Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four!

Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four! 20.04.2014, 16:06, bojowy schabowy 4301 komentarzy

Po serii nieudanych występów Kanonierzy wreszcie przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Dzisiejszy mecz był dowodem tego, że londyńczycy zażegnali już chwilowy kryzys. Znakomite zawody rozegrali zawodnicy, którzy przez swoje kontuzje musieli opuścić poprzednie ligowe spotkania. Kibice Arsenalu z pewnością nie obraziliby się, gdyby dzisiejszy rezultat powtórzył się na Wembley 17 maja 2014 roku.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil(60. Flamini), Podolski(83. Sanogo) - Giroud(72. Oxlade-Chamberlain).

Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd(83. Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić(70. Quinn), Long(46. Fryatt).

Tuż po rozpoczęciu spotkania na boisku pojawiły się bandy reklamowe, które pod wpływem silnego wiatru oderwały się od mocowania za bocznymi liniami boiska. Sytuacji zaradził jednak Santi Cazorla, który pozbierał pewną część z nich i odłożył za płytę boiska.

W pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół gospodarzy, Hull City od początku meczu zastosowało wysoki pressing co zaowocowało dogodnymi okazjami dla Tygrysów.

W 10. minucie w polu karnym przeciwnika padł Mesut Ozil. Powtórki pokazały, że był delikatnie zahaczany. Jednak Niemiec nie miał w tamtym momencie kontroli nad piłką.

Wojciech Szczęsny w 15. minucie musiał pokazać swoje umiejętności, Jelavić kąśliwym strzałem po ziemi próbował pokonać polskiego bramkarza, ale ten sparował piłkę w bok.

W końcu doczekaliśmy się akcji Arsenalu zakończonej strzałem, Lukas Podolski znalazł odrobinę wolnej przestrzeni przed polem karnym Hull City i celnie uderzył w bramkę rywali, ale Harper pewnie wyłapał piłkę.

Najwyraźniej Steve Bruce na dzisiejszy mecz przygotował taktykę godną Garncarzy ze Stoke. Tygrysy nie odstawiają nogi, co kilka minut na boisku leży, któryś z zawodników Arsenalu, tym razem pech spotkał Artetę, który musiał opuścić boisko. Koscielny nie chciał pozostawać dłużny swoim przeciwnikom i w powietrznym pojedynku w 26. minucie rozciął Boydowi nos.

Mamy 32. minutę i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Po pięknej akcji bramkę zdobył Aaron Ramsey. Ozil pięknym podaniem znalazł w polu karnym Cazorlę, który podał do wychodzącego z głębi pola Ramseya, walijski pomocnik oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i nie dał Harperowi żadnych szans na obronę tego uderzenia.

Pięć minut później na KC Stadium mógł być remis, Livermore oddał silny strzał w kierunku bramki Szczęsnego. Kanonierów przed stratą gola ustrzegł słupek.

Tuż przed przerwą Kanonierzy powiększają swój dorobek bramkowy! Mikel Arteta znakomicie odebrał piłkę Jelavicowi i rozpoczął kontratak Arsenalu. Po otrzymaniu piłki Ozil znalazł na prawym skrzydle Oliviera Girouda, który popisał się świetnym dośrodkowaniem do Ramseya. Walijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, piłkę dopadł Podolski, który strzałem z pierwszego kontaktu posłał futbolówkę do bramki Hull City. Fantastyczna bramka!

Gra po rozpoczęciu drugiej połowy nie różniła się od tej w pierwszej. Hull City starało się grać akcje skrzydłami i co jakiś czas pomocnicyTygrysów posyłali niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Arsenalu.

W 54. minucie Arsenal zdobył kolejnego gola! Dawno nie widzieliśmy tak rozstrzelanego zespołu z czerwonej części północnego Londynu. Aaron Ramsey oddał strzał zza pola karnego, został on znakomicie zatrzymany przez Harpera. Bramkarz Hull City nie miał jednak szans przy dobitce Lukasa Podolskiego! To już druga bramka reprezentanta Niemiec w tym spotkaniu.

