Michu katem żałosnych Kanonierów, 2-0 dla Swansea!

Michu katem żałosnych Kanonierów, 2-0 dla Swansea! 01.12.2012, 16:50, Sebastian Czarnecki 1736 komentarzy

Jeżeli można coś powiedzieć o piłkarzach Arsenalu po meczu ze Swansea, to tylko tyle, że byli beznadziejni, żałośni, tragiczni i fatalni. Można by wymienić jeszcze wiele synonimów do tych wyrazów, ale każdy kto oglądał ten mecz, wie, że nie ma to sensu, bo widział, jak zaprezentowali się podopieczni Arsene'a Wengera na przestrzeni 90 minut. To, że Kanonierzy zagrali słabo, to za mało powiedziane i nie ma żadnego usprawiedliwienia za to, że dali się ośmieszyć zawodnikom Swansea.

Walijski kopciuszek pokonał Kanonierów 2-0, a obie bramki Michu padły w ostatnich pięciu minutach meczu. Wynik jednak w ogóle nie odzwierciedla tego, co działo się na murawie Emirates Stadium, bo tak naprawdę The Gunners powinni... przegrać przynajmniej dwa razy wyżej. Już za sam fakt należy uznać, że w takim meczu najlepszym piłkarzem Arsenalu na boisku był bramkarz i chyba tylko jemu zależało, żeby jego drużyna zeszła z boiska z podniesionym czołem. Stało się jednak inaczej, a podopieczni Arsene'a nie potrafią wygrać kolejnego z rzędu meczu, znacznie komplikując sobie sytuację w tabeli. Jeżeli ktoś po tak żenującym spektaklu w wykonaniu Arsenalu powie, że tę drużynę stać jeszcze na mistrzowski tytuł, to chyba tylko z litości.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere (80. Rosicky) - Walcott, Cazorla, Gervinho (67. Chamberlain) - Podolski (67. Giroud)

Swansea: Tremmel - Rangel, Williams, Chico, Davies - De Guzman (75. Tiendalli), Britton - Ki, Michu, Dyer - Shechter (67. Moore)

Już w 5. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego spowodowało spory galimatias w polu karnym Kanonierów, dzięki czemu do dobrej okazji strzeleckiej doszedł Ashley Williams. Kapitan Łabędzi spróbował akrobatycznego uderzenia, jednak nieczysto trafił w futbolówkę, a Carl Jenkinson zdążył ze skuteczną interwencją.

Upływały minuty na Emirates Stadium, a gospodarze wciąż nie potrafili dojść do głosu. Niemoc i uśpienie graczy Arsenalu spróbowali wykorzystać w 15. minucie podopieczni Laudrupa. Gracze Swansea fantastycznie rozmontowali obronę Kanonierów, a do groźnej sytuacji strzeleckiej na prawej stronie boiska doszedł Angel Rangel. Wojciech Szczęsny fantastycznie obronił kąśliwe uderzenie Hiszpana, jednak sparował piłkę prosto pod jego nogi. Rangel spróbował raz jeszcze, ale i tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł polski golkiper.

Aż do 27. minuty przyszło nam czekać na pierwszą groźną akcję ze strony Arsenalu. Jack Wilshere długo holował piłkę, aż w końcu wypatrzył w polu karnym rywala dobrze ustawionego Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie potrafił jednak zrobić żadnego użytku z tej piłki, a jego za późny strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

Dwie minuty później Kanonierzy spróbowali zaskoczyć defensywę Łabędzi grą w powietrzu. Carl Jenkinson posłał górną piłkę w pole karne, najwyraźniej zapominając, że na boisko w wyjściowej jedenastce nie wybiegł Olivier Giroud. Pod bramką gości czyhali sami niscy zawodnicy The Gunners, a strzał GŁOWĄ oddał najniższy z nich - Santi Cazorla. Tremmel nie miał żadnych problemów z interwencją.

