Kolejny rywal na deskach. Sheffield Utd 0-6 Arsenal

Kolejny rywal na deskach. Sheffield Utd 0-6 Arsenal 05.03.2024, 00:24, Trempa 463 komentarzy

Po wygranych Liverpoolu oraz Manchesteru City, Arsenal stanął przed obowiązkiem wywiezienia trzech punktów z Bramall Lane. Natomiast szorujący po dnie tabeli gospodarze chcieli wlać w serca kibiców trochę nadziei na resztę sezonu i zapalić światełko w tunelu zwanym Uciec przed degradacją. Na konferencji przedmeczowej trenerzy obu zespołów wypowiadali się z szacunkiem do wykonywanej przez rywala pracy, ale gdy tylko wybiła godzina 21:00, każdy z nich spoglądał już tylko na siebie.

Zgodnie z przewidywaniami swój cel zrealizowała ekipa Mikela Artety, a mecz do złudzenia przypominał poprzednie wyjazdowe spotkania Arsenalu. Kanonierzy ponownie urządzili sobie festiwal strzelecki, tym razem powtarzając wynik z meczu z West Hamem.

Od samego początku przyjezdni starali się zdobyć bramkę. Już w 2 minucie powinno być 0-1. Akcja rozgrywana z prawej strony, Jorginho posyła prostopadłe podanie z pierwszej piłki, które trafia do Saki. Anglik po chwili oddaje strzał, piłka odbija się od poprzeczki, a dobitkę Martinellego z linii wybija obrońca! 2 minuty później kolejna dobra akcja z prawej strony – White posyła mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Havertz na wślizgu nie dosięga futbolówki.

Ofensywne starania Arsenalu w końcu przyniosły efekt w 5 minucie. Po raz kolejny Jorginho posyła prostopadłe ciasteczko – tym razem odbiorcą jest Rice z lewej strony, który następnie podaje do Odegaarda, a Norweg z kilku metrów zdobywa gola, uderzając z pierwszej piłki.

Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać. 13 minuta to akcja Saki z prawej strony, który mija obrońcę i posyła mocną piłkę wzdłuż bramki. Futbolówka odbija się od Bogle’a i wpada do siatki. 0-2!

Już dwie minuty później cieszyliśmy się z kolejnego gola. Tym razem szybkie wyprowadzenie piłki z własnej połowy: Odegaard uruchamia Martinellego, do ataku biegnie również Kiwior. Brazylijczyk podaje do Polaka, ten wykonuje podanie zwrotne z pierwszej piłki. Martinelli decyduje się na strzał, a piłka po rykoszecie ląduje w siatce. Knockout po pierwszym kwadransie na Bramall Lane. Po tej bramce Chris Wilder decyduje się na pierwszą zmianę, a pierwsi kibice zaczynają opuszczać stadion.

Arsenal nie ma jednak litości dla gospodarzy. Podejmuje kolejne próby zdobycia gola, co przynosi rezultat w 25 minucie. Na połowie rywala Havertz i Martinelli wyłuskują piłkę spod nóg obrońcy Sheffield Utd. Zabiera ją ze sobą ten drugi, przebiega kilka metrów w stronę bramki i podaje do Havertza. Niemiec mocnym strzałem z lewej nogi pokonuje Grbica i wysyła kolejnych fanów do domu. 0-4!

Przed przerwą zdobywamy jeszcze jedną bramkę. Kanonierzy długo wymieniają piłkę, ta w końcu trafia do Saki, który w świetny sposób mija obrońcę i zauważa dobrze ustawionego Rice’a. Anglik otrzymuje podanie, uderza z pierwszej piłki i strzela piątą bramkę dla Arsenalu.

Goście w pierwszej połowie namalowali obraz totalnej dominacji nad przeciwnikiem. Całkowicie kontrolowali spotkanie, utrzymywali się przy piłce (80% posiadania), a straconą futbolówkę odzyskiwali błyskawicznie. Pozwolili gospodarzom na oddanie jednego, niecelnego strzału (który wylądował niemal na aucie). Błyszczał Odegaard, grający na dużym luzie, z polotem i fantazją. Jorginho posyłał świetne prostopadłe piłki, przeszywające linię obrony.

