Kolejny rywal na deskach. Sheffield Utd 0-6 Arsenal

Kolejny rywal na deskach. Sheffield Utd 0-6 Arsenal 05.03.2024, 00:24, Trempa 463 komentarzy

Po wygranych Liverpoolu oraz Manchesteru City, Arsenal stanął przed obowiązkiem wywiezienia trzech punktów z Bramall Lane. Natomiast szorujący po dnie tabeli gospodarze chcieli wlać w serca kibiców trochę nadziei na resztę sezonu i zapalić światełko w tunelu zwanym Uciec przed degradacją. Na konferencji przedmeczowej trenerzy obu zespołów wypowiadali się z szacunkiem do wykonywanej przez rywala pracy, ale gdy tylko wybiła godzina 21:00, każdy z nich spoglądał już tylko na siebie.

Zgodnie z przewidywaniami swój cel zrealizowała ekipa Mikela Artety, a mecz do złudzenia przypominał poprzednie wyjazdowe spotkania Arsenalu. Kanonierzy ponownie urządzili sobie festiwal strzelecki, tym razem powtarzając wynik z meczu z West Hamem.

Od samego początku przyjezdni starali się zdobyć bramkę. Już w 2 minucie powinno być 0-1. Akcja rozgrywana z prawej strony, Jorginho posyła prostopadłe podanie z pierwszej piłki, które trafia do Saki. Anglik po chwili oddaje strzał, piłka odbija się od poprzeczki, a dobitkę Martinellego z linii wybija obrońca! 2 minuty później kolejna dobra akcja z prawej strony – White posyła mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Havertz na wślizgu nie dosięga futbolówki.

Ofensywne starania Arsenalu w końcu przyniosły efekt w 5 minucie. Po raz kolejny Jorginho posyła prostopadłe ciasteczko – tym razem odbiorcą jest Rice z lewej strony, który następnie podaje do Odegaarda, a Norweg z kilku metrów zdobywa gola, uderzając z pierwszej piłki.

Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać. 13 minuta to akcja Saki z prawej strony, który mija obrońcę i posyła mocną piłkę wzdłuż bramki. Futbolówka odbija się od Bogle’a i wpada do siatki. 0-2!

Już dwie minuty później cieszyliśmy się z kolejnego gola. Tym razem szybkie wyprowadzenie piłki z własnej połowy: Odegaard uruchamia Martinellego, do ataku biegnie również Kiwior. Brazylijczyk podaje do Polaka, ten wykonuje podanie zwrotne z pierwszej piłki. Martinelli decyduje się na strzał, a piłka po rykoszecie ląduje w siatce. Knockout po pierwszym kwadransie na Bramall Lane. Po tej bramce Chris Wilder decyduje się na pierwszą zmianę, a pierwsi kibice zaczynają opuszczać stadion.

Arsenal nie ma jednak litości dla gospodarzy. Podejmuje kolejne próby zdobycia gola, co przynosi rezultat w 25 minucie. Na połowie rywala Havertz i Martinelli wyłuskują piłkę spod nóg obrońcy Sheffield Utd. Zabiera ją ze sobą ten drugi, przebiega kilka metrów w stronę bramki i podaje do Havertza. Niemiec mocnym strzałem z lewej nogi pokonuje Grbica i wysyła kolejnych fanów do domu. 0-4!

Przed przerwą zdobywamy jeszcze jedną bramkę. Kanonierzy długo wymieniają piłkę, ta w końcu trafia do Saki, który w świetny sposób mija obrońcę i zauważa dobrze ustawionego Rice’a. Anglik otrzymuje podanie, uderza z pierwszej piłki i strzela piątą bramkę dla Arsenalu.

Goście w pierwszej połowie namalowali obraz totalnej dominacji nad przeciwnikiem. Całkowicie kontrolowali spotkanie, utrzymywali się przy piłce (80% posiadania), a straconą futbolówkę odzyskiwali błyskawicznie. Pozwolili gospodarzom na oddanie jednego, niecelnego strzału (który wylądował niemal na aucie). Błyszczał Odegaard, grający na dużym luzie, z polotem i fantazją. Jorginho posyłał świetne prostopadłe piłki, przeszywające linię obrony.

