Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 15:53

nbw
nie mam na myśli to że mogliśmy go kupić bezpośrednio z OM, teraz bym go nie chciał.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 111.11.2013, 15:50

@Koroniarz

To najgłupszy argument ever.

W praktyce Chamakh rozpycha obrońców Stoke i strzela gola. Każdy sobie poradzi.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 15:50

Loica mogliśmy kupić zanim odszedł do QPR teraz to już za późno!

ArseneAl komentarzy: 2341711.11.2013, 15:49

@adrian12543
I to w trybie natychmiastowym
#drugiHenry

Koroniarz komentarzy: 1024211.11.2013, 15:47

Shinev

Co ty Neymar nie poradziłby sobie fizycznie w BPL, wystarczy spojrzec na Ozila.

Co do Pedro to nie potrzebny nam, lepiej te kase jak wszyscy wiedza przeznaczyc na napadziora.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 15:46

afcforever

Poldi ałt, Theo na Jokera

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 15:45

ja jusz wolałbym Tello!!!1111

ArseneAl komentarzy: 2341711.11.2013, 15:45

A tak w ogóle to żadnych Benteków, El Szarawych i Benzem.

Tylko Rossi lub Remy !

A kłoda niech gnije na ławce.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 111.11.2013, 15:45

Trzeba było powalczyć o Neymara zamiast Ozila ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 15:40

afcforever

No skoro gra w Barcelonie to chyba znacznie bardziej pasuje do naszej tyky taki niż Theo którego nie widać jak nie gramy z kontry.

ArseneAl komentarzy: 2341711.11.2013, 15:37

@Marzag
Giroud jest 2 cm wyższy od Benteke. W uj jednym słowem.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50311.11.2013, 15:33

Transfer nowego napastnika nie powinien być zależny od postawy Girouda, musimy kogoś kupić. Nie możemy grac cały sezon Giroudem i Bendtnerem.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 15:33

afcforever

Pedro może być, ma znacznie lepszą kontrole nad piłką niż Theo a i wystawiać się umie. Ale wolałbym innego.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2013, 15:32

afcforever, to bardzo dobry zawodnik, brałbym go

Verminator97 komentarzy: 1490011.11.2013, 15:31

Od razu lepiej :) Dziękować :P

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 15:31

afcforever, podobno Arsenal interesuje się Furmanem. Co o tym sądzisz? Jak dla mnie to jest "mocno" poroniony pomysł.

Verminator97 komentarzy: 1490011.11.2013, 15:30

Pingu > Nie wiedziałem :P Sorki :)

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 15:27

Przypominam, że patent na 'czepianie się' ja mam. Opatentowałem to.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2013, 15:27

Benteke ma 190 cm i waży wg wikipedii 83 kg, czyli jest niższy i szczuplejszy od Girouda, nie zrobicie z Girouda sprintera, on nigdy nie będzie w stylu Thierryego Henrego czy Suareza. To jest napastnik który głównie wpuszcza pomocnikó i skrzydłowych w pole karne, walczy o górne piłki, pomaga w defensywie itd.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.11.2013, 15:27

Arsenal are preparing a £15 million January bid for Chelsea striker Demba #dailystar

Verminator97 komentarzy: 1490011.11.2013, 15:26

Dlaczego w tej rubryce ostatni mecz nie ma raportu pomeczowego? :P

Dlaczego nie było ocen k.com po meczu z MU?

