Michu katem żałosnych Kanonierów, 2-0 dla Swansea!

Michu katem żałosnych Kanonierów, 2-0 dla Swansea! 01.12.2012, 16:50, Sebastian Czarnecki 1736 komentarzy

Jeżeli można coś powiedzieć o piłkarzach Arsenalu po meczu ze Swansea, to tylko tyle, że byli beznadziejni, żałośni, tragiczni i fatalni. Można by wymienić jeszcze wiele synonimów do tych wyrazów, ale każdy kto oglądał ten mecz, wie, że nie ma to sensu, bo widział, jak zaprezentowali się podopieczni Arsene'a Wengera na przestrzeni 90 minut. To, że Kanonierzy zagrali słabo, to za mało powiedziane i nie ma żadnego usprawiedliwienia za to, że dali się ośmieszyć zawodnikom Swansea.

Walijski kopciuszek pokonał Kanonierów 2-0, a obie bramki Michu padły w ostatnich pięciu minutach meczu. Wynik jednak w ogóle nie odzwierciedla tego, co działo się na murawie Emirates Stadium, bo tak naprawdę The Gunners powinni... przegrać przynajmniej dwa razy wyżej. Już za sam fakt należy uznać, że w takim meczu najlepszym piłkarzem Arsenalu na boisku był bramkarz i chyba tylko jemu zależało, żeby jego drużyna zeszła z boiska z podniesionym czołem. Stało się jednak inaczej, a podopieczni Arsene'a nie potrafią wygrać kolejnego z rzędu meczu, znacznie komplikując sobie sytuację w tabeli. Jeżeli ktoś po tak żenującym spektaklu w wykonaniu Arsenalu powie, że tę drużynę stać jeszcze na mistrzowski tytuł, to chyba tylko z litości.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere (80. Rosicky) - Walcott, Cazorla, Gervinho (67. Chamberlain) - Podolski (67. Giroud)

Swansea: Tremmel - Rangel, Williams, Chico, Davies - De Guzman (75. Tiendalli), Britton - Ki, Michu, Dyer - Shechter (67. Moore)

Już w 5. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego spowodowało spory galimatias w polu karnym Kanonierów, dzięki czemu do dobrej okazji strzeleckiej doszedł Ashley Williams. Kapitan Łabędzi spróbował akrobatycznego uderzenia, jednak nieczysto trafił w futbolówkę, a Carl Jenkinson zdążył ze skuteczną interwencją.

Upływały minuty na Emirates Stadium, a gospodarze wciąż nie potrafili dojść do głosu. Niemoc i uśpienie graczy Arsenalu spróbowali wykorzystać w 15. minucie podopieczni Laudrupa. Gracze Swansea fantastycznie rozmontowali obronę Kanonierów, a do groźnej sytuacji strzeleckiej na prawej stronie boiska doszedł Angel Rangel. Wojciech Szczęsny fantastycznie obronił kąśliwe uderzenie Hiszpana, jednak sparował piłkę prosto pod jego nogi. Rangel spróbował raz jeszcze, ale i tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł polski golkiper.

Aż do 27. minuty przyszło nam czekać na pierwszą groźną akcję ze strony Arsenalu. Jack Wilshere długo holował piłkę, aż w końcu wypatrzył w polu karnym rywala dobrze ustawionego Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie potrafił jednak zrobić żadnego użytku z tej piłki, a jego za późny strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

Dwie minuty później Kanonierzy spróbowali zaskoczyć defensywę Łabędzi grą w powietrzu. Carl Jenkinson posłał górną piłkę w pole karne, najwyraźniej zapominając, że na boisko w wyjściowej jedenastce nie wybiegł Olivier Giroud. Pod bramką gości czyhali sami niscy zawodnicy The Gunners, a strzał GŁOWĄ oddał najniższy z nich - Santi Cazorla. Tremmel nie miał żadnych problemów z interwencją.

W 30. minucie podopieczni Michaela Laudrupa postanowili skorzystać ze źle ustawionej defensywy Arsenalu, w związku z czym w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Nathan Dyer. Skrzydłowy znalazł się w dogodnej sytuacji i mógł spokojnie umieścić piłkę w bramce, jednak w ostatniej chwili z interwencją zdążył Thomas Vermaelen, naprawiając tym samym swój wcześniejszy błąd w ustawieniu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnej okazji do wyjścia na prowadzenie. Arbiter zaprosił oba zespoły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Od razu po powrocie na boisko ujrzeliśmy zupełnie inny Arsenal. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się mocnym strzałem Santiego Cazorli. Niestety Hiszpan uderzył w środek bramki, co nie sprawiło Tremmelowi żadnego problemu.

Od początku drugiej połowy kibice Arsenalu głośno i wyraźnie domagali się wejścia na boisko Oliviera Girouda, wielokrotnie śpiewając na jego cześć klubową przyśpiewkę.

