Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
Maciek_AFC komentarzy: 248611.11.2013, 13:13

tomekafc

wpadaj, trzeba zebrac i zintegrowac chlopakow :D

The_Gunner1886 komentarzy: 223 newsów: 5311.11.2013, 13:07

Na początku muszę zwrócić uwagę na to, iż jest już wielu użytkowników, którym nie podoba się poziom komentowania na naszej stronie, głupie komentarze nie dające nic wartościowego, obrażanie rywala, czy też nadmierna pewność siebie. Super, że nie jestem jedyny, któremu się to nie podoba i cieszy mnie progres. Mam nadzieję, że dzięki takim uwagom poprawimy jakość tej strony, bo na to zasługuje. Redaktorzy na bieżąco o wszystkim nas informują i ciężko nad tym pracują i codziennie mamy sporo nowych newsów, kiedy inne strony na jakiegokolwiek newsa muszą czekać kilka dni. Odwdzięczmy się i trzymajmy poziom tej strony ;)

Co do meczu to wyglądał on trochę tak jak nasz drugi mecz z Borussią, gra jednego błędu. Pech, że wczoraj padło na nas. United nawet będąc na 15 miejscu, to zawsze będzie United i w meczu z Arsenalem są zmotywowani na 150%, które pokazali wczoraj. Fakt, że wygrał tam West Brom, nie oznacza, że naszym ma iść podobnie, bo wczorajsze spotkanie to nie tylko punkty, ale prestiż i chęć wygrania nad odwiecznym rywalem, no i taki nowy start, bo przecież kiedy się odkuć, jak nie w meczu z liderem tabeli. Nie graliśmy tak źle, jak pokazuje nasz wynik, ale to już norma. Szkoda, że się towarzystwo rozchorowało, ale to nas nie usprawiedliwia. Verma zagrał konkretny mecz, za to nasza ofensywa czuje się totalnie wypalona. Ozil w ogóle nie przypomina piłkarza z jego pierwszych występów, albo jest cholernie zmęczony albo Wenger powinien go konkretnie opieprzyć za brak walki. Pamiętajmy też, że on świetnie podawał kiedy był Walcott, który wychodził mu idealnie do prostopadłych podań, wiec miejmy nadzieję, że to się zmieni kiedy Anglik wróci. Zaskoczył mnie Sagna i zaskakuje już od kilku meczów. Musimy podpisać z nim kontrakt, bo tak dobrze wyszkolonego technicznie, doświadczonego zawodnika to my nie znajdziemy. Dobrze wychodzi z sytuacji kiedy ma przy sobie kilku zawodników, celnie podaje no i poprawił swoje wrzutki, które teraz są palce lizać. By wygrać ligę trzeba rotować, bo nie da się grać jednym składem przez 60 spotkań w roku. My obecnie nie mamy kim zastąpić kluczowych zadników i ktoś teraz powie, że jest wielu kontuzjowanych i przy zakupie kolejnych zawodników może dojść do sytuacji, że taki Wilshere nie załapie się do meczowej 18. Przecież my od kilku lat nie mamy zdrowej, pełnej kadry i nie zanosi się na taki obrót sprawy. Szkoda, że Wenger nie wyciąga z tego wniosków. Mamy u siebie reprezentantów swojego kraju, niedługo przecież Francja gra w barażach i wyobraźcie sobie teraz w jakim stanie może wrócić Giroud, Sagna czy Koscielny, którzy klepią w Premier League i w pucharach po 90 minut. Nie da się tak grać. To początek sezonu i najważniejsze jest nie zajechać piłkarzy już na samym starcie. Jeszcze wczoraj byłem cholernie zły, bo już od lat nie wygraliśmy na Old Trafford, bo jak nie wczoraj to kiedy? No właśnie. Najważniejsze, że wciąż jesteśmy liderami i wciąż mamy tą przewagę psychiczną. Nasi po przegranym meczu zawsze próbują udowodnić, że to był wypadek przy pracy więc mam nadzieję, że Southampton wywiezie z Emirates zerowy stan. Panowie i Panie głowa do góry, wszyscy tracą punkty, taka jest liga. Podejrzewam, że w maju zwycięzca będzie miał na koncie od 4 do 6 porażek, bo liga nie pozwala na zminimalizowanie tego. Tu się wszystko dzieje na granicy. Podniesiemy się i pokażemy na co nas stać, przy czym najważniejsze mieć respekt do rywala i grać agresywnie tak, jak to robiliśmy, do tego dołożyliśmy spore zaangażowanie, które widać gołym okiem. Byle do przodu ;)

tomekafc95 komentarzy: 413611.11.2013, 13:06

ja wpadne w grudniu na mecze arsenalu do katowic ;]

