Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł!

Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł! 10.02.2010, 21:53, Bartosz Polek 721 komentarzy

Środowy mecz z Liverpoolem kończył ligowy maraton piłkarzy Arsenalu. W poprzednich trzech meczach Kanonierzy zdobyli tylko jedno oczko, ale w dzisiejszym spotkaniu postarali się o komplet punktów. Wygraną nad Liverpoolem podopiecznym Wengera zapewnił Abou Diaby!

Arsene Wegner desygnował do gry podobny skład w porównaniu do ostatniej potyczki z Chelsea, dokonując jedynie dwóch zmian. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać Emmanuela Eboue na prawej obronie oraz Nicklasa Bendtnera na środku ataku.

Kanonierzy po raz pierwszy zagrozili bramce Reiny w 7. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa z rzutu wolnego z prawej strony, nad poprzeczką główkował Gallas.

Podopieczni Rafy Beniteza po raz pierwszy zmusili do interwencji Manuela Almunię dopiero po kwadransie gry, a konkretnie Ngog, jednak jego płaski strzał z linii 16-ego metra obronił hiszpański bramkarz.

Przez pierwszych dwadzieścia minut to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało, brakowało pomysły na rozwiązanie akcji pod polem karnym przeciwnika.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował w 26. minucie Nicklas Bendtner. Duńczyk otrzymał dobre podanie od Arszawina i będąc w dobrej pozycji oddał mocny strzał prawą nogą, jednak nad poprzeczką. Po chwili po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzał Nasri, lecz został zablokowany.

Goście odpowiedzieli mocnym strzałem Maxiego z 16. metrów, ale piłka po rykoszecie (ręka Vermaelena?) powędrowała nad poprzeczką na rzut rożny. Trzy minuty później dał o sobie znać Arszawin, ale futbolówka po jego strzale nawet nie poleciała w światło bramki Reiny.

Minutę później Arsene Wegner był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu kontuzji boisko opuścił Nasri, a jego miejsce zajął Tomas Rosicky.

Niebawem Howard Webb sięgnął po raz pierwszy do swej kieszonki – żółtą kartką ukarał Clichy’ego za faul na Gerrardzie, a chwilę potem Maxiego za faul na Eboue.

Ostatni strzał w pierwszej części gry oddał Fabregas, ale jego rodak w bramce drużyny przeciwnej nie miał z nim problemów. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę z impetem rozpoczęli podopieczni Beniteza. Lucas przedarł się w pole karne, jednak uderzył nad poprzeczką bramki Almunii.

Kanonierzy powinni wyjść na prowadzenie w 53. minucie. Po podaniu Arszawina w doskonałej pozycji znalazł się Rosicky, lecz reprezentant Czech zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem Reiny.

Minutę później nastąpiła pierwsza zmiana w Liverpoolu: boisko opuścił Carragher, a w jego miejsce pojawił się Degen. Arsenal wciąż nie dawał za wygraną – strzał Bendtnera lewą nogą z pola karnego obronił jednak Reina.

Za faul na Arszawinie żółtą kartką ukarany został Degen, a trzy minuty później za rzekome nurkowanie w polu karnym, Bendtner.

W 65. minucie swoich sił spróbował Rosicky, ale piłka po uderzeniu prawą nogą przeleciała nad poprzeczką. Po chwili plac gry opuścił Arszawin, a na boisku zameldował się Theo Walcott.

Upragniony gol padł w 72. minucie meczu. Akcję przed polem karnym rozpoczął Bendtner, podał na prawą stronę do Rosicky’ego, reprezentant Czech celnie zacentrował w okolice piątego metra, a tam na futbolówkę czekał tylko Abou Diaby, który bez większych problemów strzałem głową umieścił ją w siatce! 1:0!

Benitez chcąc ratować remis dokonał zmiany: w miejsce Lucasa pojawił się Ryan Babel. Arsene Wegner także wolał dmuchać na zimne i w miejsce Bendtnera posłał na plac gry obrońcę, Bacary’ego Sagnę.