Pan Czepialski :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3011.11.2013, 15:25

@maciekbe
Jak widać, jeszcze tak :) Zawalony po uszy jestem najróżniejszymi zajęciami, do tego stopnia, że żadnego z ostatnich trzech spotkań nie oglądałem :P

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2013, 15:24

I przydałoby się by Gibbs zamiast udawać że gra w ofensywie, rzeczywiście tam grał gdy już jest z piłką na 30 metrze~ od bramki przeciwnika

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2711.11.2013, 15:23

A Benteke? Nie chce mi się sprawdzać ile waży bo jestem na komórce ale jest podobnej postury co Giroud, a dynamiką i zwinnością bije Francuza na głowę.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3011.11.2013, 15:22

@adrian
Nie do końca jest tak jak mówisz. Fakt, Oliego bardziej widać i lepiej się prezentuje gdy drużyna gra dobrze, ale jego wkład w powstrzymywanie ataków, defensywę i sfg jest nieoceniony. Nie oszukujmy się, do 1 stycznia żadnej zmiany na szpicy nie będzie, więc nie ma innego wyjścia jak tylko go wspierać.

Poza tym, większą pretensję można mieć do Mesuta. Zawodnik tej klasy i za takie pieniądze ma obowiązek grać przynajmniej bardzo dobrze. Niestety po pierwszych kilku meczach Niemiec przygasł jak wypalony reflektor, a niestety Ramsey nie będzie nam wygrywał każdego meczu.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 211.11.2013, 15:20

pumeks -> to niech Giroud schudnie :D wtedy zobaczymy jego atomowe przyspieszenie

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2013, 15:20

przecież Bolt ma 195 cm i waży ponad 90 kg

maciekbe komentarzy: 1245811.11.2013, 15:20

@Charlie żyjesz? :O Co z tobą mordo

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2013, 15:19

Technika biegu też jest bardzo ważna

Rafson95, Usain Bolt zazwyczaj się wolno rozpędza i dopiero później resztę przegania

pumeks komentarzy: 2080811.11.2013, 15:18

Rafson95

Przypomnę, że cały czas mówimy o wysokich napastnikach powyżej 19ocm wzrostu :P
Bolt sie nie łapie do składu :D

Verminator97 komentarzy: 1490011.11.2013, 15:15

Czemu nie było po mecz z MU ocen k.com? :(

Aha i czemu jeszcze w rubryce ostatni mecz - Manchester United - Arsenal 1:0 jest napisane - "Nie ma jeszcze relacji pomeczowej. Pojawi się ona wkrótce."

Takie małe niedociągnięcia, pewnie uznacie mnie za czepialskiego :P sorki :)

Leehu komentarzy: 1049611.11.2013, 15:15

@adrian12543: Nogę czy głowę też trzeba umieć dostawić już nie mówiąc o tym że trzeba się znaleźć w pozycji która to umożliwi. Do tego trzeba docenić Giroud za grę w obronie może wczoraj z van Persim mu nie wyszło ale mało razy wybijał piłkę po rzucie rożnym z naszego pola karnego.

gunners007 komentarzy: 954311.11.2013, 15:14

Ciekawe co po tym sezonie zrobimy z 21 letnim Joelem Campbellem. Na kolejne z rzędu wypożyczenie już nie wypada go wysyłać, a w kadrze mamy na w miarę równym poziomie młodego Akpoma i Sanogo. 3 perspektywicznych zawodników to za dużo jesteśmy w stanie ogrywać tylko jednego w mniej ważnych meczach i końcówkach spotkań. Campbell ma talent, Akpom to wychowanek, a Sanogo dopiero przyszedł więc nie ma kogo sprzedać, a ciągłe wypożyczanie to tylko odkładanie problemu na później bo tylko jeden z nich może być ważnym ogniwem w przyszłości na The Emirates.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3011.11.2013, 15:14

Tak patrząc na kaliber komentarzy i to ciągłe niezadowolenie z Giroud.. patrzeć tylko jak się powtórzy sytuacja z Aaronem z zeszłego sezonu. Opanujcie się trochę, wiadomo było od początku, że Francuz nie ejst zawodnikiem technicznym i szybkim, ale póki co wywiązuje się ze swojej roli w kolektywie wystarczająco dobrze. Świadomość, że nie ma zmiennika wywiera na nim tylko dodatkową presję, co raczej specjalnie nie pomaga...

