Niesamowite zawody Nasriego, Arsenal 2-1 Fulham

Niesamowite zawody Nasriego, Arsenal 2-1 Fulham 04.12.2010, 16:53, Rafal Mazur 1327 komentarzy

Niesamowity chłód i gorąca atmosfera na trybunach Emirates Stadium podczas mini-derbów Londynu, towarzyszyły zawodnikom Arsenalu Londyn i Fulham FC, którzy stoczyli zacięty bój o trzy punkty do ligowej tabeli. Bohaterem spotkania został Samir Nasri, którego bramki dały Kanonierom zwycięstwo i długo oczekiwany powrót na fotel lidera.

Wyniki konkursu!

30 minut przed potyczką francuski szkoleniowiec Kanonierów - Arsene Wenger - podał jedenastkę, która od pierwszych minut wybiegła na murawę Ashburton Grove. W składzie znaleźli się Samir Nasri, Marouane Chamakh, a także Tomas Rosicky, który po raz kolejny założył opaskę kapitańską. Natomiast na ławce zasiedli tym razem Nicklas Bendtner i Robin van Persie.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Chris Foy, rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody.

Tempo spotkania było od samego początku bardzo wysokie, a gospodarze rozpoczęli je naprawdę z 'wysokiego C'. Już w 5. minucie Kanonierzy mieli doskonałą sytuację na rozwiązanie worka z bramkami. Po dobrej wrzutce Wilshere'a z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył Chamakh, który zgrał ją do Arszawina. Rosjanin, z nieco przesadną nonszalancją uderzył prosto w bramkarza gości.

W 13. minucie gospodarze dali swoim kibicom duże powody do radości. Po kardynalnym błedzie Hangelanda futbolówkę przejął Arszawin, który w swoim stylu zakręcił całą linią obroną Fulham i odegrał do Samira Nasri. Francuz dwukrotnie zamarkował strzał, po czym wyszedł na czystą pozycję i mocnym strzałem pokonał Schwarzera. 1-0!

Po zdobytym golu szybkości gry nieco zmalała, jednak to Kanonierzy wyraźnie przeważali. Duże zagrożenie stwarzał Andriej Arszawin, który wielokrotnie ośmieszał obronę gości.

W 25. minucie Samir Nasri znów wypunktował obronę Fulham. Tym razem Francuz

Chwilę później drużyna Fulham doprowadziła do remisu. Po makabrycznym zderzeniu Koscielnego ze Squillacim, ten pierwszy upadł na murawę, przez co Kamara pozostawał bez krycia. Wykorzystał do Clint Dempsey, który zgrał futbolówkę do Kamary, a ten bez problemów pokonał interweniującego Fabiańskiego.

Niestety, mimo długiej interwencji lekarza, Laurent Koscielny nie był w stanie kontynuować gry. Były piłkarz Lorient został zniesiony na noszach i najprawdopodobniej odwieziony do szpitala. W jego miejsce pojawił się Johan Djourou.

W 45. minucie Sebastien Squillaci popełnił drugą z kolei pomyłkę, przepuszczając wybiegającego na czystą pozycję Kamarę. Na szczęście Kanonierów Łukasz Fabiański popisał się wybitną interwencją, dzięki której na tablicy wyników nadal utrzymywał się remis.

2 minuty później Chris Foy zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie gracze obu ekip powrócili do gry, aby rozegrać drugie 45 minut.

Druga część gry od początku nie układała się najlepiej obu drużynom. Przeważały niepotrzebne straty piłki, ale z czasem to Kanonierzy zgotowawszy istne piekło przy bramce Fulham, zyskali ogromną przewagę.

W 62. minucie gry żegnany brawami Tomas Rosicky został zastąpiony przez Robina van Persie.

Mimo dużej przewagi ze strony The Gunners, wynik nadal pozostawał remisowy. Londyńczycy nie potrafili stworzyć akcji, która mogłaby w poważny sposób zagrozić bramce Schwarzera.

W 74. minucie Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić do gry Theo Walcotta. Anglik zastąpił Jacka Wilshere'a.

