Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four!

Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four! 20.04.2014, 16:06, bojowy schabowy 4301 komentarzy

Po serii nieudanych występów Kanonierzy wreszcie przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Dzisiejszy mecz był dowodem tego, że londyńczycy zażegnali już chwilowy kryzys. Znakomite zawody rozegrali zawodnicy, którzy przez swoje kontuzje musieli opuścić poprzednie ligowe spotkania. Kibice Arsenalu z pewnością nie obraziliby się, gdyby dzisiejszy rezultat powtórzył się na Wembley 17 maja 2014 roku.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil(60. Flamini), Podolski(83. Sanogo) - Giroud(72. Oxlade-Chamberlain).

Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd(83. Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić(70. Quinn), Long(46. Fryatt).

Tuż po rozpoczęciu spotkania na boisku pojawiły się bandy reklamowe, które pod wpływem silnego wiatru oderwały się od mocowania za bocznymi liniami boiska. Sytuacji zaradził jednak Santi Cazorla, który pozbierał pewną część z nich i odłożył za płytę boiska.

W pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół gospodarzy, Hull City od początku meczu zastosowało wysoki pressing co zaowocowało dogodnymi okazjami dla Tygrysów.

W 10. minucie w polu karnym przeciwnika padł Mesut Ozil. Powtórki pokazały, że był delikatnie zahaczany. Jednak Niemiec nie miał w tamtym momencie kontroli nad piłką.

Wojciech Szczęsny w 15. minucie musiał pokazać swoje umiejętności, Jelavić kąśliwym strzałem po ziemi próbował pokonać polskiego bramkarza, ale ten sparował piłkę w bok.

W końcu doczekaliśmy się akcji Arsenalu zakończonej strzałem, Lukas Podolski znalazł odrobinę wolnej przestrzeni przed polem karnym Hull City i celnie uderzył w bramkę rywali, ale Harper pewnie wyłapał piłkę.

Najwyraźniej Steve Bruce na dzisiejszy mecz przygotował taktykę godną Garncarzy ze Stoke. Tygrysy nie odstawiają nogi, co kilka minut na boisku leży, któryś z zawodników Arsenalu, tym razem pech spotkał Artetę, który musiał opuścić boisko. Koscielny nie chciał pozostawać dłużny swoim przeciwnikom i w powietrznym pojedynku w 26. minucie rozciął Boydowi nos.

Mamy 32. minutę i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Po pięknej akcji bramkę zdobył Aaron Ramsey. Ozil pięknym podaniem znalazł w polu karnym Cazorlę, który podał do wychodzącego z głębi pola Ramseya, walijski pomocnik oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i nie dał Harperowi żadnych szans na obronę tego uderzenia.

Pięć minut później na KC Stadium mógł być remis, Livermore oddał silny strzał w kierunku bramki Szczęsnego. Kanonierów przed stratą gola ustrzegł słupek.

Tuż przed przerwą Kanonierzy powiększają swój dorobek bramkowy! Mikel Arteta znakomicie odebrał piłkę Jelavicowi i rozpoczął kontratak Arsenalu. Po otrzymaniu piłki Ozil znalazł na prawym skrzydle Oliviera Girouda, który popisał się świetnym dośrodkowaniem do Ramseya. Walijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, piłkę dopadł Podolski, który strzałem z pierwszego kontaktu posłał futbolówkę do bramki Hull City. Fantastyczna bramka!

Gra po rozpoczęciu drugiej połowy nie różniła się od tej w pierwszej. Hull City starało się grać akcje skrzydłami i co jakiś czas pomocnicyTygrysów posyłali niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Arsenalu.

W 54. minucie Arsenal zdobył kolejnego gola! Dawno nie widzieliśmy tak rozstrzelanego zespołu z czerwonej części północnego Londynu. Aaron Ramsey oddał strzał zza pola karnego, został on znakomicie zatrzymany przez Harpera. Bramkarz Hull City nie miał jednak szans przy dobitce Lukasa Podolskiego! To już druga bramka reprezentanta Niemiec w tym spotkaniu.

Po godzinie gry Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Mathieu Flamini wszedł na boisko zastępując Ozila.

W 64. minucie rażący błąd popełnił Harper, bramkarz Hull nie zważając na zbliżającego się Girouda spokojnie czekał z wybiciem piłki. Francuz ostatecznie dopadł do futbolówki, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w poprzeczkę. Brawa dla Oliviera za zaangażowanie!

Flamini wprowadził pożądany spokój do linii pomocy swojego zespołu. Kanonierzy po wejściu Francuza całkowicie zdominowali grę w środku pola.

