Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle

Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle 27.11.2021, 14:25, Łukasz Wandzel 1155 komentarzy

Wydawało się, że nie mogło być lepszej szansy, by zareagować na porażkę na Anfield niż mecz przeciwko ostatniemu w tabeli Newcastle. Kanonierzy pewnie zwyciężyli 2-0, jednak znaczną część wysiłku w ofensywie piłkarze Mikela Artety włożyli w drugiej połowie, podczas gdy w pierwszej nie stworzyli wielu okazji, a Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą z nich. Musieli także uważać w defensywie, aby nie dać Srokom Eddiego Howe'a szans na punkty, o co w pierwszej połowie postarał się szczególnie Aaron Ramsdale. W drugiej połowie Arsenal szybko przejął inicjatywę, a młodzi zawodnicy wzięli na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik, strzelając dwie bramki.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Saka (64' Martinelli), Partey (85' Elneny), Lokonga, Smith Rowe – Odegaard – Aubameyang (76' Lacazette).

Newcastle: Dubravka – Krafth, Lascelles, Schar, Ritchie (67' Almiron) – Fraser, Shelvey (89' Shelvey), Willock, Saint-Maximin – Wilson, Joelinton (67' J. Murphy).

W pierwszej połowie Arsenal przeważał w posiadaniu piłki, ale zanim wypracował sobie okazję realnie zagrażającą bramce Martina Dubravki, minęła niemal cała pierwsza połowa. Do tego czasu najbliżej zdobycia gola dla londyńczykó był Martin Odegaard, lecz nie lada interwencją popisał się słowacki golkiper Newcastle.

Sroki Eddiego Howe'a oddawały pole gry gospodarzom i liczyły na długie piłki oraz kontrataki. W 30. minucie Jonjo Shelvey oddał strzał z dystansu, a Aaron Ramsdale wykonał kolejną fenomenalną paradę w tym sezonie, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

W 41. minucie powinno być 1-0 dla Arsenalu. Po tym jak Bukayo Saka dograł na głowę Smitha Rowa, a Dubravka wybroni to uderzenie, Pierre-Emerick Aubameyang miał ogromną szansę na dobicie strzału z bliskiej odległości, ale trafił w słupek.

Po przerwie Arsenal zwiększył obroty, co poskutkowało w końcu otwarciem wyniku. W 55. minucie trójkową akcję na lewym skrzydle zaliczyli Saka, Smith Rowe i Tavares. Portugalczyk zaliczył ostatnie podanie przy golu Saki, który wykończył akcję i pokonał Dubravkę uderzeniem na dalszy słupek.

Ewidentnie młodzież wzięła na barki odpowiedzialność za grę. 10 minut później było już 2-0. Takehiro Tomiyasu posłał świetne długie podanie z prawej strony za plecy obrońców Newcastle, zza których wybiegał Gabriel Martinelli. Brazylijczyk dopiero co pojawił się na murawie, zastępując Sakę, i już podwyższył prowadzenie Arsenalu pięknym strzałem z woleja.

Goście rzucili się do ataku, jednak nie stworzyli sobie sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do gry. Arsenal również nie wykorzystał faktu, że przeciwnicy się odsłonili i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29779 newsów: 11727.11.2021, 19:38

Ramsdale, jak tak będziesz chłopie bronił i żył meczem to pierwsza bluza bramkarska w moim życiu będzie zakupiona

pLYTEK komentarzy: 412027.11.2021, 19:33

Auba ma kontrakt do 2023, dobrze ze tylko na 3 lata przedluzylismy.Latem ostatnia szansa zeby cos na nim zarobić. Ależ zjazd formy. Dramat

arsenallord komentarzy: 29779 newsów: 11727.11.2021, 19:26

Ale czekałem jak przejrzycie na oczy VW sprawie drewniaka że Szkocji na LO. Rezerwowy Benfiki wystarczył

Mastec30 komentarzy: 632527.11.2021, 19:20

Z Tavaresem to jest problem taki że on chyba myśli że jest skrzydłowym a powinien być obrońcą. Co z tego, że jest szybki i potrafi nawinąć obrońcę skoro potem Gabriel albo Partey muszą go wyręczać z obrony. Żeby jeszcze w ofensywie faktycznie dawał coś ekstra ale głównie to jest milion nieprzemyślanych strzałów a asyst to ma więcej na ten moment do przeciwników nic do własnych kolegów. Zagrał 3-4 dobre mecze pod nieobecność Tierneya ale powiedzmy sobie szczerze że przeciwnicy nie byli szczególnie wymagający. Liverpool go trochę wyjaśnił. Zobaczymy co będzie dalej ale ja na ten moment sceptycznie i wolę jednak tam widzieć Tierneya.