W 30. minucie podopieczni Michaela Laudrupa postanowili skorzystać ze źle ustawionej defensywy Arsenalu, w związku z czym w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Nathan Dyer. Skrzydłowy znalazł się w dogodnej sytuacji i mógł spokojnie umieścić piłkę w bramce, jednak w ostatniej chwili z interwencją zdążył Thomas Vermaelen, naprawiając tym samym swój wcześniejszy błąd w ustawieniu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnej okazji do wyjścia na prowadzenie. Arbiter zaprosił oba zespoły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Od razu po powrocie na boisko ujrzeliśmy zupełnie inny Arsenal. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się mocnym strzałem Santiego Cazorli. Niestety Hiszpan uderzył w środek bramki, co nie sprawiło Tremmelowi żadnego problemu.

Od początku drugiej połowy kibice Arsenalu głośno i wyraźnie domagali się wejścia na boisko Oliviera Girouda, wielokrotnie śpiewając na jego cześć klubową przyśpiewkę.

Po obiecujących trzech minutach drugiej połowy Kanonierzy znowu zgaśli i stwarzali wrażenie zagubionych.

W 60. minucie Swansea kolejny raz spróbowało zaskoczyć uśpioną defensywę Arsenalu. Trzeci strzał w tym meczu oddał prawy obrońca Angel Rangel, ale i tym razem nie umiał pokonać Szczęsnego - polskiego golkipera uratowała boczna siatka.

W 67. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Spełniło się życzenie kibiców i na murawie zagościł Olivier Giroud, zastępując na niej słabiutkiego Podolskiego. Oprócz niego wszedł jeszcze Chamberlain, który zmienił Gervinho. W tym samym czasie zmianę przeprowadził również Laudrup, posyłając do boju Moore'a kosztem Shechtera.

W 71. minucie pod polem karnym Swansea miało miejsce spore zamieszanie. Po główce Williamsa piłka trafiła pod nogi Cazorli, który bez zastanowienia huknął na bramkę Tremmela. Golkiper Łabędzi pewnie wyłapał jednak to uderzenie.

Dwie minuty później to drużyna gości mogla objąć prowadzenie. Pod polem karnym gospodarzy znalazł się Michu, który spróbował strzelić na bramkę Szczęsnego. Kąt dzielący go od bramki był jednak za mały, a polski golkiper dobrze się ustawił. Wciąż bez bramek na Emirates Stadium.

Na dziesięć minut przed końcem meczu pierwszy raz w obecnym sezonie na boisko wbiegł Tomas Rosicky. Czech zmienił Jacka Wilshere'a.

Ofensywne zmiany nie pomogły jednak Kanonierom wyjść na prowadzenie. O wiele bliżej ta sztuka mogła się udać graczom Swansea, którzy w 83. minucie znowu przeprowadzili świetną akcję. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Dwight Tiendalli, ale polski golkiper we wspaniałym stylu zatrzymał szturmującego na niego Holendra.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 88. minuty, jednak to nie gospodarze wyszli na prowadzenie, a drużyna Swansea. Świetne podanie na wolne pole do wybiegającego Michu posłał Moore, a Hiszpan wyszedł sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym i pewną podcinką pokonał polskiego bramkarza. 1-0 dla Łabędzi!

Dwie minuty później było już 2-0! Fatalny błąd popełnił Carl Jenkinson, któremu w dziecinny sposób piłkę odebrał Nathan Dyer. Na wolne pole ponownie wyszedł Michu, który spokojnie potruchtał w stronę bramki Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Sędzia zakończył mecz, w którym Swansea dało ogromną lekcję futbolu beznadziejnym piłkarzom Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:52

Przestańcie bronić zawodników z klubu który przypominam po 15 meczach ma 33% ich wygranych

9. Arsenal Londyn 15 5 6 4 24 - 16 21

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:51

@MikelArteta
znów o zainteresowaniu Artety. była oficjalna oferta? nie, więc nie ma co dawać tego jako argument.
Tylko kibice Arsenalu uznają naszych piłkarzy za dobrych czy wybitnych. Sorry, ale jak wyczekujemy na powrót Gibbsa który nie potrafi dośrodkować to z czym do ludzi. Obrona jest bardzo słaba

RobinVanPersil komentarzy: 56001.12.2012, 22:51

Ma rację United nie ma wcale lepszej obrony od naszej, i nie o to chodzi ludzigzy!!! Chodzi o ATAK, a my czym mamy straszyć, Giroud? Nie, to może Chamakiem? A nie jeszcze mamy sprytnego i zaradnego Gervinho!

