Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł!

Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł! 10.02.2010, 21:53, Bartosz Polek 721 komentarzy

Środowy mecz z Liverpoolem kończył ligowy maraton piłkarzy Arsenalu. W poprzednich trzech meczach Kanonierzy zdobyli tylko jedno oczko, ale w dzisiejszym spotkaniu postarali się o komplet punktów. Wygraną nad Liverpoolem podopiecznym Wengera zapewnił Abou Diaby!

Arsene Wegner desygnował do gry podobny skład w porównaniu do ostatniej potyczki z Chelsea, dokonując jedynie dwóch zmian. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać Emmanuela Eboue na prawej obronie oraz Nicklasa Bendtnera na środku ataku.

Kanonierzy po raz pierwszy zagrozili bramce Reiny w 7. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa z rzutu wolnego z prawej strony, nad poprzeczką główkował Gallas.

Podopieczni Rafy Beniteza po raz pierwszy zmusili do interwencji Manuela Almunię dopiero po kwadransie gry, a konkretnie Ngog, jednak jego płaski strzał z linii 16-ego metra obronił hiszpański bramkarz.

Przez pierwszych dwadzieścia minut to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało, brakowało pomysły na rozwiązanie akcji pod polem karnym przeciwnika.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował w 26. minucie Nicklas Bendtner. Duńczyk otrzymał dobre podanie od Arszawina i będąc w dobrej pozycji oddał mocny strzał prawą nogą, jednak nad poprzeczką. Po chwili po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzał Nasri, lecz został zablokowany.

Goście odpowiedzieli mocnym strzałem Maxiego z 16. metrów, ale piłka po rykoszecie (ręka Vermaelena?) powędrowała nad poprzeczką na rzut rożny. Trzy minuty później dał o sobie znać Arszawin, ale futbolówka po jego strzale nawet nie poleciała w światło bramki Reiny.

Minutę później Arsene Wegner był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu kontuzji boisko opuścił Nasri, a jego miejsce zajął Tomas Rosicky.

Niebawem Howard Webb sięgnął po raz pierwszy do swej kieszonki – żółtą kartką ukarał Clichy’ego za faul na Gerrardzie, a chwilę potem Maxiego za faul na Eboue.

Ostatni strzał w pierwszej części gry oddał Fabregas, ale jego rodak w bramce drużyny przeciwnej nie miał z nim problemów. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę z impetem rozpoczęli podopieczni Beniteza. Lucas przedarł się w pole karne, jednak uderzył nad poprzeczką bramki Almunii.

Kanonierzy powinni wyjść na prowadzenie w 53. minucie. Po podaniu Arszawina w doskonałej pozycji znalazł się Rosicky, lecz reprezentant Czech zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem Reiny.

Minutę później nastąpiła pierwsza zmiana w Liverpoolu: boisko opuścił Carragher, a w jego miejsce pojawił się Degen. Arsenal wciąż nie dawał za wygraną – strzał Bendtnera lewą nogą z pola karnego obronił jednak Reina.

Za faul na Arszawinie żółtą kartką ukarany został Degen, a trzy minuty później za rzekome nurkowanie w polu karnym, Bendtner.

W 65. minucie swoich sił spróbował Rosicky, ale piłka po uderzeniu prawą nogą przeleciała nad poprzeczką. Po chwili plac gry opuścił Arszawin, a na boisku zameldował się Theo Walcott.

Upragniony gol padł w 72. minucie meczu. Akcję przed polem karnym rozpoczął Bendtner, podał na prawą stronę do Rosicky’ego, reprezentant Czech celnie zacentrował w okolice piątego metra, a tam na futbolówkę czekał tylko Abou Diaby, który bez większych problemów strzałem głową umieścił ją w siatce! 1:0!

Benitez chcąc ratować remis dokonał zmiany: w miejsce Lucasa pojawił się Ryan Babel. Arsene Wegner także wolał dmuchać na zimne i w miejsce Bendtnera posłał na plac gry obrońcę, Bacary’ego Sagnę.

