Kanonierzy ośmieszeni na Goodison, Everton 3-0 Arsenal

Kanonierzy ośmieszeni na Goodison, Everton 3-0 Arsenal 06.04.2014, 16:37, Marcin Stefaniak 2602 komentarzy

Wyjeżdżając na Goodison Park mieliśmy ujrzeć heroiczną walkę Kanonierów o odstawienie Evertonu w walce o czwarte miejsce. Podopieczni Wengera razem z Francuzem nie mieli jednak zamiaru nikogo zaskakiwać i w niebieskiej części Merseyside pokazali swoim fanom chyba jedynie pośladki.

The Gunners po raz kolejny w tym sezonie zhańbili klubowe barwy i zostali na każdym kroku ośmieszeni przez Everton. The Toffees nie wygrali tego meczu umiejętnościami czysto piłkarskimi, a wolą walki i chęcią wygranej. Oliwy do ognia dolał Arsene Wenger, który obserwował jak jego podopieczni strzelają sobie w kolano i nie zamierzał z tym nic zrobić, ale czy dla ekipy z północnego Londynu stanowi to jakikolwiek problem? Na koniec tygodnia piłkarze i tak na swoich bankowych kontach ujrzą te same sumy pieniędzy.

Everton: Howard - Baines, Distin, Stones, Coleman - McCarthy, Barry, Osman (c) - Naismith, Mirallas, Lukaku

Arsenal: Szczesny - Monreal, Vermaelen (c), Mertesacker, Sagna - Flamini, Arteta, Rosicky - Podolski, Cazorla, Giroud

Podopieczni Martineza nie zamierzali bawić się w piłkarskie szachy i od pierwszych minut ruszyli do zmasowanych ataków. Już w 2. minucie groźnym strzałem z dystansu Wojciecha Szczęsnego chciał sprawdzić Leon Osman, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska spróbował Lukas Podolski, ale i on nie trafił w światło bramki.

W 10. minucie po starciu z Bacarym Sagną boisko musiał opuścić Leon Osman, którego zastąpił Ross Barkley.

Zejście kapitana nie wpłynęło jednak na grę Evertonu i już w 14. minucie było 1-0. Wojciech Szczęsny zdołał obronić strzał Romelu Lukaku, jednak futbolówka powędrowała wprost pod nogi rozpędzonego Stevena Naismitha, a Szkot wepchnął ją do bramki obok bezradnie interweniującego Polaka.

Koszmar The Gunners rozpoczął się dosyć szybko, więc mógł trwać w najlepsze. Poza świetnym dośrodkowaniem Bacary'ego Sagny i niecelnym strzałem Oliviera Girouda z 21. minuty Kanonierzy oddali pole Evertonowi i grali na poziomie drużyny walczącej o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

W 24. minucie po wznowieniu z rzutu rożnego Kevin Mirallas wszedł z piłką w pole karne i uderzył blisko krótkiego słupka, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny.

W 33. minucie po kornerze dla Arsenalu zagotowało się w polu karnym, jednak strzał Oliviera Girouda został wybity. The Toffees popędzili z kontrą, piłka dotarła do ustawionego na prawym skrzydle Romelu Lukaku. Choć 99% zawodników wiedziałoby doskonale, że Belg będzie szukał strzału lewą nogą, pech chciał, że w 1% znaleźli się zarówno Nacho Monreal, jak i Thomas Vermaelen. Lukaku nie zrobił sobie kompletnie nic z amatorskich prób odebrania mu piłki i huknął nie do obrony.

W 40. minucie zupełnie przypadkowo (co zresztą nikogo nie widzi) piłka znalazła się pod nogami Lukasa Podolskiego. Niemiec po raz kolejny tego dnia spróbował strzału na bramkę i zrobił to bardzo dobrze, ale niezawodny na linii bramkowej był Tim Howard. Kilka minut później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Po tak fatalnej pierwszej części spotkania mogliśmy oczekiwać, że Arsene Wenger od razu zdecyduje się na zmiany i wprowadzi przynajmniej Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina. Francuz widział to jednak inaczej i nie zamierzał nic robić.

Tak nieodpowiedzialne zachowanie szybko zemściło się na Francuzie. W 60. minucie piłkę w środku pola Bacary'emu Sagny odebrał Kevin Mirallas. Belg zbliżył się do szesnastki Arsenalu, zagrał do Stevena Naismitha. Pierwszy przy piłce był jednak interweniujący Wojciech Szczęsny. Polak jednak po raz drugi w tym meczu nie miał szczęścia i piłka powędrowała w okolice jedenastego metra. Tam dopadł do niej Mirallas i obijając nogi Artety wbił ją do bramki.

