Nowa mentalność, stare demony: Norwich 2-2 Arsenal

Nowa mentalność, stare demony: Norwich 2-2 Arsenal 01.12.2019, 16:02, Łukasz Wandzel 1342 komentarzy

Czego by nie powiedzieć o wpływie Freddiego Ljungberga na drużynę Kanonierów, będą to zbyt wcześnie wyciągnięte wnioski. Niezaprzeczalnie jednak zwolnienie Unaia Emery'ego pozwoliło piłkarzom Arsenalu zresetować umysły i na nowo nastawić się na walkę o zwycięstwo. Niestety, londyńczycy wyjazdowe spotkanie z Norwich zakończyli z rezultatem podobnym do niedawnego meczu z Southamptonem na Emirates Stadium. Podstawową różnicą między tymi pojedynkami jest jest jednak zaangażowanie piłkarzy w ofensywie i związane z ich występem światełko w tunelu, które widać po dzisiejszym starciu na Carrow Road, pomimo że Arsenal wciąż nękają stare demony.

Nie na miejscu pewnie będzie żart, że wcieleniem jednego z nich wydaje się Shkodran Mustafi, ale mecz przeciwko Norwich udowodnił, że pewne rzeczy się nie zmieniają. Defensywa Arsenalu nie spisywała się dobrze w pierwszej połowie, zostawiała za dużo przestrzeni rywalom, przez co Arsenal stracił dwie bramki. W drugiej połowie niewiele uległo poprawie, kolegów ratował po prostu fantastyczny Bernd Leno. Na plus jednak, że Kanonierzy, co prawda fragmentami, ale starali się przejmować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku, a ich ataki były przemyślane i zdarzały się częściej niż raz na pół godziny.

Arsenal: Leno - Chambers, Mustafi, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi (78' Saka), Willock (70' Torreira) - Özil (89' Martinelli) - Aubameyang, Lacazette.

Norwich: Krul - Aarons, Zimmermann, Godfrey, Byram, Trybull, Amadou, McLean, Cantwell (83' Guendia), Hernandez, Pukki.

Przyjezdni na Carrow Road szybko poczuli się jak u siebie. W ciągu pierwszych 10 minut piłkarze Arsenalu byli blisko otwarcia wyniku dwukrotnie. Za pierwszym razem lepszym strzałem powinien popisać się Alexandre Lacazette, z kolei przy drugiej okazji blisko zdobycia gola główką był Shkodran Mustafi, lecz przeciwnicy wybili futbolówk niemal z linii bramkowej. Mimo że The Gunners składnie pracowali w ofensywie, pewne rzeczy się nie uległy zmianie, ponieważ Arsenal jako pierwszy stracił gola. W 21. minucie, kilkadziesiąt metrów od bramki, piłkę przyjął Teemo Pukki. Zawodnik sierpnia w Premier League strzelił zza szesnastki, a piłka szczęśliwie dla Fina wpadła do bramki po odbiciu od Shkodrana Mustafiego. Niemiecki stoper kocha rykoszety!

Fortuna nie sprzyjała Kanarkom długo. Arbiter już po chwili przyznał Kanonierom rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez Zimmermanna. Futbolówkę z wapna uderzał Pierre-Emerick Aubameyang, ale strzelił bardzo niepewnie, na dodatek prawie w sam środek bramki. Tim Krul odznaczył się udaną obroną, ale VAR pracował na korzyść Arsenalu. Przez zbyt wczesne wbiegnięcie piłkarzy w szesnastkę Gabończyk dostał szansę na rehabilitację i tym razem bezbłędnie uderzył przy lewym słupku. Kanonierzy w końcu wyglądali jak drużyna, która chce walczyć, ale na przerwę schodzili, przegrywając. Wszystko za sprawą Cantwella, który bez pardonu wbiegł w pole karne Bernda Leno i pewnym strzałem na długi słupek pokonał niemieckiego golkipera.

Po przerwie Arsenal rozbił obóz na połowie Norwich i rozpoczął oblężenie. Wystarczył niespełna kwadrans, by doprowadził do wyrównania. W 57. minucie po wrzutce bliski zdobycia gola był Shkodran Mustafi, ale Niemiec zaliczył asystę. Zamiast niego na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Kanarki po straconej bramce zaskoczyły aktywnością w ofensywie. I wtedy rozpoczął się koncert Bernda Leno. Najpierw popisał się fenomenalną interwencją w sytuacji sam na sam - sparował piłkę, a ta po odbiciu się od słupka opuściła plac gry. Niedługo później bramkarz Arsenalu obronił strzał Teemo Pukkiego. Do tego zaliczył udaną końcówkę spotkania, kiedy jego koledzy wyglądali na wyczerpanych.

