Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four!

Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four! 20.04.2014, 16:06, bojowy schabowy 4301 komentarzy

Po serii nieudanych występów Kanonierzy wreszcie przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Dzisiejszy mecz był dowodem tego, że londyńczycy zażegnali już chwilowy kryzys. Znakomite zawody rozegrali zawodnicy, którzy przez swoje kontuzje musieli opuścić poprzednie ligowe spotkania. Kibice Arsenalu z pewnością nie obraziliby się, gdyby dzisiejszy rezultat powtórzył się na Wembley 17 maja 2014 roku.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil(60. Flamini), Podolski(83. Sanogo) - Giroud(72. Oxlade-Chamberlain).

Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd(83. Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić(70. Quinn), Long(46. Fryatt).

Tuż po rozpoczęciu spotkania na boisku pojawiły się bandy reklamowe, które pod wpływem silnego wiatru oderwały się od mocowania za bocznymi liniami boiska. Sytuacji zaradził jednak Santi Cazorla, który pozbierał pewną część z nich i odłożył za płytę boiska.

W pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół gospodarzy, Hull City od początku meczu zastosowało wysoki pressing co zaowocowało dogodnymi okazjami dla Tygrysów.

W 10. minucie w polu karnym przeciwnika padł Mesut Ozil. Powtórki pokazały, że był delikatnie zahaczany. Jednak Niemiec nie miał w tamtym momencie kontroli nad piłką.

Wojciech Szczęsny w 15. minucie musiał pokazać swoje umiejętności, Jelavić kąśliwym strzałem po ziemi próbował pokonać polskiego bramkarza, ale ten sparował piłkę w bok.

W końcu doczekaliśmy się akcji Arsenalu zakończonej strzałem, Lukas Podolski znalazł odrobinę wolnej przestrzeni przed polem karnym Hull City i celnie uderzył w bramkę rywali, ale Harper pewnie wyłapał piłkę.

Najwyraźniej Steve Bruce na dzisiejszy mecz przygotował taktykę godną Garncarzy ze Stoke. Tygrysy nie odstawiają nogi, co kilka minut na boisku leży, któryś z zawodników Arsenalu, tym razem pech spotkał Artetę, który musiał opuścić boisko. Koscielny nie chciał pozostawać dłużny swoim przeciwnikom i w powietrznym pojedynku w 26. minucie rozciął Boydowi nos.

Mamy 32. minutę i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Po pięknej akcji bramkę zdobył Aaron Ramsey. Ozil pięknym podaniem znalazł w polu karnym Cazorlę, który podał do wychodzącego z głębi pola Ramseya, walijski pomocnik oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i nie dał Harperowi żadnych szans na obronę tego uderzenia.

Pięć minut później na KC Stadium mógł być remis, Livermore oddał silny strzał w kierunku bramki Szczęsnego. Kanonierów przed stratą gola ustrzegł słupek.

Tuż przed przerwą Kanonierzy powiększają swój dorobek bramkowy! Mikel Arteta znakomicie odebrał piłkę Jelavicowi i rozpoczął kontratak Arsenalu. Po otrzymaniu piłki Ozil znalazł na prawym skrzydle Oliviera Girouda, który popisał się świetnym dośrodkowaniem do Ramseya. Walijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, piłkę dopadł Podolski, który strzałem z pierwszego kontaktu posłał futbolówkę do bramki Hull City. Fantastyczna bramka!

Gra po rozpoczęciu drugiej połowy nie różniła się od tej w pierwszej. Hull City starało się grać akcje skrzydłami i co jakiś czas pomocnicyTygrysów posyłali niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Arsenalu.

W 54. minucie Arsenal zdobył kolejnego gola! Dawno nie widzieliśmy tak rozstrzelanego zespołu z czerwonej części północnego Londynu. Aaron Ramsey oddał strzał zza pola karnego, został on znakomicie zatrzymany przez Harpera. Bramkarz Hull City nie miał jednak szans przy dobitce Lukasa Podolskiego! To już druga bramka reprezentanta Niemiec w tym spotkaniu.

