Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł!

Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł! 10.02.2010, 21:53, Bartosz Polek 721 komentarzy

Środowy mecz z Liverpoolem kończył ligowy maraton piłkarzy Arsenalu. W poprzednich trzech meczach Kanonierzy zdobyli tylko jedno oczko, ale w dzisiejszym spotkaniu postarali się o komplet punktów. Wygraną nad Liverpoolem podopiecznym Wengera zapewnił Abou Diaby!

Arsene Wegner desygnował do gry podobny skład w porównaniu do ostatniej potyczki z Chelsea, dokonując jedynie dwóch zmian. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać Emmanuela Eboue na prawej obronie oraz Nicklasa Bendtnera na środku ataku.

Kanonierzy po raz pierwszy zagrozili bramce Reiny w 7. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa z rzutu wolnego z prawej strony, nad poprzeczką główkował Gallas.

Podopieczni Rafy Beniteza po raz pierwszy zmusili do interwencji Manuela Almunię dopiero po kwadransie gry, a konkretnie Ngog, jednak jego płaski strzał z linii 16-ego metra obronił hiszpański bramkarz.

Przez pierwszych dwadzieścia minut to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało, brakowało pomysły na rozwiązanie akcji pod polem karnym przeciwnika.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował w 26. minucie Nicklas Bendtner. Duńczyk otrzymał dobre podanie od Arszawina i będąc w dobrej pozycji oddał mocny strzał prawą nogą, jednak nad poprzeczką. Po chwili po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzał Nasri, lecz został zablokowany.

Goście odpowiedzieli mocnym strzałem Maxiego z 16. metrów, ale piłka po rykoszecie (ręka Vermaelena?) powędrowała nad poprzeczką na rzut rożny. Trzy minuty później dał o sobie znać Arszawin, ale futbolówka po jego strzale nawet nie poleciała w światło bramki Reiny.

Minutę później Arsene Wegner był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu kontuzji boisko opuścił Nasri, a jego miejsce zajął Tomas Rosicky.

Niebawem Howard Webb sięgnął po raz pierwszy do swej kieszonki – żółtą kartką ukarał Clichy’ego za faul na Gerrardzie, a chwilę potem Maxiego za faul na Eboue.

Ostatni strzał w pierwszej części gry oddał Fabregas, ale jego rodak w bramce drużyny przeciwnej nie miał z nim problemów. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę z impetem rozpoczęli podopieczni Beniteza. Lucas przedarł się w pole karne, jednak uderzył nad poprzeczką bramki Almunii.

Kanonierzy powinni wyjść na prowadzenie w 53. minucie. Po podaniu Arszawina w doskonałej pozycji znalazł się Rosicky, lecz reprezentant Czech zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem Reiny.

Minutę później nastąpiła pierwsza zmiana w Liverpoolu: boisko opuścił Carragher, a w jego miejsce pojawił się Degen. Arsenal wciąż nie dawał za wygraną – strzał Bendtnera lewą nogą z pola karnego obronił jednak Reina.

Za faul na Arszawinie żółtą kartką ukarany został Degen, a trzy minuty później za rzekome nurkowanie w polu karnym, Bendtner.

W 65. minucie swoich sił spróbował Rosicky, ale piłka po uderzeniu prawą nogą przeleciała nad poprzeczką. Po chwili plac gry opuścił Arszawin, a na boisku zameldował się Theo Walcott.

Upragniony gol padł w 72. minucie meczu. Akcję przed polem karnym rozpoczął Bendtner, podał na prawą stronę do Rosicky’ego, reprezentant Czech celnie zacentrował w okolice piątego metra, a tam na futbolówkę czekał tylko Abou Diaby, który bez większych problemów strzałem głową umieścił ją w siatce! 1:0!

Benitez chcąc ratować remis dokonał zmiany: w miejsce Lucasa pojawił się Ryan Babel. Arsene Wegner także wolał dmuchać na zimne i w miejsce Bendtnera posłał na plac gry obrońcę, Bacary’ego Sagnę.

Goście byli blisko wyrównania w 86. minucie. Babel łatwo urwał się Gallasowi i potężnie przymierzył z przed pola karnego, piłka przeleciała po końcach palców Almunii i odbiła się od poprzeczki!

