Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
shaq77 komentarzy: 30911.11.2013, 21:42

nasz bramkarz i napastnik BVB ;)
na zgrupowaniu
facebook.com/photo.php?fbid=248966611924736&set=a.195300277291370.1073741826.194949070659824&type=1&theater

Verminator97 komentarzy: 1490011.11.2013, 21:40

youtube.com/watch?v=7pLjZDOrYzs

:D

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078411.11.2013, 21:37

klama
przepraszam, ale nie śledzę rozgrywek 1 ligi, dzięki wszystkim, którzy mnie poprawili

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 21:36

Ale power, czuje się jak po meczu Arsenalu z WBA w COC !

jimmy
bo wychodzi z założenia, że jak ma faulować to porządnie!

songoku95

Tak Flamini wypada na mecz ze Świętymi. Nawet wczoraj Twaro (albo Nahorny) mówił

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078411.11.2013, 21:22

songoku
tak wypadł, co ciekawe, gdzieś czytałem, że popełnił tylko 7 fauli, ale nie wiem czy to prawda

Klama komentarzy: 3971 newsów: 211.11.2013, 21:21

songo
tak, Flamini nie zagra z nimi wczoraj mówili o tym komentatorzy

Me3mber komentarzy: 256111.11.2013, 21:21

Teraz się pauzuje po 10 kartkach na 2 mecze "chyba".

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 21:20

po 5 karktach się pauzuje? Bo jak tak to Flamini wypada na Świętych ;x

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 21:19

k1804
że podpisuje per nową na 4 lata. Znaczy ma podpisać.

Kanonierka1804 komentarzy: 14711.11.2013, 21:17

@jimmykanoier1886
Po polsku proszę xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2013, 21:17

Waskitcz, zderzenie Vidicia akurat strasznie wyglądało.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078411.11.2013, 21:14

Mertesacker to sign a new 4-year deal with Arsenal soon. 29-year old's current £65k-a-week deal ends in 2015.
DailyMail

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2013, 21:11

Niuchacz3, mówimy o bieżącej sytuacji. Nie przewiduję końcowych rozstrzygnięć w EPL z Southmapton w roli głównej. I nie bawię się w przewidywanie, co będzie i jak na koniec sezonu. Fakty są takie, że Święci są w genialnej formie i na ten stan są groźni dla każdego. Liczy się tu i teraz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 21:09

Ja bym Juve się bał, z Realem u siebie pokazali się nieźle, są dobrzy taktycznie.

Kanonierka1804 komentarzy: 14711.11.2013, 21:09

@Waskitcz
Nie ma to jak odpoczynek. ;)

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2013, 21:08

haxball.com/?roomid=~2980d1dceb043277de5c9959a590bb31364c6d153d8f187942724fc01bc59a3e3

zapraszam na wieczorny relaks jak zawsze w każdy wieczór :D

Trequartista komentarzy: 536611.11.2013, 21:06

A23
Ja tam w ogóle chciałbym jakąś włoską ekipę, kibice Juve wyzywają nas od średniaków, a siebie stawiają na pułapie Bayernu czy Barcy.
Wygląda na to, że jeśli wyjdziemy z pierwszego miejsca, to mamy do wyboru pomiędzy włoską, portugalską i niemiecką ligą, mi tam pasuje.

Merk19 komentarzy: 63011.11.2013, 21:06

Jeżeli my wygramy z marsylią a napoli przynajmniej zremisuje to napoli też będzie miało pewny awans nawet gdy z nami przegra a bvb wygra z marsylią bo w bezpośrednim meczu napoli-bvb będzie korzystniejsza sytuacja dla napoli (pierwszy mecz 2-1), więc ja liczę na remis :D

Kanonierka1804 komentarzy: 14711.11.2013, 21:04

Czyli teraz na Świętych w sobotę.??