Druga połowa to zrozumiałe niższe tempo (nie dotyczy Odegaarda). Arsenal spuścił z tonu, kontrolował grę, ale zdarzały się również niechlujne, niedokładne zagrania. Częściowo przyczyniła się do tego świadoma decyzja o zwolnieniu gry i oszczędzaniu sił. Częściowo również zmiany, jakich dokonał Arteta. Na boisku mogliśmy w końcu ujrzeć niewidzianych od dawna Vieirę, Jesusa i Partey’a. U tego ostatniego widać było bardzo długi rozbrat z piłką, Ghańczyk potrzebuje minut jak tlenu, aby wrócić do swojej najlepszej dyspozycji. Nie powinniśmy się martwić stanem zdrowia zmienionych skrzydłowych: Saka został zdjęty w przerwie, ponieważ czuł się chory. Natomiast Martinelli doznał rozcięcia stopy, więc uraz ten nie wykluczy go na długo.

Arsenal strzelił po przerwie jedną bramkę - w 58 minucie. Jorginho zagrywa długą piłkę z głębi pola do Havertza, ten wykazuje się dobrą kontrolą futbolówki, zagrywa do ustawionego w polu karnym White’a, a Anglik mocnym strzałem z lewej nogi pokonuje bramkarza.

Końcowy gwizdek przy wyniku 0-6 i sposobie, w jakim przebiegał ten mecz, pozwolił statystykom na nadpisanie niektórych rekordów. Arsenal został pierwszym zespołem w tym sezonie Premier League, który zanotował 81% posiadania piłki. Arsenal zdobył co najmniej 2 gole w ośmiu kolejnych połowach – najdłuższa seria w historii Premier League. Aż w końcu Arsenal wygrał trzy mecze wyjazdowe z rzędu różnicą co najmniej pięciu bramek – pierwsza taka sytuacja w historii Premier League.

Jest czas na delektowanie się z kolejnego wysokiego zwycięstwa, ale już od jutra zaczyna się operacja Brentford. Należy przeć do przodu, być skupionym i zdobywać kolejne punkty, ponieważ rywale w walce o mistrzostwo również nie zdejmują nogi z gazu.

Sheffield United: Grbic, Trusty, Hamer, McBurnie (Osula 46’), Ahmedhodzic (Arblaster 64’), Norwood (Osborn 17’), Robinson, Bogle, Souza, Davies (Brooks 46’), McAtee (Baldock 46’)

Arsenal: Raya; White (Cedric 65’), Saliba, Gabriel, Kiwior; Rice (Trossard 74’), Jorginho (Partey 65’), Odegaard; Saka (Vieira 46’), Havertz, Martinelli (Jesus 64’)

Sheffield United 0-6 Arsenal

Odegaard 5’, Bogle (s.) 13’, Martinelli 15’, Havertz 25’, Rice 39’, White 58’

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Trempa źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11706.03.2024, 22:16

Vinicius to mega piłkarz, ale ten jego płacz o rasizm jest strasznie irytujący tym bardziej, że obecnie to najbardziej prowokujący rywali i trybuny piłkarz. Nie przepadam za nim.

gregory3213 komentarzy: 90706.03.2024, 22:15

to żólta dla kroosa

enrique komentarzy: 1920106.03.2024, 22:15

Atak bez piłki, uderzenie prosto w szyję, to jest czerwona kartka, kpina że tego kolesia oszczędzają ale jak jego ktoś dotknie to mamy boiskowe dramaty.

pablofan komentarzy: 197006.03.2024, 22:15

@sWinny: grają faktycznie dobrze, ale poziom kończenia przez nich akcji jest mega kiepski.

