Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:49

Niuczacz3(widzę ze 2 razy pod rząd Salem Niuchacz1, licze ze się nie obrazisz :p)
Nie dowiemy się jaka byla prawda niestety i tak samo licze, ze to ostatnie jego trofeum, tak samo jak manu w zbliżającej się dekadzie :>
Ciężko stwierdzić ktora drużyna jest najbardziej kompletna, ale cieszę się z każdego meczu Arsenalu, gramy ładny futbol, brakuje paru wzmocnień na formacjach, ale i tak jest lepiej niż było!

Pablo972 komentarzy: 8812.11.2013, 17:48

Niuchacz3

Widzę, że mam doczynienia ze wszechwiedzącym znawcą pilki nożnej, otóż uświadomie Cię, że nie każdy piłkarz "leci na kasę" i proszę Cię nie generalizuj tak i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo podejrzewam, że Ty też nie byłbyś szczęśliwy z gry w Anglii przez 8 lat, nie zdobywając przy okazji ani jednego trofeum.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:47

Ale wtedy mieli jeszcze Teveza i Balo. Jakby im był napad potrzebny, to by ciornego nie sprzedawali. ;D

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:44

Niuchacz1
Mieli, ale nie maja, tevez juz wczesniej stawiał się trenerowi, wiec było pewne, ze prędzej czy później odejdzie. Balo puścili do Milanu, zostaliby z niezłym dzeko i świetnym aguerro. Dwóch napastników gdzie oni akurat grają dwoma z przodu to zbyt mała ilość. Albo źle podeszli to tego transferu, albo oferowali mała ilość tygodniowki, albo duża i jednak to rvp ich olał.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:42

Troublemaker
Nie wiem, czy w City dostałby więcej. Tak jak już pisałem, nie sądzę, żeby w ogóle próbowali go kupić. Miejmy nadzieję, że wygrał trofeum pierwsze i ostatnie. :D Na mój głupi rozum, to jesteśmy teraz drużyną bardziej kompletną od ManU.

Niuchacz1
Oczywiście, jest ogromna roznica między wielkością tygodniowki. Ale ciężko nazywać rvp człowiekiem pedzacym za kasa. W city dostalby więcej, w manu dostał i tak dużo więcej niż u nas, a do tego gwarancje trofeow. Z czego u nas nie mogli mu zagwarantowac. Chciałbym aby kiedyś pozalowal tego ze nas zostawil, ale i tak watpie, w końcu w pierwszym roku juz wygrał trofeum.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:39

@Pablo
To widać, że Ty jesteś ułomnym kibicem futbolu, a nie przeciętnym. Gdyby go chcieli kupić, to by go kupili, nie martw się o to.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:38

@Troublemaker
Nie wiem gdzie to slyszałeś, media były dosyć zgodne. Po drugie, City nie chciało go kupić, mieli przesyt napadziorów. Sam Mancini w połowie zeszłego sezonu udzielil wywiadu, że mógłby kupić Persila, jeśli by chciał.

Pablo972 komentarzy: 8812.11.2013, 17:36

Niuchacz3

kazdy przeciętny kibic futbolu wie, że City sypie kasą na prawo i na lewo więc podejrzewam, że to van Persie dyktowałby im warunki kontraktu.

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:35

Niuchacz
Ja za to słyszałem wręcz przeciwnie, ze oferowali mu w okolicach 300. Ale media to media, nigdy się nie dowiemy jaka była prawda. Większość to plotki. Jednakże sklanialbym się bardziej ku mojej wersji, patrząc na to kto jest właścicielem city

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 112.11.2013, 17:35

Troubelmaker
Podwyżka z ok. 130 tys funtów na 200+ a różnica kilkunastu tysięcy nie jest prawie dwukrotna

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:33

Pablo
W city mógłby dostać przynajmniej 100 tys więcej.odszedł dla trofeów i fergiego. Logiczne ze każdy fan Arsenalu ma mu za zle to co zrobił, jednakże wyzywac go, zyczyc mu polamania nóg, jak to czytałem w pomeczowych komentarzach to przesada.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:33

@Pablo
Mistrzuniu jak sprawa była świeża, to wszystkie media trąbiły, że City chciało mu zaoferować mniej kasy.

