Kanonierzy ośmieszeni na Goodison, Everton 3-0 Arsenal

Kanonierzy ośmieszeni na Goodison, Everton 3-0 Arsenal 06.04.2014, 16:37, Marcin Stefaniak 2602 komentarzy

Wyjeżdżając na Goodison Park mieliśmy ujrzeć heroiczną walkę Kanonierów o odstawienie Evertonu w walce o czwarte miejsce. Podopieczni Wengera razem z Francuzem nie mieli jednak zamiaru nikogo zaskakiwać i w niebieskiej części Merseyside pokazali swoim fanom chyba jedynie pośladki.

The Gunners po raz kolejny w tym sezonie zhańbili klubowe barwy i zostali na każdym kroku ośmieszeni przez Everton. The Toffees nie wygrali tego meczu umiejętnościami czysto piłkarskimi, a wolą walki i chęcią wygranej. Oliwy do ognia dolał Arsene Wenger, który obserwował jak jego podopieczni strzelają sobie w kolano i nie zamierzał z tym nic zrobić, ale czy dla ekipy z północnego Londynu stanowi to jakikolwiek problem? Na koniec tygodnia piłkarze i tak na swoich bankowych kontach ujrzą te same sumy pieniędzy.

Everton: Howard - Baines, Distin, Stones, Coleman - McCarthy, Barry, Osman (c) - Naismith, Mirallas, Lukaku

Arsenal: Szczesny - Monreal, Vermaelen (c), Mertesacker, Sagna - Flamini, Arteta, Rosicky - Podolski, Cazorla, Giroud

Podopieczni Martineza nie zamierzali bawić się w piłkarskie szachy i od pierwszych minut ruszyli do zmasowanych ataków. Już w 2. minucie groźnym strzałem z dystansu Wojciecha Szczęsnego chciał sprawdzić Leon Osman, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska spróbował Lukas Podolski, ale i on nie trafił w światło bramki.

W 10. minucie po starciu z Bacarym Sagną boisko musiał opuścić Leon Osman, którego zastąpił Ross Barkley.

Zejście kapitana nie wpłynęło jednak na grę Evertonu i już w 14. minucie było 1-0. Wojciech Szczęsny zdołał obronić strzał Romelu Lukaku, jednak futbolówka powędrowała wprost pod nogi rozpędzonego Stevena Naismitha, a Szkot wepchnął ją do bramki obok bezradnie interweniującego Polaka.

Koszmar The Gunners rozpoczął się dosyć szybko, więc mógł trwać w najlepsze. Poza świetnym dośrodkowaniem Bacary'ego Sagny i niecelnym strzałem Oliviera Girouda z 21. minuty Kanonierzy oddali pole Evertonowi i grali na poziomie drużyny walczącej o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

W 24. minucie po wznowieniu z rzutu rożnego Kevin Mirallas wszedł z piłką w pole karne i uderzył blisko krótkiego słupka, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny.

W 33. minucie po kornerze dla Arsenalu zagotowało się w polu karnym, jednak strzał Oliviera Girouda został wybity. The Toffees popędzili z kontrą, piłka dotarła do ustawionego na prawym skrzydle Romelu Lukaku. Choć 99% zawodników wiedziałoby doskonale, że Belg będzie szukał strzału lewą nogą, pech chciał, że w 1% znaleźli się zarówno Nacho Monreal, jak i Thomas Vermaelen. Lukaku nie zrobił sobie kompletnie nic z amatorskich prób odebrania mu piłki i huknął nie do obrony.

W 40. minucie zupełnie przypadkowo (co zresztą nikogo nie widzi) piłka znalazła się pod nogami Lukasa Podolskiego. Niemiec po raz kolejny tego dnia spróbował strzału na bramkę i zrobił to bardzo dobrze, ale niezawodny na linii bramkowej był Tim Howard. Kilka minut później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Po tak fatalnej pierwszej części spotkania mogliśmy oczekiwać, że Arsene Wenger od razu zdecyduje się na zmiany i wprowadzi przynajmniej Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina. Francuz widział to jednak inaczej i nie zamierzał nic robić.