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141401.12.2012, 22:51

ale ten przeciwnik Materli żałosny -_-

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2012, 22:51

jak to nie jest ustawione to Arsenal zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2012, 22:50

@shaka
Ale to chyba nie przez obronę jesteśmy tu gdzie jesteśmy...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2012, 22:50

na KSW koleś poleciał po pierwszym ciosie xD

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 101.12.2012, 22:50

Ale materla przyje*al :-o skonczyl walke pierwszym ciosem

Ars3n komentarzy: 1235401.12.2012, 22:50

Kose zostawic, akysz. Co innego, ze nagle jak ktos skrytykuje Pera to znajda sie tutaj obroncy jego, a przeciez jeszcze niedawno mowili, ze ten transfer to nieporozumienie.

mitmichael komentarzy: 4924301.12.2012, 22:49

MICHAŁ MATERLA!!!! hahaha szybciej Wallace znokautował od Mameda, szok

gooner66 komentarzy: 113001.12.2012, 22:49

@A23 Tu jest rozmowa o MU.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 401.12.2012, 22:49

@Borekenema

Nawet samo zainteresowanie Barcy dużo mówi w tym wypadku, nawet bez niego uważam, że Kosa i Per to jak najbardziej chłopaki na mistrza, inna rzecz to reszta ekipy.

szymoniq97 komentarzy: 166801.12.2012, 22:49

Marzag
Właśnie szkoda , zawsze się można było pośmiać.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:48

@ArseneAl
ale to City ma 10 bramek straconych i zero porażek. nie jest to zasługa jednego obrońcy

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:48

skoro tak krytykujecie obrony City i Mułów to z chęcią zamienię naszą na ich i miesca w tabeli również. Ludzie przestańcie bronić najgorszy za kadencji Wegera skład kompletnie bezwartościowych graczy.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 101.12.2012, 22:48

Fajnie ze ksw juz nie korzysta z takich kelnerow jak pudzian czy najman

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.12.2012, 22:48

Nastasić akurat jest bardzo dobry.

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2012, 22:47

@shaka
A co ma MU? Cienkiego już Ferdinanda, kontuzjowanego Vidicia, średniego Evansa i niedoświadczonego utalentowanego Jonesa.
21 bramek coś mówi.
A City ma owszem zaje**stego Kompanego, a dalej kto? Lescott? Nastasić? Toure? Ta trójka napewno nie jest lepsza od Pera i Kosy.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 101.12.2012, 22:46

Shaka, nie kompromituj sie :-D

Diabliica komentarzy: 337801.12.2012, 22:46

ale dostał 6-1 ..

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:46

jakby Barcelona go chciała, to by go miała. za bardzo wierzysz w plotki. to, że Per to obecnie nasz najlepszy obrońca to nie świadczy dobrze o nim, tylko źle o reszcie piłkarzy

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:46

Diabliica

jakoś twój klub nie dostaje od naszego 8-2 w plecy

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 201.12.2012, 22:46

Z Blackburn też swojaka strzelil Koscielny :p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:45

Podolskiego to dzisiaj dopiero zobaczyłem jak schodził z boiska. kolejny bardzo słaby transfer

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 401.12.2012, 22:45

@Borekenema

Dobra może Per to nie klasa światowa ale bardzo solidny obrońca, w tym sezonie nasz najlepszy! Ale co do Kosy to świetny zawodnik, przypominam Ci, że chciała go Barcelona.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.12.2012, 22:45

Koscielny sezon temu był po Kompanym najlepszym obrońcą ligi, popełnił tylko jeden błąd w sezonie - samobój z LFC

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 201.12.2012, 22:45

City ma Nastasica, a o obronie MU lepiej mówić nie będę :)

Maxioo komentarzy: 11901.12.2012, 22:45

14 lat wierzyłem,szanowalem tego człowieka ( Wenger ) ale od dzis koniec On juz sie wypalil w tym klubie, potrzeba nowego trenera

Diabliica komentarzy: 337801.12.2012, 22:44

@shaka - obrona United to tragedia ...