Druga połowa to zrozumiałe niższe tempo (nie dotyczy Odegaarda). Arsenal spuścił z tonu, kontrolował grę, ale zdarzały się również niechlujne, niedokładne zagrania. Częściowo przyczyniła się do tego świadoma decyzja o zwolnieniu gry i oszczędzaniu sił. Częściowo również zmiany, jakich dokonał Arteta. Na boisku mogliśmy w końcu ujrzeć niewidzianych od dawna Vieirę, Jesusa i Partey’a. U tego ostatniego widać było bardzo długi rozbrat z piłką, Ghańczyk potrzebuje minut jak tlenu, aby wrócić do swojej najlepszej dyspozycji. Nie powinniśmy się martwić stanem zdrowia zmienionych skrzydłowych: Saka został zdjęty w przerwie, ponieważ czuł się chory. Natomiast Martinelli doznał rozcięcia stopy, więc uraz ten nie wykluczy go na długo.

Arsenal strzelił po przerwie jedną bramkę - w 58 minucie. Jorginho zagrywa długą piłkę z głębi pola do Havertza, ten wykazuje się dobrą kontrolą futbolówki, zagrywa do ustawionego w polu karnym White’a, a Anglik mocnym strzałem z lewej nogi pokonuje bramkarza.

Końcowy gwizdek przy wyniku 0-6 i sposobie, w jakim przebiegał ten mecz, pozwolił statystykom na nadpisanie niektórych rekordów. Arsenal został pierwszym zespołem w tym sezonie Premier League, który zanotował 81% posiadania piłki. Arsenal zdobył co najmniej 2 gole w ośmiu kolejnych połowach – najdłuższa seria w historii Premier League. Aż w końcu Arsenal wygrał trzy mecze wyjazdowe z rzędu różnicą co najmniej pięciu bramek – pierwsza taka sytuacja w historii Premier League.

Jest czas na delektowanie się z kolejnego wysokiego zwycięstwa, ale już od jutra zaczyna się operacja Brentford. Należy przeć do przodu, być skupionym i zdobywać kolejne punkty, ponieważ rywale w walce o mistrzostwo również nie zdejmują nogi z gazu.

Sheffield United: Grbic, Trusty, Hamer, McBurnie (Osula 46’), Ahmedhodzic (Arblaster 64’), Norwood (Osborn 17’), Robinson, Bogle, Souza, Davies (Brooks 46’), McAtee (Baldock 46’)

Arsenal: Raya; White (Cedric 65’), Saliba, Gabriel, Kiwior; Rice (Trossard 74’), Jorginho (Partey 65’), Odegaard; Saka (Vieira 46’), Havertz, Martinelli (Jesus 64’)

Sheffield United 0-6 Arsenal

Odegaard 5’, Bogle (s.) 13’, Martinelli 15’, Havertz 25’, Rice 39’, White 58’

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Trempa źrodło: własne
notopyk komentarzy: 344218.03.2024, 07:58

pojechali z nimi jak do pozaru :D

Olczyck komentarzy: 104207.03.2024, 11:12

Dla mnie jak przejdziemy oczywiście Porto i później odpadniemy po równej grze i może w jakiś karnych z Realem czy z Bayernem płakać nie będę mamy dość młodą drużynę bez doświadczenia w LM i dopiero w przyszłym roku liczę na LM oczywiście nie obrażę się jeśli w tym roku wygramy chociaż jak dla mnie szanse są takie z 10\15%

sidtsw komentarzy: 308607.03.2024, 11:11

kluczowe jest ze Zina ma 2 lata do konca kontraktu, i sie okaze jakie mamy plany wobec niego, albo sprzedajemy albo przedluzamy i zostaje na dluzej

Mastec30 komentarzy: 621007.03.2024, 11:08

Mnie też korci, żeby zobaczyć Zine na 8ce. Nie jako może podstawa bo obecny system Jorginho - Rice sprawdza się świetnie ale jako alternatywa Rice na def a Zina na 8 to też by wypaliło. Zwłaszcze że do końca miesiąca powinniśmy mieć 3 bardzo dobrych zdolnych do gry na LO i Zinchenko na tej pozycji w mojej opinii przestanie być opcją. A już na pewno przestanie być jedną z głównych opcji. Trzeba mu oddać, że wprowadził naszą grę na inny poziom i miał swój udział w rozwoju ale kilku zawodników dobiło do jego poziomu a równocześnie nie prezentują spadku w defensywie co daje nam w tym momencie więcej niż mógłby dać Zina. Także jak Arteta nie dał mu szansy przez prawie 2 lata w pomocy to raczej go tam w ogóle nie widzi i jak pojawi się porządna oferta w stylu tych 45 mln to trzeba skorzystac

sidtsw komentarzy: 308607.03.2024, 11:01

spokojnie z tym Ziną w obie strony, bo faktycznie bronić to on nie umie ale jesli chodzi o inverted to swiatowy Top