Goście byli blisko wyrównania w 86. minucie. Babel łatwo urwał się Gallasowi i potężnie przymierzył z przed pola karnego, piłka przeleciała po końcach palców Almunii i odbiła się od poprzeczki!

Liverpool nadal atakował i w ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu, wywalczył rzut wolny około 23 metry od bramki. Gerrard uderzył mocno, Fabregas stojąc w murze jeszcze odbił piłkę ręką, ale zamiast kolejnego rzutu wolnego pan Webb odgwizdał koniec meczu.

Kanonierzy odnieśli dziś bardzo cenne zwycięstwo i wobec porażki Chelsea oraz remisu Manchesteru, kwestia mistrzostwa pozostaje nadal sprawą otwartą.

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, William Gallas, Thomas Vermaelen, Gael Clichy, Samir Nasri, Abou Diaby, Alex Song, Cesc Fabregas, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bacary Sagna, Armand Traore, Sol Campbell, Tomas Rosicky, Theo Walcott, Denilson.

Liverpool: Jose Reina, Jamie Carragher, Martin Skrtel, Daniel Agger, Emiliano Insua, Rodriguez Maxi, Steven Gerrard, Javier Mascherano, Leiva Lucas, Dirk Kuyt, David Ngog.

Ławka rezerwowych: Diego Cavalieri, Philipp Degen, Fabio Aurelio, Martin Kelly, Jay Spearing, Albert Riera, Ryan Babel.

Premier League autor: Bartosz Polek źrodło: własne
XvDodekvX komentarzy: 113610.02.2010, 23:28

Wracamy !

pedro61 komentarzy: 219910.02.2010, 23:28

Dziękuję po kolei:Rosickiemu za dośrodkowanie,Diaby'emu za brameczkę,Almunii(!!!)za kilka wybornych interwencji,Fabregasowi(ściślej-jego boskiej ręce) za...wiadomo co,oraz całej drużynie za trudny,zwycięski mecz.Dziękuję również tym,bez których to zwycięstwo tak by nie smakowało-chłopakom z Goodison Park i Villa Park.Alleluja i do przodu!!!

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 810.02.2010, 23:27

Arsenal ściga Manchester United i Chelsea;)

Cesc_Fan komentarzy: 452410.02.2010, 23:27

Rosicky powinien grać w pierwszym składzie zamiast Nasriego . On ostatnio ma wspaniałą formę z której Wenger powinien skorzystać .
Obok naszych stoperów i Diabi'ego dzisiaj to chyba nasz najlepszy gracz dzisiaj .
Cieszy powrót Arshavina na lewą flankę :P

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 510.02.2010, 23:27

Kooocham Diabiego! :D
Ogólnie jeden z najbardziej stresujących mnie meczów ostatnimi czasy. Każde dośrodkowanie LFC, strzał czy cokolwiek mnie rozwalało, o poprzeczce Babela nie wspomne. Jaka ulga z końcowym gwizdkiem. Do tego CFC i MU tracą punkty, no świetny dzień :D Terminarz wygląda teraz bardzo dobrze, najważniejsze aby głupio nie tracić punktów. Trzymam mocno kciuki za The Reds i resztę, żeby pourywali punkty liderom, no i co by tu więcej napisać, walczymy do końca! :D

KochamArsenal88 komentarzy: 100310.02.2010, 23:23

heh, przejrzalem caly kalendarz PL i jestem bardzo milo zaskoczony:) Mamy ogromne szanse na tytul!!! Odrazu humor lepszy, po ciezkim poprzedni tygodniu:)

