Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
koczan_4 komentarzy: 330211.11.2013, 17:41

@Arsenalfcfan
joel dostał pozwolenie na pracę. w wakacje był news o tym tutaj.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 17:39

Ładnie wczoraj Moyes (SAF ?) ustawił zespół. Jones w środku był najlepszym graczem.

Koroniarz komentarzy: 1020111.11.2013, 17:38

pauleta19

Ja nawet bym wolał, żeby on wtedy poszedł do Barcy a nie do ManU, ale co zrobić ?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2013, 17:34

Koroniarz, no właśnie, za to skąpstwo będziemy płacić jeszcze kilka lat. Poszedłby RVP do Juve. Mielibyśmy 10 mln mniej, ale parę punktów więcej i słabszego rywala - większe szanse na krajowe puchary.

Qarol komentarzy: 1450211.11.2013, 17:34

@Pinguite

I tak nie umiesz.

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 17:32

Lewandiveski z Szczęsnym widzę w jednym pokoju.

Komuś się nudzi lub ma troche wolnego czasu? to zapraszam:

haxball.com/?roomid=~21713599a301a83c07fb0f6962060de07d11856e870b1d8bfcab954bc82f87758

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 111.11.2013, 17:30

Zawsze ktos ma tutaj do mnie pretensje :( a przejść do sedna problemu nie ma komu

Arsenalfcfan komentarzy: 1320711.11.2013, 17:30

Ten Joel Campbell ma już 3 bramki i 5 asyst na 9 spotkań w Pireusie, bardzo dobre statystyki. Ciekawe za ile dostanie pozwolenie na gre i zostanie w akademii czy pójdzie na wypożyczenie. Aktualnie to i tak nr 1 do ogrywania jest Gnabry i AOC, ale takiego młokosa mieć pod ręką jest dobrze mieć.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2013, 17:25

Widzieliście? Nie nominowali gola Wilshere'a przeciwko Norwich do nagrody Puskasa! kpina

Rosomak komentarzy: 254511.11.2013, 17:25

@ArseneAL
Remy też marnuje sytuacje za sytuacją a w AFC rzadziej będzie mieć okazję do gry z kontry

Koroniarz komentarzy: 1020111.11.2013, 17:24

songoku95

No co Ty ? hehe ja bede zaskoczony jak tam nie pojdzie :p

bartek9393 komentarzy: 57511.11.2013, 17:23

afcforever, ta gra jest wypasiona, ja co prawda zacząłem i nie skończyłem nawet I epizodu, nie skończyłem bo zaczeła się nauka na studiach i nie mam za bardzo czasu już na gierki, ale mój brat przeszedł całą grę i mówi, że jedna z najlepszych gier na PC

Koroniarz komentarzy: 1020111.11.2013, 17:23

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsene-wenger-arsenal-nie-sprzeda-juz-zadnego-pilkarza-do-manchesteru-united/0e6ty?utm_source=onetlink&utm_medium=cpc&utm_campaign=eurosport.onet.pl&utm_term=kanonierzy.com

hehe, troche pozno

ArseneAl komentarzy: 2341711.11.2013, 17:23

@Rosomak
I marnuje okazje na potęgę.
W Arsenalu aż tylu setek nie będzie miał.
Także dla mnie taka sama sytuacja jak z Giroud.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 17:22

koroniarz
jak pójdzie do Bayernu to będę zaskoczony.

TakKrzysiu komentarzy: 893811.11.2013, 17:21

afcforever
oj warto. Tylko w tą wersje złożoną z epizodów, bo jest jeszcze jedna - gorsza.

THC komentarzy: 72511.11.2013, 17:20

jaq to konjec pefniaków na Barce? -.-

Arsenalfcfan komentarzy: 1320711.11.2013, 17:19

Messi wypada do końca 2013. Przewidywany powrót na 2013 - początek. Naderwał mięsień dwugłowy uda, może teraz Barca straci trochę punktów i Real odrobi.

Koroniarz komentarzy: 1020111.11.2013, 17:18

songoku95

Sam Mou powiedział, że wiadomo gdzie Lewy zagra.
Mysle, że CFC powalczy jeszcze raz o Rooney'a.

Rosomak komentarzy: 254511.11.2013, 17:17

@ArseneAL i będziesz mieć rzecz jasne trochę racji ale napisanie że Bezema jest w gorszej formie od Remy'ego jest jednak niesprawiedliwe. Po za tym jak dla mnie to Remy ma głównie szybkość i przeciętną technika a jednak Benzema nie dość że jest w miarę szybki (wolniejszy do Remy'ego) to ma niezłą technikę i potrafi coś pograć z klepki.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320711.11.2013, 17:14

ah, na kanonierach znowu to samo, rozmowy o napastniku, Lewy to drewno, a kłótnia maciekgoooner z borekenema, przypominają mi one moje scysje z borekenema, ale nie dotyczyły one pisowni...