Tak nieodpowiedzialne zachowanie szybko zemściło się na Francuzie. W 60. minucie piłkę w środku pola Bacary'emu Sagny odebrał Kevin Mirallas. Belg zbliżył się do szesnastki Arsenalu, zagrał do Stevena Naismitha. Pierwszy przy piłce był jednak interweniujący Wojciech Szczęsny. Polak jednak po raz drugi w tym meczu nie miał szczęścia i piłka powędrowała w okolice jedenastego metra. Tam dopadł do niej Mirallas i obijając nogi Artety wbił ją do bramki.

Trzybramkowa strata wreszcie zmusiła Wengera do zmian i na boisku pojawili się Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain.

W poczynaniach Kanonierów nadal było jednak widać kompletny brak woli walki. Nie ma się czemu dziwić, w końcu grali tylko, by dograć te 90 minut i zapomnieć o kolejnym żałosnym występie.

W 87. minucie jeszcze raz The Gunners oddali groźny strzał z dystansu na bramkę Tima Howarda, tym razem w głównej roli wystąpił Chamberlain, ale po raz kolejny amerykański golkiper Evertonu zdołał sparować piłkę poza bramkę.

Już w doliczonym czasie gry do bramki rywala trafił Yaya Sanogo. Gol jednak nie został uznany, gdyż Francuz był rzekomo na spalonym. Jak pokazały powtórki, gol dla Arsenalu został zdobyty prawidłowo i powinien być uznany.

Kilkadziesiąt sekund później Martin Atkinson zakończył męki Kanonierów i gwizdnął po raz ostatni.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
ATID komentarzy: 115008.04.2014, 23:14

Kowalczyk11

czy BVB ma lepszą drużynę od nas? w to bym wątpił.

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 23:14

@pauleta
Ronaldo był na tej ławie tylko po to by wspierać kolegów.
On praktycznie nie był zdolny do gry.

Kowalczyk11 komentarzy: 325308.04.2014, 23:13

Panowie wrzućcie sobie na luz z tą taktyką i przemyśleniami na jej temat , każdy zespół który grał w 1/4 poza mułami ma od nas lepszych zawodników na wielu pozycjach i tyle koniec kropka a nie jakiegoś taktyka tu robicie z kloppa i reszty trenerów.
Co my chcemy osiągnąć z Giroud na ataku Arteta na defensywym i Cazorla na skrzydle ? Nie mamy zawodników ludzie , nie mamy gwiazd i to jest nasz problem a drugim jest to ze jak ktoś łapie forme to albo w mig jest kontuzjowany albo spie rdala to rywali.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 108.04.2014, 23:13

Kanonierro, tam są ludzie którzy pracowali w poprzednich partiach tworzących rząd?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:13

Ibra i tak od Cavaniego by lepiej zagrał.

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 23:13

Gołota na prezydenta, Adamek na premiera, Lennox na ministra finansów a Tyson na ministra pracy i w 2016. ostatni Polacy wyjadą.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40008.04.2014, 23:13

CarlosV

Pewnie :) Teraz juz oboje jestesmy wspoltworcami tego avataru :D

ATID komentarzy: 115008.04.2014, 23:12

Dalej są tu ci, którzy mówili, że Real jest najlepszy na świecie?

aNormalny komentarzy: 348208.04.2014, 23:12

Shinev jak zwykle trafne argumenty : p

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 108.04.2014, 23:12

Shinev, ludzie z niego robią półboga, zapominając że jak gra przeciw poważnemu rywalowi to nie ma z niego zazwyczaj żadnego pożytku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:12

fabregas1987, tak w portki robił, że Ronaldo cały mecz na ławce siedział.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 208.04.2014, 23:12

Klopp/Simeone/Martinez....

Szkoda, że nierealne. Arsenal ma przynosić zarządowi zyski, a nie sukcesy :/

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 23:12

Panowie słyszeli ze mamy nowego polityka w Solidarnej Polsce ?? :D :D ajaja Tomek.... żenua!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 108.04.2014, 23:11

Ibra to w pierwszym meczu taką różnicę zrobił, że po jego stracie padła bramka dla Chelsea ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:11

AVP, 0 warnów? moderatorzy są zbyt pobłażliwi dla twoich farmazonów. widocznie uznają, że za głupotę się nie karze.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 208.04.2014, 23:11

@skyrim
Dokładnie!
Jeszcze parę lat temu Gnabry i Sanogo graliby bardzo często w pierwszej 11-stce, a na łąwie kisili by się ci bez formy, Giroud,Santi,Poldi.

fabregas1987 komentarzy: 2582408.04.2014, 23:10

Ancelotti już pewnie pod koniec meczu w portki robił ...
brawo Chelsea! trzeba przyznać, że dokonali niełatwej sztuki, chociaż co by było gdyby Ibra grał ;p

James komentarzy: 167408.04.2014, 23:10

ja tez mysle ze bayern i atletico jesli nie trafią na siebie teraz to dojdą do finału ( jesli atletico jutro przejdzie) atletico gra swietnie taktycznie i mają niezwykłą motywacje, faworytem jednak zostaje bayern.