Maciek_AFC komentarzy: 248611.11.2013, 13:01

panowie dajcie prosze znac kto wczoraj byl na meczu w Katowicach w sports pubie :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.11.2013, 13:01

carlosV > Byłoby super gdyby Ozil nie pojechał na zgrupowanie, bo na mecz z Świętymi na pewno trudno nam będzie móc skorzystać z Santiego kiedy ten będzie miał mecze w Afryce z swoją kadrą.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.11.2013, 13:00

Byłbym zrozpaczony wczorajszą porażką gdyby nasi rywale jak Chelsea, Koguty i City wygrały swoje spotkania, ale tak nie było, więc to jeszcze jakoś ujdzie ta porażka :) Po przerwie na mecze reprezentacyjne wróci na pewno Theo, a wtedy zobaczymy jeszcze lepszą wersję Ozila. On potrzebuje kogoś takiego w zespole kto co chwile wybiega na czystą pozycję i jest ruchliwy.
Następna kolejka zapowiada się pięknie pod względem widowiskowych meczy głównych faworytów, ale czy będzie dla nas idealna ? Oby.
17.00 Cardiff-United
W tej kolejce będą takie mecze dzięki którym możemy odskoczyć naszym paru rywalom.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:59

Podobno Ozila również dopadła grypa żołądkowa. news.arseblog.com/2013/11/germany-to-wait-on-bfg-and-oz-ill/

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:57

thide
No cóż, jest dużo racji w tym co piszesz, ale to już nawet nie chodzi o dośrodkowania czy ich brak. On po prostu przy intensywniejszym pressingu nie potrafi utrzymać się przy piłce, prowadzi ją kostkami, odbija mu się od piszczeli czy cokolwiek jeszcze..stara się to nadrabiać zaangażowaniem i walką, ale wczoraj nawet i to mogło skończyć się tragicznie. Lubię gościa, świetnie gra głową, dobrze się zastawia, ale brakuje mu zwrotności i jako tako techniki do szybkiej gry. Chociaż może te wszystkie negatywy to efekt zmęczenia? Napastnik potrzebny na gwałt.

adrrwaaa komentarzy: 11011.11.2013, 12:55

thide jestes serio bardzo irytujaca postacia. Nie lubie wszechwiedzacych kibicow, ktorzy maja wiecej do powiedzenia niz Wneger..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:50

@Borekenema, naczytałem się o problemach z kontuzjami. inne drużyny tego nie mają. przypadek? zobacz historie kontuzji zawodników przed i po dołączeniu do nas.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 111.11.2013, 12:47

thide
Zadziwia mnie Twoja wiedza. Skąd takie rzeczy wiesz? Jesteś bardziej kompetentny od całego sztabu Arsenalu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:45

@carlos, Giroud nie daje rady z lepszymi, bo jest odcięty od dośrodkowań. niestety to typ piłkarza do którego trzeba podać. wczoraj dostał kilka podań, ale Gibbs czy Samuraj wpierdzielili się obok niego i pewnie chłopak pomyślał, że oni będą strzelać, a refleksu to on nie ma za bardzo :D. Benteke byłby dobrą opcją, ale nie za 30 milionów funtów. wydaje mi się, że bardziej zwrotniejszy gracz byłby strzałem w dziesiątkę.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.11.2013, 12:44

jeśli wrócą Podolski i Walcott to będzie świetnie. najbliższe siedem spotkań będziemy rozgrywać co 3-4 dni więc rotacja będzie konieczna. najbliższa dłuższa przerwa pomiędzy spotkaniami (nie licząc obecnej) będzie miała miejsce od 14 grudnia (City na Etihad) do 23 grudnia (Chelsea u siebie).

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52011.11.2013, 12:43

Piszą, że oferujemy / oferowaliśmy BVB 25 mln za Lewego na zimowe okienko. Prawdopodobnie zgarnie go jednak Bayern. Mimo to, że za gościa z 0.5 rocznym kontraktem proponujemy taką kasę uświadamia, że kasa jest, chęci kupienia są i patyczkować się nie będziemy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:43

nie metody treningowe, a błędy sztabu medycznego. za wcześnie wysyłają graczy na trening i uważają, że gracz jest w 100% wyleczony przez co musi trenować na pełnym gazie i kontuzja się odnawia, przedłuża i w końcu taki Walcott zamiast pauzować 2 tygodnie pauzuje już drugi miesiąc

maciekbe komentarzy: 1245811.11.2013, 12:42

ej, nie ma co marudzić. Kiedy ostatnio miała miejsce sytuacja, że po przegranej z ManU mieliśmy nad nimi 5 punktów przewagi? Idzie nam lepiej, niż każdy z nas się spodziewał przez sezonem, więc czil.
Co do wczorajszego meczu - Sagna powinien spuścić wpierdasz Giroud, Beńkowi i wszystkim innym, którzy nie wykorzystali jego miodnych dośrodkowań.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:41