Po godzinie gry Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Mathieu Flamini wszedł na boisko zastępując Ozila.

W 64. minucie rażący błąd popełnił Harper, bramkarz Hull nie zważając na zbliżającego się Girouda spokojnie czekał z wybiciem piłki. Francuz ostatecznie dopadł do futbolówki, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w poprzeczkę. Brawa dla Oliviera za zaangażowanie!

Flamini wprowadził pożądany spokój do linii pomocy swojego zespołu. Kanonierzy po wejściu Francuza całkowicie zdominowali grę w środku pola.

W odstępie dwunastu minut Arsene Wenger dokonał dwóch zmian. Tym razem z boiska zszedł Giroud, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

W 75. minucie, po dośrodkowaniu Cazorli, groźny strzał oddał Mertesacker, piłka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dwie minuty później byliśmy świadkami kolejnej kontrowersji, w polu karnym Hull City padł kolejny zawodnik Arsenalu. Tym razem był to Oxlade-Chamberlain, po ponownym obejrzeniu tego zdarzenia można dostrzec , że Anglik był zahaczany przez jednego z obrońców Tygrysów.

W 83. minucie na boisko wszedł Yaya Sanogo, owacje na stojąco od kibiców Arsenalu otrzymał schodzący z boiska Lukas Podolski.

Do końca meczu, poza paroma kiksami zawodników Arsenalu, nic znaczącego się nie wydarzyło. Jonathan Moss zakończył ten jakże ważny i udany dla Kanonierów pojedynek. Podopieczni Wengera zagrali bardzo rozważne zawody i mogą być zadowoleni z końcowego wyniku spotkania.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:43

hehehe Ballo wziął przykład z Janowicza widzieliście jak się tyrał z dziennikarzami SKY Italia??

DexteR_000 komentarzy: 762526.04.2014, 17:38

że jak 1+ euro to Wenger nie kupi.

DexteR_000 komentarzy: 762526.04.2014, 17:37

Kamo99111
Czemu tak twierdzisz ? mówie o poscie nizej.

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:35

maciekbe

każdy by chciał... :P kasa jest, bo za dużo o tym gadają Wenger i zarząd tyle, że co z teog wyniknie to już jest zagadka...
TAK JAK(dla MaciekGoooner ;)) już pisałem najgorszą przeszkodą mogą być jakieś dziwne urojenia Wengera, który nie przekracza ceny która sobie założył za danego zawodnika. Czyli jak ktoś mu podyktuje cenę x+1(gdzie x - cena zawodnika w milionach ojro założona przez Wengera) to jest już po transferze :c

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 126.04.2014, 17:33

van Gaal myślę, że sobie poradzi w United

maciekbe komentarzy: 1245826.04.2014, 17:31

@carlosV co mogę powiedzieć. Chciałbym, żeby latem (a właściwie w deadline day...) okazało się, że miałeś rację ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 326.04.2014, 17:29

wan hal w menczesterze pisze telegraf - watpie aby siedzial tam wiecej niz 2 sezony co mnie cieszy ;]

kurczaki znowu wyrolowane i trafia im sie jakies ochlapy - tak powinno byc ;]

Acrozod komentarzy: 4226.04.2014, 17:28

jeszcze raz w sprawie tych butow. co myslicie o tej ofercie? allegro.pl/buty-halowe-joma-lozano-304-getry-gratis-r-43-5-i4178511827.html

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.04.2014, 17:28

Maciekbe
Na ozila tez nie bylo karty przetargowej..i nie mow, ze to byla okazja, bo united tez sie o niego staralo, a patrzac na ostatnie trofea to raczej oni mieli lepsze perspektywy niz my. na szczescie zawodnicy wiedza nieco wiecej na temat futbolu niz eksperci z k.ccom i wiedza, ze wenga to wciaz swietny trener, chca z nim pracowac i to byl glowny magnes w przypadku ozila. Wcale sie nie zdzowie jak trafi do nas jakis top class, ktory napastnik nie chcialby takiej pomocy za plecami? O ile ta jest zdrowa..ale jak przyjdzie ktos lepszy odzl ziru, ale nie top, to tez sie nie zdziwie. Sory za pisownie, jestem na tel

