Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle

Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle 27.11.2021, 14:25, Łukasz Wandzel 1155 komentarzy

Wydawało się, że nie mogło być lepszej szansy, by zareagować na porażkę na Anfield niż mecz przeciwko ostatniemu w tabeli Newcastle. Kanonierzy pewnie zwyciężyli 2-0, jednak znaczną część wysiłku w ofensywie piłkarze Mikela Artety włożyli w drugiej połowie, podczas gdy w pierwszej nie stworzyli wielu okazji, a Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą z nich. Musieli także uważać w defensywie, aby nie dać Srokom Eddiego Howe'a szans na punkty, o co w pierwszej połowie postarał się szczególnie Aaron Ramsdale. W drugiej połowie Arsenal szybko przejął inicjatywę, a młodzi zawodnicy wzięli na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik, strzelając dwie bramki.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Saka (64' Martinelli), Partey (85' Elneny), Lokonga, Smith Rowe – Odegaard – Aubameyang (76' Lacazette).

Newcastle: Dubravka – Krafth, Lascelles, Schar, Ritchie (67' Almiron) – Fraser, Shelvey (89' Shelvey), Willock, Saint-Maximin – Wilson, Joelinton (67' J. Murphy).

W pierwszej połowie Arsenal przeważał w posiadaniu piłki, ale zanim wypracował sobie okazję realnie zagrażającą bramce Martina Dubravki, minęła niemal cała pierwsza połowa. Do tego czasu najbliżej zdobycia gola dla londyńczykó był Martin Odegaard, lecz nie lada interwencją popisał się słowacki golkiper Newcastle.

Sroki Eddiego Howe'a oddawały pole gry gospodarzom i liczyły na długie piłki oraz kontrataki. W 30. minucie Jonjo Shelvey oddał strzał z dystansu, a Aaron Ramsdale wykonał kolejną fenomenalną paradę w tym sezonie, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

W 41. minucie powinno być 1-0 dla Arsenalu. Po tym jak Bukayo Saka dograł na głowę Smitha Rowa, a Dubravka wybroni to uderzenie, Pierre-Emerick Aubameyang miał ogromną szansę na dobicie strzału z bliskiej odległości, ale trafił w słupek.

Po przerwie Arsenal zwiększył obroty, co poskutkowało w końcu otwarciem wyniku. W 55. minucie trójkową akcję na lewym skrzydle zaliczyli Saka, Smith Rowe i Tavares. Portugalczyk zaliczył ostatnie podanie przy golu Saki, który wykończył akcję i pokonał Dubravkę uderzeniem na dalszy słupek.

Ewidentnie młodzież wzięła na barki odpowiedzialność za grę. 10 minut później było już 2-0. Takehiro Tomiyasu posłał świetne długie podanie z prawej strony za plecy obrońców Newcastle, zza których wybiegał Gabriel Martinelli. Brazylijczyk dopiero co pojawił się na murawie, zastępując Sakę, i już podwyższył prowadzenie Arsenalu pięknym strzałem z woleja.

Goście rzucili się do ataku, jednak nie stworzyli sobie sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do gry. Arsenal również nie wykorzystał faktu, że przeciwnicy się odsłonili i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 18:11

@Garfield_pl: Jak tutaj przychodzą to po co to komentujesz? Jak sam ostatnio pisałeś, inni dają mi się podpuszczać żeby ciągnąć dany temat, a sam dajesz się podpuszczać innym kibicom z PL.

Dzulian komentarzy: 258628.11.2021, 18:10

@PrzeArs:
W piątek na live pił kawusie z kubka CFC. Niby nic takiego, ale mógł przecież kupić 19 innych :D

Slaviola komentarzy: 1237728.11.2021, 18:05

Oglądacie może skoki w Ruce?

Nie macie wrażenia że gdy skacze Gaiger to mu dodają trochę metrów od tego ile faktycznie skoczył?

W oby dwóch seriach dzisiaj miałem wrażenie jakby skoczył ok. 2 metry od tego oficjalnego wyniku.

Wczoraj to samo.

PrzeArs komentarzy: 278428.11.2021, 18:05

Przemo Rudzki to liczy chyba na pomnik przed Stamford bridge bo takich pięknych slow o Chelsea to chyba nikt nie wypowiada jak on podczas transmisji hehe. No wychwala pod niebiosa tą Chelsea. Obiektywizm 100% hahaha.