Trzybramkowa strata wreszcie zmusiła Wengera do zmian i na boisku pojawili się Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain.

W poczynaniach Kanonierów nadal było jednak widać kompletny brak woli walki. Nie ma się czemu dziwić, w końcu grali tylko, by dograć te 90 minut i zapomnieć o kolejnym żałosnym występie.

W 87. minucie jeszcze raz The Gunners oddali groźny strzał z dystansu na bramkę Tima Howarda, tym razem w głównej roli wystąpił Chamberlain, ale po raz kolejny amerykański golkiper Evertonu zdołał sparować piłkę poza bramkę.

Już w doliczonym czasie gry do bramki rywala trafił Yaya Sanogo. Gol jednak nie został uznany, gdyż Francuz był rzekomo na spalonym. Jak pokazały powtórki, gol dla Arsenalu został zdobyty prawidłowo i powinien być uznany.

Kilkadziesiąt sekund później Martin Atkinson zakończył męki Kanonierów i gwizdnął po raz ostatni.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450208.04.2014, 22:55

Atletico - Bayern, Real - Chelsea

PROSZĘ! Kapitalne pary. Oby Atleti jutro dało radę.

Cysiowo komentarzy: 193108.04.2014, 22:55

Jutru Atletico musi ograć Barce, a Bayern United i co wy na to ?

Alonso komentarzy: 1282408.04.2014, 22:54

Jak AM i MU awansuje to będzie nudno , lepiej Bayern i Barca.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 22:54

skyrim, Barca musi ograć Atletico, a Bayern United i co ty na to?

Sewer komentarzy: 157008.04.2014, 22:54

carlosV,ja tam wole arabskie na pewno są z pewniejszego źródła niż rosyjskie że tak się subtelnie wyrażę.

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 22:52

Jutro Atl musi ograć Barcę, a United Bayern.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 22:51

Arsenal 3-0 Milan
Bayern-Arsenal 0-2

akurat Wenger potrafi ładnie odpadać

losnumeros komentarzy: 1319008.04.2014, 22:51

Kanonierro

Było, było hejtowanie, może jest burakiem ale dla mnie był zawsze z najlepszych trenerów.

Craz komentarzy: 359708.04.2014, 22:49

Trener motywuje to i pilkarzom chce sie biegac , Papcio zamkiem w kurtce by sie bawil od 1 minuty i kazał grać na remisik wynik pojdzie w swiat

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2014, 22:49

losnumeros

Nikt go nie hejtował tylko każdy potwierdzał fakt... Mou to burak będąc jednocześnie świetnym generałem.

Mongoose

Naprawdę sądzisz że Bayern rozjedzie Real? Widocznie Real nie umie grać na boisku Borussi. Real lub Chelsea wygra LM.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11708.04.2014, 22:47

Szkoda mi Dortmundu, kapitalnie zagrali. Wyobrażacie sobie grający z takim sercem Arsenal? Ja nie.

Teraz zdecydowanie jestem za Atletico w LM.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 108.04.2014, 22:46

PSG to banda najemników za grubą kasiorę, już wolę rosyjskie dolary niż arabskie

Mongoose komentarzy: 123108.04.2014, 22:45

Szkoda BVB ale coz Real i tak do finalu nie dojdzie. Oby trafili na Bayern to ich ladnie druzyna Pepa rozniesie.

Alonso komentarzy: 1282408.04.2014, 22:45

No no Chelsea awansowało, nie spodziewałem się tego. Szkoda bo bym wolał zobaczyć PSG w półfinale. BvB fajnie pykało z Realem, warto było się na nich przełączyć na drugą połowę.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 108.04.2014, 22:45

KLOPP KRUL

Manwe komentarzy: 103608.04.2014, 22:43

simpllemann
Ja już nie wierzę w baraże. The Reds mają ciężki terminarz (QPR, Birmingham, Leeds, Bournemouth i Brighton) a po tych zawirowaniach wokół Billy'ego Davisa to się wszystko zepsuło. Szkoda, że Pearce nie objął ich już teraz, choć IMO Pearce nie jest zdolny do tego, żeby wywindować ich po tych 15 latach do PL. Typical Forest, po prostu, widać analogie do Arsenalu w tej niemocy od x lat.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 108.04.2014, 22:43

ja dzis na awans chelsea postawilem 10 zl, postawilem tez 5 zl na to ze chelsea wygra pierwsza polowe i lewy strzeli, szkoda ze byl slupek tuz przed 2 ramka reusa

a mkhitarian mógł 3 x wygrać awans Borussi, nawet Giroud wykorzystałby jedną z tych 3 setek(tyle że on by do nich nie doszedł)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 22:43