Ale po co walczyć o Szarawego w zimowym oknie, skoro i tak nie zagra w LM? Trzeba postarać się o Benteke lub wspomnianego Pato, których można by było zgłosić, bo jak dobrze widzimy, Żiru ciężko sobie radzi w pojedynkach z klasowymi rywalami, a w Czempions Lig na innych nie trafimy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 12:41

Podaj mi liczby w Totku jak potrafisz na podstawie kontuzji określić metody treningowe.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:39

@Arsenal, tylko szkoda, że u Moyesa w United nie ma co miesiąc 10 kontuzji i nie wydłużają się one z 2 tygodni do 6 miesięcy. Wystarczy obserwować to co dzieje się z zawodnikami.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:38

@carlos, Podolski łazi w jakimś przebraniu:

więc chyba niedługo wróci.

tu na treningu sprzed prawie 2 tygodni:

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 12:37

thide

Widzę że byłeś na treningach Arsenalu, wow. Tylko szkoda że jak Arteta przechodził z Evertonu to powiedział że tutaj są znacznie lżejsze treningi. Tak do twojej wiadomości to najcięższe treningi w PL ma wg. legend David Moyes.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:37

Szarałi nie odejdzie tak łatwo. Prędzej Real by go wyciągnął niż my.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:36

Conrado
Poldas też chyba wróci, bo ta informacja o przedłużeniu się jego kontuzji nigdzie nie znalazła potwierdzenia.

Trequartista komentarzy: 536611.11.2013, 12:36

Ja tam bym chciał wypożyczyć Pato z opcją pierwokupu :P
Milan jest 4 punkty nad strefą spadkową, jak myślicie, dałoby się wyciągnąć zimą De Sciglio czy El Shaarawego?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2013, 12:35

To Milan zrobił z Pato nr.1 w szpitalu. Spójrz na ich reżim treningowy. Szpital u nas jest tylko dlatego, że mamy niezbyt inteligentny sztab medyczny. Nie potrafią ocenić piłkarzy i katują ich na treningach, a gdy złapią kontuzje to przedłuża się ona o kilka tygodni czy miesięcy

zuczek1987 komentarzy: 640311.11.2013, 12:35

mam pytanie gdzie moge sprawdzic liczbę przebiegnietyh kilometrów przez naszą drużyne w meczach w tym sezonie ?

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 211.11.2013, 12:33

Gdyby Pato nie byl tak podatny na kontuzje to bylby top 5 napastnikow na swiecie. Koles ma ogromny talent, jednak jego transfer to wielka zagadka. Może być drugim Diaby'm ale z drugiej strony za jakies 10 mln za wiele byśmy nie stracili a mozemy duzo zyskac.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.11.2013, 12:32

Po przerwie reprezentacyjnej wróci chyba tylko Walcott. nie mam pojęcia jak się ma sytuacja Podolskiego a Chambo to wróci gdzieś w połowie grudnia.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52011.11.2013, 12:31

Wreszcie się doczekamy na powroty kontuzjowanych - Chambo, Podolski, Walcott. Będzie można pomieszać składem. Nie ma wymówek i to doby sygnał bo czujemy swoją wartość. Myślę, że zagraliśmy nawet deko lepiej niż wynika to z jego słów, a to już spory pozytyw, bo nie ma już w składzie samej młodzieży, którą cały czas trzeba brać w obronę.

Do pełni szczęścia potrzebny nam napastnik najwyższej klasy. MC ma Aguero Negredo Dzeko i Joveticia, a nie może strzelić ostatniemu Sunderlandowi.

My z niedocenianym Giroudem spisujemy się rewelacyjnie i choć Oli zrobił ogromny postęp to jednak widzimy jego pewne ograniczenia na ten moment. On może strzelać, ale nie wiem czy w pojedynczym meczu jest w stanie od czasu do czasu ale regularnie strzelać więcej jak jedną bramkę. Mimo to jesteśmy liderem. Teraz bodajże S'oton, Cardiff i Hull więc 9 pkt mile widziane.

W zimę musimy rzucić się na jakiegoś napastnika z najwyższej półki. O to się raczej nie martwię. Benio odejdzie. Sanogo pójdzie gdzieś na wypożyczenie. Pokazaliśmy w lato, że wskakujemy na wyższy poziom. Trzeba to podtrzymać. Mamy dobrą podstawę, a nawet już coś więcej.