W odstępie dwunastu minut Arsene Wenger dokonał dwóch zmian. Tym razem z boiska zszedł Giroud, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

W 75. minucie, po dośrodkowaniu Cazorli, groźny strzał oddał Mertesacker, piłka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dwie minuty później byliśmy świadkami kolejnej kontrowersji, w polu karnym Hull City padł kolejny zawodnik Arsenalu. Tym razem był to Oxlade-Chamberlain, po ponownym obejrzeniu tego zdarzenia można dostrzec , że Anglik był zahaczany przez jednego z obrońców Tygrysów.

W 83. minucie na boisko wszedł Yaya Sanogo, owacje na stojąco od kibiców Arsenalu otrzymał schodzący z boiska Lukas Podolski.

Do końca meczu, poza paroma kiksami zawodników Arsenalu, nic znaczącego się nie wydarzyło. Jonathan Moss zakończył ten jakże ważny i udany dla Kanonierów pojedynek. Podopieczni Wengera zagrali bardzo rozważne zawody i mogą być zadowoleni z końcowego wyniku spotkania.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Cesc1994 komentarzy: 447026.04.2014, 14:08

Ależ zagrali teraz. Szkoda, że nie trafił.

artur89 komentarzy: 9226.04.2014, 14:07

nieeeeee ale z****l to :/
moglo byc tak 2-0 dla świetych ;(

kamil_malin komentarzy: 933226.04.2014, 14:07

I co z tego, że Goal.com. Zobacz kto jest autorem.

Sami znawcy, regularnie oglądający Auriera. Podałem wam analizę gościa, który widział Iworyjczka w akcji wielokrotnie. Ale wy i tak swoje. Wiadomo wiecie lepiej, kompilacje na youtube to najlepszy wyznacznik.

artur89 komentarzy: 9226.04.2014, 14:06

jeeee everton przegrywa ;]

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.04.2014, 13:59

haxball.com/?roomid=~29b96fda80e6091183ca73a55116e7cbf034468944cfd0efdaea1667e71122231

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.04.2014, 13:59

youtube.com/watch?v=MN__tVJUZwY

King Kong :D

aguero10 komentarzy: 856526.04.2014, 13:56

Sagnia odejdzie na 100 % woec trzeba znalesc najlepszą opcje.Dla mnie Corchia,Aurier ale marzenie to De Sciglio na RB

Czeczenia komentarzy: 1248726.04.2014, 13:56

Przecież Toure też nie był klasycznym stoperem, a Eboue prawym obrońcą.

Największy minus u Auriera, to Puchar Narodów Afryki. Nie od dziś wiadomo, jak gramy w styczniu i w lutym.

Gerwazy komentarzy: 169826.04.2014, 13:54

kamil_malin
Głupoty to ty piszesz, Aurier jest słaby w defensywie, w ofensywie to siekiera i dlatego został z pozycji obrońcy przesunięty na skrzydłowego.
Wiadomo że jest młody i może jeszcze się poprawić w defensywie.

kamil_malin komentarzy: 933226.04.2014, 13:53

goal.com/en/news/1717/editorial/2014/02/23/4639732/beware-of-aurier-the-toulouse-fledgling-set-to-follow-in-varanes-

Masz tu opinię gościa, który śledzi Ligue 1.

kamil_malin komentarzy: 933226.04.2014, 13:51

@Maciek
Głupoty piszesz...

Aurier to idealny następca Sagny. Gość ogarnia w defensywie, do tego daje coś ekstra w ataku.

Koroniarz komentarzy: 1016326.04.2014, 13:41

Dobry meczyk się szykuje, oby Borubar i Soton dali rade urwać jakieś punkty Eve.

shark31 komentarzy: 601326.04.2014, 13:40

Aurier to jest RB. Moze tez grac na skrzydle, LB, i CB.

gunners007 komentarzy: 954326.04.2014, 13:37

MaciekGooner ---> Zbyt wielu meczów Toulousy nie oglądałem więc nie będę się kłócił, ale skoro On może grać na środku obrony i często tam właśnie występuje to chyba nie może być słaby w defensywie.
Tak poza tym to Piszczek czy Coleman kiedyś byli zawodnikami ofensywnymi i jak widać pomogło to im w karierze jako RB.

Czeczenia komentarzy: 1248726.04.2014, 13:37

Moim zdaniem lepiej to wygląda niż wcześniej. Ale teraz rzuciłem okiem, to w ostatnich tygodniach, biednie tam z treścią.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10826.04.2014, 13:32

Jeśli są tu bywalcy Highbury.pl, to na pewno zauważyliście, że przez kilka ostatnich godzin na stronę nie dało się wejść. Teraz już wszystko działa, strona wróciła z nową odsłoną. Mamy nadzieję, że się podoba :)

gunners007 komentarzy: 954326.04.2014, 13:23

MaciekGooner ---> To spójrz na skład Soton w dzisiejszym meczu z Evertonem. Chambers dalej grzeje ławę z prostego powodu - Clyne jest od niego lepszy. Jaki cudem rezerwowy Southampton może być lepszy od Auriera - jednego z najlepszych RB ligi francuskiej ???

