Nagoya 1-3 Arsenal, zwycięstwo po niezłej grze

Nagoya 1-3 Arsenal, zwycięstwo po niezłej grze 22.07.2013, 13:21, Sebastian Czarnecki 5904 komentarzy

Arsenal wygrywa w pierwszym meczu sparingowym w Japonii 3-1. Ekipa z Nagoi była jak do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem The Gunners podczas azjatyckiego tournee i sprawili londyńczykom sporo problemów swoimi akcjami zaczepnymi. Podopieczni Arsene'a Wengera sprostali jednak temu wyzwaniu i w dobrych nastrojach przystąpią do ostatniego sparingu z Urawą Red Diamonds.

Już w 3. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Z prawego skrzydła celnie na głowę Girouda dośrodkował Rosicky, a Francuz zrobił, co do niego należało i strzelił gola.

Podopieczni Arsene'a Wengera cały czas atakowali. Cztery minuty później bliski strzelenia gola był Ryo Miyaichi, który kąśliwie uderzył lewą nogą, ale minimalnie nie trafił w bramkę. Okazało się, że kąt do oddania strzału był za mały.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Cały czas stroną dominującą był Arsenal, ale nic nie wynikło z żadnej z akcji zaczepnych. Około 20. minuty przebudzili się gospodarze, którzy dwukrotnie groźnie zagrozili bramce Łukasza Fabiańskiego, ale za każdym razem świetnie interweniował Bacary Sagna.

W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu po - wydawałoby się - faulu Tanaki na Olivierze Giroudzie. Japończyk jednak wcale nie sfaulował Francuza, a dotknął piłkę ręką.

Minutę później strzał z jedenastu metrów oddał Ryo Miyaichi, który zdobył gola w swoim rodzinnym kraju! Wyjątkowy moment dla młodego Japończyka, który oddał mocny strzał w prawy dolny róg bramki i nie dał żadnych szans Narazakiemu. 2-0 dla Arsenalu.

Japończycy rzucili się do ataku po straconej bramce, ale ich atak został znowu zatrzymany przez Bacary'ego Sagnę, który rozgrywał świetne zawody na środku obrony. Jego interwencja umożliwiła Arsenalowi przeprowadzenie szybkiej kontry, która prawie zakończyła się bramką. Theo Walcott wyszedł sam na sam z bramkarzem i oddał strzał prosto w jego ręce, ale mógł zachować się nieco lepiej, bo po lewej stronie wybiegał zupełnie niepilnowany Ryo Miyaichi.

W 44. minucie Nagoya mogła strzelić kontaktową bramkę. Jeden z napastników wykorzystał błąd w defensywie Pera Mertesackera i wyszedł na wolne pole, jednak nie potrafił wykorzystać dogodnej okazji i nie trafił czysto w piłkę.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli gospodarze, którzy w przeciągu pięciu minut aż trzykrotnie zagrozili bramce Fabiańskiego. Polski bramkarz za każdym razem wychodził bez szwanku, ale miał też sporo szczęścia, że napastnicy Nagoi byli nieporadni.

Odpowiedzią na akcje Japończyków był atak Theo Walcotta. Anglik ruszył prawym skrzydłem i miał kilka możliwości do wyboru. W polu karnym czyhało już trzech jego kolegów z drużyny i jeden obrońca z drużyny przeciwnej - Walcott wybrał jednak najgorzej. Minutę później ten sam zawodnik wyszedł z akcją sam na sam z bramkarzem, jednak i tym razem nie umiał dobrze zachować się w polu karnym. Tym razem strzał Anglik zatrzymał właśnie golkiper.

Dwie minuty później szansę na zdobycie gola miał Serge Gnabry, który oddał mocny, techniczny strzał z okolicy szesnastego metra, ale minimalnie się pomylił i posłał piłkę ponad bramką.

W 57. minucie było już 3-0. Fantastyczną prostopadłą piłkę między trzech obrońców posłał Gedion Zelalem, a Walcottowi nie przystało zmarnować tak idealnego podania na wolne pole.

W 59. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejnego gola. Tym razem dobrze w polu karnym odnalazł się Kieran Gibbs, jednak jego strzał z pierwszej piłki znalazł się w bocznej siatce. Dwie minuty później odpowiedzieć spróbowali gospodarze, ale Łukasz Fabiański bez problemów wyłapał strzał głową jednego z zawodników Nagoi.

W 72. minucie Japończycy strzelili honorową bramkę. Dobre dośrodkowanie w pole karne mocnym strzałem głową wykorzystał Kisho Yano. Błąd w kryciu popełnił tutaj Bacary Sagna, nieco lepiej na bramce mógł zachować się Łukasz Fabiański. 3-1 dla Arsenalu.