Wenger też się zmienia. W meczach z LFC, BVB i MU straciliśmy jedną bramkę. Kojarzycie ?? Lewandowski, Reus, Suarez, Sturridge, Ronney i RVP strzelili nam w 270 min jedną bramkę. Kto by pomyślał. Z takim kimś jak Diego Costa pewność naszego zespołu skoczyłaby jeszcze jeden stopień wyżej. Nawet Gazidis chce napastnika. Żarty się skończyły.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:30

Ogólnie to nie ma nad czym za bardzo rozpaczać, bo trzeba było w końcu stracić punkty, a zrobić to na OT to żaden wstyd. Do tego kolejka ułożyła się bardzo dobrze, przegrane Tottenhamu, City i kuriozalny remis Smerfów. Jedynie Liverpool odrobił straty, ale w następnej kolejce grają na Goodison, a tam może być im bardzo ciężko, choć nie musi.

kamo99111 komentarzy: 693411.11.2013, 12:29

ludi72

Otóż to ;) Pato byłby idealny. IMO mamy zawodników po prostu o takiej charakterystyce, podatnych na kontuzje i stąd to wszystko... Jeżeli zawodnik jest podatny na kontuzje to i Carol Manheim by nic nie poradziła ;P

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50311.11.2013, 12:29

Ja do transferu Pato jestem sceptycznie nastawiony. W Milanie często był kontuzjowany a biorąc pod uwagę ilość kontuzji w Arsenalu mógłby do tego wrócić.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 12:25

No ale Wenger mógłby czasem nim porotować, tak samo z Monrealem, a potem dziw czemu kontuzje

ludi72 komentarzy: 142711.11.2013, 12:25

Co do Pato, to jest to typ napastnika tak pożądanego na tej stronie. Jego kontuzje wzięły się z tego samego powodu co u Jacka, częsta gra w młodym wieku nadwyrężyła jego organizm ;x
Patrząc na cene jest to okazja, koleś ma niesamowity potencjał i ja byłbym skłonny zaryzykować.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:24

songoku
Igzakli. Od razu się strasznie zawiodłem, kiedy zobaczyłem, że Pera nie ma w składzie i przeczuwałem, że będzie ciężko o punkt. Przecież on zbierał niemal każdą górną piłkę.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 12:21

carlos
jest najpewniejszy!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.11.2013, 12:20

Arsenal23
Chociażby wtedy, kiedy kompletnie zgubił z radaru Rooneya i zamiast go kontrolować wolał podnosić łapę sygnalizując spalonego. Zagrał dobry mecz, ale i tak Per na obecną chwilę jest pewniejszy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 12:17

Ktoś tutaj krytykuje Verme ? Gdzie on popełnił błąd ? Był jednym z lepszych, tak samo jak z Chelsea, mimo braku ogrania.

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 12:14

arsenallord
jeden na 7 sezonów udało mu się przetrwać bez kontuzji i od nas uciekł

Ziomek98 komentarzy: 411.11.2013, 12:13

Dumni po zwycięstwie wierni po porażce :)

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12611.11.2013, 12:12

No z Sanogo niezła kaszana. Nie dość, że grał kupe, to jeszcze siedzi ciągle w szpitalu.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511611.11.2013, 12:12

Dajcie juz spokój z tym Judaszem. Tylko humor można sobie popsuć.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11711.11.2013, 12:11

RvP też był szklanką i co? Teraz to robot.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320711.11.2013, 12:11

arsenallord,

Sanogo to do stycznia musi wyzdrowieć... Wenger chyba kupił Francuza aby Diaby miał z kim rozmawiać.

Songoku95,

Dlaczego Wenger daje szanse duńskiemu Messiemu a nie Akpomowi? Ponieważ chciał aby ten został do stycznia ewentualnie do końca roku... Gdyby mu nie dawał szansy, to ten po prostu dalej pobierałby tygodniówkę nic nie robiąc... Dostaje to co mu obiecywano.

Zagrał cały sezon bez kontuzji w Brazylii. Zaryzykowałbym.

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 12:10

Co wy z tym Pato? Przecież to większa szklanka od Diabiego. W Milanie jakie miał problemy,a co dopiero z naszym super sztabem medycznym.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511611.11.2013, 12:07

Ja bym nie chciał Pato. Po uja mamy kupować kolegę do szpitala Diaby'emu?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.11.2013, 12:07

arsenallord > nie wypożyczymy gościa, który jest nowyem najlepszym kumplem Diabyego :D

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11711.11.2013, 12:05