Po godzinie gry Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Mathieu Flamini wszedł na boisko zastępując Ozila.

W 64. minucie rażący błąd popełnił Harper, bramkarz Hull nie zważając na zbliżającego się Girouda spokojnie czekał z wybiciem piłki. Francuz ostatecznie dopadł do futbolówki, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w poprzeczkę. Brawa dla Oliviera za zaangażowanie!

Flamini wprowadził pożądany spokój do linii pomocy swojego zespołu. Kanonierzy po wejściu Francuza całkowicie zdominowali grę w środku pola.

W odstępie dwunastu minut Arsene Wenger dokonał dwóch zmian. Tym razem z boiska zszedł Giroud, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

W 75. minucie, po dośrodkowaniu Cazorli, groźny strzał oddał Mertesacker, piłka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dwie minuty później byliśmy świadkami kolejnej kontrowersji, w polu karnym Hull City padł kolejny zawodnik Arsenalu. Tym razem był to Oxlade-Chamberlain, po ponownym obejrzeniu tego zdarzenia można dostrzec , że Anglik był zahaczany przez jednego z obrońców Tygrysów.

W 83. minucie na boisko wszedł Yaya Sanogo, owacje na stojąco od kibiców Arsenalu otrzymał schodzący z boiska Lukas Podolski.

Do końca meczu, poza paroma kiksami zawodników Arsenalu, nic znaczącego się nie wydarzyło. Jonathan Moss zakończył ten jakże ważny i udany dla Kanonierów pojedynek. Podopieczni Wengera zagrali bardzo rozważne zawody i mogą być zadowoleni z końcowego wyniku spotkania.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28656 newsów: 326.04.2014, 14:48

Gdybym miał PL nr to zrobię tak i spytam się jakie będą letnie wzmocnienia i niech poda pierwszą piątke na następny sezon oraz liczbę i długość kontuzji Naszych zawodników. Myślę,że taki spec jak wróćzbita Maciej nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.04.2014, 14:47

sa chetni do haxa?

damianARSENAL komentarzy: 851926.04.2014, 14:44

Jeśli Liverpool jutro wygra to mamy szanse na 3 miejsce, natomiast The Reds zapewnią sobie majstra...

Czeczenia komentarzy: 1248726.04.2014, 14:44

0:3, za to w pucharze 4:1.

Zresztą 0:3, bo słabym meczu, ale bramki padały nie w wyniku fantastycznej gry Evertonu, tylko katastrofalnych błędów indywidulanych Arsenalu.

Zresztą po co ja to piszę? Tłumaczenie się z porażek i zwalanie winy na coś, zawsze jest żałosne.

Ta porażka sprawiła mi najwięcej przykrości w tym sezonie.

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 14:44

a Sagna to niech spada dziad stary xD

Generalni po Sagni od jakiegoś czasu już widać, że skończył wlakę o kontrakt... porównując jego formę gdzieś do 20-25 kolejki i po niej to jest niebo i ziemia i od dawna myślałem, że tak będzie. Mam tyko nadzieję, że Wengersky sprowadzi jego godnego następce. I jak to mówią nie ma ludzi niezastąpionych :)

CesK komentarzy: 210726.04.2014, 14:43

No to co pany walczymy o 3 miejsce?

