no i Santi jeszcze, ale on blizej 30-40 metra kiwa..

mskafc komentarzy: 579609.04.2014, 09:43

trzeba wpuscic troche swiezej krwi do skladu, bo aktualnie jest wiekszosc zepsutej.

Rider komentarzy: 242209.04.2014, 09:43

ostatnio zauważyłem, że w Arsenalu jest zasada. Lepiej podać do tyłu niż dryblować. Brak Walcotta jest dla nas katastrofą. Wtedy nawet Sagna nie wyrabiał, a teraz nie ma komu z przodu podawać.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19209.04.2014, 09:33

dailymail.co.uk/sport/transfernews/article-2600386/Serge-Aurier-lines-Arsenal-PSG-Monaco-snubbed.html

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 01:43

R700, no taka smutna prawda. Nie pamiętam kiedy ostatnio Arsenal potrafił założyć na rywalu szczelny pressing. Średnia wzrostu w pomocy pewnie około 175 i wagi około 70 kg. Do tego nieumiejętność wygrywania z topowymi zespołami i kompromitujące porażki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 01:33

p19

obecnie nie ma artykulu polskiego czy zagranicznego, ktory by nie wytykal braku charyzmy AFC, ale co sie dziwic po tych grzmotach z czolowka po 0-3 , 1-5 , 3-6, 0-6.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 01:26

R700, niezły artykuł. To, że poziom władzy Wengera w Arsenalu jest patologiczny już kiedyś pisałem na tej stronie. Tyle, że nadal wierzę w Bossa. Najlepszy tekst: "Pamiętając czasy gladiatora Vieiry, to w dzisiejszym Arsenalu jest tyle charyzmy, co w serialu "Klan"."

Swoją drogą tak sobie myślę się jak to jest. Większość osób niezwiązanych uczuciowo z Arsenalem radzi zwolnienie Wengera. Natomiast większość kibiców AFC chce żeby został. Zastanawiam się czy wynika to z racjonalnej analizy sytuacji czy bardziej z sentymentu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 01:21

bvb bedzie ,,rozkradana'' , bo to nie marka bayernu, nie te dochody, no i to liga niemiecka, a w wiekszosci najlepsi chca grac w Anglii lub Hiszpanii.

AFC jednak ma lepsze argumenty od bvb.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 01:16

R700, zgadzam się. U nas było to samo. Już jakiś czas temu odeszli Fabregas, Nasri, van Persie, Song i nadal nie mamy następców za tych dwóch ostatnich.

Na takich piłkarzy jak Gotze czy Lewandowski trzeba rozbić bank, a przecież BVB z Lewego nic nie dostatnie, a kimś go będą musieli zastąpić. Chyba nikt nie może tak dobrze zrozumieć kibiców BVB jak kibice Arsenalu. "Rozkradają" świetny zespół.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 01:09

jedna rzecz mnie zaskoczyla w meczu bvb-real, Ramos dostal zolta kartke za uderzenie lewego, ale to nie rownalo sie z faulem nalewym. Dosyc dziwna sytuacja.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.04.2014, 01:06

Myslicie ze warto postawic na atletico?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 01:05

p19

klopp kloppem , trener czerwoniakow trenerem czerwoniakow, ale sa pewne indywidualnosci, ktorych nie zastapisz w rok lub dwa lata, a te indywidualnosci daja to cos-wyszy level.

Dlatego szanuje bvb, ale bvb z reusem,lewym, gotze, a bez nich to juz nie bedzie ,,ta'' bvb przez jakis czas.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 01:04

AVP, co mogę odpisać osobie, która 2 godziny temu napisała: "Papcio za głupi a nie za stary na staże."?

Nie zamierzam przepraszać za to, że bronię AW i go nie wywalam po 4 meczach bez wygranej. Papcio geniuszem taktycznym nigdy nie był i nie będzie, ale ma inne atuty. Wciąż jest najbardziej utytułowanym trenerem w historii tego Klubu.

Popierasz Wengera i nie okazujesz mu szacunku? Sory, ale już wolę tych, którzy go chcą wywalić, ale okazują mu szacunek.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.04.2014, 01:01

bvb bez lewego nie istnieje poki co

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 00:58

weszlo.com/news/19313-Poziom_krytyczny_osiagniety_Za_duzo_Arsene%E2%80%99a_w_Arsenalu_

artykul o AFC

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:57

R700, nom peszek, ale do najlepszych jeszcze kapkę brakuje. Po meczu PSG już to mówiłem. Odbija im się bokiem to, że grają w słabej lidze, gdzie nie są spychani do głębokiej defensywy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 00:50

taka ciekawostka, wczorajsza porazka PSG zamknela fajna serie PSG w LM, mianowicie mieli oni przed ta porazka, 17 meczow z rzedu bez porazki w LM. Ogolnie nie maja farta, bo rok temu odpadli z barca, tez po dwumeczu gdzie decydowaly gole wyjazdowe.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:49

R700, Kloppik trzyma BVB na poziomie. Reus, Hummels i Lewandowski oczywiście są narzędziami bez których byłby to bardzo ciężki lub wręcz niemożliwe. Jeżeli masz na myśli to, że BVB jest słabsza niż rok temu, a za rok będzie pewnie jeszcze słabsza to się zgadzam.

Dziś BVB wyglądała śmiesznie na papierze, a na boisku zdominowali Real. Także Klopp power! ;-)

AlexVanPersie komentarzy: 806409.04.2014, 00:46

p19
Już nie rób z siebie takiego "Ostatniego Sprawiedliwego Obrońce Wengera"

W takich dniach jak dziś widać jak wygrywa się przegrane mecze taktyką i jak dużo nam brakuje do najlepszych.