Goście byli blisko wyrównania w 86. minucie. Babel łatwo urwał się Gallasowi i potężnie przymierzył z przed pola karnego, piłka przeleciała po końcach palców Almunii i odbiła się od poprzeczki!

Liverpool nadal atakował i w ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu, wywalczył rzut wolny około 23 metry od bramki. Gerrard uderzył mocno, Fabregas stojąc w murze jeszcze odbił piłkę ręką, ale zamiast kolejnego rzutu wolnego pan Webb odgwizdał koniec meczu.

Kanonierzy odnieśli dziś bardzo cenne zwycięstwo i wobec porażki Chelsea oraz remisu Manchesteru, kwestia mistrzostwa pozostaje nadal sprawą otwartą.

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, William Gallas, Thomas Vermaelen, Gael Clichy, Samir Nasri, Abou Diaby, Alex Song, Cesc Fabregas, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bacary Sagna, Armand Traore, Sol Campbell, Tomas Rosicky, Theo Walcott, Denilson.

Liverpool: Jose Reina, Jamie Carragher, Martin Skrtel, Daniel Agger, Emiliano Insua, Rodriguez Maxi, Steven Gerrard, Javier Mascherano, Leiva Lucas, Dirk Kuyt, David Ngog.

Ławka rezerwowych: Diego Cavalieri, Philipp Degen, Fabio Aurelio, Martin Kelly, Jay Spearing, Albert Riera, Ryan Babel.

Premier League autor: Bartosz Polek źrodło: własne
pedro61 komentarzy: 219911.02.2010, 04:02

Po kilkukrotnym obejrzeniu akcji z ostatniej minuty meczu stwierdzam,że:1.nie było podstaw do podyktowania rzutu wolnego dla Liverpoolu-Gerrard wykonał klasycznego "nurka",zaś Fabregas nie faulował Kuyta,który również "nurkował",2.ręka Fabregasa znalazła się na wysokości jego głowy jeszcze zanim Gerrard uderzył piłkę z rzutu wolnego,wobec czego dotknięcie pilki ręką należy traktować jako" nastrzelenie"-w takich przypadkach nie traktuje się dotknięcia piłki ręką jako przewinienia,3.dotknięcie piłki ręką przez Fabregasa nastąpiło poza linią pola karnego.W tych okolicznościach należy stwierdzić,że podyktowanie przez sędziego rzutu wolnego za rzekomy faul było całkowicie bezzasadne,natomiast póżniejsze zachowanie H.Webba należy uznać za prawidłowe-nastrzelone dotknięcie piłki ręką przez Fabregasa nie kwalifikowało się do odgwizdania przewinienia.

kamel1886 komentarzy: 37311.02.2010, 01:23

LFc -> ja takie przeczucia miałem niestety przed spotkaniami z MU i CFC mimo wiary w swoich xD i się denerwowałem jednak bardzo;p

LFc komentarzy: 17911.02.2010, 01:20

W gruncie rzeczy juz przed meczem przeczuwałem porażkę, więc się nie denerwuje;p

Peter_HK44 komentarzy: 168711.02.2010, 01:18

Wspaniała kolejka PL! Wymarzone wyniki. Jeszcze nie wszystko stracone. Nadal mamy szansę na Mistrza! :-D

XvDodekvX komentarzy: 113611.02.2010, 01:17

Teraz musimy skupić się na meczu z FC Porto i awansować do 1/4 finału Champios Lague ;]

pedro61 komentarzy: 219911.02.2010, 01:13

No,no,no-dywersantów z Liverpoolu na naszej stronie jeszcze nie było.Konradziku-w starożytności mówiło się "Roma locuta,causa finita".My musieliśmy się z tym pogodzić 2 lata temu po 1/4 LM w Liverpoolu,wy-dzisiaj.Poza tym,jak bliżej się przyjrzysz ,to niewidzialna ręka Fabregasa raczyła dotknąć piłki poza polem karnym,więc rzut karny byłby absolutnie nieuzasadniony.