Po obiecujących trzech minutach drugiej połowy Kanonierzy znowu zgaśli i stwarzali wrażenie zagubionych.

W 60. minucie Swansea kolejny raz spróbowało zaskoczyć uśpioną defensywę Arsenalu. Trzeci strzał w tym meczu oddał prawy obrońca Angel Rangel, ale i tym razem nie umiał pokonać Szczęsnego - polskiego golkipera uratowała boczna siatka.

W 67. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Spełniło się życzenie kibiców i na murawie zagościł Olivier Giroud, zastępując na niej słabiutkiego Podolskiego. Oprócz niego wszedł jeszcze Chamberlain, który zmienił Gervinho. W tym samym czasie zmianę przeprowadził również Laudrup, posyłając do boju Moore'a kosztem Shechtera.

W 71. minucie pod polem karnym Swansea miało miejsce spore zamieszanie. Po główce Williamsa piłka trafiła pod nogi Cazorli, który bez zastanowienia huknął na bramkę Tremmela. Golkiper Łabędzi pewnie wyłapał jednak to uderzenie.

Dwie minuty później to drużyna gości mogla objąć prowadzenie. Pod polem karnym gospodarzy znalazł się Michu, który spróbował strzelić na bramkę Szczęsnego. Kąt dzielący go od bramki był jednak za mały, a polski golkiper dobrze się ustawił. Wciąż bez bramek na Emirates Stadium.

Na dziesięć minut przed końcem meczu pierwszy raz w obecnym sezonie na boisko wbiegł Tomas Rosicky. Czech zmienił Jacka Wilshere'a.

Ofensywne zmiany nie pomogły jednak Kanonierom wyjść na prowadzenie. O wiele bliżej ta sztuka mogła się udać graczom Swansea, którzy w 83. minucie znowu przeprowadzili świetną akcję. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Dwight Tiendalli, ale polski golkiper we wspaniałym stylu zatrzymał szturmującego na niego Holendra.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 88. minuty, jednak to nie gospodarze wyszli na prowadzenie, a drużyna Swansea. Świetne podanie na wolne pole do wybiegającego Michu posłał Moore, a Hiszpan wyszedł sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym i pewną podcinką pokonał polskiego bramkarza. 1-0 dla Łabędzi!

Dwie minuty później było już 2-0! Fatalny błąd popełnił Carl Jenkinson, któremu w dziecinny sposób piłkę odebrał Nathan Dyer. Na wolne pole ponownie wyszedł Michu, który spokojnie potruchtał w stronę bramki Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Sędzia zakończył mecz, w którym Swansea dało ogromną lekcję futbolu beznadziejnym piłkarzom Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2012, 23:09

Nie daję temu patyczakowi szans na przetrwanie. Mamed się bawi.

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2012, 23:09

@shaka
Człowieku co ty mi z trofeami wyjeżdzasz?? Kilka lat temu Ferdinand był kotem ale my mówimy o tym sezonie...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2012, 23:09

shaka

Jak długo gra Rio w MU, a jak długo Per u nas? Policz i zrozumiesz o co chodzi. Poza tym - porównujemy obrony, a nie całe drużyny.

A ja cię mogę zapewnić, że skończymy na miejscu w top4. I co ty na to?

shark31 komentarzy: 601301.12.2012, 23:08

A dostrzegam jeden pozytyw tych porazek:) forma Wojtka idzie w gore i to zdecydowanie:)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12601.12.2012, 23:08

Też się zastanawiam co jest z AOC. On się nawet nie zatrzymał w rozwoju, on się cofnął i to grubo. W beznadziejnych dryblingach i podaniach do nikogo zbliża się do poziomu Gervinho.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 23:08

@Mid
nie krytykuje Ciebie, krytykuje Podolskiego. Z nim dzieje się to samo co w Bayernie. jak na ten moment miał 3 dobre mecze od początku do końca, w innych z jego udziałem graliśmy w 10.
Już wolę Ramseya, gdzie widzę, że się stara, biega, walczy, mam wrażenie, że Aaron wie co to znaczy armatka w herbie, bo Podolski to tylko potrafi rękoma machać z niezadowolenia, zamiast powalczyć.
Masz inne zdanie-ok, o to chodzi w dyskusji

royal komentarzy: 41701.12.2012, 23:07

Borekenema - Absolutnie nie podchodzę do Niego bezkrytycznie, prawdę mówiąc to nawet ,tak po ludzku, za nim nie przepadam, ale po prostu słowa "do odstrzału" w stosunku do Niego są ogromnym nadużyciem (zwłaszcza jak się ma w zespole coś takiego jak Gervinho). Ostatnio nie gra najlepiej, ale to tak jakby po pierwszych meczach zwalnaić Verme.

