Niesamowite zawody Nasriego, Arsenal 2-1 Fulham

Niesamowite zawody Nasriego, Arsenal 2-1 Fulham 04.12.2010, 16:53, Rafal Mazur 1327 komentarzy

Niesamowity chłód i gorąca atmosfera na trybunach Emirates Stadium podczas mini-derbów Londynu, towarzyszyły zawodnikom Arsenalu Londyn i Fulham FC, którzy stoczyli zacięty bój o trzy punkty do ligowej tabeli. Bohaterem spotkania został Samir Nasri, którego bramki dały Kanonierom zwycięstwo i długo oczekiwany powrót na fotel lidera.

Wyniki konkursu!

30 minut przed potyczką francuski szkoleniowiec Kanonierów - Arsene Wenger - podał jedenastkę, która od pierwszych minut wybiegła na murawę Ashburton Grove. W składzie znaleźli się Samir Nasri, Marouane Chamakh, a także Tomas Rosicky, który po raz kolejny założył opaskę kapitańską. Natomiast na ławce zasiedli tym razem Nicklas Bendtner i Robin van Persie.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Chris Foy, rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody.

Tempo spotkania było od samego początku bardzo wysokie, a gospodarze rozpoczęli je naprawdę z 'wysokiego C'. Już w 5. minucie Kanonierzy mieli doskonałą sytuację na rozwiązanie worka z bramkami. Po dobrej wrzutce Wilshere'a z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył Chamakh, który zgrał ją do Arszawina. Rosjanin, z nieco przesadną nonszalancją uderzył prosto w bramkarza gości.

W 13. minucie gospodarze dali swoim kibicom duże powody do radości. Po kardynalnym błedzie Hangelanda futbolówkę przejął Arszawin, który w swoim stylu zakręcił całą linią obroną Fulham i odegrał do Samira Nasri. Francuz dwukrotnie zamarkował strzał, po czym wyszedł na czystą pozycję i mocnym strzałem pokonał Schwarzera. 1-0!

Po zdobytym golu szybkości gry nieco zmalała, jednak to Kanonierzy wyraźnie przeważali. Duże zagrożenie stwarzał Andriej Arszawin, który wielokrotnie ośmieszał obronę gości.

W 25. minucie Samir Nasri znów wypunktował obronę Fulham. Tym razem Francuz

Chwilę później drużyna Fulham doprowadziła do remisu. Po makabrycznym zderzeniu Koscielnego ze Squillacim, ten pierwszy upadł na murawę, przez co Kamara pozostawał bez krycia. Wykorzystał do Clint Dempsey, który zgrał futbolówkę do Kamary, a ten bez problemów pokonał interweniującego Fabiańskiego.

Niestety, mimo długiej interwencji lekarza, Laurent Koscielny nie był w stanie kontynuować gry. Były piłkarz Lorient został zniesiony na noszach i najprawdopodobniej odwieziony do szpitala. W jego miejsce pojawił się Johan Djourou.

W 45. minucie Sebastien Squillaci popełnił drugą z kolei pomyłkę, przepuszczając wybiegającego na czystą pozycję Kamarę. Na szczęście Kanonierów Łukasz Fabiański popisał się wybitną interwencją, dzięki której na tablicy wyników nadal utrzymywał się remis.

2 minuty później Chris Foy zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie gracze obu ekip powrócili do gry, aby rozegrać drugie 45 minut.

Druga część gry od początku nie układała się najlepiej obu drużynom. Przeważały niepotrzebne straty piłki, ale z czasem to Kanonierzy zgotowawszy istne piekło przy bramce Fulham, zyskali ogromną przewagę.

W 62. minucie gry żegnany brawami Tomas Rosicky został zastąpiony przez Robina van Persie.

Mimo dużej przewagi ze strony The Gunners, wynik nadal pozostawał remisowy. Londyńczycy nie potrafili stworzyć akcji, która mogłaby w poważny sposób zagrozić bramce Schwarzera.

W 74. minucie Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić do gry Theo Walcotta. Anglik zastąpił Jacka Wilshere'a.

Minutę później Samir Nasri udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w Premier League. Po świetnej akcji dwójkowej Arszawina z van Persiem, piłkę przejął Samir Nasri, po czym rozpoczął swój rajd po kolejną bramkę. Francuz minął Hangelanda, Etuhu i Panstila, a w końcu Schwarzera. Zdążył jeszcze obrócić się o 180 stopni i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. 2-1!

Po bramce na 2-1, zaczęło się to, do czego sympatycy Kanonierów w tym sezonie przywykli. Bardzo nerwowa gra dawała się we znaki obu ekipom, co podwójnie podgrzewało atmosferę. Na szczęście, po doliczeniu 4 dodatkowych minut, arbiter zakończył dzisiejsze spotkanie.