Liverpool nadal atakował i w ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu, wywalczył rzut wolny około 23 metry od bramki. Gerrard uderzył mocno, Fabregas stojąc w murze jeszcze odbił piłkę ręką, ale zamiast kolejnego rzutu wolnego pan Webb odgwizdał koniec meczu.

Kanonierzy odnieśli dziś bardzo cenne zwycięstwo i wobec porażki Chelsea oraz remisu Manchesteru, kwestia mistrzostwa pozostaje nadal sprawą otwartą.

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, William Gallas, Thomas Vermaelen, Gael Clichy, Samir Nasri, Abou Diaby, Alex Song, Cesc Fabregas, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bacary Sagna, Armand Traore, Sol Campbell, Tomas Rosicky, Theo Walcott, Denilson.

Liverpool: Jose Reina, Jamie Carragher, Martin Skrtel, Daniel Agger, Emiliano Insua, Rodriguez Maxi, Steven Gerrard, Javier Mascherano, Leiva Lucas, Dirk Kuyt, David Ngog.

Ławka rezerwowych: Diego Cavalieri, Philipp Degen, Fabio Aurelio, Martin Kelly, Jay Spearing, Albert Riera, Ryan Babel.

pedro61 komentarzy: 219912.02.2010, 22:04

Olo_18-->Serdeczne dzięki za informację.A swoją drogą,ciekawe czy akcja MMs-owa miała miejsce przed,czy po meczu z Evertonem.Myślę,że jednak przed,wobec czego kontuzja kostki to zasłużona kara za bezeceństwo i głupotę w wykonaniu Cashley'a.Nigdy nie czytałem plotkarskich piśmideł,nie jestem ich wielbicielem,ale jak coś takiego przeczytam to twarz sama mi się śmieje.A komentarz praktyczno-piłkarski jest taki-AW zgodził się na transfer Cole'a do Chelsea w zamian za Gallasa i 5 mln funtów.Patrząc na to z perspektywy czasu trzeba przyznać,że zrobił złoty interes.

pedro61 komentarzy: 219912.02.2010, 21:21

bardzo proszę-napiszcie o co chodzi w sprawie nowej sex-afery związanej z Cashley'em Cole'm.sprawa jest dla mnie o tyle ciekawa,że dzisiejszej nocy(gdzieś koło 2-iej)odnosząc się do kontuzji Cashley'a i przyrównując go do J.Terry'ego przypomniałem o jego niegdysiejszych sexcesach z fryzjerką,po których musiał się gęsto tłumaczyć i swojej lepszej połowie i mediom.Jeśli wiecie coś więcej o kolejnym wybryku Cashley'a ,to proszę-napiszcie.

cescfabregas1991 komentarzy: 136612.02.2010, 21:18

hah,
:p
cashley, terry,... za chwile się okaże że wag jakiegoś naszego piłkarza w to wciągną :) :p
wtedy dopiero będzie

Zawader komentarzy: 135912.02.2010, 20:51

za duzo pieniedzy chyba zarabiaja chlopaki...

Maciekkk10 komentarzy: 258312.02.2010, 20:49

Ale to kolejny seksskandal w chelsea ;] Może Roman powinien zainwestować w seksuologa? ;p

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3512.02.2010, 20:40

Maciekkk10 - kontuzje ma, to mu się nudzi :P

Maciekkk10 komentarzy: 258312.02.2010, 20:29

hahahah, słyszeliście, co zrobił Cashley ?! Wysłał swoje nagie fotki Sonii Wild, hahahahahah ;D

mksarsenal komentarzy: 13012.02.2010, 17:46

POZDRO DLA WSZYSTKICH THE GUNNERS

mksarsenal komentarzy: 13012.02.2010, 17:45

Bramkę dała nam cała BARDZO Ładna akcja całego zespołu

boszek komentarzy: 612.02.2010, 17:12

ARSENAL TO POTĘGA I TAK BĘDZIE NA ZAWSZE. POZDRO DLA WIERNYCH KIBICÓW THE GUNNERS ;)

Piotr1996 komentarzy: 4012.02.2010, 16:18

Arsenal tak dalej.

