Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

theo
A czemu akurat porównałeś go do Poldiego? Lukas nie należy do najwolniejszych, chociaż sprinterem też nie jest :P Żiru to by sobie z Mertesackerem na sto metrów nie poradził :D

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 14:24

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 211.11.2013, 14:23

no dobra ale widzieliscie jak giroud porusza sie z pilka? wyglada jak jakis klocek. jest wolniejszy chyba od poldiego

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 14:22

Do końca roku

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 14:21

A23
Na ile?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2711.11.2013, 14:21

Fajnie, naprawdę fajnie że Giroud asystuje ale dla napastnika asysty to dodatek do bramek.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 14:20

Messi wypada, fajnie, teraz można stawiać przeciwko Barcelonie.

Kowalczyk11 komentarzy: 325311.11.2013, 14:14

Gdzie z napoli gramy najpierw jak bvb z nimi gra teraz przecież

pumeks komentarzy: 2080811.11.2013, 14:13

ehhh i znowu o tym Giroud....
Jak chłopak nie dostaje piłek to co ma strzelać
Jak jest sam przeciwko trzem, czterem obrońcom to ciężko strzelić. (ot coś jak nasz lewy w reprezentacji :P).
Nie ma chętnych do atakowania oprócz niego to trudno, trzeba poczekać na Podolskiego,z którym Giroud lubi grac, bo oboje świetnie graja tyłem do bramki i jeden drugiemy zgrywa piłkę, a dodatkowo Poldi strzela z daleka.

Cierpliwości...jest nieźle jak na grę bez skrzydłowych....

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 14:13

MaciekGooner
Nie, najpierw gramy z Marsylią.

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 14:13

w tych 7 meczach miał 3 asysty

Kowalczyk11 komentarzy: 325311.11.2013, 14:13

Tak właściwie to skrzydło wróci jedno bo nie wiadomo czy Poldi zyska od razu uznanie Wengera , jak dla mnie powinien bo Santi niestety tez musi pracować nad formą. Kurde na papierze tak pieknie ten skład wygląda ale niestety Jack Santi Mesut w ostatnim czasie lekko zawodzą i robi się już mniej ciekawie. Nie wspominam o żiru który pomimo progresu nie jest napastnikiem wpasowanym w team , on w każdej sytuacji próbuje tego swojego odegrania z pierwszej , piłki już nawet w ostatnich meczach nie przetrzymywał za dobrze. Zauważcie , większość piłek wybijanych na ślepo przez muły trafiało pod nogi ryjneja bo judasz im wygrywał , a żiru mimo że wyższy nie potrafił , no i była klapa chociaż wedlug mnie w tym meczu byliśmy dużo lepsi niż te smiecie

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274911.11.2013, 14:13

Maciek - masz jakiś inny terminarz?

najpierw Soton,następnie także na Emirates gramy z Marsylią.

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 14:12

Ty faktycznie, od 7 meczy tylko 1 gol Żiru. Myślałem, ze więcej coś ustrzelił, te asysty i wygrane musiały to tak ukryć. :P

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 14:11

afcforever
A ile asyst?

pumeks
Z tym, że do 8 grudnia będziemy mieli już Theo i Poldiego, nie wiem jak z Oxem. No i oby nie wypadł nikt z obecnego składu, bo obawiam się standardowej sytuacji w Arsenalu - jedni wracają, drudzy wypadają.
Benio powinien w styczniu polecieć, na jakieś Crystal Palace czy Norwich to on może sobie wchodzić, ale we wczorajszym meczu z United wyszło jaki jest tragiczny.
Jest jeszcze jedno, co nie martwi..forma Cazroli. Fakt, niby gra na skrzydle, a tam gra 50% swojej jakości, tak jak Ozil, ale mimo wszystko w tamtym sezonie grając na tej pozycji sprawował się duuuuuuużo lepiej.

Kowalczyk11 komentarzy: 325311.11.2013, 14:08

Jeśli ogramy marsylie to z napoli wystarczy nam remis do 1 miejsca w grupie

pumeks komentarzy: 2080811.11.2013, 14:07

carlosV

Nie ma powodu, żeby sie obawiać rywali, bo bardziej bym się obawiał, czy będziemy mieli w miare pełny skład na te mecze bez przemeczonych zawodników.
Wydaje się własnie, że pojawiło się zmęczenie u naszych gwiazd, a rotacji niewiele. Taki Gnabry mógłby wejść juz w 60 minucie. Monreal w 70. Wejście Benia zupełnie niepotrzebne, bo nawet setki nie potrafił wykorzystać, bo zatrzymał się w polu karnym i schował za obroncą zamiast iść do końca za akcją.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 14:03

pumeks
Ale czy wypada się ich obawiać? Z megaciężkiego testu, jaki już za nami, wywieźliśmy 6 punktów na 3 mecze, Chelsea w COC nie liczę, bo tam grał Jenkinson i w ogóle.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 211.11.2013, 14:03

Giroud jest naprawdę dobrym piłkarzem. Mnie jednak irytuje w sytuacji kiedy za bardzo kombinuje... Olivier do stycznia musi grać non stop i tyle:) Progres zrobił niesamowity i będzie tylko lepiej.
Niestety tacy zawodnicy jak Ozil muszą mieć do sypozycji skrzydłowych. Wtedy rozmontowanie przeciwnika jest bajeczne i Mesut santi mogą grać swoją grę.

pumeks komentarzy: 2080811.11.2013, 14:03

kilometrów jeszcze nie znalazłem ale na razie poczytaj sobie to:

whoscored.com/Matches/720144/LiveStatistics/England-Premier-League-2013-2014-Manchester-United-Arsenal

veron komentarzy: 459511.11.2013, 14:00

The goal conceded from a corner against Man U was the 1st Arsenal have conceded this season. They have faced 92 corners.