Minutę później Samir Nasri udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w Premier League. Po świetnej akcji dwójkowej Arszawina z van Persiem, piłkę przejął Samir Nasri, po czym rozpoczął swój rajd po kolejną bramkę. Francuz minął Hangelanda, Etuhu i Panstila, a w końcu Schwarzera. Zdążył jeszcze obrócić się o 180 stopni i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. 2-1!

Po bramce na 2-1, zaczęło się to, do czego sympatycy Kanonierów w tym sezonie przywykli. Bardzo nerwowa gra dawała się we znaki obu ekipom, co podwójnie podgrzewało atmosferę. Na szczęście, po doliczeniu 4 dodatkowych minut, arbiter zakończył dzisiejsze spotkanie.

Pojedynek pomiędzy ekipą The Gunners a Fulham Londyn z pewnością nie należał do najlepszych w wykonaniu ekipy Wengera. Mimo kilku drobnych pomyłek, to Kanonierzy okazali się lepsi, głównie za sprawą niesamowitego Samira Nasri. Francuz przez kilka lat grał w cieniu Cesca Fabregasa, jednak to właśnie on wychodzi teraz na pierwszoplanową postać w Arsenalu. Jego kapitalne bramki i niesamowita dyspozycja napawają dużym optymizmem. Jedynym negatywnym punktem spotkania jest makabryczny uraz Laurenta Kościelnego, lecz miejmy nadzieję, że niedługo wszystko wróci na właściwe tory.

Arsenal Londyn: Fabiański - Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy - Song, Nasri, Wilshere - Rosicky, Arszawin, Chamakh

Ławka rezerwowych: Szczęny, Gibbs, Djourou, Denilson, Walcott, Bendtner, van Persie

Fulham Londyn: Schwarzer - Pantsil, Hangeland, Hughes, Briggs - Davies, Murphy, Etuhu, Dempsey - Gera, Kamara

Ławka rezerwowych: Stockdale, Kelly, Baird, Andrew Johnson, Duff, Eddie Johnson, Greening

Fulham Londyn autor: Rafal Mazur źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.12.2010, 22:21

Dziwi was taka sonda? Nasri sam rozkładał obronę rywali

FanekAFC komentarzy: 511204.12.2010, 22:11

Kościelny po prostu musi wrócić na United, i chcę, aby to on wraz z DJ zagrali w podstawowej jedenastce. Squillaci totalnie sobie nie radził w tym meczu, a Manchester takie coś na pewno wykorzysta. W ataku nie ma co się martwić, bo Samir ustrzeli hat tricka na Old Trafford :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.12.2010, 22:03

Jak myślicie Koscielny wróci na United ?
Nie ma mowy ,aby zagrał z Partizanem w środę .
Na miejscu Wengera dałbym Francuzowi odpocząć do 10 grudnia i potem dopiero niech rozpocznie treningi przed United . On jest niezbędny przeciwko drużynie Fergusona 13 grudnia .
Co do meczu to powiem tylko jedno słowo ,a raczej nazwisko - NASRI !!! ;p
Powinien odpocząć w środę ,bo widziałem ,że jakby kulał pod koniec meczu . To chyba wina tego ,że jest dopiero po tym urazie ,który miał go wykluczyć z dzisiejszego pojedynku .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.12.2010, 21:41

maciekbe -> Hmpf, masz rację. Właśnie sobie o tym czytam i rzeczywiście nie ma wstrząsu mózgu, jest tylko wstrząśnienie. Dobrze, że to napisałeś bo nadal żyłbym w świecie gdzie wstrząs i wstrząśnienie to dwie różne rzeczy, z czego tą pierwszą uważałbym za groźniejszą :P

patrykocz komentarzy: 12304.12.2010, 21:39

Nasri...i nic więcej dziś nie powiem.

kubeusz95 komentarzy: 132104.12.2010, 21:38

Haha, sonda miażdży ;p

maciekbe komentarzy: 1245804.12.2010, 21:34

wstrząśnie różni się od wstrząsu tym, że nie ma takiego czegoś jak wstrząs mózgu :P poczytać proszę :P

SNasriS komentarzy: 1604.12.2010, 21:16

Uwielbiam Nasriego,śmiało można powiedziec ,że w chwili obecnej jest lepszy od Fabsa com?:):)

papiez4 komentarzy: 36104.12.2010, 21:11

Wstrząs mózgu to poważna sprawa, a wstrząśnienie najczęściej nie kończy się groźnie, także miejmy nadzieję, że Kościelny wróci szybko.