Biggestfan87 komentarzy: 129212.02.2010, 15:50

PORTO - ARSENAL W TĄ ŚRODĘ O 20.30 W OTWARTYM POLSACIE!!!

laskowski19051995 komentarzy: 494512.02.2010, 13:58

Wiedziałem że wygrają całe szczęście że nie podyktował im karnego po zadraniu ręką Fabregasa piękna bramka Diabiego BRAWO !!! :]

kamil_malin komentarzy: 933212.02.2010, 13:57

arsenallord--> ale ja wcale tego nie neguję, że one nie ma honoru. Również nie lubię Cola za to co zrobił. Chyba każdy ma podobne zdanie o nim. Ale cieszenie się z tego, że złamał nogę jest moim zdaniem nie na miejscu. Nawet jeśli się go nie lubi. Ja nie potrafię cieszyć się z nieszczęścia innych.

wesool8 komentarzy: 412.02.2010, 13:52

cesc mial stycznosc z linia ale to nie koszykowka reka byla ale przed polem karnym na upartego zolta kartka i rzut wolny z mniejszej odleglosci a jak wiemy wolny z samej linii jest ciezszy do wykonania niz ten pierwszy wiec niech nurek nie cwaniakuje bo mu terry gobite wygrzmoci:P

maciekbe komentarzy: 1245812.02.2010, 13:35

Chelsea wygra bez problemów ? nie wiem, dla mnie wilki to bardzo podobny zespół do hull, a smerfy z hull grali masakrycznie słabo... chyba, że grają na SB. The Toffies są na fali, remis mile widziany :)

evelred komentarzy: 369112.02.2010, 13:26

chelsea raczej wygra bez problemów, everton może powalczyć o zwycięstwo

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52012.02.2010, 12:53

Przed nami LM z Porto a potem Sunderland u siebie i tu ciekawostka.
Sunderland od pamiętnej naszej wyjazdowej porażki z nimi 1-0 nie wygrał żadnego meczu.
Jego bilans to 6 porażek i 6 remisów.

Manu z kolei gra wyjazd z Evertonem
który ostatnio jest w niezłej formie do tego
ze składu wylecieli Nani i Giggs dalej zawieszony jest Ferdinand a kontuzjowany O Shea a Vidicia na AV nie było nawet na ławie.

Chelsea z kolei gra wyjazd z Wolves które ostatnio u siebie ograło Tottenham 1.0.

bartios komentarzy: 55912.02.2010, 12:08

Wiedziałem że z pozytywnej strony zaprezentuje się Diaby jednak nie wątpliwości że zwycięstwo odnieśliśmy dzięki małej pomocy Howarda Webba.

CLEVER komentarzy: 197912.02.2010, 10:37

Przeczytałem na interii, że Real i Milan interesują się Krasiciem z CSKA i że jego cena to minimum 15 mln euro. Jeżeli on za taką cenę ma zmienić barwy to ja bym na miejscu Wengera powaznie sie nad nim zastanowil.

fabregas444 komentarzy: 169612.02.2010, 10:15

dobrze ze chelsea przegrala szkoda tylko ze aston villa nie potrafila wygrac z mulami grajac w przewadze:( ale cieszmy sie ze stracili jakies pkt...a co do meczu arsenalu to bardzo sie ciesze ze wygralismy i przerwalismy passe liverpoolu:P

titi_henry komentarzy: 357012.02.2010, 09:45

6 pkt do Chelsea, 5 do ManU, na 100% ktorys jeszcze straci punkty, bo graja ze soba... Maja tez mecze z Liverpoolem, wiec mysle, ze my jesli bedziemy teraz wygrywac swoje mecze, to mamy ogromne szanse na mistrza :) Z wielkiego maratonu mamy 4 pkt na 12, w sumie lipa bo liczylem na minimum 8. No ale coz, trzeba teraz pokazac charakter! Wszyscy nas skreslili po porazkach z Chelsea i Manu, ale Chelsea przegrywajac z Evertonem w sumie zaprzepascila ta wygrana z nami i podobnie ManU remisujac z Aston Villa :) Man City i Tottenham, to juz jedyne mecze z rywalami z czolowki ligi, ktore nas czekaja :)

pedro61 komentarzy: 219912.02.2010, 01:52

Co do A.Cole'a-nie życzę nikomu żle(z małym wyjątkiem-czasami swojej teściowej),ale płakać z powodu kontuzji tego piłkarza nie będę.Kiedyś,jako piłkarza Arsenalu,wręcz go podziwiałem,póżniej-ze względu na pobudki i sposób przejścia do Chelsea-przestałem go szanować.Moralnie typ jest odrażający,trochę kopia J.Terry'ego.Jakiś czas temu miał zresztą podobną wpadkę-żona "nakryła"go na romansiku z...fryzjerką.Ponoć mu równiez wybaczyła,ale w ramach sankcji dostał długotrwały"szlabanik"na...wiadomo co.Chodził chłopina dłuższy czas sfrustrowany,bo jego Luba w prasie zaczęła dodatkowo rozpowszechniać twierdzenia poddające w wątpliwość męski potencjał Ashleya,przynajmniej w stanach pomeczowych.Popatrzcie co ta Chelsea jest w stanie zrobić z piłkarza-daje kasę ,a odbiera siły i zdrowie.