zuczek1987 komentarzy: 640311.11.2013, 13:49

powtorze pytanie gdzie moge znaleśc statystyki odnośnie prebiegniętych kilometrów przez zespoł i zawodników ? dziekuje

bobslej22 komentarzy: 836211.11.2013, 13:45

youtube.com/watch?v=v4eFQOkluno

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 13:45

Wszystkie wielkie kluby, które chcą Lewego sprawę już załatwiać będą w styczniu. Wtedy Lewy może podpisać kontrakt przedwstępny. Nikt nie będzie czekał do czerwca.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 13:41

A mnie to ty irytujesz. Gdzie napisalem ze wiem wszystko i wiecej od wengera? Wenger jesli dostanie info ze zawodnik moze wrocic do treningow to co ma zrobic? Dac mu miesiac wolnego?

maciekbe komentarzy: 1245811.11.2013, 13:41

Aguero ma braki fizyczne? Śmiechłem bro

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 13:41

afcforever

Przecież wiem, sam go chce, ale cytuje tylko twoją wypowiedź chorągiewko !

bobslej22 komentarzy: 836211.11.2013, 13:39

Rozwinął się niesamowicie a do tego jest jeszcze młody.

bobslej22 komentarzy: 836211.11.2013, 13:37

youtube.com/watch?v=bnd0vduIOBs

12MARCIN05 komentarzy: 68111.11.2013, 13:37

afcforever
....Albo Walcott ;p

Wiem że pewnie wielu mnie pojedzie ale co powiecie o tym kolesiu . Widziałem ostatnio kilka meczów i powiem szczerze że zaskakuje mnie koles. Bardzo fajnie wychodzi na pozycję . Ozil by mógł go czasami obsłużyć . Z theo mogliby postraszyć niektórych .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 13:36

afcforever

Przecież Wenger na tej pozycji woli "dużych"....

gunners007 komentarzy: 954311.11.2013, 13:36

Ja bym chciał Giovinco - totalna odwrotność Giroud. Coutinho mimo gorszej gry w Serie A i słabych warunków fizycznych w Anglii spisuje się wyśmienicie z Giovinco może być podobnie.Jest chyba jedynym piłkarzem tego typu (niski zwrotny), którego sprowadzenie na Emirates jest realne. Niestety jest Włochem co znacznie zmniejsza jego szanse na aklimatyzacje się w BPL, ale mimo to bym spróbował bo może się okazać ostatnim brakującym ogniwem w naszym składzie.

maciekbe komentarzy: 1245811.11.2013, 13:34

a kiedy faza pucharowa LM się zaczyna? Bo możliwe, że podczas zimowego okienka będziemy mogli odpuścić sobie szukanie napastnika do gry w LM :>

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 13:32

Lavezzi na szpicy też może grać, ale on gra biede w tym sezonie

mar12301 komentarzy: 2316811.11.2013, 13:31

Ja byłem przygotowany na porażkę, nie tak jak niektórzy. Cieszę się, że ta porażka nie zrobiła tragedii. Dalej mamy lidera i nie ma co rozpaczać.

mar12301 komentarzy: 2316811.11.2013, 13:28

Hulk już nie młody, a by mu pewnie trzeba by ze 250k tyg. płacić.

Suarez nierealny. Benteke chyba za drogi, jak na to co pokazał, Benzema to trochę ryzykowny zakup, zresztą Real też by pewnie chciał co najmniej 30 mln, co jest przesadą. Hernandez też nie możliwy raczej.

Nie ma gdzie szukać w styczniu tak naprawdę. To nie takie proste.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 13:28

Ja tego Teveza to nigdy nie przeboleje ;[

slepywenger komentarzy: 262911.11.2013, 13:28

@adrian
To ze przegramy to fakt , jak to boss powiedzial ze to czesc tego zawodu,ale to smutne ze teraz gdy gralismy na prawde swietnie , jestesmy tak czy siak w dobrej zeby nie powiedziec bardzo dobrej formie znow wychodzac na old trafford przez pierwsze 45 minut wygladamy jak zagubione nastolatki,co to pierwszy raz wybiegly na murawe.Natomiast United nie gralo ostatnio zbyt powalająco takze wkoncu byla szansa realna sie zrewanzowac za "wiele" i wygrac na Old Trafford.Oprocz osobistych porachunków to rzeczywiscie sie powiedzmy nic nie stalo bo mamy i lidera w lidze i 1 miejsce w LM i jeszcze mnóstwo gry i emocji przed nami.

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 13:26

haxball.com/?roomid=~211c18e850f48c57b92286ef93a1117e6014b5a6046e503063bd479669ab92be7

No, wbijać kto chętny ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 13:21

No, w tym sezonie Hulk miota, co mecz jest najlepszym graczem wg. whoscored.

tomekafc95 komentarzy: 413611.11.2013, 13:20

Kupmy Super Mario :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 13:19

Ano, Hulk byłby niezłym wyborem, no ale w LM również już by sobie nie pograł w tym sezonie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 13:18

Hulka można by spróbować.

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 13:17

A kogo Wenger ma sprowadzić? Chciał Suareza. No, ale się nie udało. Widocznie widać, że jeśli Wenger chce kupić kogoś to tylko i wyłącznie znacznie lepszego od Żiru.
Na takiego gościa niestety będzie trzeba wywalić więcej kapusty niż wywaliliśmy na Ozila. Smutne właśnie. Znajdziecie tu jakiegoś napastnika pokroju Suareza dostępnego do 40 mln?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 13:15