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 13:19

shark31

tylko pamiętaj, że Campbell jest jeszcze niewiadomą... i może wypalić ale może też nie wypalić!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.04.2014, 13:18

Deulofeu w 1. składzie Eve na Soton:D

shark31 komentarzy: 601326.04.2014, 13:18

Caly czas sie zastanawiam dlaczego w rzyczeniach transferowych caly czas sa tutaj wypisywani skrzydlowi... nie dosc ze nie potrzebujemy to jeszcze dochodzi Joel ktory dostanie sezon szansy imo.
Potrzebni beda:
- moze RB
- moze CB
- moze BR
- napastnik dla wzmocnienia ataku
- DM dla wzmocnienia srodka

Reszta jest zalezna od odejsc ktorych nie przewiduje:)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.04.2014, 13:17

haxball.com/?roomid=~2d087daabe701b6a1e42c6afea5f859c8850ec793671d2af983675d3ae50de5a6

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 13:16

Bolek

no też różnie z nim bywa. Ten typ tak po prostu ma. On posiada ogromny potencjał ale bywa chimeryczny i nierówny. Suma sumarum nie udźwignął by tego ciężaru bycia stranierim Arsenalu :P

youngboy komentarzy: 196826.04.2014, 13:14

Co Wy tak z tym Chambersem? Moim zdaniem on się zbytnio nie wyróżniał. Shaw i Clyne znacznie lepsi

Bolek komentarzy: 423226.04.2014, 13:13

@kamo99111
Ja wiem, ale pod wodzą Manciniego to on grał przez 90% czasu dno. Teraz magicznie odżył i gra nieźle odkąd przyszedł Pellegrini - to nie jest przypadek.

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 13:10

SoKoLAFC

pisałem to już wcześniej - TAK! :)

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 13:09

Bolek
Nasri się już psuł na końcu pobytu w Arsenalu. Przeplatał dobre występy ze złymi więc imo to nie jest do końca wina Manciniego...

gunners007 komentarzy: 954326.04.2014, 13:06

MaciekGooner ---> Chambers jest za słaby, aby zastąpić Sagnę, który podobno negocjuje z Fenerabhce.
Bender/Schneiderlin nie przyjdzie, ponieważ Arteta zostaje i będziemy mieć 2 DM'ów, a trzech na jedną pozycję nie potrzebujemy - może za rok jak kontrakt Mikelowi wygaśnie.
Griezmann nie przyjdzie bo do składu powraca Joel Campbell, a poza nim na LW gra Podolski i Cazorla więc 4 skrzydłowy zbędny. Tak wiem, że Campbell gra w Olympiakosie na RW, ale jest lewonożny więc to niestanowi problemu.
Remy to jedyny możliwy transfer, lecz powstaje pytanie czy ma wystarczające umiejętności na I strikera w Arsenalu.

SoKoLAFC komentarzy: 26626.04.2014, 13:05

Co myslicie o Pedro ? Mogl by do nas dolaczyc ??

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.04.2014, 13:05

Maciek
Duch ;D a tak na poważnie to nie wiem inni że duch drudzy że ktoś się przebrał za kostuchę ale ta muzyczka z archiwum X dodaje grozy.

James komentarzy: 167426.04.2014, 13:00

panowie jak dzis typujecie mecze fulham hull oraz WBA west ham ?

Alonso komentarzy: 1282426.04.2014, 12:54

Bolek
No to wymień te powody. Chelsea nie ma napastnika, Real ma tylko Benzeme, a MC to MC w dodatku Aguero ciągle ma kontuzje. Dwa, że taki Falcao nie wiem dlaczego miał by chcieć przejść do AFC.

Bolek komentarzy: 423226.04.2014, 12:53

@kamo99111
Na pewno ma większe szanse wykorzystać swój potencjał w Arsenalu z Wengerem, niż w będącym w kryzysie Milanie z Seedorfem czy z Mancinim (który zepsuł w swoim czasie, np. Nasriego)...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.04.2014, 12:52

youtube.com/watch?v=fsEWMTJZZJI

Widzieli?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.04.2014, 12:51

JanikK
Może i lepiej ale aż razi w oczy zresztą nigdy się nie nauczą pisać poprawnie.

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 12:50

Bolek

nie mówię, że nie bo akurat Ballo potencjał ma. Ale czy go wykorzysta to jest druga kwestia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.04.2014, 12:48

Według francuskiego "L'Equipe" obrońca Arsenalu Londyn Bacary Sagna prowadzi zaawansowane rozmowy z Fenerbahce. Przypomnijmy, że 31-letniemu zawodnikowi w czerwcu wygasa kontrakt z Kanonierami, który prawdopodobnie nie zostanie przedłużony.