BaronLukas111 komentarzy: 6710.02.2010, 23:23

ja wreszcie mogę spokojnie zapalić fajkę:) a nie tak jak ostatnio z nerwów choć to delikatne określenie tego co wtedy czułem :)

yogi1408 komentarzy: 18810.02.2010, 23:22

my nadganiamy rywale gubia punkty;D podsumowujac wspanialy mecz. Światna obrona, niesamowicie przeprowadzone akcje i świetna bramka.... szkoda mi bylo tylko okazji Bendtnera z I połówki spotkania... ale najwazniejsze ze mamy komplet;D
i wielkie brawa dla Almunii za wspaniała interwencje po strzale Babela

cesc1792 komentarzy: 48010.02.2010, 23:22

szkoda tylko ze nasri zszedl w 30min oby to cos powaznego nie bylo... :(((

Battlebrother komentarzy: 8810.02.2010, 23:22

idealna kolejka doslownie dla nas !!!
grali swietnie, i wielkie brava dla Almunii za pierwszy od jakiegos czasu mecz na wysokim poziomie! oby wracal do formy

kamil_malin komentarzy: 933210.02.2010, 23:22

Arsenal1994--> da się przed nimi skutecznie bronić. Tylko potrzeba dobrego ustawienia defensywnego pomocnika i asekurujących zawodników.

Niestety u nas chwilami to zawodzi przez co narażamy się na kontry rywali. Oczywiście zespół, który atakuję musi się liczyć z tym, że będzie narażony na kontry ale także musi skutecznie temu przeciwdziałać. Jestem przekonany, że takie aspekty są jak najbardziej do udoskonalenia :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.02.2010, 23:21

Powiem tak nie rozkminajmy czy powinny być faule czy nie. ważne są 3 pkt i wyniki z innych spotkań. Myślę że 3 miejsce już jest tylko nie można przestać walczyć o tytuł. Bo naprawdę przy szczesliwym układzie jest szansa. My już nie gramy z nikim z big 4.

Martwi kontuzja nasriego.

napkin komentarzy: 75810.02.2010, 23:21

mecz słabiuśki ale jeśli chodzi o kolejke to bardzo dobrze sie ułożyło :)

AaroNn komentarzy: 43010.02.2010, 23:21

Co do meczu Everton - smerfy ;p
Nawet Senderos sie pojawil na boisku xD (90min), ale sie pojawil ;D

Arsenal1994 komentarzy: 749710.02.2010, 23:20

Punkty jeszcze na pewno pogubimy. Z takimi druzynami jak Birmingham czy Stoke o to nie trudno, sęk jednak w tym żebyśmy mniel gubili pkt niż dwie pierwsze drużyny.

BaronLukas111 komentarzy: 6710.02.2010, 23:20

Edu914---- dzięki za napisanie poprzedzających meczy naszych rywali właśnie miałem to sprawdzić by zobaczyć co czeka ich w kolejnych meczach do rozegrania

Strzeluch komentarzy: 153010.02.2010, 23:20

lalalala Arsenal idzie na mistrza ;D

rufixon komentarzy: 30010.02.2010, 23:19

powiem tak :
gdybyśmy tak zagrali z chelsea i man utd to bez problemu wygralibyśmy te mecze. Konsekwentna gra w obronie , gallas i vermaleen perfekt , clichy nie do przejscia , dobre posunięcie Wengera co do eboue o wiele lepiej zagrał niz sagna i jak dla mnie to powinien nadal grać w pierwszym składzie . Brawo dla diabyego za bramke , pomocnik numer 2 przy fabregasie jak dla mnie , silny fizycznie , dobry technicznie , dobrze gra w powietrzu , nie to co denilson . Dobra gra Bendtnera . Ogólnie naprawde bardzo dobry mecz w wykonaniu Arsenalu , szkoda jak mówiłem juz wczesniej ze nie zagraliśmy tak z man utd i chelsea , wtedy 6 punktów byłoby dla nas .