Kanonier95 komentarzy: 288204.12.2010, 21:08

w rankingu IHFS jesteś 36 a Tottenham przed nami WTF ?

Barney komentarzy: 2100604.12.2010, 21:02

Hey czy na głównej N pokazują nasz mecz czy jakiś inny? bo gdzieś ktoś pisał, że nasz, ale coś mi się wierzyc nie chcę.

Gunner_995 komentarzy: 655004.12.2010, 20:58

kamil_9414----->Hahaha dobreee!!

kamil_9414 komentarzy: 282804.12.2010, 20:50

Chelsea to najlepszy klub A manchester wali w słup Arsenal też się może schować I w w trumnie się pochować Liverpool to też są cieniasy Niechaj grają lepiej w klasy Bo ja Chelsea kocham wielce Me niebieskie bije serce Lampard, Cole, Ballack, Cech A ronaldo to jest śmiech Będziemy pierwsi w tabeli Bo Lampard dzisiaj gola strzeli Chelsea najlepszy klub na świecie Wszyscy o tym dobrze wiecie Czy to maj czy to kwiecień Chelsea rządzi, wy to wiecie! The blues zawsze grają do końca A manchester nie ma ojca Arsenal za to nie ma matki A liverpool wącha od spodu kwiatki Każdy inny kibic błądzi Tylko Chelsea Londyn rządzi!

hahaha brzuch mnie bolał ze smiechu jak przeczytalem to na stronie ****sow. hah :)

SaGnA komentarzy: 98504.12.2010, 20:41

Jaka jest różnica miedzy wstrząsem, a wstrząśnieniem mózgu?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2010, 20:41

Niski - chyba nie , wszedzie jest napisane ze Real - Auxerre

dando1234 komentarzy: 43404.12.2010, 20:39

a ja słyszałem ż ma być transmitowany mecz real-auxere.

Sopel123 komentarzy: 90504.12.2010, 20:36

błąd w sondzie. sezonie powinno byc, a nie sezoznie

niski93 komentarzy: 581604.12.2010, 20:34

Nasz mecz z Partizanem będzie w Polsacie. ;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52004.12.2010, 20:31

Do okienka jeszcze prawie miesiąc ale pozyskanie stopera może jednak okazać się konieczne chyba że wszyscy się wyleczą. Obyśmy przed jego otwarciem nie zostali bez środka obrony bo będzie kiepsko. Verma niby powrót coraz bliżej ale nikt dokładnie nie wie kiedy. Koscielny wypadł i nie wiem czy nie do nowego roku. Squillaci podobno miał mały problem z kolanem po AV a DJ wiemy z ostatnich sezonów jaki pod tym względem jest niepewny. Chyba jednak trzeba szukać kogoś młodego z tego względu że mamy już 3 gości do pierwszego składu w odpowiednim wieku ( Verma Kos i DJ ) starszego SQ także potrzebny ktoś na ławkę komu wystarczy na teraz kilka spotkań do końca sezonu i rozwijanie się kolejnym. Znając zapędy Bossa do francuskiej bądź francuskojęzycznej obrony i dobrych relacji z PSG obstawiam Sakho 20 l. 187cm.

Theo44 komentarzy: 427804.12.2010, 20:24

''We needed not only quality but spirit and resilience today and we got it''
...i wszystko jasne a nie tam jakis Nasri..heh. Uwielbiam Wengera za te jego psychanalityczne komentarze.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.12.2010, 20:19

No wstrząs to poważniejsza sprawa niż wstrząśnienie. Zobaczymy później co dokładnie z Kosem.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 204.12.2010, 20:19

No i jeszcze pytanie co z Nasrim? Utykał pod koniec meczu a wszystkie zmiany już były wykorzystane.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.12.2010, 20:16

Kosa ma wstrząs mózgu o,O Tak twierdzi Boss w tej wypowiedzi ;/

Theo44 komentarzy: 427804.12.2010, 20:16

On the extent of Koscielny’s injury…

[He has] concussion. (wstrzas) I don’t know what the medical people will say and how long he will not play.