Bliżej zdobycia trzech punktów na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdecydowanie był zespół gospodarzy, ale patrząc na statystyki strzałów, śmiało można mówić o otwartym meczu, w którym obydwa kluby miały swoje szanse. 16-15 w strzałach dla Arsenalu. 8-7 w uderzeniach w światło bramki na korzyść Norwich City. Każda z ekip miała swoje lepsze momenty, a także te gorsze, w których oddawał inicjatywę drużynie przeciwnej. Bardzo dobra postawa Kanarków nie pozwoliła Freddiemu Ljungberga zaliczyć wymarzonego debiutu, jakim byłoby dodanie 3 punktów do i tak skromnego dorobku Arsenalu w tym sezonie.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.12.2019, 21:36

Messi aha chyba za ten w pierd na Anfield.

Patriko komentarzy: 528102.12.2019, 21:26

@Mihex napisał: "Bzdura, takie coś może pomóc co najwyżej w przypadku walki o 1 miejsce."
Halo, Modric! przecież o tym pisałem, bo mowa była o zwycięzcy :D

Kowal96 komentarzy: 1758902.12.2019, 21:25

Auba 20, przynajmniej jeden zawodnik z Arsenalu w czołówce ;x

Mihex komentarzy: 2360402.12.2019, 21:20

@Patriko: Bzdura, takie coś może pomóc co najwyżej w przypadku walki o 1 miejsce. Bo co niby wygrał Mbappe? L1? No spoko, liga jeszcze bardziej ogórkowa od Bundesligi.

Mihex komentarzy: 2360402.12.2019, 21:17

@Dominik11 napisał: "Jak by zabrać gole Auby to było tragicznie."
Trochę nie fair ta tabela, bo Auba strzelał w lidze tylko dla nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mihex komentarzy: 2360402.12.2019, 21:16

@Patriko: Bo jak bramkarka dostanie ZP to nikt się nie obrazi, a jakby bramkarz dostał zamiast Messiego czy Ronaldo do trzask pękających tyłków byłoby słychać w tych wszystkich Ugandach i Trynidadach, gdzie też głosują.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 902.12.2019, 21:14

@kamilo_oo: mocno zawiedziony

Patriko komentarzy: 528102.12.2019, 21:11

Swoją droga, trochę dziwne, ze wprowadzili oddzielną nagrodę dla bramkarzy a dla bramkarek już nie

Taki komentarzy: 204602.12.2019, 21:09

@michal192837465: Oblak nic nie wygrał.

michal192837465 komentarzy: 765402.12.2019, 21:05

To, że Oblak nie wygrał to też niezły kabarecik.

Patriko komentarzy: 528102.12.2019, 21:03

@Alonso: No i jeszcze sukcesy, bądź co bądź Modric wygrał tą LM i awansował z kadrą do finału MŚ, samo wygranie Bundesligi aż takiego szału nie robi

Czeczenia komentarzy: 1248002.12.2019, 21:03

Dla mnie nie jest szokujący brak Lewandowskiego na podium. Dla mnie szokiem jes to, że ktoś poważnie liczył na to podium.

Alonso komentarzy: 1282402.12.2019, 21:01

@Dominik11 napisał: "Cyrk podium powinno być a tu 8 . Ale jak by był Niemcem czy Hiszpanem , Francuzem to byłby w pierwszej 3."

Modric jest Chorwatem a wygrał. Nie narodowość a klub i liga ma znaczenie.

Widzicie to?

Jak by zabrać gole Auby to było tragicznie.

Baronesko komentarzy: 133202.12.2019, 20:57

@Kanonier204: i co z tego? Bylo tam 20 innych zawodnikow xd

Dziadyga komentarzy: 825502.12.2019, 20:56

@polishbrigadesx napisał: "Ludzie on jest Polakiem nie może być za wysoko."

Szewczenko był Ukraincem i jakoś wygrał a zawsze tłumaczenie jest,że jak Polak czegos nie wygrywa,że jest z tych wschodnich rejonów..Po prostu może rzeczywiscie Lewy jest...nijaki :D

BizoNxd6 komentarzy: 287802.12.2019, 20:56

A jak tam nasza Vivianne Miedema? Ugra coś?

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.12.2019, 20:56

Smiech na sali ten cały plebiscyt.

Patriko komentarzy: 528102.12.2019, 20:55

@Dominik11: Fajnie dogadał, ale to w zasadzie wszystko co mu może xD

new_star komentarzy: 6852 newsów: 902.12.2019, 20:55

Ktoś ma filmik z reakcja lewego na ogłoszenie jego pozycji?

schnor25 komentarzy: 1854602.12.2019, 20:53

Lewy by musiał z Polską dojść do minimum półfinału ME/MŚ, zdobyć koronę króla strzelców Bundesligi oraz LM, w której musiałby dotrzeć do finału (już niekoniecznie wygrać), wtedy może psim swędem zakręciłby się wokół podium :)

Dominik11 komentarzy: 2016302.12.2019, 20:53

Dziennikarz: Nie będzie tutaj Cristiano Ronaldo, to oznacza jednego rywala mniej.
Van Dijk: On w ogóle był rywalem?

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.12.2019, 20:53

Ludzie on jest Polakiem nie może być za wysoko.

Dominik11 komentarzy: 2016302.12.2019, 20:51

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.12.2019, 20:49