Pojedynek pomiędzy ekipą The Gunners a Fulham Londyn z pewnością nie należał do najlepszych w wykonaniu ekipy Wengera. Mimo kilku drobnych pomyłek, to Kanonierzy okazali się lepsi, głównie za sprawą niesamowitego Samira Nasri. Francuz przez kilka lat grał w cieniu Cesca Fabregasa, jednak to właśnie on wychodzi teraz na pierwszoplanową postać w Arsenalu. Jego kapitalne bramki i niesamowita dyspozycja napawają dużym optymizmem. Jedynym negatywnym punktem spotkania jest makabryczny uraz Laurenta Kościelnego, lecz miejmy nadzieję, że niedługo wszystko wróci na właściwe tory.

Arsenal Londyn: Fabiański - Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy - Song, Nasri, Wilshere - Rosicky, Arszawin, Chamakh

Ławka rezerwowych: Szczęny, Gibbs, Djourou, Denilson, Walcott, Bendtner, van Persie

Fulham Londyn: Schwarzer - Pantsil, Hangeland, Hughes, Briggs - Davies, Murphy, Etuhu, Dempsey - Gera, Kamara

Ławka rezerwowych: Stockdale, Kelly, Baird, Andrew Johnson, Duff, Eddie Johnson, Greening

Fulham Londyn autor: Rafal Mazur źrodło: własne
bonnie_blue komentarzy: 13704.12.2010, 18:34

Nasri staje się zawodnikiem światowej klasy :) zdecydowany MotM
Ps.: jego pierwsza bramka to istne arcydzieło, a tabela wygląda cudownie :P

maciekbe komentarzy: 1245804.12.2010, 18:34

SaGnA wydaje mi się, że Kosa ma tylko lekkie halo w głowie po tej bańce od Skilacza, zagra z Manure. Musi zagrać :D

arsen1 komentarzy: 107804.12.2010, 18:32

Obrona gra tak niepewnie ,że kazda akcja przeciwnika w Naszym polu karnym wzbudzała Moją panike ..
Wstd tez ,że w koncówce dalismy sie zamknąc Fulham . Cieszą tylko 3 pkt.

Gunnersthebest komentarzy: 29304.12.2010, 18:32

Wilshere z United powinien usiąść na ławie. Za wysokie progi dla niego jeszcze.
RvP pewnie zacznie od pierwszych minut za to.

SaGnA komentarzy: 98504.12.2010, 18:32

Jezu proszę żeby Kościelny zagrał na OT. BŁAGAM!
Ze Squillacim nie mamy tam po co jechać! Co do pana, Panie Wenger to jak nie Vertonghen, to chociaż Cahill zimą ma zawitać na Emirates!

aguero10 komentarzy: 860304.12.2010, 18:32

I mamy w końcu LIDERA w drużynie !!!!!!!!!!!!!!

Asiek69 komentarzy: 236604.12.2010, 18:32

Chamakh teraz niczym Arsha i Fabs kij wie co musi zrobić, żeby co poniektórzy po nim nie jechali. Ludzie to nie jest taran pola karnego, on w Bordo przez cały sezon strzelił 14 bramek, a teraz już ma 10 na koncie.

Maynard komentarzy: 17804.12.2010, 18:32

Środek obrony kolejny raz tragedia. Squilacci na ławę

Arsenal1994 komentarzy: 749704.12.2010, 18:31

"Świetnie utrzymuje się przy piłce, szalenie trudno mu ją odebrać."
Nafciarz1990 -> takie rzeczy to nie dzisiaj... ;)

Theo44 komentarzy: 427904.12.2010, 18:30

holekmichal...za ta "'lajze'' powiniennes zostac zabanowany. Jak brakuje Ci slow to poczytaj ksiazek troche.

terrecco komentarzy: 6904.12.2010, 18:29

Nasri jest lepszy od Messiego :)

Nafciarz1990 komentarzy: 90604.12.2010, 18:29

A mi się Song bardzo podoba. Świetnie utrzymuje się przy piłce, szalenie trudno mu ją odebrać. Ale kto tam doceni defensywnego pomocnika. Najsłabszy dzisiaj Wilshere, ale on ma dopiero 18 lat i jestem pewien, że to będzie drugi Gerrard w Liverpoolu czy Lampard w Chelsea.