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 17:25

maciekbe
a tam zaraz kacyk. Dopiero co piłem xD

DexteR_000 komentarzy: 762526.04.2014, 17:25

@Skrobinho

Faktycznie ... dopra wiadomo o co mi chodziło :)

Ponawiam pytanie, kto w haxa?

maciekbe komentarzy: 1245826.04.2014, 17:25

@pauleta ale są skróty i skróty i w sumie tyle w temacie bo wiesz przecież o czym mówię ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 17:25

Poza tym fajnie pogadać "szyfrem", który tylko my (pasjonaci piłki i kibice Arsenalu) znamy ;-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 17:24

Skróty? Lenistwo+oszczędzanie czasu swojego i innych. Lubię używać. Zwłaszcza na stronach tematycznych. Chyba nikomu nie sprawia tu problemu rozwinięcie skrótów EPL, FA, AFC, ARS, EVE, Soton, AW, JW10, TV5 etc.

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:23

carlosV

Zgadzam się z Tobą i mam takie same odczucie :) Moim marzeniem jest ktoś z dwójki Falcao/Benzema ale się na to nie napalam, bo już niejednokrotnie się sparzyłem na bardziej Realnych celach 'łączonych' z nami.

maciekbe komentarzy: 1245826.04.2014, 17:22

@CarlosV stary ale nie ogarniemy topowego napastnika, nie mamy żadnej karty przetargowej. Masz rację co do profilu nowego napastnika, trzeba kogoś bardziej wszechstronnego. Ja tam dalej zgłaszam kandydaturę Cikarito.

@krzysiu co jest krzyniu kacyk męczy że się rosołujesz?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52426.04.2014, 17:22

kamo99111
Może wyszli z założenia, że gorzej już być nie może.

bolec komentarzy: 426.04.2014, 17:21

http:// allegro.pl/koszulka-arsenal-londyn-rozmiar-xl-i4171242400.html

bolec komentarzy: 426.04.2014, 17:20

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.04.2014, 17:19

Benteki, martinezy czy lukaki to klocki, jednego juz mamy. W dodatku to nie jest top, a nam takiego trzeba. Oby real zarzucil sieci na suareza, moze wtedy benzyne bedzie dalo rade zgarnac

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:17

simpllemann

No tak ale jednak chyba oczekują, że będzie lepiej niż z Moyesem skoro go zwolnili?? Bo jak by oczekiwali tylko dokończenia sezonu to Moyes by został aby 'dokończyć sezon'. I po sezonie by się z nim pożegnali z klasą.

D14 komentarzy: 436626.04.2014, 17:17

WLaczylem 3 minuty temu mecz Fulham i juz 2 bramki strzelili :D jak sa pod sciana to juz zaczynaja pkt lapac ;) warto na nich stawiac w koncowce sezonu u buka

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 17:17

Stołk ma czerwonke.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52426.04.2014, 17:16

kamo99111
Od Giggsa to oni raczej wiele nie oczekują. On ma po prostu dokończyć sezon.

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:14

heh ciekawy co by było gdyby pod wodzą Giggsa Manchester United dostałoby jakieś takie 0:3... Szybki powrót Moyesa? :P

maciekbe komentarzy: 1245826.04.2014, 17:10

@pauleta racja koleżko to co napisałeś, poza tym Wenga ma teraz fazę na niemców ;)
Shawcross wyleciał i trochę się ucieszyłem, ale też łatwiej będą mieli kurczaki. Jestem rozdarty ;__;

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 17:09

@maciekbe
"wgl" jakoś mi weszło w nawyk i raczej to z przyzwyczajenia. Bo takie skróty dają nam 3s więcej życia, więc to chyba kwestia nawyku.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 326.04.2014, 17:09