The088 komentarzy: 62227.11.2021, 19:11

*nie TH*ierney, tylko Tierney, powaliło mi sie z Thierry'm... HENRY :D Królem :D i ogólnie trzymamy się czuba :D

Zloty komentarzy: 77327.11.2021, 19:08

@Slaviola: gdybym miał psa to nawet bym go polizał za te dobre występy heee

The088 komentarzy: 62227.11.2021, 19:07

Dokładnie @Slaviola
Tavares jest świetny na lewej, Thierney przy nim serio jest drewniany, ale dobrze mieć takiego rezerwowego. Ogólnie rrzymamy się czuba i jest pozytywnie! ;)

Slaviola komentarzy: 1237727.11.2021, 19:06

Dopiero teraz patrzę, a Ramsdale ma 6 czystych kont w tym sezonie, a nie grał od początku.

To 3 miejsce, toż za Mendy i Edersonem.

Jacek1s komentarzy: 764627.11.2021, 19:06

W sumie to jestem ciekawy jak to się robi żeby zostać trenerem, ciekawe czy trzeba mieć kogoś z rodziny lub znajomych w klubie żeby w ogóle o tym myśleć w Polsce, bo chyba to nie wygląda tak, że idziesz do klubu i im mówisz, że chcesz ich zespół trenować? Bo przecież powiedzą, że mają trenera

varatas komentarzy: 256527.11.2021, 19:06

@Bukayoforever: Tak

Slaviola komentarzy: 1237727.11.2021, 19:03

Tavares również wydaje się świetnym transferem.

Fakt, ma takie momenty jakby mi lekko skakało napięcie w mózgu, jednak ma chłopak to "coś".

Jest bardzo szybki, dobry technicznie, potrafi grać piłkę kombinacyjną, potrafi obsłużyć ostatnim podaniem, posiada dużą wolę walki.

Jeśli będzie się dobrze prowadził, to będziemy mieli z chłopaka dużo pociechy.

Bukayoforever komentarzy: 353627.11.2021, 19:01

@varatas: Pierwszy lepszy mecz oprocz Newcastle. Watford. Dalej uwazasz ze tylko jeden dobry mecz zagral?

Slaviola komentarzy: 1237727.11.2021, 18:53

Ramsdale dziś znowu interwencja klasy światowej. Chłopak nie zatrzymuje się z formą.

Pewnie kiedyś przyjdzie lekko zjazd, mam nadzieję że jak najpóźniej, albo w ogóle :D

M4zzz1 komentarzy: 36627.11.2021, 18:53

@Slaviola:

Oby, bo granie z Aubą w takiej formie zemści się na nas prędzej czy później

Slaviola komentarzy: 1237727.11.2021, 18:51

@M4zzz1:

To prawda.

Mam nadzieję że Mikel już rozgląda się za nowym napastnikiem.

Trzeba koniecznie rozejrzeć się zimą za nowym napastnikiem.

Przez Aube w ostateczności możemy przegrać walkę o Top4.

M4zzz1 komentarzy: 36627.11.2021, 18:50

@Slaviola napisał: "Pudło Gabończyka trzeba plasować w kategorii światowych pomyłek piłkarskich."

Formę Auby ostatnio można oceniać w formie piłkarskiej pomyłki

Barney komentarzy: 2103527.11.2021, 18:50

Dzisiaj Tomiyasu i Tavarez zagrali zawody zwłaszcza japończyk kosmos

Slaviola komentarzy: 1237727.11.2021, 18:49

@MarkOvermars:

Spokojnie.

Trzeba ich wyjaśnić w czwartek i już takie cwaniaki nie będą.

Slaviola komentarzy: 1237727.11.2021, 18:48

@M4zzz1:

Auby.

Pudło Gabończyka trzeba plasować w kategorii światowych pomyłek piłkarskich.

varatas komentarzy: 256527.11.2021, 18:42

@Cartman_KG: Dziwne oglądałem wszystkie mecze i nie widziałem nawet jednego, gdzie by tam sobie dobrze radził.

M4zzz1 komentarzy: 36627.11.2021, 18:42

Czyje pudło gorsze Auby czy Maupeya?

varatas komentarzy: 256527.11.2021, 18:41

@Bukayoforever napisał: "Powiedz to osobom jadacym po Tavaresie bo zagral jeden na iles tam meczy bardzo slaby "

generalnie to on zagrał na razie jeden na ileś tam meczy bardzo dobry i to z ostatnią drużyną PL :D

MCX018 komentarzy: 138827.11.2021, 18:15

@Paul77 napisał: "No mu mecz nie wyszedł?"

