Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
DontCry komentarzy: 760823.09.2017, 14:58

Aurier wylatuje. Jest szansa na hat-tricka Chicharito i przede wszystkim remis i stratę punktów przez Kuraki. ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2017, 14:57

Ja mam Chicharito i Alliego ;)

DontCry komentarzy: 760823.09.2017, 14:54

Chicharito, Kane i Eriksen w FPL, coś pięknego.

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2017, 14:52

@DawidAFC: Ty mówisz świetna kadra, ja mówię QPR 2.0 - podstarzałe gwiazdy + "sprawdzone w lidze" nazwiska.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.09.2017, 14:49

W typerze już 21 nie będzie, ale przynajmniej w końcu mój kapitan strzelił. Szkoda, że to Alli asystował przy bramkach Kejna.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.09.2017, 14:48

West Ham ma świetną kadrę, tylko trenera trzeba wymienić.

Frytek komentarzy: 319723.09.2017, 14:43

Zaliczyli Allemu obie asysty ? :D

Baronesko komentarzy: 133223.09.2017, 14:36

Szkoda Mlotow, ze musza sie z Biliciem meczyc, on musi poleciec - nie ma gosc juz pomyslu na druzyne West Hamu.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.09.2017, 14:33

Alli dwie asysty w FPL, hurra.

Gofer999 komentarzy: 1467023.09.2017, 14:30

@schnor25: To już do dawna, bardziej jego chciałem lub Hamsika jak kupowaliśmy Ozila.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2017, 14:24

1:2 niech będzie, to chociaż typer wejdzie ;p

DontCry komentarzy: 760823.09.2017, 14:22

Jak już Tottentham ma wygrywać, to niech Kane strzela jak najwięcej, nie obrażę się też o jakąś asystę Eriksena.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 14:22

Kane na kapitanie i Alli też jest.Będzie wreszcie jakaś porządna kolejka, a nie ciułanie po 50 punktów

Frytek komentarzy: 319723.09.2017, 14:19

Szkoda Młotów. Lepsi byli do 30 minuty ale brak mocniejszych argumentów z przodu...

pumeks komentarzy: 2080823.09.2017, 14:18

@kamilo_oo:

Znam takich, którzy robili wildcard żeby mieć Lukaku, Kane, Aguero w ataku, chociaż sam się zastanawiałem na transfery na -8 ale nie podpalam się i na spokojnie dwie zmiany.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 14:17

Kane to ajlepszy napastnik w lidze IMO.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 14:16

Totki lepsze na wyjazdach.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2017, 14:15

@pumeks:

Zastanawiałem się nad Harrym i Lukaku, wybór padł na Belga.

pumeks komentarzy: 2080823.09.2017, 14:13

@kamilo_oo:

Kane'a wywaliłeś? Trochę bez sensu, bo kuraki graja dobrze na wyjeździe.
U mnie Alli na razie ładnie punktuje z asystami :)
Ale w ataku Lukaku (c), Abraham i uwaga Rooney :)

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2017, 14:09

Ja to zawsze jak kogoś wywalam ze składu, to ten ładuje bramy.

schnor25 komentarzy: 1854623.09.2017, 14:08

To ile jeszcze Bilic będzie trenować WHU? Bo chyba mają tam mocarne plany wskoczyć do TOP6?

@maciekbe
Ostatnio go miałem, i gola strzelił, więc i tak dobrze :)

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2017, 14:05

ale piękna akcja kuraków :/

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2017, 13:59

Dawaj Andy!

Baronesko komentarzy: 133223.09.2017, 13:58

Kolejny raz ogladam West Ham i Hernandez nie robi na mnie zadnego wrazenia, na miejscu Bilicia gralbym Carollem w ataku. Druga sprawa to Aurier, swietny gosc, szkoda, ze znowu Wenger mial gdzies takiego zawodnika.

Potwierdzam chłopaki :)

Frytek_Gooner- taki nick :) muszę poszukać waszych nieśmiertelników w kolekcji ;)

Grywam czasami, mega gierka.

Slaviola komentarzy: 1237723.09.2017, 13:51

@Frytek:

Tak, zgadzam się, BC2 to była (jest do dziś) epicka gra, jedna z najlepszych w serii, no i myślę że jeden z najlepszych FPSów ever!

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2017, 13:49

Już tam Laca przekona Griezmanna na transfer ;p

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2017, 13:44

Nie lubię meczów w poniedziałek. Człowiek by chciał sobie w spokoju posiedzieć w weekend, obejrzeć mecz. Ehh.

Frytek komentarzy: 319723.09.2017, 13:43

Battelfield BC2 kultowa gra. Grałem w bf3 bf4 ale tak jak się gra w bc2 tak niegra się w nic. Kto jeszcze gra tutaj w złą kompanię?

michalcio135 komentarzy: 18623.09.2017, 13:41