Może za rok... MU 1:0 Arsenal

Może za rok... MU 1:0 Arsenal 10.11.2013, 18:10, Damian Burchardt 1691 komentarzy

„Kiedy jak nie teraz?” – to pytanie w głównej mierze dręczyło fanów Arsenalu przed meczem z Manchesterem United. Kiedy pokonać Czerwone Diabły na Old Trafford jak nie teraz, gdy era Sir Aleksa Fergusona dobiegła końca, a Arsenal dysponuje drużyną, jaką nie dysponował od lat, po 10. kolejkach lepszą od reszty stawki przynajmniej o pięć punktów? Czas najwyższy przełamać klątwę Teatru Marzeń, Kanonierzy zapowiadali, że to oni, w niedzielny wieczór, zagrają rolę głównego aktora spektaklu i pokonają rywala na ich stadionie po raz pierwszy od sierpnia 2006 roku. A jak zapowiedzi zweryfikowało boisko?

Niestety, jeszcze nie dziś. Mecz na Old Trafford okazał się raczej dramatem niż komedią. Arsenal przespał pierwszą część spotkania, w której to Robin van Persie, jedynym swoim celnym strzałem w tym spotkaniu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy, mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie spotkania nie zdołali chociażby wyrównać. Arsenal traci trzy punkty, ale dalej pozostaje na czele Premier League, mając 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem, a nad dzisiejszym rywalem nawet 5 punktów. Wbrew pozorom dobry mecz zagrała formacja obronna, w tym świetnie dośrodkowujący Bacary Sagna, zawiodła natomiast ofensywa Arsenalu. Teraz nadchodzi przerwa reprezentacyjna, po niej wrócą kontuzjowani zawodnicy, oby to oznaczało powrót na ścieżkę zwycięstw.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Valencia, Jones, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera przewagę uzyskali zawodnicy gospodarzy, praktycznie nie oddając futbolówki Kanonierom oraz uzyskując jeden rzut rożny. W oczy rzucała się też niedokładność podań gości oraz mądra gra na wyprzedzenie podopiecznych Moyesa.

W 9. minucie pierwszy strzał w meczu oddał Wayne Rooney. Anglik uderzał jednak zza pola karnego, w dodatku piłka odbiła się od obrońcy rywali, polski goalkeeper nie miał problemu z interwencją.

W 16. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Źle pilnowany w polu karnym United Olivier Giroud pięknie skleił adresowane do niego wysokie podanie, piłka trafiła jeszcze pod nogi Özila, lecz gospodarzom udało się zaradzić niebezpieczeństwu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na Old Trafford więcej było chaosu, niż podbramkowych sytuacji.

I mamy 1:0! Po 26 minutach gry, Wayne Rooney przejął piłkę na połowie Arsenalu, następnie dośrodkował ją, co skończyło się rzutem rożnym dla Manchesteru United. Po stałym fragmencie gry, niepilnowany w polu karnym Robin van Persie głową skierował futbolówkę do bramki Szczęsnego. Centrował oczywiście Rooney.

W 33. minucie tą samą bronią próbowali odpowiedzieć Kanonierzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, David de Gea udanie jednak piąstkował.

W 38. minucie, po własnym niecelnym podaniu, Olivier Giroud powalił na ziemię w polu karnym Wayne’a Rooneya. Michael Oliver nie podyktował jednak jedenastki dla gospodarzy.

3 minuty później żółtą kartkę ujrzał Phil Jones. Anglik w walce o piłkę po rzucie rożnym, z impetem wpadł w Wojciecha Szczęsnego. Polak na szczęście był w stanie kontynuować grę. Żółtym kartonikiem odpowiedział także Mathieu Flamini. Francuz chciał odwdzięczyć się Philowi Jonesowi za ostre wejście w swojego kolegę i sfaulował go na tyle ostro, że arbiter postanowił ukarać pomocnika Arsenalu. To piąta kartka w sezonie Flaminiego.

W doliczonym czasie gry, Vidić zderzył się w powietrzu z interweniującym de Geą. Serb upadł na boisko i potrzebował opieki lekarskiej. Po kilku minutach zszedł z boiska i prawdopodobnie nie wyjdzie w składzie swojej drużyny na drugą połowę spotkania.