Gunner27 komentarzy: 40207.03.2024, 10:58

Jeszcze za tydzień kolejne zespoły awansują. Jeśli przejdziemy dalej to nie wiem na kogo trafimy, ale chciałbym zwycięzcę meczu Borussia PSV, albo PSG. Ciekawe jakby wyglądał nasz mecz np z Barceloną czy Napoli?. Jeśli wygralibyśmy w tym sezonie podwójną koronę to byłaby satysfakcja za te lata niepowodzeń. LM nigdy jeszcze Arsenal nie wygrał. Najbliżej byliśmy w 2006 roku, ale wtedy musieliśmy uznać wyższość Barcelony

WSP komentarzy: 178407.03.2024, 10:54

@Ups147: nie sądzę :)

Ups147 komentarzy: 346607.03.2024, 10:50

@WSP napisał: "Z Zinchenko jest taki problem, że w zeszłym sezonie to był najlepszy LO w lidze, o ile nie na świecie."

Halo, wracamy na ziemię, trochę odleciałes :P

Freo98 komentarzy: 639807.03.2024, 10:43

Ładnie tu już od rana słonko przygrzało że nasza drabinka nawet do finału jest układana xd

Paul77 komentarzy: 976707.03.2024, 10:42

@WSP: Chyba trochę przesadziłeś. Zinchenko był jednym z tych co zawalili tamten sezon. Zawalił kilka bramek co były kluczowe w walce o tytuł. Oczywiście nie on jedyny.

WSP komentarzy: 178407.03.2024, 10:39

Z Zinchenko jest taki problem, że w zeszłym sezonie to był najlepszy LO w lidze, o ile nie na świecie. Niestety w tym sezonie kontuzje, dziwne decyzje taktyczne i ogólny nieogar sprawiły, że chłop bardziej szkodzi, niż pomaga. Nie skreślałbym, bo przecież gry w piłkę się nie zapomina, a Arteta już niejednego wyciągnął z dołka. Jak zostanie, to będę trzymał kciuki za powrót do formy.

Paul77 komentarzy: 976707.03.2024, 10:34

Chciał bym Zinchenko zobaczyć w środku pomocy w tym sezonie jeszcze. Oczywiście jeśli pojawiła by się dobrą oferta, to trzeba go sprzedać. Na LO chłop się nie nadaje.

tomaszszef komentarzy: 149907.03.2024, 10:33

@Paul77: tak mi tez sie wydaje ale porto bedzie murowac

Paul77 komentarzy: 976707.03.2024, 10:12

@arsenallord: miejmy nadzieję że Arsenal jest cholernie wk.... za ten mecz z Porto i poprostu ich zjedzą.

Mastec30 komentarzy: 621007.03.2024, 09:55

@Joker_224 napisał: "Bayern Munich and Newcastle eyeing a £45m move for Arsenal fullback Oleksandr Zinchenko, per @stevek9KS1TV."

45 mln F za Zinchenko to oferta nie do odrzucenia

sidtsw komentarzy: 308607.03.2024, 09:54

@arsenallord: przez ostatnie 15 lat niestety uczucie nam dobrze znane, oby juz za nami lata ciemnosci

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11707.03.2024, 09:53

Jak nie przejdziemy Porto to już czuję największego piłkarskiego kaca od lat. Będzie mnie trzymać jak w termosie.

ozzy95 komentarzy: 1937 newsów: 107.03.2024, 09:42

@Ups147 napisał: "Gorzej jak wylosujemy i wtopimy z którąś z tych ekip, to już chyba będzie trzeba szukać dobrego psychologa, bo trauma do końca życia może być xd"

No wtedy to już tylko leki zostają i sroga terapia...

Joker_224 komentarzy: 520207.03.2024, 09:42

Paul77 komentarzy: 976707.03.2024, 09:41

Na dzień dzisiejszy to trzeba wygrać z Porto, a potem myśleć co dalej.

Ups147 komentarzy: 346607.03.2024, 09:34

@ozzy95 napisał: "Jeśli mój sen się ziści to jak dla mnie najbardziej hot będzie wylosowanie Bayernu albo Barcelony, z żadnymi innymi ekipami nie mamy tylu rachunków do wyrównania"

ozzy95 komentarzy: 1937 newsów: 107.03.2024, 09:26

Śniło mi się 4-1 z Porto na Emirates, więc awans jest pewny, śmiało można stawiać domy.