Coś ostatnio za dużo mu tych meczy nie wychodzi ;)

Poza tą bramką z wolnego, niczego dobrego o nim powiedzieć nie można.

BarcArsenal komentarzy: 135327.11.2021, 18:13

@cieniak14 napisał: "za 6 dni zdejmują mi Warna, gdzie grzecznie zapytalem ,,a po co ten Martin". Ceballos 2.0 z tym, że tego kupili za 30 baniek."

Ktoś w sztabie musiał się naoglądać youtuba Tomka Ćwiąkały xD

MarkOvermars komentarzy: 916327.11.2021, 18:11

@aguero10: niestety do kapitanów szczęścia nie mamy

MarkOvermars komentarzy: 916327.11.2021, 18:10

Kibice United - przechodzi do nas trener Lipska za tydzień rozejdziemy AFC do zera.

Uwielbiam ich ...a niby Kanonierzy to lipa

enrique komentarzy: 1940027.11.2021, 18:10

Sorry stary ale Arteta jest żonaty od 2010r :)

Reamoner komentarzy: 468027.11.2021, 18:05

Arteta, jak ty mi się teraz podobasz ...

alexis1908 komentarzy: 366327.11.2021, 17:59

@aguero10: No gra Auby jest w tym sezonie tragiczna. Arteta jak nie chce stawiać na Lace to mógłby by spróbować z Gabim na szpicy gorzej nie będzie a może odpali bo czutke do strzelania goli to on ma :)

Gunner72 komentarzy: 167827.11.2021, 17:58

Wilki tracą punkty z Kanarkami- świetna wiadomość, bo mimo że się mało o nich mówią, to są zaledwie 3 punkty za nami

enrique komentarzy: 1940027.11.2021, 17:51

Gerrard niezły debiut w AV.

gnabry_ komentarzy: 5719 newsów: 127.11.2021, 17:46

4:0 a ja postawiłem że Salah strzeli ehh

aguero10 komentarzy: 861227.11.2021, 17:44

Szkoda że Auba gra obecnie tylko za nazwisko .
Jeszcze opaska kapitana która dla mnie jest nie porozumieniem .

Gunner72 komentarzy: 167827.11.2021, 17:43

@majormati napisał: "Para Xhaka-Partey to duet kosmos, taka jest prawda, z nimi w składzie jesteśmy w stanie kulnąć każdego w lidze poza oczywiscie obecny TOP3 bo oni są poza zasięgiem."
Niestety ludzie nie rozumieją jak ważnym piłkarzem jest Granit. Na tych pozycjach grają Lokonga, Elneny, Partey, AMN i żaden z nich nie ustrzega się błędów. Bo to jest tak newralgiczna pozycja. Xhaka stabilizuje naszą pomoc, podobnie jak Partey, jest pierwszym który wystawia nogę do idącej kontry, umie świetnie zaasekurować lewą flankę.
Tak naprawdę od ostatniej czerwonej kartki krytykowanie go to zwyczajne uprzedzenia i jechanie na opinii sprzed dawnego czasu

Gunner72 komentarzy: 167827.11.2021, 17:39

Jeśli uda się ukształtować Tavaresa- chodzi mi o wyhamowanie jego impulsywnych decyzji, typu strzał z woleja pod kątem

kaman17 komentarzy: 499127.11.2021, 17:34

@Bukayoforever:
Zgodzę się co do pierwszej części komentarza o Parteyu, ale nie zgodzę się z tym, że ma taką samą rolę jak na początku.
Wtedy miał pełną swobodę i można było zobaczyć sporo spektakularnych zagrań, ale i strat lub błędów w ustawieniu. Teraz ma ściśle określone zadania na boisku i strefy, w których ma się poruszać. Zajmuje się tym co robi najlepiej. Wykonuje brudną robotę.

LukaModric komentarzy: 67527.11.2021, 17:34

lol pomylka . douglas

sWinny komentarzy: 786627.11.2021, 17:34

@majormati napisał: "Para Xhaka-Partey to duet kosmos,"

Czaka i kosmos. W sumie najchętniej bym go tam wysłał, żeby już nie musieć go oglądać.

LukaModric komentarzy: 67527.11.2021, 17:33

David luiz czerwo . dobrze go nie.miec a skladzie

majormati komentarzy: 192327.11.2021, 17:30

Bukayoforever komentarzy: 353627.11.2021, 17:21

@kamo99111: Partey poprostu nie jest pierwszo planowa postacia na boisku, on wykonuje czarna robote za wszytskich. Zobacz gre pomocy bez, a z Parteyem.
Mialem niedawno te same wrazenie co ty co do Parteya, ale postanowilem na jakies 15 minut meczu patrzec tylko na gre Parteya i zdziwilo mnie za jaka ogroma robote on odpowiada.

