Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four!

Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four! 20.04.2014, 16:06, bojowy schabowy 4301 komentarzy

Po serii nieudanych występów Kanonierzy wreszcie przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Dzisiejszy mecz był dowodem tego, że londyńczycy zażegnali już chwilowy kryzys. Znakomite zawody rozegrali zawodnicy, którzy przez swoje kontuzje musieli opuścić poprzednie ligowe spotkania. Kibice Arsenalu z pewnością nie obraziliby się, gdyby dzisiejszy rezultat powtórzył się na Wembley 17 maja 2014 roku.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil(60. Flamini), Podolski(83. Sanogo) - Giroud(72. Oxlade-Chamberlain).

Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd(83. Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić(70. Quinn), Long(46. Fryatt).

Tuż po rozpoczęciu spotkania na boisku pojawiły się bandy reklamowe, które pod wpływem silnego wiatru oderwały się od mocowania za bocznymi liniami boiska. Sytuacji zaradził jednak Santi Cazorla, który pozbierał pewną część z nich i odłożył za płytę boiska.

W pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół gospodarzy, Hull City od początku meczu zastosowało wysoki pressing co zaowocowało dogodnymi okazjami dla Tygrysów.

W 10. minucie w polu karnym przeciwnika padł Mesut Ozil. Powtórki pokazały, że był delikatnie zahaczany. Jednak Niemiec nie miał w tamtym momencie kontroli nad piłką.

Wojciech Szczęsny w 15. minucie musiał pokazać swoje umiejętności, Jelavić kąśliwym strzałem po ziemi próbował pokonać polskiego bramkarza, ale ten sparował piłkę w bok.

W końcu doczekaliśmy się akcji Arsenalu zakończonej strzałem, Lukas Podolski znalazł odrobinę wolnej przestrzeni przed polem karnym Hull City i celnie uderzył w bramkę rywali, ale Harper pewnie wyłapał piłkę.

Najwyraźniej Steve Bruce na dzisiejszy mecz przygotował taktykę godną Garncarzy ze Stoke. Tygrysy nie odstawiają nogi, co kilka minut na boisku leży, któryś z zawodników Arsenalu, tym razem pech spotkał Artetę, który musiał opuścić boisko. Koscielny nie chciał pozostawać dłużny swoim przeciwnikom i w powietrznym pojedynku w 26. minucie rozciął Boydowi nos.

Mamy 32. minutę i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Po pięknej akcji bramkę zdobył Aaron Ramsey. Ozil pięknym podaniem znalazł w polu karnym Cazorlę, który podał do wychodzącego z głębi pola Ramseya, walijski pomocnik oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i nie dał Harperowi żadnych szans na obronę tego uderzenia.

Pięć minut później na KC Stadium mógł być remis, Livermore oddał silny strzał w kierunku bramki Szczęsnego. Kanonierów przed stratą gola ustrzegł słupek.

Tuż przed przerwą Kanonierzy powiększają swój dorobek bramkowy! Mikel Arteta znakomicie odebrał piłkę Jelavicowi i rozpoczął kontratak Arsenalu. Po otrzymaniu piłki Ozil znalazł na prawym skrzydle Oliviera Girouda, który popisał się świetnym dośrodkowaniem do Ramseya. Walijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, piłkę dopadł Podolski, który strzałem z pierwszego kontaktu posłał futbolówkę do bramki Hull City. Fantastyczna bramka!

Gra po rozpoczęciu drugiej połowy nie różniła się od tej w pierwszej. Hull City starało się grać akcje skrzydłami i co jakiś czas pomocnicyTygrysów posyłali niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Arsenalu.

W 54. minucie Arsenal zdobył kolejnego gola! Dawno nie widzieliśmy tak rozstrzelanego zespołu z czerwonej części północnego Londynu. Aaron Ramsey oddał strzał zza pola karnego, został on znakomicie zatrzymany przez Harpera. Bramkarz Hull City nie miał jednak szans przy dobitce Lukasa Podolskiego! To już druga bramka reprezentanta Niemiec w tym spotkaniu.

Po godzinie gry Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Mathieu Flamini wszedł na boisko zastępując Ozila.

W 64. minucie rażący błąd popełnił Harper, bramkarz Hull nie zważając na zbliżającego się Girouda spokojnie czekał z wybiciem piłki. Francuz ostatecznie dopadł do futbolówki, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w poprzeczkę. Brawa dla Oliviera za zaangażowanie!

Flamini wprowadził pożądany spokój do linii pomocy swojego zespołu. Kanonierzy po wejściu Francuza całkowicie zdominowali grę w środku pola.