DexteR_000 komentarzy: 764206.03.2024, 22:14

Tu nie bylo faulu, sedzia powoli nie ogarnia

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 406.03.2024, 22:13

Vini to powinien za takie rzecz z automatu czerwo łapać, bo inaczej się tego chamstwa z niego nie wytępi.

sWinny komentarzy: 784006.03.2024, 22:13

Nie można marnować tylu sytuacji grając z Realem.
Swoją drogą to Lipsk świetnie gra w piłkę.

Vini zasłużył na czerwo- bo podobno ‚atak’ na szyję tak powinien być interpretowany imo

Freo98 komentarzy: 643206.03.2024, 22:13

Ale ten lipsk marnuje sytuacji

Gunner27 komentarzy: 44806.03.2024, 22:13

Vini po meczu będzie gadał, że znowu padł ofiarą rasistowskiego wyzwiska w swoim kierunku żeby usprawiedliwić swoje zachowanie

gregory3213 komentarzy: 90706.03.2024, 22:13

to czerwona dla viniciusa a nie żółta

DexteR_000 komentarzy: 764206.03.2024, 22:12

Ale ten Vini to jednak taki typowy dzban troche brazolski xd

pablofan komentarzy: 197006.03.2024, 22:12

Ale vincius to jest burak. Gdyby nie ten RM to on by się kopał po czole we francuskiej lidze bo w la lipie to ma specjalne traktowanie u sędziów i może sobie nawet ich powyzywać.

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 406.03.2024, 22:11

@Rynkos7: Dokładnie. Warto się przypatrywać takiemu Realowi, bo nam do takiego poziomu coraz bliżej.

Rynkos7 komentarzy: 681906.03.2024, 22:09

@arsenallord napisał: "Przede wszystkim to oni nie mieli Tomiyasu, który zabił mecz. Ale ogólnie zgadzam się."

No w sumie tak, trochę Tomiyasu im wtedy pomógł.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11706.03.2024, 22:06

@Rynkos7: Przede wszystkim to oni nie mieli Tomiyasu, który zabił mecz. Ale ogólnie zgadzam się.

Gunner27 komentarzy: 44806.03.2024, 22:05

Było próbować lewą nogą

Rynkos7 komentarzy: 681906.03.2024, 22:04

@KapitanJack10:

Bo właśnie to wyróżnia dobre drużyny od najlepszych, że te drugie mają indywidualności. Możesz zagrać z nimi wyrównany mecz, ale potem taki Vinicius czy inny strzela sam bramkę z niczego. Dokładnie jeszcze rok temu my mieliśmy taki problem. Dla przykładu mecz z City w lutym (chyba w lutym?). Zagraliśmy wyrównany mecz, może nawet graliśmy lepiej, ale oni mają w składzie kogoś takiego jak de Bruyne i Haaland i to wystarczyło aby nas pokonać.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11706.03.2024, 22:02

@Trempa: To może nie niewypał, a rozczarowanie. Pierwszy sezon średni, drugi świetny, ale w tym praktycznie nieprzydatny dla City.

pablofan komentarzy: 197006.03.2024, 21:55

Jak Lipsk nie spuści z tonu i RM dalej będzie grała taką kupę, to obstawiam, że niemiecki zespół awansuje dalej ;)

Rynkos7 komentarzy: 681906.03.2024, 21:55

@alexis1908 napisał: "No nie ta sytuacja w ogóle jest zupełnie inna odszedł do drużyny z którą rywalizowaliśmy po 2 dobrych sezonach we wcześniejszych leczył się przez długi czas . Do tego to bredzenie o małym chłopcu i do tej pory bardziej się utożsamia z United . Do Fabsa żalu nie będę miał nigdy .RVP nie cierpię :) Ale oczywiście szanuję jego bramki które zdobywał dla nas ."