Gunner_995 komentarzy: 655011.02.2010, 01:08

Mamy 6 ptk straty i przed nami mecze praktycznie ze średniaki,do końca sezonu.Zobaczycie jeszcze media będą "HUCZAŁY"że Kanonierzy powrócili w pięknym stylu.Musimy tylko wierzyć.A naszym chłopakom potrzebna jest odpowiednia motywacja od Bossa.A będzie Git zobaczyycie!!!
Słucham "Arsenal-Hot Stuff" i wiem że żyję m.in dla ARSENALU.
W SERCU THE GUNNERS NA ZAWSZE!!!

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26411.02.2010, 00:57

Nasze zwycięstwo i porażka Chelsea oraz remis Manchesteru sprawiły, że zbliżamy się do pierwszego miejsca ;) wprawdzie małymi kroczkami ale nie możemy już teraz tracić punktów jeśli chcemy je osiągnąć.

KonradLFC komentarzy: 811.02.2010, 00:56

liczy się to że Webb jest nieodpowiednim człowiekiem na stanowisku sędziego!RZUT KARNY był nasz,a on?zwyczajnie nas olał!Mam nadzieję że federacja ukarze fabregasa za to co zrobił!

pietraz komentarzy: 158811.02.2010, 00:36

Super że z drożynami zrobiłeś podsumowanie mistrzu, to się liczy!

Apropos meczu to Kanonierzy znowu specjalnie nie zachwycili, ale liczy się końcowy wynik. Grali chwilami w swoim stylu i to utrzymywało mnie przy życiu. Parę akcji Clichego bądź Diaby'ego było naprawdę kozackich, a szczególnie ta kiedy nasz skrzydłowy wykiwał dwóch obrońców The Reds jak dzieci i dograł piłkę w pole karne. Mimo tej wygranej, dalej nie widziałem tu skuteczności, a akcje Liver mogły się dla nas dużo gorzej skończyć.
Arsenal wygrał! To jest dla mnie najważniejsze i chcę żeby podtrzymali tę passę do końca sezonu. Niewątpliwie jest to ciężka przeprawa, ale dzisiejsze mecze pokazały Nam, że wszystko jest jeszcze możliwe!!

BaronLukas111 komentarzy: 6711.02.2010, 00:34

ale fakt faktem czekają nas mecze teoretycznie ze słabszymi rywalami choć w lidze angielskiej z każdym można stracić punkty w końcu to najsilniejsza liga na świecie :)

pedro61 komentarzy: 219911.02.2010, 00:34

XvDodekvX--->czeski błąd w poz.2,poza tym to nie ma znaczenia,bo obowiązuje reguła SAF-a-ligę wygrywa się ze średniakami,a jak porównasz nasze dotychczasowe wyniki z meczów ze środkiem z osiągnięciami MU i Abramowiczówek to nie wygląda to żle.Mam wrażenie ,że podstawowy postęp uczyniony wtym roku przez naszą ekipę w stosunku do lat poprzednich polega na tym,że nauczyliśmy sięnie tracić zbyt wielu punktów w meczach ze środkiem tabeli,czego nie można powiedzieć o Chelsea.

XvDodekvX komentarzy: 113611.02.2010, 00:29

Aha , sory ;]

Arsenal1994 komentarzy: 749711.02.2010, 00:27

XvdodekvX ---> a kogo to teraz obchodzi jeżeli z trudniejszych meczy w lidze mam teraz tylko Tott i MC

BaronLukas111 komentarzy: 6711.02.2010, 00:26

w jednym meczu się pomyliłeś przegraliśmy z Chelsea 3:0 a nie wygraliśmy

XvDodekvX komentarzy: 113611.02.2010, 00:22

Zrobiłem podsumowanie meczów Arsenalu z drożynami " Angielskiej czwórki "

5- 11

Widać tu że Arsenal nie wypadł dobrze...

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 311.02.2010, 00:20

Krótko mówiąc, pokazaliśmy dziś charakter i wolę walki.

Wszystko jest do odrobienia!

piootrek2 komentarzy: 101811.02.2010, 00:12

Kanonierka1014, dobrze napisane^^. Od siebie dodam, że fajnie by było zobaczyć strate punktów chelsea i MU w najblizszych trzech kolejkach. United grają z evertonem a chelsea jakoś niedługo z citizens. To by napewno dodało wiary naszym do tego, żeby grać na 100% w każdym spotkaniu.