W odstępie dwunastu minut Arsene Wenger dokonał dwóch zmian. Tym razem z boiska zszedł Giroud, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

W 75. minucie, po dośrodkowaniu Cazorli, groźny strzał oddał Mertesacker, piłka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dwie minuty później byliśmy świadkami kolejnej kontrowersji, w polu karnym Hull City padł kolejny zawodnik Arsenalu. Tym razem był to Oxlade-Chamberlain, po ponownym obejrzeniu tego zdarzenia można dostrzec , że Anglik był zahaczany przez jednego z obrońców Tygrysów.

W 83. minucie na boisko wszedł Yaya Sanogo, owacje na stojąco od kibiców Arsenalu otrzymał schodzący z boiska Lukas Podolski.

Do końca meczu, poza paroma kiksami zawodników Arsenalu, nic znaczącego się nie wydarzyło. Jonathan Moss zakończył ten jakże ważny i udany dla Kanonierów pojedynek. Podopieczni Wengera zagrali bardzo rozważne zawody i mogą być zadowoleni z końcowego wyniku spotkania.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
TlicTlac komentarzy: 600926.04.2014, 15:55

Ricardo Rodriguez to rzeczywiście ciekawy grajek, ale wyceniany jest na 20mln; a za mniej go raczej nie puszczą, bo kupili gustavo za 20mln około;

a czy Arsenalowi potrzebny jest w tej chwili lewy obrońca, skoro mamy Gibbsa i Monreala?

Napastnik / Defensywny pomocnik / Prawy obrońca / Lewoskrzydłowy - myślę, że tak to powinno wyglądać, jeśli o transfery do Arsenalu.
W razie odejścia Vermy lub dłuższej kontuzji któregoś z ŚO, kupić jakiegoś solidnego obrońcę.

maciekbe komentarzy: 1245826.04.2014, 15:55

to ja tu wstaje po nocce o 13 z groszami żeby oglądać mecz a tu takie flaki. Dobrze chociaż że wynik dla nas korzystny.
BTW ostatnio oglądam wszystko jak leci, włoską, hiszpańską nawet! żebym później nie ryczał jak co sezon że koniec meczyków, a przecież mogłem oglądać więcej ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:51

MiEvo@
z dośrodkowaniami różnie u niego bywa, pewnie dlatego. Ogólnie świetnie dogaduje sie z Walcottem a brak Anglika odbiera Sagny ten atut.

afc4life komentarzy: 478326.04.2014, 15:51

Ja pierdziele, ale Bayern jest slaby. Zalosna jest pilka jaka oni graja z Werderem. Ruszaja sie jakby mieli po 50 lat. Jedna zwykla kontra i gol dla Werderu.
Mam nadzieje, ze Real im wcisnie z 2 czy 3 brameczki w Niemczech.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:50

Ta końcówka może być jedną z najciekawszych w dziejach PL.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1426.04.2014, 15:49

Jeśli chodzi o Sagne to nic do niego nie mam ale płakać nie będę jeśli odejdzie. W obronie gra całkiem nieźle ale czasem jego gra w ofensywie mnie tak irytuje...

Czeczenia komentarzy: 1248726.04.2014, 15:47

Nic się nie działo wartego zapamiętania. Everton zagrał kiepsko i Southampton cały czas kontrolował mecz. Mogli nawet wyżej wygrać, mimo że specjalnie nie cisnęli. Boruc praktycznie bezrobotny.

A gdzie ta siostra występuje? No i czy nie jest już "promising youngster", bo jak gra w pierwszym składzie, to może i ja strzelę ze dwa gole. Ale nie takie jak dziś Everton. Do właściwej bramki.

Dobra, dośyć głupich żartów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 15:47

Właśnie się zrównaliśmy bilansem bramek z Evertonem, a jako, że mamy od nich więcej bramek strzelonych, w razie równej ilości punktów będziemy wyżej w tabeli. Może to mieć znaczenie, chociaż nie musi, zwłaszcza jak popatrzymy jak bardzo doskwierały im dziś kontuzje dwóch podstawowych stoperów.

tomekafc95 komentarzy: 413626.04.2014, 15:46

Jan Aage Fjortoft ‏@JanAageFjortoft 5m
I am in Leverkusen. We were told that DRMIC maybe going to Arsenal. Here I get told he is coming to Leverkusen
To be continued

gunners007 komentarzy: 954326.04.2014, 15:45

Teraz wystarczy wygrać 2 mecze i mamy LM. Możemy sobie nawet pozwolić na jedną wpadkę, ale nie wyobrażam sobie przegranej u siebie ze słabym Newcastle czy też West Bromem. Norwich nie potrafi grać z drużynami z czołówki więc powinniśmy ich odprawić z kwitkiem tak jak w zeszłym sezonie Wigan, które również walczyło o być albo nie być.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:45