Ja nawiązałem tylko do twoich słów, że odejście Fabregasa jest zrozumiałe bo odszedł do najmocniejszego zespołu na świecie, to napisałem, że to samo zrobił van Persie bo United to był najmocniejszy zespół w Anglii, zdecydowanie mocniejszy niż Arsenal w tamtym momencie, więc tutaj analogia w kontekście twoich słów jest jak najbardziej zasadna. Nie brałem pod uwagę ogółu, więc nie widzę tutaj różnicy między nim a van Persiem jeżeli bierzemy pod uwagę tylko czysto sportowe względy.
Jednak jak już sobie o tym rozmawiamy, to mi nie do końca pasuje te usprawiedliwianie Fabregasa. Odejście z klubu w najbardziej wygodnym dla niego momencie, no bo Barca jak sam wspomniałeś nr 1 na świecie, Arsenal już właściwie wypisał się w walce o trofea i jeszcze do tego dopłacenie do transferu to dla mnie również jest mało fajne. I potem usprawiedliwianie jego transferu do Chelsea, że chciał tutaj wrócić. No tak w Barcelonie go już nie potrzebowali, więc my mając przesyt w środku pola (bo wtedy był chyba Ozil, Wilshere, Ramsey, Cazorla + Rosicky i inni bardziej uniwersalni gracze) mieliśmy go łaskawie przyjąć z powrotem i jeszcze za to zapłacić.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12106.03.2024, 21:48

@arsenallord napisał: "Grealish to niewypał transferowy. Chyba oficjalnie można powiedzieć."
Niewypał transferowy, to chyba za dużo powiedziane. Przed takim określeniem wstrzymywałoby mnie to, że w poprzednim sezonie był ważną/bardzo ważną częścią składu City, który:

- zdobył w końcu upragnioną LM
- zdobył potrójną koronę
- zdobył 3P (trzecie z rzędu zwycięstwo w Premier League), co w Anglii jest dość ważnym osiągnięciem. Dlatego też cześć kibiców MU kibicuje w tym sezonie Arsenalowi w wyścigu o mistrza. City nie, bo zdobyliby go czwarty raz z rzędu (czego nikt w historii nie dokonał, do tego oni mają 2x na koncie) + lokalny rywal. Live nie, bo największy rywal + zrównaliby się z nimi w ilości zdobytych mistrzostw Anglii

Gunner27 komentarzy: 44806.03.2024, 21:46

@arsenallord: Dobrze byłoby zneutralizować to drewno bo regularnie nam bramki strzela. Drogba, Rooney a teraz Rashford

Gunner27 komentarzy: 44806.03.2024, 21:44

Jak Openda tego nie trafił

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11706.03.2024, 21:44

@Arsenal2004: O Rashfordzie to od lat mówię, że drewno także żadna niespodzianka.

BizoNxd6 komentarzy: 288106.03.2024, 21:43

Real słabiutki, zdominowany totalnie.
Openda powinien mieć już dwa gole.

Freo98 komentarzy: 643206.03.2024, 21:43

Openda ty parówko

pablofan komentarzy: 197006.03.2024, 21:38

Oglądam Lipsk w akcji i naprawdę dobrze rozgrywają RM, ale w ataku totalna klapa. Sporo sytuacji, ale mega kiepskie. Finalizacja. W dodatku mam wrażenie, że openda od 20 minuty już siły biegać nie ma xD

Arsenal2004 komentarzy: 375006.03.2024, 21:37

@arsenallord: Grealisha troche jak Rashford w UTD, jeden sezon bardzo dobry, a drugi totalnie bez formy, albo z kontuzjami. Tyle że UTD nie musiało płacić 100mln jak City za Jacka, oni od razu woleli kupić kompletny niewypał (brazylijski wonderkid).

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 406.03.2024, 21:37

Ten Real to jest jakiś fenomen. Oglądam ich głównie w Lidze Mistrzów i prawie zawsze to wygląda tak, jakby mieli giga farta. Rywal naciska, tworzy sobie sytuacje, ale rażą nieskutecznością. Real przyczajony, niewiele ma z gry, trochę napędza strachu Vinicius, ale nic z tego nie ma.
I jak wydaje się, że tym razem przegrają, to oni wciskają bramkę od niechcenia i ewentualnie idą za ciosem, bo rywal podłamany.