Do końca pierwszych 45 minut nic się więcej na Old Trafford nie wydarzyło. Michael Oliver zakończył pierwszą część gry. Arsene Wenger koniecznie musi znaleźć sposób na zmianę gry swojego zespołu.

Nemanja Vidić nie był w stanie kontynuować gry, w przerwie Serb został zmieniony przez Toma Cleverleya.

Po przerwie Arsenal ożył. Po akcji Ramseya i Özila, Niemiec podał piłkę w pole karne do Walijczyka, jego strzał został jednak zblokowany. Chwilę później, przed jedenastką de Gei faulowany przez Cleverleya był Giroud, niecelnie z rzutu wolnego uderzył Vermaelen.

W piękną akcję znów zaangażowany był Özil. W 50. minucie kreatywny pomocnik wymienił przed polem karnym United kilka podań na jeden kontakt z Olivierem Giroudem. Francuz nie doszedł jednak do ostatniego podania Niemca.

Lepiej wygląda gra Arsenalu w drugiej odsłonie spotkania. Dużo bardziej widoczni są Cazorla, Ramsey i Özil. Przez dziesięć minut drugiej połowy Kanonierzy zrobili więcej, niż przez pierwsze 3 kwadranse.

W 58. minucie znów Özil. Po kontrowersyjnym rzucie rożnym dla Kanonierów piłka znalazła się pod nogami Bacary’ego Sagny, ten przerzucił ją do Niemca, stojącego w bocznej części pola karnego de Gei, a 25-latek mocno uderzył ją, trafiając w boczną siatkę.

2 minuty później fatalnie przestrzelił Rooney. Jones, ze środka pola, długim podaniem znalazł Kagawę, ten zgrał piłkę do van Persiego, po nieporadnych interwencjach obrony Arsenalu futbolówka trafiła do Anglika, a Rooney uderzył tuż obok słupka Szczęsnego.

Pierwsza zmiana w szeregach Kanonierów. Wilshere zastępuje Flaminiego.

65. minuta na zegarze a fenomenalnym, prostopadłym podaniem do Jacka Wilshere’a popisał się Cazorla. Anglik jednak zblokowany przez Jonesa, ostatecznie sfaulował obrońcę MU.

72. minuta i kapitalne dośrodkowanie Bacary’ego Sagny. Piłka niestety przeszyła tylko pole karne United, Gibbs i Giroud nie zdołali wbić futbolówki do siatki de Gei.

Po dobrej szansie Kagawy, piłkę przejął Ramsey. Akcję zatrzymał jednak taktycznym faulem Rooney, za co ukarany został żółtą kartką.

W 77. minucie Ryan Giggs zastąpił Shinjiego Kagawę. Natomiast Nicklas Bendtner dał odpocząć Santiemu Cazorli.

Żółtą kartkę za faul na Evrze dostaje także Jack Wilshere.

Ależ setkę zmarnował Smalling. Po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego, piłka znalazła Chrisa Smallinga, który stanął oko w oko ze Szczęsnym, zostawiając obrońców Arsenalu za plecami. Futbolówka musnęła jedynie czoło Anglika i wyszła na aut bramkowy.

Wenger gra va banque. Gnabry zmienia Artetę w 82. minucie spotkania.

Kolejna świetna okazja Arsenalu. Ramsey prostopadłym podaniem znalazł Gnabry’ego na skrzydle, ten oddał ją do Oliviera Girouda. Sytuację do strzału miał Ramsey z Özilem ale po ich nieporozumieniu piłkę wybili defensorzy MU.

W 85. minucie Fellaini wchodzi na boisko za van Persiego.

91. minuta, znów rewelacyjna centra Sagny i znów zmarnowana okazja, tym razem przez Bendtnera.

Po 3 doliczonych minutach gry przez sędziego, Michael Oliver zakończył spotkanie. Arsenal, mimo świetnej drugiej połowy, nie zdołał przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala, w dodatku marnował swoje sytuacje do wyrównania. 3 punkty zostają na Old Trafford.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2013, 15:09

maciekbe

tak jedyny, jak czytam ploty to najbardziej zainteresowany jest United.

Benz za 30 mln? Real pusci go za wiecej...