Jeśli mój sen się ziści to jak dla mnie najbardziej hot będzie wylosowanie Bayernu albo Barcelony, z żadnymi innymi ekipami nie mamy tylu rachunków do wyrównania. No po prostu pięknie by było ich zlać i myślę, że spokojnie moglibyśmy tego dokonać.

Reamoner komentarzy: 467407.03.2024, 08:45

Wygrana PL Arsenal
Wygrana LM Arsenal
Wygrane mistrzostwa Europy Niemcy
Najlepszy strzelec ME Havertz
Złota piłka za sezon 2023/2024 Kai Havertz :)

Barney komentarzy: 2091507.03.2024, 07:02

@Lamoreaux:

Ja wiem ,że Napoli jest ujowe,ale jeszcze mogą awansować , a co do psg jak Mbappe wyjdzie mecz to różnie może byc

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 107.03.2024, 04:13

@TlicTlac napisał: "Bez przesady, że to odepchnięcie Viniciusa było na czerwo :d za krótki kontakt, żółta zasłużona, na czerwo takie coś się nie kwalifikuje."
To nie był faul tylko buractwo, jakby mu z pięści przyłożył w nos to kontakt byłby jeszcze krótszy.

Jego zachowanie nie miało nic wspólnego z piłką nozna, ja bym dał za to czerwo.

Lamoreaux komentarzy: 344307.03.2024, 01:19

@Matelko napisał: "Jeśli przejdziemy Porto to chciałbym wylosować PSG.
Żaden Real czy Bayern tylko Psg."

No jeśli przejdziemy, a oczywiście, że przejdziemy to ja wolałbym też kolejnego w teorii łatwego rywala, czyli PSG.

Nie chciałbym na pewno City, bo to City. Wystarczy, że im minimum jeszcze raz w sezonie wklepiemy.
Nie chciałbym też Interu, bo zajebiście niewygodna drużyna - zresztą podobnie jak ich partner z 1/8 Atletico, ale Inter jeśli przejdzie, to w lidze już pewnie odpuszczą niektóre mecze i wystawią drugi garnitur bo tam mają praktycznie już zwycięstwo w serie A.
Nie chciałbym też Realu, bo to Real i wszyscy dobrze wiemy, że Królewscy do życia się budzą dopiero końcem marca/początkiem kwietnia.

Bayern mimo, że zalicza memiczne tygodnie, to jednak Tuhel może coś tam wykminić, że już ciul z mistrzostwem i wszystkie siły na ligę.
Bawarczyków bym chciał w półfinale.

A na ćwierćfinał PSG spoko opcja, oni w defensywce są tacy słabi, że moglibyśmy im fajnie wklepać. Już BVB pewnie byłoby bardziej wymagającym rywalem od nich. A no i jeszcze Barcelona xD

Matelko komentarzy: 320507.03.2024, 00:52

Jeśli przejdziemy Porto to chciałbym wylosować PSG.
Żaden Real czy Bayern tylko Psg.

Piotrek95 komentarzy: 964507.03.2024, 00:10

@DavidSilva21 napisał: "Co się stało Mateuszowi Nuneszowi?
Piszą o jakiejś źle wyglądającej kontuzji, a Ja meczu nie oglądałem."

Możesz zobaczyć, nic przyjemnego, z drugiej strony to taka kontuzja co gorzej wygląda niż powoduje ból czy jakiś większą przerwę od piłki

Piotrek95 komentarzy: 964507.03.2024, 00:07

W ogóle gracze Realu to są specyficzni, np. taki Vini, niesamowity piłkarz, wkrętke ma taką na tym skrzydle, dużo lepszy niż nasz Gabi

Z drugiej strony tam jest taka gorąca głowa, taki czajnik, że chyba bym zwariował oglądać go co tydzien jak zamiast grać to ciągle dyskutuje i macha rękami

Piotrek95 komentarzy: 964507.03.2024, 00:04

Biorąc pod uwagę nie tylko statystyki ale wpływ na grę zespołu Bellingham jest na pewno lepszym piłkarzem niż Havertz w tym momencie, to nie ma co zakłamywać rzeczywistości

Natomiast użytkownik @executer1 widzi coś co wy zobaczycie pewnie dopiero w przyszłym sezonie

Zupełnie inna rola w zespole, zupełnie inne zadania niż Havertz

Paul77 komentarzy: 976707.03.2024, 00:00

Podobno Tierney może trafić do Aston Villa.