bart0404 komentarzy: 14610.02.2010, 23:19

totalsportsmadness.com/2010/02/10/arsenal-vs-liverpool-live-streaming/

skróty z meczu

Joker_224 komentarzy: 520710.02.2010, 23:18

Sezon jest długi... jeszcze my niestety możemy się potknąć, jeszcze cfelsi może się potknąć, jeszcze muły mogą się potknąć! I to jest piękno futbolu ;)

dnx_the_gunner komentarzy: 35210.02.2010, 23:18

Co do ręki Fabregasa to absolutnie była...Ale nie w polu karnym z całą pewnością...Zresztą...Są 3 punkty i to jest ważne ! Poza tym ciężko zliczyć fartowne bramki Liverpoolu...Tym panom juz wystarczy :P

Arsenal1994 komentarzy: 749710.02.2010, 23:18

kamil_malina --> nad tym nie da sie popracować. Chcieliśmy szybko strzelić bramke rzucając wszystkie siły do ataku, a że nadziewaliśmy sie na kontry, cóź dzisiaj się udalo je wybronić

cesc1792 komentarzy: 48010.02.2010, 23:18

6 i 5pkt straty i mecze z najgrozniejszymi rywalami mamy juz za soba do konca sezonu, teraz tylko nie potknac sie ze sredniakami a liczyc na potkniecia ****sow i manu...
co do meczu to brakowalo szybkosci w ataku po obu stronach.....hmmm, przydalby sie taki drugi arshavin :PP

bart0404 komentarzy: 14610.02.2010, 23:17

Pochwała się należy dla całego zespołu bez dwóch zdań.

wkret komentarzy: 20010.02.2010, 23:17

Chyba dokładnie nie wiadomo. Z tego co mówil;i komentatorzy, dostał w twarz, ale jakos nie chce mi sie wierzyćć aby z tego powodu miał opuścić boisko.

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 810.02.2010, 23:17

Patrze sobie na terminarz i 20 lutego ManU jedzie na mecz do Evertonu;)My gramy z Sunderlandem u siebie i trzeba się zemścić za tą porażkę 1-0. 27 Chelsea gra z City a my ze Stoke;)Teraz zacznie się wszystko rozstrzygać;)

Dakota11 komentarzy: 810.02.2010, 23:16

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.02.2010, 23:15

song panowie on też zagrał perfekto jak zawsze ale jednak to było coś pięknego:)

Brendiafc komentarzy: 14110.02.2010, 23:15

A mi wszedl remis MU z AV ;D

zuczek1987 komentarzy: 640310.02.2010, 23:15

do 10.04 musimy wszystkie mecze wygrać wtedy napewno usiądziemy na miejscu lidera :D

Dodek komentarzy: 228 newsów: 610.02.2010, 23:15

Według mnie jesteśmy w dobrej pozycji, tracimy tylko 6 punktów do lidera mając rozegrane wszystkie ciężkie mecze. Jak nie będziemy przegrywać ze średniaczkami to kto wie, może się pokusimy o końcowy sukces :)

Edu914 komentarzy: 122710.02.2010, 23:15

Chelsea musi zagrać jeszcze z takimi zespołami jak:
MC, A.Villa, MU, Tottenham, Liverpool

A Menchester United:
Everton, Liverpool, Chelsea, MC, Tottenham

Napewno zgubią pkt więc Mistrzostwo Pl jest w naszych rękach. Teraz to odnas zalezy ! MUsimy wygrywać pozostałe mecze :)

kamil_malin komentarzy: 933210.02.2010, 23:14

Panowie zauważyliście, że znowu mieliśmy problemy z kontrami rywali. Chodzi mi tu m.in. o tą sytuację N'Goga i wspaniałą interwencję Gallasa razem z Verminatorem. Trochę za łatwo Francuz doszedł do tej sytuacji. Trzeba popracować nad szybkim powrotem do defensywy.

rufixon komentarzy: 30010.02.2010, 23:14

Gracjanbuli komentarzy: 52910.02.2010, 23:14

Beni wroci do formy i bedzie gitarka, ktos wie co jest nasriemu bo nie widzialem tego momentu;/

wkret komentarzy: 20010.02.2010, 23:14

Mamy szanse dość szybko dogonić rywali, z uwagi na to że w najbliższych spotkaniach czekają nas TEORETYCZNIE łatwiejsze przeprawy aniżeli pozostałych pretendentów do tytułu.