Qarol komentarzy: 1450208.04.2014, 23:09

Atletico awansuje, mają bardzo dobry wynik z pierwszego meczu.

U siebie oni nie przegrywają, a tracą mało goli. Wynik 0-0 ich ustawia i taki bym stawiał na jutro ; )

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 23:09

@ATID
Bo Klopp ma to co kiedyś miał Wenger - werwę i chęć zaryzykowania - ile to razy Arsenal wychodził LATA TEMU młodzikami na o wiele bardziej doświadczone zespoły; Klopp się też nie boi - na co mu wolny, opieszały i beznadziejny Giroud ? Znając jego podejście Sanogo grałby tydzień w tydzień kosztem francuza; nieważne czy młodszy czy mniej doświadczony- ważne że zapier... cały mecz.

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 23:09

Alex
trochę przesadziłeś... Papcio nie jest głupi,jest bardzo inteligentny. Wydaje mi się że zamiast głupi w twojej wypowiedzi powinno być "Zacofany"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:08

Kibice Arsenalu, chyba jedyni, którzy się martwią o "honor EPL" hehehe. Zobaczycie jeszcze przyjdą tu kibice Chelsea i zapytają z kim gra Arsenal w 1/2.

Swoją drogą. Jak Polska odpada w grupie np. z Niemcami to pojawiają się komentarze, że gdyby Niemcy wygrali turniej to by ocalił honor Polaków, z tego też mam bekę.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11708.04.2014, 23:08

carlosV---> No może trochę pojechałem. Drugi faworyt - za Bayernem - na równi z Chelsea.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 108.04.2014, 23:07

AlexVanPersie
Że ty masz czelność nazywać człowieka, który tłamsi Ciebie i zapewne każdego innego użytkownika łącznie ze mną inteligencją, głupim..

ATID komentarzy: 115008.04.2014, 23:07

Klopp po raz kolejny pokazał, że jest trenerem o parę klas wyżej niż Wenger obecnie. Wyjść duetem Jojic-Kirch i wygrać to naprawdę ogromna sztuka.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 108.04.2014, 23:06

arsenallord
No to pojechałeś z tym największym kandydatem..

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 23:06

@pauleta
Ooooo :)
Muszą, powinni, fajnie by było - zwał jak zwał - zawsze kibicuję mniej zamożnym zespołom i w tym sezonie wypadło na Atletico, poza tym naprawdę lubię oglądać Diego Simeone i efekty jego pracy z zespołem, który sezon w sezon jest coraz lepszy.

AlexVanPersie komentarzy: 806408.04.2014, 23:05

Papcio za głupi a nie za stary na staże.

On nie widzi jaki postęp nastąpił w piłce, jak drużyny są skonstruowane taktyczno-fizycznie, jaka jest sieczka w środku pola, ile jest rodzajów pressingu?

A on cały czas tylko motywacja, wiara, jakość...

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 208.04.2014, 23:04

Nie ma się czym podniecać. Mourinho to 2 klasy gorszy taktyk niż Wenga. Wygrali na farcie.

Wenger wystawiłby bramkarza i 10 ŚP i ten mecz byłby przez nas zdominowany. Toż to najlepsza taktyka.

Takie mecze najlepiej pokazują, że Wenger od kilku lat gubi się w świecie piłki.

Klopp mając drużynę wartą kilkadziesiąt milionów mniej niż Real potrafił stworzyć potwora. Każdy zawodnik Borussi gryzł trawę, nie odpuszczał i do tego przeprowadzali szybkie i piękne akcje.

Arsenal Wengera z tą statyczną grą to żenada na tle innych klubów...