maciekbe komentarzy: 1245804.12.2010, 18:29

A Sagna to co ? Po swojej stronie niszczył wszystkich, to Clichy miał większe problemy. + ładnie wrzucał, Chamackattack powinien strzelić brame po jego piłce

j1gga komentarzy: 204.12.2010, 18:28

zaraz sie okaze ze Nasri masz "dna" Barcy hehe ; d
a tam wgl to witam wszyskich - to moj pierwszy post na tym forum, stronka naprawde niczego sobie ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2010, 18:27

Tak niedoceniany przez was wszystkich Clichy zagral dzisiaj bardzo dobry mecz , pewnie i tak nikt tego nie zauwazyl bo kazdy tylko by na niego ciskał jaki to słaby lewy obronca... A IMO zagrał dzisiaj bardzo dobrze w obronie jak i w ataku i byl jednym z lepszych , tymbardziej ze wiekszosc akcji Fulham byla przeprowadzana wlasnie jego strona...

holekmichal komentarzy: 53804.12.2010, 18:25

powiem tyle tragedia w obronie nie mamy szans z taka obrona co podchodzic do meczu na old traford za tydzien na wbijaja nam bramek. Co do ofensywy grala swietnie dopoki jak zwykle arsenal nie stracil przez glupich obroncow ktorzy na sieibie wpadali gola. pozniej mysle ze to byl efekt straconejbramki arsenal zaczal slabo grac z przodu. NIe ma co ukrywac wygralismy ten mecz dzieki nasriemu wyszedl mecz jeden na caly sezon. Chcialbym wyroznic w tym meczu arshavina i nasriego. jestem zawiedziony gra chamacka gdyby gral za niego van persie od poczatku po 20 min byloby po meczu ale on slabo gra w polu jedyny jego atut to graa glowa. krotko mowiac arsenal mial farta na wlasnym stadionie na obrone zygac sie chce ten lajza koscielny sqiulaci czy dyouru oczywiscie tyczy sie to tylko srodka obrony bo sagna i clichy dobry mecz zagrali

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 404.12.2010, 18:25

DJ pokazał że tez potrafi grac w pilke ;)

zuczek1987 komentarzy: 640304.12.2010, 18:24

Fanek AFC -> Song za wysoko pod resztą się podpisuje

Pijak87 komentarzy: 1804.12.2010, 18:24

skilacz jest jak silvestr -.-

Potrzebujemy obroncy srodkowego koniecznie

Theo44 komentarzy: 427904.12.2010, 18:23

Rahu...nie rozumiem dlaczego dajesz sie prowokowac Wkretom tym bardziej, ze argumentacja byla zniewalajaca.

Stochu komentarzy: 78604.12.2010, 18:23

Jak Nasri będzie grał z taka formą co tydzien, to będzie epickie...:D Jeszcze nie raz zabłysnie...NAsri to nasz skarb!

dnx_the_gunner komentarzy: 35204.12.2010, 18:23

Mnie też niepokoi forma Songa...Jak był przy piłce, zastanawiałem się któremu z przeciwników ją odda...Nasri genialny :D Chamakh'a bym nie skreślał bo naprawdę dużo już w tym sezonie dla Arsenalu zrobił...Squillaci to porażka,trzeba by Nam takiego Hangeland'a...A Sebastien'a na ławę za Djourou (nie wierzę że to piszę...)...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 704.12.2010, 18:23

Ja oglądałem akurat w tym momencie z hiszpańskim komentarzem, to po bramce Nasriego powtórzyli "Messi" ponad 4 razy.

@barto32
Robin 1 w dół, Squillaci 1 w dół, Song 2 w dół, reszta IMO ok. :P

maciekbe komentarzy: 1245804.12.2010, 18:22

A właśnie - Gdyby Skilacz nie skasował Kosa to ten pokryłby Kamare i by bramki nie było. Fulham to dobra drużyna, fajnie że się nam udało. Kocham Arsenal :)

Mariachi komentarzy: 128504.12.2010, 18:22

Czekam z niecierpliwością na oceny wg. kanonierzy.com

Gunner48 komentarzy: 792904.12.2010, 18:21

2 bramka Nasriego to fenomen.
W takiej sytuacji dryblować i to 2 razy [najpierw obrońcę, później bramkarza] to coś niesamowitego!
Jakiż on musi być silnie psychicznie :)
Jestem pewien, że każdy inny piłkarz strzelałby tuż po dostaniu piłki.:P
No może za wyjątkiem Messiego :D"
Francuz jest na chwilę obecną najlepszym piłkarzem na wyspach!

fabregas1987 komentarzy: 2582404.12.2010, 18:20

RuteQ -->
hehe, dokladnie ;p
a Fabian przy golu nie mial za bardzo co zrobic ...
i Song, kolejny slaby mecz w jeo wykonaniu, kupilbym Matuidi'ego w zime na DP ;]

maras1995r komentarzy: 7204.12.2010, 18:20

Jak zobaczyłem zderzenie Koscielnego to przypomniał mi się Bosacki z Lecha Poznań

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214304.12.2010, 18:20

wkret: Relatywnie kiepski dobór słów w relatywnie kiepskim komentarzu.

gargamel800 komentarzy: 53204.12.2010, 18:20

Wygraliśmy, wygraliśmy.