Maximilliano komentarzy: 82301.12.2012, 23:07

facebook.com/RcWORKSpro?ref=stream
Zapraszam do polubienia strony.
Modelarstwo profesjonalne, filmy i zdjecia z rajdów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2012, 23:06

Borekenema; zachłysnął się sławą. zobacz jak wyglądał i jak się zachowywał jak do nas przychodził.

Ubierał się jak jakiś dzieciak z gimbazy, nie udzielał się zbytnio w mediach. A teraz? W gwiazdorzeniu już przebija Szczęsnego :/

shark31 komentarzy: 601301.12.2012, 23:06

shaka ale co maj trofea do gry...? Per na ten moment to o klase lepszy obronca od Ferdinanda i nawet fani mu ci to powiedza bo sami na obrone narzekaja(slusznie).

Sakahai komentarzy: 206001.12.2012, 23:06

Obrone to my mamy stabilną gorzej jest z kreatywnością. Mamy kreatywnego Cazorle, który potrafi obsłużyć podaniem problem w tym, że żaden z naszych piłkarzy nie wychodzi wystarczająco dobrze na pozycje i dlatego potrzebujemy kogos takiego jak Negredo

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 201.12.2012, 23:05

Tak czytam komentarze co niektórych i się zastanawiam czy trollują czy mają zerowe pojęcie o piłce nożnej.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141401.12.2012, 23:05

panicz
czasem lecą na jakimś espn sport(albo czyms takim) najlepsze mecze sprzed 5-10 lat z PL. I dużo jest z naszym udziałem :P

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 101.12.2012, 23:05

Shaka, per bije na glowe w statach ferdinanda. To mielismy zobaczyc? A ten argument o trofeach obrazuje twoja wiedze o futbolu

afckonrad9101 komentarzy: 783401.12.2012, 23:04

Problem jest bardzo gleboki, jezeli ktos myslal ze coroczne wyprzedaze i przebudowa zespolu nie odbije sie czkawka byl w bledzie, nie znam takiego zespolu ktory sprzedawal co roku po 2-3 swoje gwiazdy i byl na topie, my z tego topu spadlismy juz pare ladnych lat temu , a i LM i statusu czolowego klubu w PL tracimy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2012, 23:04

shaka

Kurna chłopie! Co ty masz do Pera?! Gość takie sytuacje ratuje, że Terry, Ferdinand czy Vidić by mu pozazdrościli.

Borekenema

Owszem - ma słabsze momenty. Ele kiedy trzeba, potrafi się znaleźć i wykorzystać okazję. Ty też mnie nie krytykuj za to, że mam inne zdanie od ciebie. Ty chyba wciąż patrzysz na niego przez pryzmat dzisiejszego meczu.

paniczAFC komentarzy: 188301.12.2012, 23:04

@I_tak_i_nie
gdzie ogladasz te mecze?

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 23:03

Midgardsorm

jak nigdy mogę Cię zapewnić że będziemy na miejscach 5-10.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 23:03

ktoś mi powie co się stało z Oxem? zmiana, która kompletnie nic nie dała, w zeszłym sezonie byłem chłopek zachwycony, w obecnym miał tylko jedno dobre wejście

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 23:02

ArseneAl

popatrz na statystyki i trofea Rio i Pera.

Policz trofea Rio i Pera i zrozumiesz o co chodzi.

shark31 komentarzy: 601301.12.2012, 23:02

Apropo kolega(fan mu) mi ostatnio tez podeslal jakis artykul gdzie szukali srodkowego obroncy dla MU i tam byl taki maly ranking i w nim to Shawcross byl 1 a Per byl 2 najlepszym obraca BPL w tym sezonie.

Novciu komentarzy: 19501.12.2012, 23:01

Na stratę bramek nie ma co obwiniać tylko obrony.Bo ta zaczyna się od ataku.Bardziej martwi brak kreatywności,brak pomysłu na grę a to nie zależy od obrony.Nie wiem ale moim zdaniem i tak obrona jest najmocniejszą naszą formacją.Poprostu za często pozwalamy przeciwnikowi się dostawać pod nasze pole.Najgorsze jest to że brak perspektyw na to by było lepiej

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 23:00

@royal
rozumiem, że Arteta jest obecnie jednym z najlepszych, ale nie podchodź do niego bezkrytycznie. Od 3 meczy gra piach, dzisiaj się nie dało patrzeć na jego grę. Oby szybko wrócił do formy z poprzedniego sezonu

boss komentarzy: 8501.12.2012, 23:00

Mecz przegrali nie przez brak umiejętności i nie przez Wengera, ale przez brak pieniędzy. Zarząd kiepsko dysponuje funduszami. i nie mozna sprzedawać w kazdym oknie najlepszych piłkarzy. trzeba im dac podwyżkę, że by za wszelka cene ich zatrzymać. Uważam, że dalej trzeba stawiać na młodzież, a nie Arteta, Mertesacker czy Cazorla. Może i grają nie najgorzej, ale jak długo?