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11708.04.2014, 23:04

A nikt nie napisze o Atletico? IMO to główny kandydat do zwycięstwa. Simaone to chyba najlepszy taktyk z wszystkich trenerów.

szymon982 komentarzy: 78408.04.2014, 23:04

Podsumowując dzień to fajne wyniki, Derby wygrało i chelsea ratuje honor PL w LM. Tylko BVB niezasłużenie odpadło z tych rozgrywek, aż mi ich szkoda. Chyba po raz pierwszy. Jutro Atletico i United niech wygrają.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 23:04

skyrim, powinienem się obrazić, jeszcze nikt nie nazwał mnie kibicem Barcy.

A tekst z "muszą" mnie po prostu rozśmieszył i skontrowałem. Gdybyś napisał "chciałbym, żeby..", "fajnie byłoby, gdyby..." to bym się nawet nie przyczepił.

Czy awansuje Atletico czy Barca jest mi to rybka.

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 23:02

na transfery.info

transfery.info/64308,wenger-nie-zostanie-zwolniony

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 108.04.2014, 23:01

Dancer
Zabieram avatar, bo masz lepszy jakościowo, a jako, że ja byłem głównym projektantem mam nadzieję, że nie muszę pytać specjalnie o pozwolenie :D

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 23:01

Jeżeli ktoś wywali Bayern to zapewne będzie to Mou.
Od razu widać że w Chelsea go rozumieją i grają pod niego, a nie jakieś tandetne gierki przeciwko trenerowi i wycieki z szatni jak w Realu.

Kanonierro
Gdzie przeczytałeś taki artykuł? Podeślij, chętnie zobaczę i się uciesze.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40008.04.2014, 22:59

Jack Herrer

Pozwól ze nie bede cytowal twoich wczesniejszych komentarzy

ATID komentarzy: 115008.04.2014, 22:59

Bayernowi będzie trudniej z Chelsea niż z kimkolwiek innym.

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 22:59

@pauleta
Jak można kibicować Barcelonie ?
Przecież to obwoźny teatr a nie zespół.

baranek19 komentarzy: 134108.04.2014, 22:59

W dzisiejszych obu meczach zadziałał geniusz trenerski i Kloppa i Mourinho. Szkoda że tak owego nie mamy w Arsenalu

Mihex komentarzy: 2360408.04.2014, 22:58

Osobiście szkoda mi BvB, wiem, że oni raczej nie są tu lubiani, ale mi ich szkoda, bo widać było, że mimo tylu kontuzji dawali radę najlepszym.
Wygrana Chelsea... Niby fajnie bo EPL, nawet jeśli rywal, no ale jednak też trochę szkoda PSG.
Jutro pewnie wyjdą faworyci Barca i Bayern, ale w sumie wyniki jutro są mi obojętne. Choć prawdę mówiąc jakby manu wyszło było by ciekawie.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1408.04.2014, 22:57

Strasznie szkoda mi Borussi. Mkhitarian niestety gdyby miał lepszy dzień mógł sam wykończyć Real strzelając im 3 gole. ale jeśli woli słupki liczyć to już jego sprawa, ale BvB jest mi po raz pierwszy szkoda.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 22:57

Barca-Bayern. Guardiola vs Barca, rewanż za poprzednie lańsko w dupkę

Chelsea-Real, Mourinho vs Real, murarka vs szybkość

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 108.04.2014, 22:57

Bayern + Chelsea = Bayern out

DzejCoop komentarzy: 326408.04.2014, 22:56

Cieszą dzisiejsze wyniki. Najbardziej wynik Blackburn które zgwałciło QPR. #ROADTOPLAYOFF

ATID komentarzy: 115008.04.2014, 22:56

Ok, to półfinały jakie chcę:

Bayern-Chelsea
Atleti/Barca-Real

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 22:56

Jak tak patrze to chce mi się płakać. Taka Chelsea której historia zaczęła się w 2003 zdążyła wygrać LM i teraz półfinał a my? Nie no jak dziś przeczytałem artykuł że Wenger zostanie na swojej posadzie i podpisze kontrakt to się wkurzyłem. W tej drużynie trzeb niestety albo stety nowego trenera. Rozumiem że Wenger to klasa sama w sobie ale 9lat bez pucharu dla takiej druzyny jak Arsenal too...... wiadomo wstyd. Dlatego postawmy pomnik Wengerowi życzmy zdrowia i do widzenia.