Stochu komentarzy: 78604.12.2010, 18:19

szpyrka - niestety ale ja tez...coraz bliżej ten mecz, i nie będzie łatwo...:( Ale damy rade...nikt nie jest niesmiertelny!

ostriket komentarzy: 665404.12.2010, 18:19

frustruje postawa naszego "doświadczonego łatacza dziur" (czyt. Squilaci) bo nie możemy się sami kontuzjować ! ;/
nie dość że gra przeciętnie to jeszcze pozbywa się lepszych zawodników....może się boi konkurencji? co do meczu to cieszy wygrana i przepiękne bramki Nasriego ;D klasa sama w sobie^^

maras1995r komentarzy: 7204.12.2010, 18:18

zuczek1987----> nie oglądałeś meczu?

Theo44 komentarzy: 427904.12.2010, 18:18

mam nadzieje, ze Samira nie zobaczymy w srode tak jak i Gaela, Bacarego i Arsze. Oni musza byc gotowi na 100% na przyszly weekend....Ale martwi postawa obrony. Squill. jest kiepski. Johan wypadl lepiej, ale czy to wystarczy na Muly??? bez odpowiedzi, ale moje pytanie jest takie. CO SIE DZIEJE Z SONGIEM?!?!?!? ja nie wiem czy on przypala cos przed meczem? ilosc strat jakie dzis zanotowal, zwlaszcza w pierwszej pol..W kazdym razie cieszy pozycja lidera tym bardziej, ze Chelsea ma kalendarz wyjatkowo nieciekawy do konca roku. Cieszy rowniez przelamanie najbardziej absurdalnej psychicznej bariery jaka jest wygrana na Emirates. Martwi gra w destrukcji, ale jak bedziemy grac tak jak do utraty gola dzisiaj, to zadne Muly nam nie straszne!

eMeL ---> dokładnie ManUtd za bebe zapłaciło ok. 9 milionów a nic nie strzela a Chamkh już 10

RuteQ komentarzy: 93104.12.2010, 18:17

Bardzo ważne zwycięstwo - nareszcie u siebie!
Nie chciałbym sie czepiać opisu ale Nasri obrócił się raczej o 180 stopni bo po co miałby o 360?:)

zuczek1987 komentarzy: 640304.12.2010, 18:17

Fabiański puścił gola jak moze dostać 8? 7 zasłużone - Song 7 ? pytam się za co ? przez jego gre cierpi cała linia pomocy ;/ najgorszy dzisiaj na boisku

szpyrka92 komentarzy: 13704.12.2010, 18:17

A ja jestem juz myslami w Manchesterze

Marmur komentarzy: 9104.12.2010, 18:17

Sory ale ja zarejestrowałem się po derbach północnego londynu

eMeL komentarzy: 44604.12.2010, 18:17

Chamakh żeby pokazać pełnie możliwości potrzebuje WRZUTEK, chcecie u niego pięknych dryblingów i strzałów z daleka? To tak jakby narzekać, że Arszawin nie strzela z główki.

To jego pierwszy sezon w tak trudnej lidze a zdobył dla nas 10 bramek, wór karnych i haruje w każdym meczu za dwóch. Również nie podoba mi się jego niska skuteczność(a po meczu z KFC chciałam go udusić) jednak ludzie jak można na początku grudnia oceniać nowy transfer? I to definitywnie zarzucać słabość? Nie zapłaciliśmy za niego tyle co MU za Berbe a jest jednak z niego spory pożytek.

wkret komentarzy: 20004.12.2010, 18:15

Relatywnie kiepski poziom artykułu. Meczu nie widziałem, więc nie oceniam. Cieszą mnie jednak kolejne 3 punkty na naszym koncie ;D

maciekbe komentarzy: 1245804.12.2010, 18:15

czelsi straciła punkt ? po takim meczu powinni się cieszyć, że udało im się jeden zgarnąć. Ostatnie 20 min drugiej połowy to tak jak ktoś tutaj napisał - jak dzieci we mgle.

Btw obrońcy Fulham są jeszcze ponoć na The Emirates. Hughes nie może ich wykręcić z murawy po dryblingach Samira i Andrzeja :)

szwarcekruper komentarzy: 89304.12.2010, 18:15

Kolejna asysta Arshavina, już 8 w lidze, nikt nie ma więcej :)