Czillujcie, zobaczymy co zagramy teraz z Soton, Cardiff, Hull i Eve. Potem będziemy się zastanawiać, martwić i ew. planować zimowe okienko.

pumeks komentarzy: 2080811.11.2013, 15:13

theo100

Oczywiście, ze wzrost i waga maja wpływ na szybkość zawodnika i jego przyspieszenie ale nie jedyny.

Bale 180cm i 74kg
Ibrahimovic 192cm 84kg
Ronaldo 185cm 83kg

z tego wynika, że Giroud jest cięższy od Ibry przy tym samym wzroście.
Chyba szybciej przyspieszy lżejszy gracz niż cięższy....

kamo99111 komentarzy: 693411.11.2013, 15:07

A ja bym dał spróbować pograć Walcottowi na szpicy ;) w sumie i tak gorzej niż Giroud nie zagra a mając za plecami Ozila i Cazorle... ;)

Ja bym zestawił to tak na Soton:
......................Wojtek..........................
Bac........Kosa.............TV5...........Gibbo
.................Arteta.....Ramsey................
Gnabry...............Ozil.................Cazorla
.....................Walcott............................

siara1997 komentarzy: 211.11.2013, 15:04

i tak najbardziej wkurzył mnie ten **** vAN pIERSI cieszył się z tymi czerwonymi gnojami !

MajsterLM komentarzy: 124911.11.2013, 15:03

----------------Wojtek---------------
Bac-------Kosa-----Per------Gibbs
------- -Arteta--Ramzi---------
Gnabry--------Jack-----Rosa/theo(jak bedzie zdrowy)
------------------Żiru----------------

Ja bym wolal taki skład na mecz ze "świętymi"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.11.2013, 15:03

apropo ZP media podaja ze poraz pierwszy final Zlotej Pilki bedzie z 5 zawodnikami ,nie trzema.

amadeo komentarzy: 514911.11.2013, 14:59

Na Soton bym wyszedł tak :
Bac-------Kosa-----BFG------Gibbo
-----------Arteta----Rambo---------
Gnabry---------Santi----------Rosa

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.11.2013, 14:53

7 - Mathieu Flamini has committed just seven fouls in picking up his five Premier League yellow cards. Hack.

ostro Mathieu. pauzuje w meczu z Soton.

damianARSENAL komentarzy: 857511.11.2013, 14:51

Na Southampton:
Mesut out> Gnabry in
Santi na środek i może Walcott 45min

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.11.2013, 14:47

jak ktos ma linka do strony gdzie bedzie relacja live z kamer marszu niepodleglosci to niech podrzuci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.11.2013, 14:43

Ciekawi mnie czy Messi zalapie sie do finalowej trójki skoro ladny czas jest kontuzjowany i nie zagra juz w tym roku. Moze Ibra wkoncu zalapie sie do 3 ZP oby.

Co do debaty o Ziru , to wiadomo jest ze to nie jest napastnik top class i nigdy nim nie bedzie ,to taki dobry sredniak ,który i tak mnie zaskakuje w tym sezonie jak na siebie ,ale na taki klub jak Arsenal to jeszcze troche mu brakuje.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 14:41

!!!!!! Sir Arsene Wenger ! Popłakałem się.

SzamanTheGunner komentarzy: 89611.11.2013, 14:39

Mam do powiedzenia dwie rzeczy. Man.United to drużyna chyba tak samo dobra jak Aston Villa, naprawdę pokonali Arsenal w tym sezonie,są na to dowody!!! ........DWA! Najcenniejsza rzecz z dwumeczu z Borussia Dortmund...- Jurgen Klopp przed jedną ze swych wypowiedzi podkreślił... "szanowni państwo,dla mnie to jest Sir Arsene Wenger" !!!!!!! SIR Arsene Wenger

Gunner48 komentarzy: 792911.11.2013, 14:38

Czy tylko mnie Mesut irytuje? W każdym meczu wygląda na człowieka któremu na niczym nie zależy, nie powalczy itp

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.11.2013, 14:34