Waskitcz komentarzy: 449211.11.2013, 21:04

Vidic, Gerrard, Sturridge, Ozil, Mertesacker, diego Costa... Grypa reprezentacyjna trwa w najlepsze :P

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511611.11.2013, 21:02

@koxiarz
Tabela w tym momencie zeszłego roku mówiłaby mi, że WBA jest trzecią drużyną Anglii. :D

Kanonierka1804 komentarzy: 14711.11.2013, 21:01

Jak Jones znokautował Szczęsnego to aż mi się gorąco zrobiło... No, ale na szczęście wszystko gra.!

~Kanonierka1804

Alonso komentarzy: 1282411.11.2013, 21:00

Z 2 miejsca jak wyjdziemy to znów odpadniemy w 1/8, byśmy grali z Realem/PSG/Barca/Bayernem i tylko AM się wydaje jakimś łatwiejszym.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 21:00

Trequartista

Oj jak ja bym chciał Milan ;] Zemsta

Trequartista komentarzy: 536611.11.2013, 20:59

Moje typy w naszej grupie to: nasze zwycięstwo z Marsylią, porażka Napoli z BvB, nasz remis z Napoli, zwycięstwo BvB nad Marsylią. Wychodząc z pierwszego miejsca nie ma za dużo cięzkich ekip, Juve, Milan, Porto, Schalke czy Bayer są do ogrania.

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 20:59

nichacz
eee teraz to nas się boją!

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35511.11.2013, 20:58

@Niuchacz - tabela prawdę ci powie, tylko Tottenham ma zbliżoną liczbę straconych bramek

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 20:58

youtube.com/watch?v=yUAGzURl0Kg&list=UUWROm9F-4M7_aXgpM8OkvCw

takie błędy u mnie :X
jakby BvB odpadło to byłaby BEKA!:D

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 20:57

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511611.11.2013, 20:55

Soton mają najlepszą defensywę w BPL? Ekhm.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511611.11.2013, 20:54

Poza tym jak będzie tam remis, to wygrana z Marsylią i tak daje nam awans, bo wtedy by tak było:
Arsenal - 12 pkt.
Napoli - 10 pkt.
BvB - 7pkt.
:D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2013, 20:54

Kysio2607, ta dopisujcie sobie 3 punkty przed startem, bo przecież Southmapton to leszcze i nie potrafią grać ... a nie zaraz zaraz są tylko 3 punkty za nami, mają najlepszą defensywę w EPL i przegrali tylko 1 mecz.

Wygrana to oczywiście cel na to spotkanie, ale denerwuje mnie gadanie, że jak zremisujemy to będzie 'wstyd'. Jak nasi zagrają słabe spotkanie to będzie wstyd. Southampton stać na zagranie świetnego meczu, a jeszcze nie wiemy w jakiej będą dyspozycji może trzeba będzie zadowolić się remisem? Jak siądą na nas tym swoim pressingiem to dopiero Kanonierzy będą musieli zwijać się jak ukropie, a przecież każdy kibic Arsenalu wie, że kryptonitem Arsenalu jest pressing rywala.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 20:52

Załóżmy że wychodzimy z 2 miejsca, trafiamy na Real i Sagna wypada na trzy miechy, to by było :D

songoku95 komentarzy: 2348611.11.2013, 20:50

tam nie warto ryzykować, wole pewny awans z 2nd miejsca jak być mieć niepewności ;x

Kysio2607 komentarzy: 1336011.11.2013, 20:44

pauleta

Trzeba stawiać sprawę jasno, jeśli nie chcemy znów jarać się walką o TOP4. Przed nami mecze w których punktów tracić już nie możemy. Przynajmniej do ligowego z Chelsea!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.11.2013, 20:44

pauleta

Dokładnie, mnie tam 10 punktów w tych meczach zadowoli

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2013, 20:40

Arsenal_1886, widzę wszystkie mecze określasz jako lajtowe i łatwe do wygrania, a ja myślałem, że to Premier League gdzie każdy może wygrać z każdym...