Kilka chwil później kolejnym fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się Gedion Zelalem, ale Akpom nie wyczuł zamiaru młodszego kolegi i nie zrozumiał, że to do właśnie do niego zagrywał na wolne pole.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Arsenalu. Przedostatni sparing przedsezonowy zakończył się po myśli Arsene'a Wengera, a jego drużyna odniosła kolejne cenne zwycięstwo.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41317 newsów: 125.07.2013, 21:53

miedzy nami a lfc jest podobna przepasc jak miedzy nami a united

tyson880 komentarzy: 1049825.07.2013, 21:52

Coś z Suarezem dzisiaj cicho. Czyżby cisza przed burzą?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 125.07.2013, 21:52

witowo, camillo, to niestety nie to, stworki te pamietam jak przez mgle, i kojarza mi sie z ludzikiem od zozoli

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.07.2013, 21:52

songoku95;
Rozpędzona w stronę słońca może nie ma wymagających piosenek, ale fantastyczny głos.

batofator komentarzy: 237625.07.2013, 21:52

songoku95 -> grać to jeszcze ale weź tego słuchaj...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 125.07.2013, 21:51

antonio, ofc jaja sobie robie, ale naprawde muzyke bardzo nieznacznie zmieniaja, dla mnie mistrzem polskiego komponowania obecnie jest czeslaw mozil

Pinguite komentarzy: 1502025.07.2013, 21:50

Qarol, ładny diss.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.07.2013, 21:50

Znaczy tak sądze

ArseneAl komentarzy: 2341725.07.2013, 21:50

Pokaż mi gdzie w rocku masz darcie mordy.

songoku95 komentarzy: 2348625.07.2013, 21:50

jak obecnie slysze piosenki Grzeszczakowej, czy tez rozpedzonej w strone slonce to sie zastanawiam jak mozna grac taka tandete....

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.07.2013, 21:50

Marzag;
O braciach to do głowy mi przychodzi tylko "Bracia koala". ;)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.07.2013, 21:49

Marzag
Ta wieczorynka to Żwirek i Muchomorek :)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 125.07.2013, 21:49

seba, niezle :-D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 125.07.2013, 21:49

ten PeterKewell czy jakos tak tez ogarniety ;p

arseneal, dopisuja kilka linijek srednio sensownej rymowanki do poprzednich utworow i nazywaja to nowa piosenka

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 525.07.2013, 21:48

Marzag

Oni mają taki klimat i dlatego jest podobne brzmienie ale jednak muzykę mają inną.

Qarol komentarzy: 1450225.07.2013, 21:48

A darcie mordy w stylu rock/metal jest dla ludzi głuchych, którzy normalnej muzyki już nię mogą usłyszeć. O, to je pocisk!

RvPersie komentarzy: 1145825.07.2013, 21:48

Preludium deszczowe zawsze na propsie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 125.07.2013, 21:47

Ten LFCmylife to jakiś nasz człowiek? Pierwszy raz widzę, jaki kibic innej drużyny pozytywnie pisze o Arsenalu.

LFCmylife napisał o 11:51: 1

RedWarrior

Armatki drużyna bez charakteru LOL gdyby choć jeden z naszych piłkarzy oprócz Suareza miał taki charakter jak oni to bylibyśmy dużo wyżej w tabeli. Niestety tak nie jest

songoku95 komentarzy: 2348625.07.2013, 21:47

marzag
jednak jak jakas kapela ma zagrac ich piosenki to maja problem, poniewaz ich muzyka jest trudna do zagrannia...

Paniu76 komentarzy: 1246425.07.2013, 21:47

batofator;
racja, zgadzam się z Tb
Marzag
Ale ta muzyka przynajmniej ma jakiś sens..

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 125.07.2013, 21:47

apropo wieczorynek, byla kiedys taka, o dziwnych stworkach, chyba braciach, ktorzy zyli na jakiejs wsi, czy obok jeziora, pamietam ze mialo bardzo charakterystyczna muzyke w outro. Wie ktos o czym pisze?

batofator komentarzy: 237625.07.2013, 21:47

Santiago -> Trochę kombinowania i mozna to zrobic ;)

sebaafc komentarzy: 23825.07.2013, 21:46

Zapytal sie zarzecznego czy wie czym sie rozni legia od Juventusu. Zarzeczny zaczal tam gadac ze ci graja w Polscea tamci we wWłoszech i gościu mu przerywa i mowi mylisz sie pawle Juventus to stara dama a legia to stara kur.. hahaha

Arsenalfcfan komentarzy: 1320725.07.2013, 21:46

Marzag,
A znam tylko nazwiska :P Pewnie coś Chopina znam i kojarze jeszcze jeden utwór Bacha d moll czy jakoś tak :D tyle po przedmiocie muzyka w podstawówce zostało w głowie ;) rownież pamietam " hej, hej ułani" :D

ArseneAl komentarzy: 2341725.07.2013, 21:46