Czeczenia@
Ktoś nie szanuje jednego z najbardziej pracowitych i wyróżniających sie w klubie piłkarzy. Fakt, byłem zbyt kulturalny. Dyspense od życia zostaw sobie na starość.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 15:42

Czeczenia; akurat Sagna jest najmniej winną braku sukcesów osobą w klubie. Zawsze profesjonalny, stały wysoki poziom, nie stwarza problemów, dobrze się prowadzi. Najbardziej zasługująca pucharu osoba w Arsenalu imo.

DzejCoop komentarzy: 326426.04.2014, 15:41

Hahaha, teraz obczaiłem, że dwie samobójcze. Mógłby ktoś - kto oglądał ofc - streścić trochę mecz?

DzejCoop komentarzy: 326426.04.2014, 15:40

Ohohoho! Wracam z występu siostry a tutaj Everton w plecy dwójeczkę xD

Czeczenia komentarzy: 1248726.04.2014, 15:40

"Kulturki trochę... tępa strzało."

Zwalniam się z życia.

To, że Sagna odejdzie nikogo nie powinno dziwić. Jak zostanie to niespodzianka, ale czy nie potrzeba w tym zespole wymiany możliwie największej ilości trybików? Utrzymujemy, że Sagna czy ktoś tam inny, są wybitnymi zawodnikami, ale od lat nie mamy osiągnięć.

Jeżeli pojawia się okazja, by wziąć kogoś lepszego, bądź porównywalnego, ale młodszego, to trzeba korzystać.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 15:40

Lubię bardzo Sagne, ale zastanawiam się czy jego odejście nie wyszło by nam na dobre.
Jeśli on zostanie, to nikogo na PO nie kupimy i zostaniemy z Cienkinsonem. Sagna też nie robi się młodszy i nie wiadomo jak będzie grał w przyszłym roku.

A transfer Chambersa czy Auriera może okazać się strzałem w 10. Tym bardziej jeśli udało by nam się ściągnąć Colemana :D

GROMALL komentarzy: 509026.04.2014, 15:38

Epickie gole Eve :)

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:36

praptak@
kulturki troche. Ten stary murzyn odwala solidną robote tępa strzało.

praptak komentarzy: 882126.04.2014, 15:34

skyrim@
niech sie wali na cycki. Stary murzyn - zły murzyn.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.04.2014, 15:33

Wenger on Hazard: "I had his agent in my home (Lille days). But again the barrier was financially, I couldn't compete with Chelsea's effort.

Oldgunner3 komentarzy: 973126.04.2014, 15:32

Naprwdę nieźli święci;prędzej będzie 3:0 niż 2:1.Miejmy nadzieję,że ten mecz wyperswaduje evertonowi marzenia o 4 miejscu.

skyrim komentarzy: 807126.04.2014, 15:30

John Cross poinformował, że Sagna podjął decyzję i odchodzi z Arsenalu.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:30

skrobinho@
Staram sie być zwykle powściągliwy z reakcjami, ale Martinez robi na mnie nawet wieksze wrażenie niż Simeone. Facet ma wielkie serce do piłki, do czego umiejętnie przyłącza rozum. Jednak tak jak powiedziałeś, Wenger zostaje.

Alonso komentarzy: 1282426.04.2014, 15:29

Ja chce Martineza w AFC, a jak nie to niech idzie do Barcelony. W PL już jest wystarczająco lepszych managerów od Wengera. Zaraz MU sobie kogoś mądrego zatrudni do wydania tej kasy na przebudowę składu i będziemy się bić z Evertonem i Spursami o 5 miejsce :<

arrab komentarzy: 22626.04.2014, 15:27

no to w poniedziałek jedziemy ze srokami i liga mistrzów nasza można walczyć o 3 miejsce :)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 15:27

@TakKrzysiu
A ja chcę :D I to chciałbym zobaczyć to w przyszłym sezonie, ale chyba nierealne, bo Wenger podpisze pewnie kontrakt.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 15:25

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:24

Kysio2607
Pszemek sprawnie udaje że nie jest smutny

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 15:23

Nikt mi nie odpowiedział : [ nikt mnie nie kocha.
BTW jeszcze jedna przegrana Evertonu i LM mogą włożyć między bajki. Martinez jest młody i ma dużo gorszy skład od naszego, nawet nie chce wiedzieć co potrafiłby zrobić z drużyną z topu.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.04.2014, 15:23

Ale piękny wynik Soton :)

Biedny Pszemek, koniec marzeń Evertonu, na dodatek wrócił Ramsey, Poldi w formie.. :(

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 15:22

@MaciekGoooner
No w sumie to w lidze grają po równo. Ale Chambers jest młodszy :D Choć też nie chcę się tutaj ich klasyfikować, bo nie oglądam dość często meczów Soton, żeby mieć rozeznanie, który z nich jest lepszy w jakich aspektach.