ArseneAl komentarzy: 2341712.11.2013, 15:07

No dobra, a teraz zadajmy sobie pytanie czy Reus jest nam teraz bardzo potrzebny?

Napastnik ku*wa!

Alonso komentarzy: 1282412.11.2013, 15:00

Za te 30 mln to co najwyżej można kupić Benzeme, a nie Reusa. Klauzula obowiązuje od 2015 roku.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.11.2013, 14:57

BVB może stracić Reusa jak ten będzie chciał odejść do innego klubu. Niemiec jest wielkim fanem Rosicky'ego, do tego u nas jest kilku Niemców! Jak byłby do wzięcia to na pewno nie stailibyśmy na straconej pozycji. btw. to aktualnie chciałbym jeszcze dwóch Niemców w Arsenalu - Draxlera i Reusa. Oczywiście tych możliwych.

maciekbe komentarzy: 1245812.11.2013, 14:56

@Rivaldo no, ponoć jedyny z pierwszego składu Borussi, który ma zapisaną klauzulę odstępnego. w przypadku Reusa niecałe 30 Ł mln

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2013, 14:53

Watzke juz dzis przebakuje ,ze bvb moze stracic Reusa.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2013, 14:53

@Kowalczyk

Pol na twittera wrzucił :

pilka-nozna.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Lewandowski-chcial-zrezygnowac-z-kadry,artykul,186787,1,291.html

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2013, 14:48

A Lewy w sierpniu chciał zrezygnować z gry w reprezentacji. To dopiero jaja.

afckonrad9101 komentarzy: 783412.11.2013, 14:43

illpadrino
Nie wierze w to co czytam, ten koles nie ma za grosz klasy i szacunku, przeciez gdyby nie Wenger i AFC, chlopaczek pykalby w lidze holenderskiej...

Hans_Zimmer komentarzy: 594512.11.2013, 14:42

A dajcie spokój z tym van piersim. Się przejmujecie.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 212.11.2013, 14:30

hahah van persie sie osmiesza. niech sobie tam dalej wmawia bajki o tajemniczym chlopcu

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.11.2013, 14:19

Robin Van Persie: "I promised that I will not celebrate when I register goals against my former team, but when your team forget the hard work put forth with them when he was in the most difficult stages and forget your own feelings, you have forgotten your promises."

What a ugly mfucker.

kierowcamechanik komentarzy: 31012.11.2013, 14:16

Shinev soł tru, jak powiedziałem dziś typkowi, że united 5 punktów straty to diametralna zmiana sytuacji :P

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.11.2013, 14:16

Ja uzywam samsung galaxy nexus 9250 i jest bardzo fajny. I wyglada i jest bardzo szybki. :) nastepny bedzie nexus 4 albo5 na pewno.

Kowalczyk11 komentarzy: 325312.11.2013, 14:13

fu*k my life jeszcze 11 dni do meczu naszych a mnie już nosi żeby sie odegrać za tą farciarska wygrana mułów z nami. Potrzebne nam te repry jak rybie ręcznik

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2013, 14:10

theguardian.com/football/blog/2013/nov/12/nicklas-bendtner-defence-of-arsenal?CMP=twt_gu

Skoro już mowa o Bendtnerze.

Kaczaza komentarzy: 722312.11.2013, 14:07

Lepszy Benzema niż Bendtner

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19212.11.2013, 13:53

który gimbus chce Benzeme ?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2013, 13:51

Nic się nie dzieje. Gimbusy teraz chodzą po szkole ze łzami w oczach, bo "fani" United się z nich śmieją :(

Kaczaza komentarzy: 722312.11.2013, 13:49

Kondziu10
Poza bateria za****sty jest Nexus 4.
Nie mówię że bateria słaba ale uszu nie urywa :)

Qarol komentarzy: 1450212.11.2013, 13:46

Ja jestem i obserwuję ; D

ArseneAl komentarzy: 2341712.11.2013, 13:35

Jest tu kto?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.11.2013, 12:47

CR w tym sezonie strzelił więcej bramek niż np. Liverpool... Co za maszyna...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 212.11.2013, 12:33

PSS:tak myślę, że pomoże hah:D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 212.11.2013, 12:31

Kondziu
Moj kolega swoją drogą o imieniu konrad miał ta lumie i go trochę irytowala, koniec koncow ekran pękł.Napisz do Robizg1 to znawca telefonow tutaj, jak ladnie poprosisz to dopomoze ;)
Ps:Od siebie; mi oosobiście nie lezy system windowsa, preferuje apple i androida.