Garfield_pl komentarzy: 2830728.11.2021, 18:05

@losnumeros napisał: "Jak my z City. Z tego też się śmiałeś? Oczywiście że nie, bo to Arsenal. A później zdziwienie że inni kibice wchodzą na tą stronę, i mają z nasz szydere, a sam robisz to samo z innymi klubami i masz pretensje o to. Ja pisałem kilka razy, mnie tylko interesuje AFC i żaden inny klub z PL który osiąga różne wyniki. A później zdziwnie, że inni kibice wchodzą na tą stronę i krytykują nasz klub, ale niektórzy nie różnią się od kibiców UTD którzy wyzywają inne kluby."
Już Ci wyjaśniałem, że beke będę miał z nich zawsze i to ich problem że mają kompleksy i tu przychodzą, a Ty znów zaczynasz swój 3 ulubiony temat :D oczywiście, że nie śmiałem się z AFC, bo to mój ukochany klub,a z rywali będę to robił zawsze, u siebie na stronie, mojego klubu i lotto mi ta twoja wieczna drama o to. Ja nie chodzę na strony rywali się z nich śmiać, robię to u siebie, a Ci którzy tu przychodzą to desperaci po prostu :D płacz dalej :D

Furgunn komentarzy: 926628.11.2021, 17:58

Rudzki taki podniecony, oby starczyło mu chusteczek do końca meczu.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 17:54

Szkoda że Ronaldo dziś na ławce. Na nas będzie wypoczęty

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:52

@Garfield_pl napisał: "No dziś muły wreszcie intensywnie... Biegają za piłka totalnie chaotycznie :D"

krzykus1990 komentarzy: 525228.11.2021, 17:51

Ronaldo znów na ławce i to w takim meczu ooo

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57928.11.2021, 17:47

@losnumeros:

Juz Tobie pisałem co to daje takiemu Brighton ze maja remis na Anfield czy Palace ograło City na Etihad skoro w przeciągu całego sezonu potracą punktu na frajerach typu Norwich czy Newcastle.

Skoro tak walczą z tymi najlepszymi to czemu całe swoje życie klepią miejsca 9-20 ?

Artu komentarzy: 190528.11.2021, 17:45

Co ten Milan dziś???? Jako kibic Napoli cieszy mnie ich porażka ale kupon poszedł.

Garfield_pl komentarzy: 2830728.11.2021, 17:43

No dziś muły wreszcie intensywnie... Biegają za piłka totalnie chaotycznie :D

timiiiii komentarzy: 198028.11.2021, 17:38

sorki za spam, ale moze ktos chcial by kupic sobie na mikolaja - nowa z metka koszulka:

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:37

@krystiannn: Właśnie, że nie. U nas jest zawsze tłumaczenie po porażkach z lepszymi lub gadka że zagraliśmy dobrą 1 połowę, chociaż przegraliśmy 4-0. Jak inne słabsze zespoły odnoszą lepsze rezultaty z czołówką niż my, to jak sam napisałeś to tylko suchy wynik.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57928.11.2021, 17:32

Synek gra sie tak jak przeciwnik pozwala. Widocznie nam City i Liverpool na wiele nie pozwolił. Na ten moment jesteśmy zbyt słabi żeby z nimi powalczyć. Moze sie to zmieni w najblizszym czasie. Salahy De Bruyne i reszta gwiazd wiecznie grać nie będą :)

Gofer999 komentarzy: 1473228.11.2021, 17:31

Loool. Oni wciąż klękają. :D

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:26

@krystiannn: Czyli inne zespoły muszą walczyć z najlepszymi drużynami, ale dla nas można szukać wymówek? Dobre podejście.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 128.11.2021, 17:24

@Barney: Jest duża szansa, bo przez Brexit niby nie zdąrzą załatwić wszystkich formalności i ma niby Carrick ich jeszcze prowadzić

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57928.11.2021, 17:23

niech mówią co chcą. Dla mnie przemawia tabela ligowa a ona wygląda dla Arsenalu korzystnie.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.11.2021, 17:22

Hey ,a Utd dogadało już trenera czy jest szansa ,ze na nas wyjda z Carrickiem ?

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:20

@krystiannn: Walka to nie jest korzystny rezultat, nie raz możesz walczyć i przegrać, gorzej jak chcesz przyjąć jak najniższy wymiar kary, ale bez walki i mówić że zagraliśmy, chociaż 1 dobrą połowę.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57928.11.2021, 17:12

dla mnie walka to jest o korzystny rezultat. A tutaj były desperackie wslizgi przed utratą gola.

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:09

@krystiannn: A ja widziałem, że byli w stanie walczyć i wybijać piłkę nawet z linii bramkowej. A nasi wraz z trenerem głowa w dół i liczenie na jak najniższy wymiar kary, to jest nasza bolączka z takimi zespołami.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57928.11.2021, 17:06

Walczyli ? Przecież City miało cały mecz pod kontrolą xD Johnson wybijał piłke z Linii bramkowej Mahrez w słupek po obronie Fabiana. Suchy wynik to nie wszystko ...

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:03

Nasi skoczkowie bardzo słabo, nie są przygotowani na początek sezonu. Pytanie czy w ogóle są przygotowani? Cały czas skaczą ci sami, więc brak formy nie dziwi, a zmienników nie widać. Znowu mogą przyjść czasy gdzie mieliśmy tylko Małysza, a może nawet takiego Małysza nie będziemy mieli.

grzegorz1211 komentarzy: 1031228.11.2021, 17:03

Widzę że Michael Carrick miał odwagę posadzić Ronaldo na ławę

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 17:01

I WHU pokazuje, że można walczyć na wyjeździe z City.