Mógłbym powiedzieć, że takie mecze się zdarzają, bramkarz ma mecz konia, jakaś konterka jedna weszła no i im się udało. Tylko, że oni tak zawsze. Normalnie co mecz tym schematem przechodzą dalej. To nie może być przypadek.

Podoba mi się, że zawsze wyglądają dojrzale. Nawet jak się bronią, to czuje się, że nie są rozsypani i nie stracili kontroli nad meczem. Nawet jak stracą bramkę to robią swoje, na wysokim poziomie. Tak jakby wiedzieli z góry, że są lepsi i koniec końców i tak wygrają.

Zloty komentarzy: 77006.03.2024, 21:31

@Rynkos7: Fabregas mimo tego że odchodził to jak sam przyznał ze łzami w oczach później kiedy z kolei robił wypad z barki chciał wrócić ale Wenger odmówił
Jestem bardzo ciekaw co zrobiłby w obecnych czasach jak myślicie ?

alexis1908 komentarzy: 360606.03.2024, 21:28

@Rynkos7: No nie ta sytuacja w ogóle jest zupełnie inna odszedł do drużyny z którą rywalizowaliśmy po 2 dobrych sezonach we wcześniejszych leczył się przez długi czas . Do tego to bredzenie o małym chłopcu i do tej pory bardziej się utożsamia z United . Do Fabsa żalu nie będę miał nigdy .RVP nie cierpię :) Ale oczywiście szanuję jego bramki które zdobywał dla nas .

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11706.03.2024, 21:27

Grealish to niewypał transferowy. Chyba oficjalnie można powiedzieć.

Reamoner komentarzy: 467406.03.2024, 21:25

Real to chyba nie jest w formie za bardzo.
Rozpykalibyśmy ich 6-2

sickstick komentarzy: 277806.03.2024, 21:24

Omari Hutchison:

Przeszedł z Arsenalu do Chelsea żeby mieć większą szansę na grę - ci chwilę później kupili Madueke i Cola na jego pozycję.

Zamienił reprezentację Anglii na Jamajkę żeby mieć większą szansę na grę - ci za moment naturalizują Greenwooda na jego pozycję.

lordoftheboard komentarzy: 822906.03.2024, 21:18

@kaziu874: Mikel doplacił lata temu, by przyjść do nas z Evertonu (zgodził się na mniejszą pensję)

DyktatorArsene komentarzy: 220306.03.2024, 21:13

@Rynkos7:
No chyba nie

Rynkos7 komentarzy: 681906.03.2024, 21:11

@alexis1908 napisał: "Akurat Fabregasowi w tamtym okresie to nie ma co się dziwić że chciał odejść do Barcy to była najmocniejsza drużyna na świecie jego odejście było bolesne ale do przeżycia . Gorszy był pewien Holender z głosem małego chłopca mimo że nie dopłacał do transferu ;)"

Analogicznie można to samo powiedzieć o Holendrze, w końcu odszedł do najmocniejszej drużynie w Anglii i wygrał tytuł mistrzowski, o którym tak bardzo marzył.

Garfield_pl komentarzy: 2821106.03.2024, 21:09

@kaziu874 napisał: "Portal Relevo ujawnił, że działacze FC Barcelony skontaktowali się z Mikelem Artetą. Hiszpan pasuje bowiem do profilu trenera, jaki jest poszukiwany w drużynie z Katalonii. W tej sprawie zgadzają się zarówno Deco, jak i Joan Laporta.
Jednym z problemów realizacji takiego planu jest między innymi kontrakt 41latka, gdyż obowiązuje on do 30 czerwca 2025 roku. Tym samym Arteta musiałby porozumieć się z Arsenalem w sprawie rozwiązania umowy. Klub z La Liga niechętnie patrzy na płacenie klauzuli odstępnego."