Koroniarz komentarzy: 1013912.11.2013, 12:24

* stąd

Kondziu10 komentarzy: 89112.11.2013, 12:24

Cześć koledzy, może mi ktoś polecić jakiś dobry telefon, najlepiej nokie? Spodobała mi się lumia 920, ale coś poza tym? Typowo gimbusiarskie funkcje jak gierki, muzyka, internety. Poza tym mocna bateria i zasięg.
Ktoś, coś?

Koroniarz komentarzy: 1013912.11.2013, 12:23

Może Wojtek sie z Lewym szarpał w nocy i z tąd ten uraz :p

cegla5055 komentarzy: 152512.11.2013, 12:10

wedlug onetu kontuzja podczas snu wojtka xD wiadomo ze to nie bedzie nic powaznego. sam sobie nie zrobul krzywdy a to ze poboli to niech nie gra, ja wogole jestem zdania im mniej osob gra w reprezentacji tym lepiej, tym bardziej ze to mecze towarzyskie

Alonso komentarzy: 1282412.11.2013, 12:04

szkoda, ze też nie był chory jak Ozil i Per

amadeo komentarzy: 514912.11.2013, 11:40

Wojtek ponoć uraz stawu skokowego...nieźle zaczyna się przerwa reprezentacyjna ;/

Kaczaza komentarzy: 722312.11.2013, 10:41

Kijowo na max że nie było Theo i Poldiego, myślę że to jest przyczyna braku bramki z OT.

Alonso komentarzy: 1282412.11.2013, 10:03

a zaraz dostaniesz propozycje od szefa żebyś został po godzinach i jak tu się nie zgodzić skoro dał Ci czekoladę

janek_4 komentarzy: 123512.11.2013, 10:01

Wchodzę do pracy i co widzę na biurku? Czekoladę truskawkową z karteczką "Van Persie to ch*j, a ligę i tak wygra Arsenal!" Jak miło :)

Alonso komentarzy: 1282412.11.2013, 09:57

jutro kolokwium, a mi się tak nie chce :(

pumeks komentarzy: 2080812.11.2013, 09:46

a takie tam porównanie meczów z zeszłym sezonem

Jackie10 komentarzy: 58412.11.2013, 08:59

Kaczaza- w sumie to nic :) i oby tak zostało.

Trzeba czekać miesiąc do stycznia. Myśle ,że kupimy kogoś kto rozrusza nasz atak.

Kaczaza komentarzy: 722312.11.2013, 08:54

Jackie10
A co mu zostało w tym sezonie?

Jackie10 komentarzy: 58412.11.2013, 08:39

Judasz po golu cieszył się jakby dostał dzban srebrników...

Maciek_AFC komentarzy: 248612.11.2013, 08:17

matmal

Rodzina Soprano !!! :)

Kaczaza komentarzy: 722312.11.2013, 08:02

No nic stało się..najważniejsze powroty, Poldi i Theo, teraz dopiero odpalimy

Barney komentarzy: 2092212.11.2013, 05:39

Cesc od odejscia wypowiadal sie dosc czesto na temat AFC na pewno nie celebrowal by gola.
RvP mogl juz w 1 sezonie cieszyc sie z gola bo to bez sensu co zrobil.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2013, 02:53

trollfootball.lockerdome.com/media/110360641

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2013, 01:24

Subotic robi out na 6 miechow , fajny gosciu zawalil 2 bramy BVB z Arsenalem,polubilem go nawet.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2013, 01:19

veron, hehe, kiedyś to chyba nawet był w all-starach w FIFIE :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2013, 01:14

fabik

To on najpierw okazał brak szacunku do Arsenalu przechodząc do ManU, a jeszcze wcześniej zamieszczając na swojej stronie internetowej oświadczenie - czyli ostatecznie WYMUSIŁ na klubie transfer.

Nie wyobrażam sobie takiego Fabregasa celebrującego gola strzelonego Arsenalowi.