Strzeluch komentarzy: 153011.02.2010, 00:11

Mozart pokazał na co go stać ;)

pedro61 komentarzy: 219911.02.2010, 00:07

Jeszcze jedna dedykacja dzisiejszego wieczoru-NA POHYBEL Cechowi,Ballackowi i całej Chelsea!!!

Arsenal1994 komentarzy: 749711.02.2010, 00:05

Trzeba teraz głównie wygrywać z ligowymi średniakami. Jeśli chemy trzymać się Chelsea i MU nie można mieć wpadek nawet z objawieniem sezonu Birmingham czy z siłowym Stoke a mecze z Tottenhamem i MC będą pod koniec więc wtedy to już będzie ustawiona tabela tak więc teraz brać sie Gunnersi do roboty!

Miodek komentarzy: 83811.02.2010, 00:03

JESSST! lepiej sobie nie moglem tego wyobrazic. ****si i muły zgubily pkt :D hurAAAA!!!

cobra komentarzy: 3511.02.2010, 00:03

Wspaniały wieczór,wygrana naszej ukochanej i straty punków mu i celsy nic tylko cie cieszyć,Wszystkim życze fajnego tłustego czwartku pozdrawiam i tradycyjnie HEJ GOL!

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 211.02.2010, 00:02

No właśnie dlatego proszę o racjonalne podejście to dawania ostrzeżeń a nie z automatu.

JEszcze raz proszę administratorów o usunięcie mi ostrzeżenia.

XvDodekvX komentarzy: 113611.02.2010, 00:00

6pkt straty do lidera , spokojnie do nadrobienia :D

kanonierka1014 komentarzy: 9011.02.2010, 00:00

Muszę powiedzieć, że w tym momencie patrząc na pary w kolejnych kolejkach to właśnie dla Arsenalu z trójki walczącej o mistrzostwo wygląda to najlepiej.....w sumie AL zagra z kogutami na wyjeździe i Manu City u siebie (tu liczę przede wszystkim na wygraną----myślę, że po porażce w Manchesterze żadnego z graczy nie trzeba motywować,mając dodatkowo na uwadze walkę o mistrzostwo) oraz ligowych średniaków, do których jeśli kanonierzy podejdą z koncentracją i bez lekceważenia przeciwnika powinni zgarnąć najwyższą pule.....w tych samych kolejkach manu i Chelsea mają takie zespoły jak:Everton (manu na wyjeździe) a.ville (Chelsea) oba zespoły zagrają z Liverpoolem,Tottenhamem i manu city oraz oczywiście będzie także ich bezpośrednie starcie.....więc-czemu by miało się nie udać ?;)

każdy jeszcze może zgubić pkt. do końca sezonu.......wiele zależy od Kanonierów,którzy nie mogą zlekceważyć żadnego rywala, bo nikt mi nie powie,ze nie stać ich na pokonanie któregokolwiek z zespołów ,z którymi zagramy.....jako kibice musimy wierzyć, a taka kolejka jak ta daje na pewno wiarę i naszym piłkarzom...

i mam tylko nadzieje,że sprawdzi się pewna rzecz,która często mnie frustrowała: nieraz bywało tak, ze graliśmy świetnie, a nie wygrywaliśmy jednak to wynik poszedł w świat i nikt gry nie pamiętał.....WIĘC NAWET JEŚLI MIELIBYŚMY ZDOBYĆ MISTRZOSTWO WYGRYWAJĄ ZE ŚREDNIAKAMI A PRZEGRYWAJĄC Z BEZPOŚREDNIMI RYWALAMI TO MI TO PASUJE I NIC SUKCESU NIE POMNIEJSZY---A WIECIE DLACZEGO?---BO JAK CZĘSTO W NASZYM PRZYPADKU-------TO WYNIK PÓJDZIE W ŚWIAT A PRZEGRANE Z MANU CZY CHELSEA BĘDĄ PAMIĘTAĆ ROZGORYCZENI SEZONOWY THE BLUES I DIABŁÓW NA FORACH INTERNETOWYCH!!! :D
TEGO WAM,SOBIE I NASZYM PIŁKARZOM ŻYCZĘ!!! :D