Alonso komentarzy: 1282412.11.2013, 17:32

Odszedł do naszego rywala, a wy dalej się dziwicie co on nie robi. Co z tego, że celebrował bramkę? Przecież nie od dziś wiadomo, że zlewa na Arsenal.

Pablo972 komentarzy: 8812.11.2013, 17:30

gdyby van Persie odszedł dla kasy, to obecnie najprawdopodobniej grałby w City, więc skończcie gadać głupoty i spójrzcie na sprawę obiektywnie.

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:29

aNornalny
Gratulacje, nie potrafisz wejść w rozmowę, a jednak rzucasz swoje 3 grosze. Dobrze ze jednak nie uczestniczysz w tej rozmowie, gdyż jej poziom musiałby być strasznie niski. Co wiązało by się ze strata czasu

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:28

Ale on w Realu był odrzutkiem, Persila każdy chciał zatrzymać, po drugie to Ozil zdaje się dostał bardzo delikatną podwyżkę. Wg. wszystkich informacji Judasz dostaje teraz praktycznie dwa razy tyle.

aNormalny komentarzy: 348212.11.2013, 17:25

Wyjdź...

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:25

Niuchacz3
Chyba nie znasz znaczenia tego słowa. Ale nie będę Cie nawet uswiadamial, gdyż jest to bezcelowe. Jednak uczepie się informacji odnoscie kasy, bo o tym wspomniales w swoim komentarzu. Ozil u nas dostaje więcej niż w realu, wiec co? Możemy powiedzieć ze przyszedł dla kasy?

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:22

Nie liczcie, ze kupimy ba, dzeko, kto będzie chciał wzmacniać nas kiedy akurat gramy lepsza piłkę niż zawsze :)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:22

@troublemaker
Hipokryzją, to jest porównywanie tych dwóch sytuacji. Ozil nie odszedł do rywala, do tego nie wiadomo jak potraktował go Ancelotti, czy miałby miejsce. Ozil NIE chciał odchodzić.

Mariusz28 komentarzy: 495112.11.2013, 17:17

Kupmy Dzeko :D

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:15

Dlaczego do cholery ma RvP nie celebrowac bramki? Na jego miejscu bym zrobił tak samo!!

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:14

Apropoś, Diaby zamierza zagrać jeszcze w tym sezonie? :D

Troublemaker komentarzy: 19912.11.2013, 17:13

Niuchacz3
Ozil tez do nas przyszedł dla kasy.. A do niego nie mamy pretensji wiec nie bądźmy hipokrytami

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.11.2013, 17:12

Jakby Diaby wyzdrowiał teraz, zagrał sezon życia ,został kapitanem i odszedł do Tottenhamu to by była sytuacja w stylu Robina a nie jakieś Beksy. Od niego tylko Figo jest gorszy.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 17:11

@adrian
Brawo. Faktycznie, trzeba chyba już sobie dać spokój z cuntem, bo sobie tylko humor popsuję.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 16:59

Bo mnie wkurzają te Manusite. I jeszcze porównują tą sytuacje do Van Nistelrooya, Ronaldo czy Becksa. Żenua

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 16:58

Oczywiście, że poleciał na kasę, po trofea, to odeszli Fabs czy Henry, ale nie on. Nie do klubu, który prezentuje w tej chwili w najłagodniejszym dla nich wymiarze podobny poziom do AFC.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 16:51

"Holenderski napastnik stawiał sprawę jasno, idę do Manchesteru United, bo chcę do cholery coś wygrać. Cóż by to była za legenda holenderskiej piłki, która po zawieszeniu butów na kołku spogląda na pustą gablotkę z trofeami. Odszedł, bo wiedział, że możliwość gry w United zdecydowanie zwiększy szanse na mistrzostwo i tak też się stało."

No to ta "legenda holenderskiej piłki" zakończyła wypełniać swoją gablotkę na pierwszym i ostatnim pucharze. Swoją drogą, to niech nie pieprzą, że poszedł po trofea, bo poszedł jak dziweczka tam, gdzie mu lepiej zapłacili. Pieniążki się ładnie liczy.