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:43

Porównajcie Pera i Kosę z tym co ma ManU i City

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:43

ani Per ani Kosa nie graliby w mistrzu z najlepszych lig (anglia, włochy, hiszpania, niemcy-kolejność jak kto chce), więc po co się go czepiasz? piłkarze nie są z nich źli, ale na mistrza z nimi nie ma szans

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 101.12.2012, 22:42

Shaka, kosa i per ogarniaja, a przegralisy przez statecznosc gerv i poldiego

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:42

Ludzie nie mówcie mi że Kosa i Per to szczyt marzeń tego klubu?

JeeZ komentarzy: 6701.12.2012, 22:41

@Borekenema
Ja pisałem tak tuż po meczu.

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:41

Ja mam przeczucie że zimą ściągniemy nowego Santosa, Gerwazego i Podolskiego.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 401.12.2012, 22:41

@ahaka

Czepiasz się Pera i Kosy? Proszę Cię wyjdź.

LoveTheGunners komentarzy: 914001.12.2012, 22:40

shaka

i don' get it. Co Ty masz do Kosy i Pera?

shaka komentarzy: 13701.12.2012, 22:39

rzegraliśmy przez Ramseya :D

Panie Gazidis i Węgier więcej Gerwazych, Podolskich, Perów, Koscielniaków zimą to pogramy za kilka lat o TOP4 Championship:)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.12.2012, 22:39

jestem ciekaw kiedy ktoś napisze, że przegraliśmy przez Ramseya :D

gooner66 komentarzy: 113001.12.2012, 22:37

facebook.com/photo.php?fbid=409377375800246&set=a.376654172405900.86417.320258034712181&type=1&theater

gooner66 komentarzy: 113001.12.2012, 22:36

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2012, 22:35

Ince dzisiaj 2 bramy załadował dla Blackpool.
Chyba wolałbym go niż Zahę.

RobinVanPersil komentarzy: 56001.12.2012, 22:34

Super ogłaszam oficjalnie staliśmy się drugim Liverpoolem możemy teraz podziękować zarządowi i Wengerowi za genialną politykę prowadzenia klubu, bo innych winnych tutaj nie mogę znaleść staczamy się coraz niżej potrzebna jest rewolucja i wstrząs bo jeszcze troche i o utrzymanie w premier league będzie trudne w obecnym sezonie ja się będę cieszyć z Ligii Europy i mówię to całkowicie szczerze nie widzę tutaj żadnego jasnego punktu wcześniej nam tylko rvp wszystkim tyłki ratował a gdy już nie ma gracza tego formatu jest duży problem i wydjae mi się, że sprowadzeniem takiego jest tutaj jedynym lekarstwem na to wszystko, potrzebujemy jakichś gwiazd, sprzedaliśmy trzeba też kupić a wybaczcie chyba nikt nie wierzy w transfery typu Arteta za Fabregasa, za Songa nie ma nikogo, Cazorla może jedyny załatał dziurę za Nasrim, za Songa nie kupiliśmy praktycznie nikogo, sprowadzony jakoś kompletnie nieuzasadniono Podolski,Gervinho nie wiem wgl co to ma znaczyć te transfery są po prostu śmieszne i ta polityka, no i Giroud napewno nie dorówna rvp.Musimy sprowadzać więcej młodszych graczy i promować takich jak Wilshere,Jenkinson którzy będą chcieć grać dla Arsenalu a nie uciekną jak te pipeczki wyżej wymienione

Ars3n komentarzy: 1235401.12.2012, 22:34

kibice protestuja, nie wierze o.o

gooner66 komentarzy: 113001.12.2012, 22:34

@mitmichael Też mam taką nadzieję . Może za tydzień na meczu będą jakieś transparenty,flagi itd.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 101.12.2012, 22:31