Arsenal1994 komentarzy: 749711.02.2010, 00:00

Oj kurcze mylą mi sie te słowa, ale to z emocji ;)
*arsenal = Fabregas

BaronLukas111 komentarzy: 6710.02.2010, 23:59

to słowo jest powszechnie uznawane za wulgarne ale takie w zasadzie nie jest . np w jednej z piosenek kabaretu otto pojawia się to słowo i nie jest ocenzurowane więc nie zalicza się do wulgaryzmu

Arsenal1994 komentarzy: 749710.02.2010, 23:58

Pedro --> a ta ręka pod koniec, tylko utwierdziła z kim Arsenal chce zdobywać trofea ;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52010.02.2010, 23:58

Mecz dobry i z duzym zaangażowaniem.
Dużo walki ,cesc wyłączony z gry ale starał się z tym radzić. Gonimy czołówkę.

Maikelosik--------- ja dostałem za słowo "trza"

literujac t-r-z-a w sensie trzeba -- a ze było to 5 ostrzeżenie to mnie zawiesili i dzisiaj odwiesili

w uzasadnieniu napisano cytuję
"trza ci odpocząć od pisania" trza w cudzysłowie

pewnie jak jakiś admin zobaczy co teraz napisałem to marny mój los na tym portalu

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.02.2010, 23:55

Armata25 - wystarczy przejrzeć moje wypowiedzi i tam nie ma żadnych wulgaryzmów. A dostałem za wulgaryzm.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.02.2010, 23:53

No dobra ale chyba ktoś ten system ustawił i nie rozumiem jak można za słowa nie wulgarne dawać ostrzeżenia.

pedro61 komentarzy: 219910.02.2010, 23:52

Nie wiem,co inni o tym myślą,ale w dzisiejszym meczu Fabregas nie wyglądał na faceta,który uzgodnił warunki kontraktu z Barceloną.

Armata25 komentarzy: 88310.02.2010, 23:51

Jeżeli dali ci za to, to to jest śmieszne, choć nie wierzę ci, na pewno dali ci za co innego.
Mi moderator dał za ocenzurowane przekleństwo, no jeszcze rozumiem. Dyscyplina na forum powinna być, ale bez przesady ;)

pewues komentarzy: 59710.02.2010, 23:51

maikelosik twoje pierdz..." jest wychwytywane przez system a nie administratorów.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.02.2010, 23:47

Mam prośbę do ADMINISTRATORÓW strony. Dostałem dzisiaj ostrzeżenie za słowo "Pierdziele" a to słowo nie jest wulgaryzmem a taki był powód ostrzeżenia.

Bardzo proszę o racjonalizm i nie dawanie ostrzeżeń za słowa które do wuglaryzmów mają tyle co nic

pedro61 komentarzy: 219910.02.2010, 23:45

Teraz mamy 7 meczów ze średniakami,z których niepokojąco wyglądają tylko wyjazdy do Stoke i Birmingham.Jeśli w tych 7 meczach nasze straty sprowadzą się najwyżej JEDNEGO remisu,to będzie dobrze!

Hubert89 komentarzy: 83210.02.2010, 23:45

nie było niespodzianki ze strony Liverpoolu, owszem, zagrali poprawnie, wysoko ustawiony pressing, zawężenie środka pola gry ale akcji ofensywnych z ich strony było jak na lekarstwo.

sporo niedokładności, słaba postawa Szawy i przeciętna Fabregasa, waleczny Bendtner, solidna defensywa do spółki z Songiem i przebłyski Diaby'ego tak w skrócie można by podsumować Kanonierów. Osobiście niezmiernie podobał mi się dzisiaj Nicklas a także Abou gdyż obaj byli realnym zagrożeniem Arsenalu.