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 16:59

@Bukayoforever: Śnieg.

grzegorz1211 komentarzy: 1031228.11.2021, 16:59

@Bukayoforever: opady śniegu

Obserwując naszą formę w lidze, to aktualnie brakują nam 3 pozycje: porządny rozgrywający na 8, lewoskrzydłowy ( z prawą nogą) i napastnik. Niech Martinelli dostanie szansę w 1 składzie, może chłopak odbuduje się po tej bramce.

Mnie tylko ciekawi co Mikel widzi w Aubie? Skoro Ozil był odsunięty bo nie biegał, miał gdzieś defensywę i w ofensywie też nic nie robił. To za co Auba gra? Chyba ma jakieś taśmy na trenera i tutaj Mikel wykazuje brak profesi, bo powinien wszystkich równo traktować. Zaczyna Mikel mnie przekonywać, zobaczymy co będzie na koniec sezonu.

Bukayoforever komentarzy: 353628.11.2021, 16:59

Czemu przelozyli mecz totegowna z drwalami.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 128.11.2021, 16:56

jeszcze United wpier... i super weekend dla kanonierów

Bukayoforever komentarzy: 353628.11.2021, 16:55

@gabilondo: ja widzial bym u nas 98% napastnikow z top 5 lig.

Bukayoforever komentarzy: 353628.11.2021, 16:54

Junajtet bez Maglajera, Szola i Ronaldo.
Cala trojka na lawie, boje sie ze to przyniesie skutki.

gabilondo komentarzy: 102428.11.2021, 16:53

Oglądam Brentford i Toney to jest kawał napastnika, widziałbym go u nas.

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 16:49

@arsenallord: Dzisiaj brameczka i 2 asysty do Vardy'ego.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 16:47

Maddison udowadnia ostatnio dlaczego był wart dwa razy więcej niż Odegaard

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 16:46

@Joker_224: FA CUP daje LE, a CC Ligę konfederacji.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.11.2021, 16:40

@Joker_224:

Carabao nadal bedzie ciezko wygrac o ile LFC gra 2-3 skladem to Chelsea calkiem mocnym

Joker_224 komentarzy: 522028.11.2021, 16:32

Arteta pewnie skupi się na Carabao cup żeby zapewnić sobie europejskie puchary i zrzucić tą presję na koniec sezonu

domino178 komentarzy: 244228.11.2021, 16:18

@malyglod napisał: "chodzi o osiągnięcia klubu czy reprezentacji w których jest kluczową postacią.
Sam wiesz, że kryteria są mocno uznaniowe i przejrzystości w nich brak.
W ten sposób Polak czy Rumun raczej nigdy nagrody nie zdobędzie.
Idąc tym tokiem rozumowania nawet jak Rumuni byli w ćwierćfinale MŚ George Hagi nie zmieścił się na podium w plebiscycie FF."

Modric. Z Chorwacja nic nie zdobył.

Swoją drogą w ostatnich 30-stu latach tylko 3-4 zawodników zdobyło ZP z klubów innych niz hiszpańskie i włoskie... To też wiele mówi.

losnumeros komentarzy: 1319028.11.2021, 16:13

@Dominik11 napisał: "Auba raczej nie wróci do formy."

Nie raczej, tylko na pewno. Chłop już od 1,5 roku kopie się po głowie, a w tym sezonie to już całkowicie sabotuje klub od środka, on nawet do pustej bramki nie potrafi strzelić ( mam wrażenie że nawet z linii bramkowej nie trafiłby bramki).

Dominik11 komentarzy: 2023028.11.2021, 16:09

Bez napastnika nie pojedziemy daleko. Auba raczej nie wróci do formy.

Zatem albo danie szansy na ataku Gabiemu, Balogun. Albo kupno nowego napastnika.

BizoNxd6 komentarzy: 288228.11.2021, 16:06

@Bukayoforever:

Też jestem tego zdania. Napastnik na CITO w zimę.

Jogurt komentarzy: 168128.11.2021, 16:05

> zajmuj 5 miejsce
> miej bilans bramkowy na minusie

xD

BizoNxd6 komentarzy: 288228.11.2021, 16:05

Zobaczymy, jak się pokażemy z United. Fajnie jakby wyszedł od pierwszej minuty Gabi na skrzydle, ESR w środku i po prawej Saka o ile uraz nie jest poważny, bo dziobak jest totalnie skreślony u Artety i do wywalenia jak widać. Na szpicy Lacazette. Ewentualnie skrzydło Auba szpica Gabi, ale to już loteria...

Bukayoforever komentarzy: 353628.11.2021, 16:04

@BizoNxd6: Tak naprawde to gdyby u nas na ataku byl nawet jakis Dolberg to moze i bysmy byli na tej 3 pozycji.
Nie trzeba wygrywac z liverpulem, czelsi czy city by nawet walczyc o mistrza. Wystarczy wygrywac ze sredniakami.

enrique komentarzy: 1932428.11.2021, 15:57

A ja uważam że nie skończymy w top4.
Bardzo cieszy mnie obecna pozycja ligowa ale Totki w końcu się ogarną i United też.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 15:56