bart0404 komentarzy: 14610.02.2010, 23:13

dnx_the_gunner komentarzy: 35210.02.2010, 23:13

Zostało Nam Man City i Tottenscum z "czołówki" z teoretycznie ciężkich meczów...Nie jest jeszcze tak tragicznie...Dalej walczymy o mistrza ! Czułem że to będzie dla Nas dobra kolejka ale żeby aż tak... :D MUły remis,Chelsea dostała no i Spurs przegrali :D Najzzz ;D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.02.2010, 23:13

wy tu o bramce a może ktoś przypomni interwencje gallasa? który zatrzymał akcje 1on1 :)

Arsenal1994 komentarzy: 749710.02.2010, 23:13

Ja teraz Bendtera bardzo polubiałem głownie za to, że poprawił prawie do perfekcji przyjęcie a bramki Duńczyka za niedługo też przyjdą, nie martwcie się o to ;)

kamilsts komentarzy: 11510.02.2010, 23:12

Za przekręcenie nas w Lm w pamiętnym dwumeczu. To takich rąk jeszcze z piętnaście nie powinni w meczach z Liverpoolem odgwizdywać :)

ARSENAL ! :)

Cesc_Fan komentarzy: 452410.02.2010, 23:12

20 stycznia gramy z Sunderlandem u siebie ,który ostatnio nie jest w dobrej formie .
Na wyjeździe grają słabo . Chelsea natomiast tego samego dnia będzie grała na wyjeździe z Wolves ,które u siebie jest naprawdę dobre .
Jakiś czas temu zremisowało u siebie z LFC ,a dziś ograli Kogutów :P Być może nawet w tym meczu Chelsea już straci punkty . Oby 3 :P
C'MON ARSENAL !

TheoW komentarzy: 2310.02.2010, 23:12

mam tylko nadzieje ze sie do tej reki fab-a nie przyczepia ... In Arsene we trust- kurde troche odetchnalem ... pzdr

ArsenalH14 komentarzy: 6210.02.2010, 23:12

akurat nie oglądałem 1 połowy co się stało Nasriemu

jarzi komentarzy: 11310.02.2010, 23:11

dokładnie bart0404 ---> Gallas to ważny punkt w formacji defensywnej Kanonierów i nie ma co się zastanawiać nad jego kontraktem.

Gunner48 komentarzy: 792910.02.2010, 23:11

sorry miało być brak napastnika jest bardzo odczuwalny... ;)

Anox komentarzy: 14410.02.2010, 23:11

Super znow wlanczamy sie do walki o korone mistrza angli :) I niech mi ktos teraz napisze ze Bendtner nie poprawil techniki to jego zagranie pilki w 1 polowie z obrotu bylo kapitalne. Przy bramce tez kluczowa role odegral staral sie biegal walczyl wygrywal glowki. Po jednej wygranej glowce otworzyl nawet droge do bramki naszemu zawodnikowi. Jestem bardzo zadowolony z tego meczu i z gry naszych nareszcie dobrze zagral Almunia swietnie wracajacy do zdrowia Diaby bardzo poprawnie Bendtner i wreszcie brawo dla Wengera ktory wystawil Bendtnera w 1 skkladzie. Oby tak dalej a bedziemy mistrzem. GUNNERS

Damian4 komentarzy: 25010.02.2010, 23:10

Pisze, ze nad sonda jest napisane ile osob on-line.

Arsenal1994 komentarzy: 749710.02.2010, 23:10

Brama Diaby'ego przednia a przede wszystkim to świetne dośrodkowanie Rosicky'ego - nic nie widać śladu po tych kontuzjach, choć jeszcze do tego małego mozarta sprzed lat troche mu brakuje ;)
Wślizg Gallas też - coś pięknego i mi powiedzcie jak można z nim nie podpisać nowego kontraktu?