Hmm... tak się zastanawiałem i uznałem, że coś tu jest nie tak w tym Arsenalu, ale nie chodzi o skład a o trenerów od przygotowania fizycznego i medyków. Jak ktoś dozna kontuzji na meczu, jakieś złamanie, skręcenie itp. to trudno jest to nieuniknione, ale zobaczcie co się u nas dzieje. Większość kontuzji jakie u nas są to kontuzje mięśniowe - Mikel (mięśnie uda), Podolski - naderwanie, Flamini naderwania, Walcott również problem z mięśniem, Gibbs był bardzo bliski kontuzji także mięśnia...

Coś tu jest nie tak, że nasi mają aż takie problemy z mięśniami. Ktoś powinien za to odpowiedzieć, bo to nie jest przypadek, że tylko u nas zawodnicy mają problemy z mięśniami. Wniosek jest jeden, nasz trener od przygotowania fizycznego po prostu daje ciała i źle wykonuje swoją pracę, a sztab medyczny po prostu źle diagnozuje stan.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 17:14

koroniarz
pójdzie do CFC

TakKrzysiu komentarzy: 893811.11.2013, 17:14

W lidze hiszpanskiej łatwiej zaistnieć, grając w Realu, czy w Barsie. Co zepsujesz, naprawią koledzy, do tego asystenci ze swiatowej czołówki (do niedawna nawet Ozil). Zaryzykuje stwierdzenie, ze polowa snajperow z PL grając w Realu, zyskalaby na wartości do stopnia Benzemy, nie odbierając mu umiejetnosci, ktore niewątpliwie ma na wysokim poziomie.

Koroniarz komentarzy: 1020111.11.2013, 17:11

Nie przyjdzie zaden pan Le..... on pojdzie do Monachium, nie jestesmy w stanie ich przebić nie tylko finansowo ale i sportowo. Przynajmniej narazie

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 17:11

Ale w następnej kolejce będą hiciory. Derby Liverpoolu ;]

ArseneAl komentarzy: 2341711.11.2013, 17:10

@Rosomak
Równie dobrze mogę teraz napisać, że Real ma w składzie topowych piłkarzy i w lidze przeważnie grają z ogórami, a Remy ma dookoła siebie średnich piłkarzy i gra w ciężkiej lidze.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2711.11.2013, 17:10

afcforever, nie można zapominać że to nurek gorszy od Busquetsa.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 17:10

marzag
heheszki! To się udało!
afc
takie rzyciowe!

Rosomak komentarzy: 254511.11.2013, 17:07

Remy w tym sezonie 9 meczy 7 goli i jedna asysta, a Benzema 16 meczy 8 goli i 8 asyst Benzema jest w całkiem dobrej formie biorąc pod uwagę że RM grają głównie na CR7, a w NU główna taktyka to długa piła na napastnika (Remy)

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 111.11.2013, 17:06

songoku95, Ciekaw jestem czy mają w tym hotelu głęboki basen, bo Lewy mógłby tam poćwiczyć przed meczami.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2711.11.2013, 17:06

A23, ciii, bo się zacznie

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 17:05

na jednym za mało miejsca, zaraz je do siebie dosuną

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 17:04

fabik

Dokładnie, Lewy to dostaw noga, San Marino to i ja mogę strzelić.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 111.11.2013, 17:04

maciekbe, chyba przestał dostawać zastrzyki i go kontuzje zasypują

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 17:04

marzag
ale to spia na 1 żeby ciaśniej było, Ty pomyśł!

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 111.11.2013, 17:03

songoku95, to by spali w jednym łóżku, a nie w dwóch różnych, pomyśl!

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2711.11.2013, 17:03

Charles, potwierdzam, Giroud o kilka klas lepszy

maciekbe komentarzy: 1245811.11.2013, 17:02

nie wiem czy było, ale Messi naderwał mięsień dwugłowy lewej nogi i będzie pauzował niby przez najbliższe 6-8 tygodni. Pewnie znowu w kilkanaście dni go poskładają :D

TakKrzysiu komentarzy: 893811.11.2013, 17:01

Ale z drugiej strony wuja Al ma troche racji, bo jakosciowo są na podobnym poziomie, do tego Remy zaznał juz gry w PL. Jednak ja tam wolałbym szybkiego technika (Aguero, Suarez, gdzie ten pierwszy z miejsca odpada) a niestety nie zostalo juz takich zbyt wielu. Przynajmniej jesli nastawiamy sie na znane nazwiska:]. Remy - Benzema? Stawiam na mudzyn.

Litości, tylko nie Lełandoski...

A co się tyczy Remy'ego - gdyby Wenger chciał Francuza to by go ściągnął z OM jak był czas. Nie zrobił tego. Wniosek jest chyba oczywisty.

Suarez byłby genialną opcją, mógłby nawet grać w pucharach gdyby nie jeden mankament... tego transferu po prostu nie będzie. Nie ma na to najmniejszych szans.

ArseneAl komentarzy: 2341711.11.2013, 16:59

Z resztą o czym my gadamy. Transfer Benzemy byłby mega przepłacony. Może Remy piłkarsko jest od niego gorszy ale też jest 3 razy tańszy i obecnie jest w lepszej formie od Karima.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 16:58