Cesc_Fan komentarzy: 452411.02.2010, 23:30

Czytałem przed chwilą o sławnych kibicach Arsenalu i dowiedziałem się ,że fanem Arsenalu był Osama Bin Laden :D

Arsenal1994 komentarzy: 749711.02.2010, 22:40

Zgadzam sie w 100% z Arsenallord, chyba większość kanonierów nienawidzi A.Cole nie za samo odejście a za to jaki wobec nas jest.
Zachowuje się jakbyśmy go skrzywidzili kiedy grał u nas. Jakby miał jakąś traume z gry w północnym Londynie i gdy słyszy tylko słowo Arsenal dostaje drgawek...

evelred komentarzy: 369111.02.2010, 22:36

kondzior -> wyczytałeś, ale chyba to co sam napisałeś

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11711.02.2010, 22:18

kamil_malin--> Cole nie ma honoru. Nawet DZIĘKUJĘ nie potrafił powiedzieć Arsenalowi za wszystko co ten klub dla niego zrobił tylko potrafił go obrażać

Kondzior12 komentarzy: 490011.02.2010, 22:13

Na stronie Chelsea wypisują ich "kibice" , że z powodu kontuzji Cashleya mają już po sezonie.

Kondzior12 komentarzy: 490011.02.2010, 22:10

W sprawie Cesca wyczytałem że Barca chce wydać 30 mln euro a my żądamy 40-50 mln euro , ale narazie Barca nie może z nami negocjować bo zabraniają przepisy FIFA.
A jeśli chodzi o Cashleya to Ivanović gra na prawej obronie Belletti chyba kontuzjowany (pewien nie jestem) i tylko zostaje Fereira który gra raz na jakiś czas.

kamil_malin komentarzy: 933211.02.2010, 21:44

arsenallord--> żal mi Ciebie... Jak można cieszyć się z kogoś tragedii. Pomimo tego, że nie lubię Cola to szkoda, że przytrafił mu się taki uraz. Należy współczuć piłkarzowi takiej tragedii, nawet jeśli gra w klubie za którym się nie przepada. To, że kiedyś zachował się jak się zachował nie powinno powodować tego, że życzy mu się jak najgorzej. Taki uraz to dla piłkarza wielki dramat.

Sysiorr komentarzy: 4311.02.2010, 21:41

gdybyśmy wygrali z ManUtd i Chelsea to chyba byśmy liderem.. no cóż teraz trzeba liczyć na to żeby pogubili pkt.

Henry komentarzy: 49711.02.2010, 21:28

Bardzo ważne zwycięstwo. Teraz bardzo duzo zależy od meczów CFC i ManU. Pamiętajmy, że Chelsea zmierzy się z Interem, a manchester z Milanem w 1/8 finału LM, a więc z rywalami zdecydowanie bardziej wymagającymi od Porto. Może tutj nalezy upatrywać naszej szansy?

Gunner_995 komentarzy: 655011.02.2010, 21:24

Niech dadzą już spokój z tym Fabregasem.Czy przejdzie czas pokaże.Sam powiedział że jest bardzo przywiązany do Arsenalu itd.

adamaggio komentarzy: 49611.02.2010, 21:07

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=30808. nawet tatuś musi swoje 3 grosze dorzucić ;[. ja tego newsa odebrałem tak, że senior całą resztę sezonu będzie naciskał na cześka, żeby ten się przeniósł do barcy.

R4d3k99 komentarzy: 169011.02.2010, 21:03

arsenallord -> Nie wolałbyś, aby Ashley było zdrowy, ale za to przegrywał mecze z Arsenalem w barwach Chelsea? Być może, któregoś dnia powiedziałby magiczne zdanie, które jest wypowiadane przez byłych zawodników Arsenalu: "Żałuję, że odszedłem z Arsenalu"

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11711.02.2010, 20:58