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 101.12.2012, 23:00

Mamed to geniusz ringu, szkoda ze nie ma sobie rownego w europie, bylyby ciekawsze walki

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141401.12.2012, 23:00

ile bym dał, aby Arsenal kupił takiego 20- letniego Henrego. Czasem włączam sobie specjalnie całe mecze z udziałem Thierrego i go podziwiam. Jego praktycznie każdy ruch był tak perfekcyjny, że nawet pierwszy lepszy grajek by przy nim błyszczał :D

paniczAFC komentarzy: 188301.12.2012, 23:00

usiadzcie wygodnie i ogladajcie walke wieczoru :)

gooner66 komentarzy: 113001.12.2012, 22:59

Pewnie wygramy z 2 mecze z rzędu i wszystko wróci do normy i nie będzie tematu a potem taka sama gra.

Qarol komentarzy: 1450201.12.2012, 22:59

@Orandzo

"Zostanie zwolniony", gdy sam odejdzie. Nie wcześniej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2012, 22:59

Cipek znokautował po pierwszym ciosie, nazwał działaczy- sk.rwielami, a przyjaciół "przyjacielami" Nie ma jak ambitna rozrywka :D Niezły 'odmóżdżacz' na sobotni wieczór :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2012, 22:59

shaka

I co z tego, że po 15 kolejkach ma 5 wygranych spotkań? Do czwartego miejsca tracimy 5 punktów, a w zeszłym sezonie na znacznie dalszym etapie traciliśmy 10 punktów do Tottenhamu. Ważne jest gdzie będziemy po 38 kolejkach.

royal komentarzy: 41701.12.2012, 22:58

RobinVanPersil - Arteta do odstrzału? Ty kpisz, czy o drogę pytasz? Ja rozumiem, że ma wachania, albo mozna Go nie lubić, ale chłop jest zajechany jak nikt inny a i tak jest jednym z lepszych zawodników, chyba jaja sobie robisz.

Orandzo komentarzy: 338001.12.2012, 22:58

jak myślicie po ilu przegranych meczach z rzędu Wenger zostanie zwolniony?

konrii komentarzy: 40601.12.2012, 22:58

co za blamaz ,mysle ze sporo ich jeszcze bedize do konca sezonu/

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.12.2012, 22:57

Jeśli ktoś twierdzi, że Kościelny jest średnim zawodnikiem to ma nierówno pod sufitem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:57

@Mid
szczerze to jeśli uważasz, że Podolski jest dobrym transferem to nie powinieneś nigdy narzekać na to, co się obecnie dzieje :P Podolski to właśnie piłkarz na drużynę ze środka tabeli, tylko że on nic się nie stara, nic nie wnosi do drużyny. Piłkarz widmo.

Na Ramseya narzekacie, gdy macie mase gorszych piłkarzy w kadrze

mskafc komentarzy: 579601.12.2012, 22:57

Mikel Arteta is not a DM, Ramsey is not a Winger and Gervinho is not a footballer

hahahah

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 101.12.2012, 22:57

PaniczAFC, pewnie ze czekalem, ale pozniej to juz mi ustawkami smierdzialo

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2012, 22:57

@shaka
Na pewno wolę Kosę i Pera niż Ferdinanda i Evansa...

Kysio2607 komentarzy: 1336001.12.2012, 22:57

Co tam obrona. Niby to nią wygrywa się mecz, ale spójrzmy na takie United. Mają żałosna obronę, ale ofensywą wygrywają mecze.

shark31 komentarzy: 601301.12.2012, 22:55

lol narzekac na srodek obrony to juz gruba przesada... te pozycje to mamy obstawione prawie najlepiej w lidze. Srodkowych dobrych ma jeszcze Chelsea, Live i moze Everton i Stoke.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2012, 22:55

Borekenema, sam blok defensywy jest dobry, tylko w obronie gra 5 osób + Arteta, a nie 11 zawodników, jak być powinno

Jaqob komentarzy: 2001.12.2012, 22:55

Szybko zapomnieć o tym meczu i skupić się na kolejnych.

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:55

Ludzie w dzisiejszym futbolu cała drużyna broni i atakuje więc nikogo bronić nie będę. Skoro dla was Per i Kosa są szcytem marzeń to po 16 latach w przyszłym roku nie zdziwcie się że europejskie puchary poogladacie w czwartki. A na trofea poczekacie kolejnych 16

RobinVanPersil komentarzy: 56001.12.2012, 22:55

Arteta tak jak tamten sezon też miał jako taki to ten jest jakimś żartem, nic nie wnosi do zespołu i jak dla mnie jest do odstrzału

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2012, 22:54