Michal123 komentarzy: 154126.04.2014, 14:42

Thid
Za ile? :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.04.2014, 14:42

@szogun, ale byłaby beka gdyby ktoś zadzwonił do jakiejś wróżki i spytał się czy Sagna przedłuży kontrakt z Arsenalem xD

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 14:42

Ale nie ma się co cieszyć, chciałbym przypomnieć, że my z Eve 0:3 w dupeczkę w lidze dostaliśmy :P

imo mecz taki jakiś niemrawy. Przed nim stawiałem 2:2 i sądzę, że to się tak może skończyć :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.04.2014, 14:41

jak ktoś chce to mogę sprzedać wam w fifie world suareza

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 326.04.2014, 14:41

Mówiłem już wcześniej,że ta opcja się mi podoba.Clyne jeszcze młody a już ograny w PL więc ten okres przygotowawczy byłby o wiele krótszy a talent chłopak ma.Bacary jak dzwoniłem do wróżbity Macieja powiedział,że nie przedłuży kontraktu a obrońca Świętych mógłby doskonale się u Nas sprawdzić.

cegla5055 komentarzy: 152526.04.2014, 14:41

Diaby niech lepiej takich pozycji nie przyjmuje bo sie złamie jeszcze

Everton ma skuteczniejszą obronę niż Arsenal atak
#potwierdzone info

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 14:40

Dzisiaj gra fajnie ten Clyne ale tak szczerze powiedziawszy to rzadko go widzę w akcji więc więcej o nim nie będę gadał bo się nie znam na tym gościu :P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29726.04.2014, 14:35

@MadMax, a mi bardzo szybko znajduje jak gram swoim teamem, a jak prawdziwym zespołem to troszkę dłużej, ale też dość szybko :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.04.2014, 14:34

Clyne jesli tylko gra to gra na prawde świetnie. Ale kontuzji miał sporo w tym sezonie...strach pomyślec ile miałby u nas....

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 14:33

Byłem sobie powędkować ale nic nie złapałem : [. Prawie mi smutno z tego powodu, bo na szczęście mieliśmy też browarki ^^. Nie ma jak weekend.

Widze, że "Święci" dają nam powody do optymizmu.

Cesc1994 komentarzy: 447026.04.2014, 14:27

A co byście powiedzieli na Clyne'a w Arsenalu? :)

wolusxix komentarzy: 118926.04.2014, 14:26

MadMax14
Tak mi też tak długo szuka i często wogóle nie znajduje. Obojętnie czy gram swoim teamem czy arsenalem

MadMax14 komentarzy: 266726.04.2014, 14:25

Do graczy Fifa World.
Wam też tak długo szuka przeciwnika?
Bo u mnie to jest masakra.
Po kilku minutach dopiero z kimś mnie połączy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.04.2014, 14:24

Diaby ;o

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 126.04.2014, 14:24

dzięki Coleman ;d

lays komentarzy: 3987126.04.2014, 14:24

Widzę, że 2-0 dla soton :) 2 samobuje. Dla nas bardzo dobrze. Jeszcze jutro porazka CFC i zwyciestwo Arsenalu i to będzie bardzo udany weekend.

wolusxix komentarzy: 118926.04.2014, 14:22

Spokojnie to tylko 2 bramki. Ale liczę na hat-trick :D

Igorkce komentarzy: 13926.04.2014, 14:21

Sami robia robote,..

T0pal komentarzy: 14926.04.2014, 14:21

wchodze sobie na LiveScore.com i patrze Southampton 2-0 Everton. Do tego 2 samobóje! Niezła beka. :D

TlicTlac komentarzy: 600926.04.2014, 14:21

Boruc ala Talizman :)

Jak Boruc wraca, to Święci najczęściej wygrywają;

propo tego meczu - coś mi się wydaje, że będą męczarnie z Newcastle :/

harry86 komentarzy: 81826.04.2014, 14:20

Spokojnie to jest PL, jeden gol i wracamy do gry.

mic_now komentarzy: 218926.04.2014, 14:19

drugi samobój omg

Bolek komentarzy: 423226.04.2014, 14:19

Rzadko takie ładne samobóje się zdarzają...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.04.2014, 14:09

no co wy ludzie :( wchodzicie i wychodzicie z tego haxa. jakbyscie poczekali z 3 minuty to juz by bylo wystarczajaco duzo osob

James komentarzy: 167426.04.2014, 14:09