Śmieszna ta podnieta BVB, gdy zabrakło im dwóch goli do awansu, a najlepszy zawodnik na świecie nawet nie musiał ubrudzić swojego stroju :D

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 22:43

Serio chciałbym Kloppa u nas.
Taki Giroud po spier... 2 setek miałby zagwarantowane miejsce na ławie, nie jak u nas że gra bo ma ciekawy fryz.

kenmich42 komentarzy: 10508.04.2014, 22:43

Patrząc na poziom dzisiejszych rozgrywek mam wrażenie, że my nie zasłużylismy nawet na gre w Lidze Mistrzów ...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.04.2014, 22:42

Siwy za stary na staże ; p

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 308.04.2014, 22:42

Chelsea awansowala na farcie ale w ten sposób może równie dobrze wygrać LM a co do BvB to niesamowita walka i pokazali charakter którego Nam brakuje.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 108.04.2014, 22:42

Alex
Na pewno już się pakuje i jedzie.

Co do meczu - żydek zabrał Borussii awans, nie ma co się więcej rozpisywać

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 22:42

szymon982, zgodzę się Mou wygrał mecz wprowadzając Demba Ba. Było tam trochę szczęścia, ale gdyby Ba nie był napastnikiem tylko pomocnikiem to nie poszedlby za tą piłką.

A kontuzja z kontuzji Hazarda wyszedł mega fart, bo Schurrle grał świetnie.

AlexVanPersie komentarzy: 806408.04.2014, 22:41

Co czuje Wenger oglądając tak grającą Borussię?

Wybiegani, fizyczni, pressing non stop i niesamowite szybkie podania na małej przestrzeni. Kontuzjowani a cisną Real jak małolatów.

Nie mógłby Papcio pojechać na jakiś staż do Kloppa?

Bolek komentarzy: 423208.04.2014, 22:41

Chelsea awansuje - to akurat dla mnie nie jest niespodzianka.

Szkoda, że przeszedł dalej Real... Ormianin spierdzielił sprawę.

ATID komentarzy: 115008.04.2014, 22:41

nie dość, że ten Mchitarian spieprzył mecz BVB, to jeszcze smerfy pojechały PSG...

Kanyeast komentarzy: 315708.04.2014, 22:40

Hazard kontuzja?

losnumeros komentarzy: 1319008.04.2014, 22:40

Gdzie są hejterzy Mourinho? Każdy na niego gada że umie tylko postawić autobus, a zrobił swoje.

polishbrigadesx komentarzy: 1022408.04.2014, 22:40

w piątek losowanie?

szymon982 komentarzy: 78408.04.2014, 22:39

Nie lubię Mourinho, ale jedno mu przyznam - w dzisiejszym zwycięstwie miał duży udział

Craz komentarzy: 359708.04.2014, 22:39

Kiedy my sie tak cieszyc bedziemy jak dzis kibice Chelsea? TOP 4 jak trofeum eh..

skyrim komentarzy: 807108.04.2014, 22:39

O Lewym się nie wypowiadam.
Ja oceniam napastnika za gole, nie za grę w defensywie, ładną grę tyłem czy ciekawy fryz.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.04.2014, 22:39

PSG wyszło bokiem to, że grają w słabej lidze, gdzie nie są zmuszani do głębokiej defensywy tylko cały czas atakują. No i wyszło na moje tak jak mówiłem po losowaniach

"2 minuty."

mysle ze jestes faworytem na beznadziejnego komentatora Dancer.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.04.2014, 22:38

Jednak bez niespodzianek. Awansowali faworyci.

Spadam. Dobrej nocy dla Wszystkich.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.04.2014, 22:38

Dobrze że przynajmniej Real wszedł.

polishbrigadesx komentarzy: 1022408.04.2014, 22:38

Brawo Real za awans i Brawo BVB za świetną grę.

Nie pisz mi nic o Wengerze.
Patrząc na to jak inni trenerzy reagują na wydarzenia na boisku coraz bardziej widzę jak nasz "Papcio" odjechał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.04.2014, 22:37

rafi_i komentarzy: 421808.04.2014, 22:37

Mkhitarian whyyyyyyyyy

slepywenger komentarzy: 262908.04.2014, 22:36

@skyrim
U nas przy 1:0 Wenger zrobil by zmiany defensywne wazne ze jest szansa wygrac , uj tam z awansem xD