Pamietasz jak sie nim fascynowalismy gdy przyszedl? Teraz gra tak samo tylko nikt sie nie skupia na jego grze, a to nie jest Ramsdale czy Tavares, ze by ich nie widziec trzeba nie miec oczu.

alexis1908 komentarzy: 366327.11.2021, 17:19

@kamo99111: Partey to jest defensywny pomocnik i zawsze nim był jak wymagasz od niego żeby w każdym meczy strzelał i asystował to powodzenia u niego jedyne do czego się można przyczepić to kontuzje .

enrique komentarzy: 1940027.11.2021, 17:16

Furth - Hoffenheim 3:6

Tam chyba lubią hokej xD

kamo99111 komentarzy: 693527.11.2021, 17:13

Pany co jak co ale dla mnie Partey to najbardziej przepłacony transfer zaraz po Pepe. Gość miał być wodzirejem środka pola a jest conajwyżej solidny. Na tamten czas myślę, że za 50mln bylibyśmy w stanie wyciągnąć kogoś lepszego. Szkoda bo Locziego jeszcze przerastają mecze o najwyższa stawkę i te nie jest to (jeszcze mam nadziaje) gość co nas pociągnie. IMO na dzień dzisiejszy w Arsenalu potrzebne jest wzmocnienie jeszcze trzech pozycji.

ŚP ale taki z prawdziwego zdarzenia. Ktoś taki jak swojego czasu był dla nas Santi albo Cesc.

Skrzydlowy. Granie ESR na boku to jest marnotrastwo jego umiejętności. To typowa dycha. Poza tym jest mega podobny pod względem charakterystyki do Ode (tylko 2 klasy wyżej póki co). A brakuje nam trochę takiej przebojowości i finezji na skrzydle gdyż Saka ma trochę wahania formy ostatnimi czasy. Dlatego z drugiej strony fajnie by było zobaczyć kogoś takiego jak Tavares - nie bojący się wejść w pojedynek 1v1, szybki, waleczny itd (ogólnie charakterystyka takiego Mane, Salaha, Sona (tfu), Mahreza itp itd).

9. Wszystko wskazuje na to że Auba z Laca już są skończeni. Właściwie ani jeden ani drugi nie nadaje się do pierwszej jedenastki. Mało tego Gabon to ostatnio nas sabotuje i robi wszystko zeby tylko nie strzelić. Wygląda bardziej jak pokraka aniżeli profesjonalny piłkarz.

Myślę że jak udałoby się wzmocnić te trzy pozycję to nie będzie nam dużo brakować do takiego City czy Live.

Bukayoforever komentarzy: 353627.11.2021, 17:13

@Dominik11 napisał: "Koniec sezonu ocena i wtedy można pisać."
Powiedz to osobom jadacym po Tavaresie bo zagral jeden na iles tam meczy bardzo slaby.
Powiedz to osobom krytykujacym transfery Artety w letnim okienku.
Powiedz to osobom jadacym po Whicie bo jego pierwsze dwa mecze byly slabe.
Powiedz to osobom mowiacym by nie dawac juz szans lokondze w dzisiejszym meczu bo zagral slabo z Liverpoolem.
Powiedz to .... moge tak wymieniac przez caly rok.

TlicTlac komentarzy: 603327.11.2021, 17:10

Akurat co do Realu się zgodzę, że jest trochę lepszych drużyn, ale Chelsea?

Jak dla mnie obecnie po poczynaniach w tym sezonie można jednym echem wymienić Chelsea, Liverpool, Bayern i City.

Liverpool za często głupio gubił punkty w lidze i "często" tracą bramki (11 w 12 meczach) w porównaniu do innych rywali o mistrzostwo (Chelsea 4, City 6 w 12 meczach).

Jednak zgodzę się z tym, że Liverpool i Bayern grają po prostu najładniejszą piłkę. Mimo to, Chelsea również mi się podoba, bo są genialnie poukładani taktycznie - co też świadczy o tym, że mają lidera, tylko 4 bramki stracone w lidze;

statystycznie od 21 (20 od startu sezonu + Superpuchar Europy) spotkań nie stracili jeszcze z nikim więcej niż 1 bramki, w sumie 8 straconych bramek, kosmos.

Kiepomen komentarzy: 435427.11.2021, 17:08

Jestem ciekawy czy w głowie Artety jest jakiś limit partactwa dla Auby czy gość serio będzie tutaj grać do końca kontraktu za nazwisko.