No Immobile każdy mówi przecież,że 50 procent ma Torino a 50 Juve a myślę,że cena byłaby podobna do kupna Benteke i sądzę,że lepiej jego kupić niż Belga.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 17:09

maciekbe
dzieki tym skrótom zaoszczędzasz czas np na łyk herbatki

(ja podczas "np" zrobiłem łyczka rosołku)

cegla5055 komentarzy: 152526.04.2014, 17:08

Mnie też czasem irytują takie skróty. Tak jak imo xD nie jesteśmy w Anglii xD

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:08

maciekbe

lenistwo. Czasem nie chce się pisać całego wyrazu :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 17:08

Nie oglądam ligi włoskiej, bo bym sobie obrzydził futbol, ale dodam trzy grosze. Szansa na transfer jakiegokolwiek Włocha to myślę nie więcej jak 1%. Pomijając fakt, że piłkarze tej narodowości słabo radzą sobie na Wyspach to niechętnie opuszczają swój kraj. Mam duże wątpliwości czy aby mamy skautów na meczach Torino.

Ligi angielskie, niemieckie, francuskie czy hiszpańskie myślę, że tam mamy najwięcej skautów i z tych krajów przyjdą do nas piłkarze.

Flaminiego to chyba Wenger dopiero wypatrzył, gdy trenował z Arsenalem :p

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 17:08

@DexteR_000
Hahaha, znów na odwrót :D

maciekbe komentarzy: 1245826.04.2014, 17:06

Mnie zawsze to zastanawia jak przeglądam k.com czy rzeczywiście tak bardzo ułatwia wam życie napisanie bd, wgl, czy tak jak kolega niżej dz. zamiast dzięki(!). Co to za nowy zwyczaj? Samogłoski wyszły z mody czy co?

DexteR_000 komentarzy: 762526.04.2014, 17:06

TakKrzysiu
Chciałem napisać LS , a napisałem PS ... xd

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:05

w miejsce *** było z a j e b.(i potem wielokropek)

pauleta19

Wiesz ja tak odebrałem ten transfer. To są tylko moje wewnętrzne odczucia, z którymi nikt na tym forum nie musi się zgadzać :)
heh a to, że Wenger pragnie trofeów to wiadomo...
Też mam nadzieję że przyjdzie jakiś dobry.. yy zajeb... napastnik.

DexteR_000 komentarzy: 762526.04.2014, 17:04

TakKrzysiu

A no okey , bo tak u Greków to chyba gra najczęściej na LS. Tak mi sie wydaje bo nie oglądam często ich meczy , jedynie w LM.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.04.2014, 17:04

Juve ma 50% karty, ale chcą go wykupić i sprzedać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.04.2014, 17:03

Campbell RW, nie LW. ciężko by tam miał.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 17:02

@thide
No nie musisz :D
Ale to był wielki talent już za czasów gry w Ligue 1. A o Immobile przed tym sezonem raczej nie słyszałem. Może się sprawdzi, ale to zawsze ryzyko ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 17:01

DexteR_000
Wypowiadał sie, że z miłą chęcią może grać na każdej pozycji w ataku, bo na każdej sie dobrze czuje.

kamo99111 komentarzy: 690626.04.2014, 17:01

MaciekGoooner

nie no ok. Nie będę się kłócił bo polonista to ze mnie jak z koziej dupy trąba(choć na maturce osiągnąłem niespodziewany poziom 70%... sam nie wiem jak to zrobiłem, bo polonistka obawiała się żebym wgl zdał :P) ale dz. że mi zwracasz uwagę :)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 16:59

@DexteR_000
Gra na PS, ale wydaje mi się, ze równie dobrze poradziłby sobie na lewym skrzydle. Jak nie to OX może grać na lewej flance. IMO tam jest jego miejsce, drybluje i chodzi do środka na strzał.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 16:58

kamo99111, właśnie przeczytałem, że miałeś co innego na myśli pisząc tj. :-)

Nie powiedziałbym, żeby Wenger wydał 50mln na najlepszą #10 po to tylko, żeby zatkać usta kibicom. Wenger tak samo jak my pragnie sukcesów.