Brawo za to, że wypuściliśmy tych trzech, cennych punktów w ostatnich minutach, generalnie bardzo szczęśliwa kolejka dla nas, lepiej być nie mogło, sprawa mistrzostwa będzie nadal otwarta jeśli nie będziemy tracić punktów w najbliższych spotkaniach, czytaj Stoke City.

hubertbp komentarzy: 35210.02.2010, 23:45

uk.eurosport.yahoo.com/ph/index.html?p=arsenal-liverpool&tmp=aslideshow&b=01&speed+3

tu macie zdjęcia z meczu.

bodziob1 komentarzy: 5510.02.2010, 23:42

No to teraz należy wygrać wszystkie 12 spotkań, które nam zostały i liczyć na potknięcia Chelsea i MU. Najtrudniejszym rywalem z pewnością będzie MCity, ale wierzę w udany rewanż.
Do boju!

pedro61 komentarzy: 219910.02.2010, 23:40

Fabregas410-->jeden z dwóch zaległych meczów tzw.szejków to mecz z Evertonem na Goodison Park.Tam napewno zostawią punkty.

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 510.02.2010, 23:35

No jasne że my także możemy potracić punkty, nikt nie powiedział że uzbieramy komplet po tych meczach. Ale mecze mamy teraz najłatwiejsze z rywali, to jest faktem.

yogi1408 komentarzy: 18810.02.2010, 23:35

Heh to teraz sie trzeba przygotowac na ligę mistrzów;D
i rozwalic Porto... a jak bedziemy w 1/4 Ligi mistrzów to kto wie moze nasz snajper(Robin) powróci i pomoze nam zdobyc podwójną korone:D
Zwyciezca Ligi Mistrzów i Premiership
to byloby cos wspaniałego ;DD

Fabregas410 komentarzy: 19410.02.2010, 23:33

Cieszę się z przebiegu tej kolejki, ale jednak jeśli szejki wygrają zaległe mecze to będą 2pkt za nami. Jedno potknięcie i się z nami zrównają, a jak przegramy to nas wyprzedzą. Oczywiście mam nadzieję, że oni się potkną, a muły i smerfy jeszcze nie raz, jednak nigdy nic nie wiadomo na pewno.

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 510.02.2010, 23:32

Martwi mnie tylko zejście z boiska Nasriego, aby nie wypadł ze składu na jakiś czas, odpukać. Bo jeśli chodzi o Arshę to mam nadzieję, że to czysto taktyczna zmiana, choć komentator C+ coś sugerował o kontuzji ;/

pewues komentarzy: 59710.02.2010, 23:32

Aha i bądźmy realistami my tez stracimy jeszcze punkty wiec nie napalajmy sie bez sensu na mistrzostwo czas pokaze oby na nasza korzysc
JEDNA JASKÓLKA WIOSNY NIE CZYNI

pewues komentarzy: 59710.02.2010, 23:30

hmm ogolnie pozytywnie WKOŃCU i nawet przy kontrach przeciwnik który biegł z piłką miał momentalnie obstawe i nie czekaliśmy już aż swobodnie wbiegnie z piłką do bramki. Ale jak patrze na niektorych piłkarzy to aż żal że tak bardzo ich forma kuleje.

szwarcekruper komentarzy: 89310.02.2010, 23:29

Nawet przez chwilę po porażkach z MU I Chelsea nie przeszło mi przez myśl, że nie mamy szans na mistrzostwo. Ta kolejka potwierdziła że nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Naprawdę mamy ogromną szanse na końcowe zwycięstwo, mecze jakie mają jeszcze przed sobą zespoły z pierwszej 3, tez przemawiają na naszą korzyść :]

Smuci mnie tylko to, że tak wielu z was zwątpiło w sukces w niedziele i pisało żenujące komentarze, a dzisiaj już skaczecie z radości. Prawdziwy kibic zawsze wierzy do końca!

kubss komentarzy: 46110.02.2010, 23:29

YES YES YES :) :) :)

CzapaTheGunner komentarzy: 1010.02.2010, 23:28

świetna kolejka wygrana Arsenalu ,przegrana Chelsea i remis MU. Miło znowu wygrać :D