M4rcin komentarzy: 153406.03.2024, 23:58

złamany środkowy palec lewej dłoni

DavidSilva21 komentarzy: 338006.03.2024, 23:23

Co się stało Mateuszowi Nuneszowi?
Piszą o jakiejś źle wyglądającej kontuzji, a Ja meczu nie oglądałem.

tomaszszef komentarzy: 149906.03.2024, 23:23

@TlicTlac napisał: "Gość ma średnio bramkę lub asystę na 89 minut jako pomocnik, a executer1 pisze, że jest na podobnym poziomie co Havertz ^^"
Troche sie pomylił . Bellinghama wymienic z havertzem i podejrzewam ze afc by gromilo nawet taki newcasrle tottenham czy aston ville po 5,6 - 0

TlicTlac komentarzy: 600906.03.2024, 23:21

simson16 komentarzy: 461406.03.2024, 23:17

Openda zmarnował Awans Lipska,dziś Real był w zasięgu,przy odrobinie szczęścia Lipsk by dziś awansował, szkoda:/

FlameDood komentarzy: 140106.03.2024, 22:56

@executer1 napisał: "a Anglik w czym niby wzmacnia ten Real ?
Przyjdzie Mbape to będzie miał kto ładować po 30 bramek i co ten Jude będzie robił bo chyba nie rozgrywał ? To nie reprezentacja Anglii"

Trochę, albo już za bardzo odlatujesz.

pablofan komentarzy: 185106.03.2024, 22:55

@TlicTlac: oho! Sezon się jeszcze nie skończył.
Vini to mierny piłkarz. Może umiejętności ma, ale na miano wielkiego piłkarza nie zasługuje.
Havertz pomimo ciężkiego początku świetnie pracuje i gra. Statystyki to nie wszystko i kolega niżej ma rację.

FlameDood komentarzy: 140106.03.2024, 22:55

@gregory3213 napisał: "teraz już nikt nie będzie się wykłócał że sędzia skończył jak lipsk atakował bo to nie jest biedny real xD"
realowi by puścił przy niekorzystnym wyniku

executer1 komentarzy: 260606.03.2024, 22:54

@TlicTlac: Akurat Martinelli podjazdu nie ma do Viniciusa, w odróżnieniu od Bellinghama bez Brazylijczyka Real jest cienki, a Anglik w czym niby wzmacnia ten Real ?

sidtsw komentarzy: 308606.03.2024, 22:54

jesli ligową formę przelozymy na europę to nie musimy bac nikogo, sam nie wierze ze to pisze, piekny czas by zyc :-)

cwalin komentarzy: 236406.03.2024, 22:54

Szkoda Lipska .Byli lepsi od Realu

gregory3213 komentarzy: 89806.03.2024, 22:53

Womanizer komentarzy: 991206.03.2024, 22:52

Lipsk pretensje tylko i wyłącznie do własnej indolencji. U siebie też nie potrafili strzelić tego co mają. Niedojrzała i taka naiwna ekipa. 1/8 max dla nich.

Gunner27 komentarzy: 40206.03.2024, 22:52

@BizoNxd6: Przed nami jeszcze rewanż z FC Porto. Mam nadzieję, że ich wyeliminujemy

TlicTlac komentarzy: 600906.03.2024, 22:51

@executer1 napisał: "To są tylko statystki, jak przestanie strzelać to nic mu nie pozostanie bo z gry jego za dużo nie wynika, a snajperem nie jest.
Za rok dwa jego kariera w Realu się skończy i pewnie powitamy go w Premier League"

Ja wiem, że jesteś kibicem Arsenalu i masz klapki na oczach, ale proszę, to tak jakbyś pisał, że Martinelli w sumie to jest jak Vinicius a Saka jak Mbappe (choć z tym drugim to można się kłócić sławetnym ogórkowym argumentem, może jak przejdzie do Realu to nie będzie tak punktował, kto wie -> a przypominam, że Bellingham już w pierwszym sezonie jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Realu -> czego nie można powiedzieć o Havertzie w tym sezonie w Arsenalu).

BizoNxd6 komentarzy: 287906.03.2024, 22:49

A Postawił człowiek na Real...
Dawać ich w następnej rundzie.

pablofan komentarzy: 185106.03.2024, 22:49

Jakby to wpadło…

executer1 komentarzy: 260606.03.2024, 22:47

@TlicTlac: To są tylko statystki, jak przestanie strzelać to nic mu nie pozostanie bo z gry jego za dużo nie wynika, a snajperem nie jest.

pablofan komentarzy: 185106.03.2024, 22:47

@TlicTlac: kiszone ;)