Nie jestem Wengeroutowcem a wręcz odwrotnie, ale jest granica po której przekroczeniu błędy przestają być błędami a stają się głupotą.

Jak mówią "you cheat me once, shame on you; you cheat me twice, shame on me"

Ile razy już nas inni ograli? chyba wystarczająco często by powiedzieć że to nasza wina i głupota.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 00:34

p19

ok tylko ja sie zastanawiam czy Reus sam nie bedzie naciskal, gotze odszedl, lewy odejdzie. Szanuje dokonania bvb ale uwazam, ze to jest juz jedyny element, ktory trzyma BVB na tym najwyzszym poziomie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:30

R700, obstawiam lato 2015, wtedy klauzula Reusa "30 mln" się aktywuje. Piłkarzy BVB nie sprzedaje, gdy nie musi: Lewy (koniec kontraktu), Kagawa (roczny kontrakt + wymuszanie transferu), Goetze (klauzula).

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.04.2014, 00:24

pauleta19, wpuszczenie go w końcówce meczu to IMO jeden z kroków powolnego wprowadzania go do składu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:23

Gdyby wejścia Ramseya na boisko były ryzykowne to AW nie wpuszczałby go na ostatnie 24 min z Evertonem, gdy wynik był już rozstrzygnięty (3-0). Aaron ma płuca ze stali, więc jeżeli mu mięsień nie dokucza to da radę.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.04.2014, 00:23

pauleta19, dla mnie jego styl grania (czyli duużo biegania, częste zrywy i wkładanie ryzykownie nogi) sprawia, że powinien być wprowadzany stopniowo. Niech się mięśnie przyzwyczajają do coraz intensywniejszego wysiłku krok po kroku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2014, 00:23

strasznie mnie ciekawi czy reus zostanie w to lato w BVB, czy to juz ten czas by powiedziec ,,papa''

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:21

Pod względem dynamiki wyglądał dobrze, ciekawe czy kontuzja się nie odzywa, a jeżeli wszystko jest ok ze zdrówkiem to powinien grac od początku.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.04.2014, 00:20

pauleta19, mi się wydaje, że wyjdzie Arteta z Kallstromem, a Ramsey wejdzie jak będzie źle.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:19

Marzag, na to wygląda i tak pewnie będzie.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.04.2014, 00:13

pauleta19, Ramsey tuż po kontuzji ma grać od początku?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:11

Kallstrom w tym sezonie w Arsenalu zagrał 11 minut, Arteta 2765. W sobotę zobaczymy Artetę, Wenger nie będzie eksperymentował zwłaszcza, że Kallstrom to nie DP. A Mikel pewnie odżyje z Ramseyem u boku.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.04.2014, 00:11

Kanonierro, jak para Arteta - Flam wystąpi to przed nimi będzie Fabregas z Nasrim i gole będzie strzelał Van Persie który wejdzie za Henryego.

Sewer komentarzy: 157009.04.2014, 00:09

pauleta19,najlepiej ignorować teraz takie teksty.Przyjdą lepsze mecze to będą zupełnie w drugą stronę opinie.

Kanonierro komentarzy: 150309.04.2014, 00:07

Ja mykam.. Dobrejnocy ;)))

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 209.04.2014, 00:06

Skoro Flamini zawieszony to nie widzę innej opcji niż Ramsey-Kim w środku pola. Arteta nie może zagrać z jego obecną dyspozycją.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2014, 00:05

Kanonierro, ja śpię

Kanonierro komentarzy: 150309.04.2014, 00:04

Kto nie śpi ??? :D

polishbrigadesx komentarzy: 1021709.04.2014, 00:00

Mourinho chciałby trafić na Real na pewno ten mecz był by mega interesujący.

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 23:59

Hmmm własnie pytanie czy Gnabry i Kim dostaną szanse od początku ?? :)))

Wydaje mi się że jednak para Arteta-Flam wystąpi chociaż pamiętam że ostanio ta para zagrała w sumie dooobrze tzn jeden mecz,tylko jaki :o ?? Liczę również na Fabiana bo Wojti ostatnio nie w formie :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:59

Sewer, to pewnie z powodu słabych wyników. Też uważam, że to niepotrzebne, ale co zrobić gdy Wengera wyzywają od głupków, Arsenal nazywają zespołem gorszym od Evertonu, a przecież to wszystko osoby nazywające się Kanonierami.

Mi jeszcze dziś starają się wlepić łatkę Barceloniarza (skyrim) i Realowca (fabik), jak żyć?

DzejCoop komentarzy: 326408.04.2014, 23:59

Flam zawieszony łosie : P

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 208.04.2014, 23:54

@Kanonierro
No chyba, że Wenger jak zwykle skorzysta z duetu Flam-Arteta, a skrzydła obsadzi środkowymi pomocnikami.

Wg mnie jesli zagrałby Ox, Gnabry, Sanogo, Ramsey, Rosa, Kim/Flam to powinniśmy to na miękko ugrać.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 208.04.2014, 23:53

@Kanonierro
Wrócił Ramsey i chyba ma wrócić Kosa na Wigan, więc sądzę, że powinniśmy wygrać. Aż tak nisko jeszcze nie upadliśmy, chyba....

Sewer komentarzy: 157008.04.2014, 23:51

Chłopaki po co te kłótnie,ostatnio i tak już jest wystarczająco nerwowo.

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 23:51

Przy obecnej formie Kanonierów zostaje nam tylko modlić się o zwycięstwo z Wigan. Chociaż to i tak będzie trudne... :/ Myślicie że zdołamy wygrać czy znów będziemy pośmiewiskiem ?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:49

fabik, mało śmieszny, myślę że ci do których jest skierowany go nie łapią.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:47