Chyba dobrze, ze nie zlamanie. Przespi sie, odpocznie i bedzie ok.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52004.12.2010, 20:15

A więc Koscielny wstrząs mózgu.
Pewnie wypadnie na trochę.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52004.12.2010, 20:11

No na głównej jest już wypowiedź Bossa także może coś więcej się dowiemy.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.12.2010, 20:11

@Carlsberg
Przypuszczam ,że żeby się ciebie pozbyć trzeba by przeprowadzić na stronie egzorcyzmy, albo zwołać tych co wierzą w czarownicę i czarowników (ew zwykłych idiotów, ale przecież ty nie jesteś głupkiem, w końcu masz wyższe powołanie do tego, żeby logować się na tej stronie i irytować normalnych ludzi) i po prostu cię spalić na stosie!

Filiparsenal komentarzy: 65704.12.2010, 20:06

świetny mecz a ta bramka nasriego? profeska ;)

Carlsberg komentarzy: 2204.12.2010, 20:05

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3504.12.2010, 20:04

Marex - to i tak wbiją rezerwowi w razie czego, jeśli ma się ich w składzie, więc raczej nie ma problemu.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 204.12.2010, 20:03

Co z Koscielnym? Złamana kość jarzmowa?
Squillaci mu to zrobił jak dobrze dostrzegłem na powtórkach?

sebasz

No właśnie o tym mówię odejdzie taki Giggs, Scholes, Neville, Van der Sar i może jeszcze kilku (typu Kuszczak itp.) to wystarczy, aby drużyna opadła z sił.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.12.2010, 19:58

Najważniejsze że 3 pkt są nasze ;)))

malyglod komentarzy: 649104.12.2010, 19:53

nasri gra tak jak fabs w poprzednim sezonie. Szybkość, przegląd pola, przewidywanie, branie ciężaru gry na siebie, celność podań i niesamowita skuteczność. Pierwsza bramka - akcja marzenie, druga bramka.... to samo :)

rafci00 komentarzy: 10204.12.2010, 19:53

czepiasz się!! :)

sakovskyrokz komentarzy: 1304.12.2010, 19:50

czepiam się troche, ale Nasri obrócił się chyba o 180 stopni a nie 360 ;]

każdy zespół*

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52004.12.2010, 19:45

Dzisiejszy dzień całkiem dobry - każdyzspół za nami remis ( oprócz MC - skromna wygrana ).
Już tylko brakuje walkowera Farsy - sport.wp.pl/kat,1750,title,Barcelona-walczy-z-czasem,wid,12916380,wiadomosc.html.

aRamsey komentarzy: 948604.12.2010, 19:42

@fabregas, wydaję mi się, że jak najbardziej. A wręcz na pewno

fabregas1987 komentarzy: 2582204.12.2010, 19:41

do tych co graja w 'fantasypremierleague' -->
czy jak mam w skladzie Vidic'a, ktorego MU nie gra w ten weekrnd to dostane pkt. kiedy beda odrabiac ten mecz ??

Następny sezon może być jeszcze bardziej "nasz", ponieważ MU ma wydać sporo kasy na transfery a co za tym idzie niedoświadczeni w lidze piłkarze, dowód - wp.pl/kat,1744,title,Ferguson-moze-wydac-100-milionow-funtow,wid,12915985,wiadomosc.html.
Roman pewnie też sypnie coś jak nie na piłkarzy to na sztab trenerski (Carlo nie pracuje za dobrze, a samego go nie wymieni). Pewnie będzie również sfrustrowany 3 miejscem w lidze (za nami i MU). A o MC i tohtenham nie trzeba się martwić - one same z siebie pójdą na dno ;]

aRamsey komentarzy: 948604.12.2010, 19:38

Mi w FPL ładnie dzisiaj zarobił 30 pkt Samirek, Hart 6, Chamakh 4 a reszta cieniutko ;/

Manger33 komentarzy: 304.12.2010, 19:34

Jeśli Kościelny nie będzie grał Arsene Wenger będzie musiał pomyśleć o obronie i cofnąć pomoc