Może Mikel dopłaci coś z własnej kieszeni żeby tam pójść, tak jak to zrobił pewien Hiszpan z DNA więcejniżklubu kilkanaście lat temu."

XD , ten portal to lubi klikbajty;) to takie same szanse na tą chwilę,jak to że pójdzie do mułów xD ale mimo to ,fajnie się czyta ,że nam zazdroszczą trenera :D

sidtsw komentarzy: 309706.03.2024, 20:38

@Olczyck: pochlał w wakacje i teraz wychodzi :-)

sickstick komentarzy: 277806.03.2024, 20:38

@Reamoner napisał: "Wielka rzecz zobaczyć bośniecki czołg marki Kolasinac w barwach Atalanty w meczu LE. Ciekawe czy gdyby sprowadzał go Mikel a nie Wenger to czy by u nas odpalił."
Grał u Artety w meczu z City 3 sezony temu. Przegraliśmy 5:0

AR14 komentarzy: 131006.03.2024, 20:05

@Olczyck napisał: "Wg ktoś coś wie o Grealishu z City? Chłop przepadł on tyle kontuzji ma czy o co biega?"

Ostatnio kontka

Olczyck komentarzy: 106106.03.2024, 19:55

@kaziu874: Mikel by musiał upaść na głowę zeby odejść do tego bagna tyle się męczył zeby zrobić z Arsenalu topke i teraz kiedy jest na końcu projektu miałby odejść do Starych gwiazdeczek z Barcelony
nie klei mi się to na pewno ploty z reszta jeszcze niedawno wszyscy się z niego śmiali a teraz każdy klub go chce śmiech

Olczyck komentarzy: 106106.03.2024, 19:51

Dzulian komentarzy: 257406.03.2024, 19:43

Ten Hag niedługo będzie wolny to niech Farsa go bierze :)

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 106.03.2024, 19:35

@Reamoner: Pep kiedyś odszedł z drużyny bez worka trofeów? Mikel podjąłby dziwną decyzję odchodząc bez dokończonego projektu.

Lamoreaux komentarzy: 345506.03.2024, 19:31

@Spejsik napisał: "A ja bym się nie zdziwił gdyby Arteta poszedł do Barcy.
Kiedyś chyba powiedział, że jest to jego marzenie i w sumie nie ma w tym nic dziwnego."

Dokładnie słowa Mikela o "marzeniu" i "Barcelonie" brzmiały w ten sposób i były mocno wycięte z kontekstu.

Oryginał:
Mi sueño es ganar con el Arsenal en el Camp Nou en Barcelona por 3-0 o más, de tal manera que les haga recordar la naranjada de la comunión de Messi en toda la ciudad"

co można przetłumaczyć, że marzeniem Mikela jest w*******ić Barcelonie, kiedy ta będzie podejmowała Arsenal na Camp Nou. Pewnie w ramach jakiegoś meczu LM lub coś.

Reamoner komentarzy: 467406.03.2024, 19:31

@Spejsik: a ja bym się zdziwił bo Barca nie ma kasy na jakichkolwiek nowych zawodników wszystko to sprowadzanie zawodników bez kontraktu, żeby pobawili się przed emeryturą. Mikel jest jak Pep, idą tam gdzie jest wielka kasa. Idąc do Barcy zepchnął by się do dywizji B światowego futbolu. Tu prowadzi 3-4 najlepszych zawodników na świecie. Czy w Barcelonie miałby choćby jednego takiego ? Pedriego którego klub zajechał fizycznie ? Może Jamal ale napewno jeszcze nie dziś.

Spejsik komentarzy: 343206.03.2024, 19:24

A ja bym się nie zdziwił gdyby Arteta poszedł do Barcy.

Reamoner komentarzy: 467406.03.2024, 19:19

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 106.03.2024, 19:07

@kaziu874: Prędzej Pep też do 2025, a projekt City jest bliżej renowacji nasz jeszcze startuje.