Maverick7 komentarzy: 52912.11.2013, 16:41

Benzema ostatnio jest formie, warto też wziąć go pod uwagę

bialysul komentarzy: 369912.11.2013, 16:32

Jasne jest ze zima wpadnie napadzior

pytanie czy bedzie to kolejny zapychacz, czy realne wzmocnienie i pilkarz ktory jest w stanie strzelac po 20 bramek w BPL, na rynku jednak niewielu juz takich, a tymbardziej zima, najprawdopodobniej predzej wiec wpadnie do nas ktos kto nie moze przebic sie do 11 innej silnej druzyny.

Wenger powinien rzucic konkretna oferte za Suareza, jesli nie da rady go wyciagnac, to pozostaje zapolowac na Coste, Martineza, moznaby sprobowac wyciagnac Falcao, jednak bardziej prawdopodobne jest ze sprobuje sciagnac Hernandeza, Ba, LLorente, Albo Jovetica

songoku95 komentarzy: 2348612.11.2013, 16:30

jak odchodził Fabs, Henry, Vieria to innych klubów to nikt nie miał do nich pretensji, ale jednak to My jesteśmy źli.
A i dodam jeszcze jak wyzywany był Szrek jak chciał odejść.
Hipokryzja.

Cysiowo komentarzy: 193012.11.2013, 16:29

Pytanie do piratów : jest jakieś rozwiązanie na crashowanie FIFY podczas wczytywania nowego sezonu ?

maciekbe komentarzy: 1245812.11.2013, 16:23

@Barney na lotnisku są :P

Barney komentarzy: 2092212.11.2013, 16:20

Cze wie ktos gdzie w Bristol lub w ogole w Anglii oryginalna bluze Arsenalu kupic?

Berczi komentarzy: 125212.11.2013, 16:20

Rvp kontuzjowany... jaka szkoda

songoku95 komentarzy: 2348612.11.2013, 16:19

tomassini
szkoda ,że nitk nie wspomni o transferze Teveza do City.
Propsy dla kibiców United!

Flisu komentarzy: 160212.11.2013, 16:07

"Arsenal zdobędzie mistrzostwo jeśli zakontraktuje światowej klasy napastnika takiego jak Karim Benzema" -Alan Shearer [armatki]

Tomassini komentarzy: 272012.11.2013, 16:03

manusite.pl/?co=aktualnosci&id=37817
Takie tam dziennikarstwo górnolotne

Mariusz28 komentarzy: 495112.11.2013, 16:01

Szkoda trochę Demba-ba. Gdyby Wenger najpierw załatwił jego transfer, a dopiero potem Ozila to byśmy mieli kogoś sensownego w napadzie.

ArseneAl komentarzy: 2341712.11.2013, 15:48

@maciekbe
Biały kucyk zawsze "na propsie" jak mawiają raperzyści.

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2013, 15:39

Tak, bo City już wypożyczy Jovetica do Arsenalu. Do lidera tabeli. Już od razu. LOL

Co za idiotyczne pytanie...

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.11.2013, 15:39

Ja się tam cieszę, że Judasz okazywał radość. Wkurza mnie, jak ktoś kto jest skończoną pałą udaje jeszcze, że ma szacunek do klubu czy coś w ten deseń. Tak, to wiadomo przynajmniej, że jest stu procentowym cuntem. :D

kamil_malin komentarzy: 933212.11.2013, 15:39

ArseneAl, tak Reus jest nam potrzebny. Podobnie jak napastnik i prawy obrońca. No i środkowy obrońca numer 4.

Koniec koncertu życzeń.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 912.11.2013, 15:38

Gazidis: "Olivier Giroud won't be able to go on all alone until the end of the season. We need to buy."

maciekbe komentarzy: 1245812.11.2013, 15:34

@AAL Deftones White Pony :D łał moje gitarowe ja z przed ochnastu lat się odezwało :D

xhuwan komentarzy: 10212.11.2013, 15:25

Ciężko będzie kogoś w zimie kupić na poziomie weltklasse. Może Joveticia dałoby radę wypożyczyć do końca sezonu?

Kowalczyk11 komentarzy: 325312.11.2013, 15:21

Na miejscu lewego to ja już dawno bym nie grał w tej kadrze jeśli mam być szczery ;d także ameryki kudłacz pol nie odkrył