A co do LO to osobiście jeszcze chciałbym Ricardo Rodrigueza z Wolfsburga. Może też nie oglądam dość często Bundesligi, ale słyszałem o nim wiele pochlebnych opinii. Statystki też bardzo dobre.

Młody, dobry technicznie, idealny za Monreala.

szarolek komentarzy: 50826.04.2014, 15:15

Miejmy nadzieje że nie uda im się już tego wygrać :) Swoją drogą dwa samobóje dla jednej drużyny często się nie zdarzają :)

praptak komentarzy: 882126.04.2014, 15:14

To jadziem po 3 miejsce. Martinez przebuduje troche skłąd i w przyszłym sezonie Muły znowu bedo poza teleskopem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 15:13

shark31, "niewiem skad sie to wzielo ze on niby jest slaby w defie."

Nie wiem czy mnie coś bardziej denerwuje niż rzucanie statystykami i ocenianie piłkarza na ich podstawie bez oglądania jego gry. Wrrr...

mar12301 komentarzy: 2313626.04.2014, 15:12

Haha czo ten Everton :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.04.2014, 15:11

haxball.com/?roomid=~297f0e9d314626174395f1ab3ba4b55c19214919c8995a42439c789fabaaf28fb

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.04.2014, 15:11

I tyle bylo z marzen evertonu o lm

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.04.2014, 15:10

Clyne częst przegrywa walkę o pierwszą 11-stkę z 19-letnim Chambersem.
Może to nim powinniśmy się zainteresować? Wydaje się mieć duży potencjał, do tego anglik. Najlepiej jakby kupić w pakiecie Chmbers-Shaw :D
Wtedy Monreal na wylocie. Ale to chyba nierealne, Shaw będzie kosztował za dużo. Ale o Chambersa można się postarać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2014, 15:10

Louis Van Gaal agrees deal to be next Manchester United manager. Takes over after World Cup. [goal.com]

United dementuje.

rafi_i komentarzy: 421826.04.2014, 15:06

Brawo Osman ! XD

GROMALL komentarzy: 509026.04.2014, 15:05

Myślałem , że karny .. :)

GROMALL komentarzy: 509026.04.2014, 15:01

Wchodzę na laptopa , i patrze a tu Everton 2:0 do tyłu , no nieźle ! :)

TakKrzysiu komentarzy: 893626.04.2014, 14:59

Jeśli Live wygra PL, to awansuje z którego miejsca (zważywszy na zeszły rok)? Bo mi sie zapomniało. Pytam, bo oceniam "frajerstwo (poniekąd) Arsenalu" ^^

shark31 komentarzy: 601326.04.2014, 14:55

Maciek wut...?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 126.04.2014, 14:54

haxball.com/?roomid=~2b70bcd0f51d6b7022d2a6146c33980aea4fa036c8fb88016516a21db6ac02289

kamo99111 komentarzy: 690726.04.2014, 14:53

trayman

Wchodzi... Jeżeli drużyna spoza tych kwalifikujących się do LM(t4 w anglii) wygrała to 4 drużyna nie wchodzi :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.04.2014, 14:52

trayman

Nie. gdyby ktos z poza top4 wygral lm to 4 miejsce by nie wchodzilo

shark31 komentarzy: 601326.04.2014, 14:51

Co do Auriera... niewiem skad sie to wzielo ze on niby jest slaby w defie. W porownaniu z np. Sagna, Colemanem, Janmatem, Jungiem ma zdecydowanie najwiecej odbiorow i przejec, najmniej bledow w obronie i najmniej razy w meczu daje sie przedryblowac. To nie przypadek ze on bardzo duzo meczow gra na srodku obrony. A to ze jest kapitalny w ofensywie to juz inny "problem". Jedyny jego minus to PNA.

trayman komentarzy: 6326.04.2014, 14:51

Jeżeli Chelsea wygra LM to 4 miejsce nie wchodzi tak?

ATID komentarzy: 115026.04.2014, 14:49

no i pięknie Everton, jak przegrają to już tylko cud może nam zabrać trofeum Wengera.