Obywatele znów górą w Londynie: Arsenal 0-1 Man City

Obywatele znów górą w Londynie: Arsenal 0-1 Man City 21.02.2021, 18:31, Patryk Bielski 1172 komentarzy

Na Emirates Stadium bez niespodzianki. Manchester City wygrał ósme ligowe spotkanie z rzędu przeciwko drużynie Arsenalu, przedłużając tym samym swoją passę wygranych we wszystkich rozgrywkach do 18. Trzy punkty Obywatelom zapewnił na samym początku meczu Raheem Sterling.

W porównaniu ze spotkaniem przeciwko Benfice, Mikel Arteta dokonał w wyjściowej jedenastki kilku zmian. Od pierwszych minut na murawie pojawili się Mohamed Elneny, Pablo Mari, Kieran Tierney oraz Nicolas Pepe. Oto składy, w jakich grały obie ekipy:

Arsenal: Leno, Bellerin, Tierney, Holding (82' Holding), Mari, Elneny (86' Ceballos), Xhaka, Saka, Ødegaard (73' Lacazette), Pepe (73' Smith Rowe), Aubameyang.

Manchester City: Ederson, Cancelo, Ruben Dias, Stones, Zinchenko, Bernardo Silva, Fernandinho, De Bruyne (Gabriel Jesus), Mahrez, Gundogan, Sterling.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gości, którzy od razu ruszyli na bramkę Leno, co poskutkowało trafieniem Sterlinga już w 2. minucie meczu. Piłkę do swojego kolegi w pole karne dośrodkował Mahrez, a Anglik uwolnił się spod opieki Roba Holdinga i głową umieścił futbolówkę w okienku. W pierwszym kwadransie gry City całkowicie dominowało na murawie, a Arsenal nie potrafił zawiązać żadnej składnej akcji. Co więcej, rzadko bywał przy piłce. Kanonierzy popełniali sporo indywidualnych, niewymuszonych błędów.

W miarę upływu czasu londyńczycy zaczęli grać jednak coraz lepiej. Szczególnie dobrze wyglądała współpraca Bukayo Saki z Kieranem Tierneyem na lewej stronie boiska. Większość akcji kończyła się jednak na niecelnych dośrodkowaniach Szkota. 19-letni skrzydłowy raz znalazł się w dogodnej sytuacji do oddania strzału, jednak ten na piątym metrze zablokował... Aubameyang. Kanonierzy dość składnie wychodzili spod pressingu i gdyby nie szybko zdobyta bramka Obywateli, możliwe, że schodziliby do szatni z bezbramkowym remisem, bowiem City poza dwoma celnymi strzałami nie szturmowało przesadnie bramki Leno.

Obraz gry w drugiej części nie uległ zmianie. Nadal to goście byli stroną przeważającą, ale bramkarze obu ekip mieli niewiele pracy. Mecz był płynny i toczył się w stosunkowo szybkim tempie. City dwukrotnie mogło podwyższyć rezultat spotkania, ale najpierw minimalnie chybił De Bruyne, który sprytnie chciał przelobować Leno, a później w końcówce meczu piłkę tuż obok słupka posłał Cancelo. Kanonierzy w drugich 45. minutach gry nie oddali celnego strzału, w porównaniu do jednego uderzenia City. Goście wygrali ten mecz najmniejszym nakładem sił i choć wynik na to nie wskazuje, przez cały czas kontrolowali jego przebieg.

Oceń piłkarzy Arsenalu | Obejrzyj skrót spotkania

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72421.02.2021, 19:48

Let's play a game!
Sezon 19/20 - 10 porażek Arsenalu
Sezon 20/21 - 11 porażek Arsenalu (po 25 kolejkach)
Obstawiamy na ilu licznik się zatrzyma w tym sezonie.. 15-16? przed nami jeszcze leicester, chelsea, liverpool,totki, nawet everton moze nas pokonac.

mel75 komentarzy: 70421.02.2021, 19:48

@Czeczenia napisał: "Nie rozumiem po co Arsenal wypożyczył zimą z Realu białego Willocka."
Willock czasem podał do przodu.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2421.02.2021, 19:47

Mi to sie nawet Arsenalu juz ogladac nie chce szczerze

Gunner72 komentarzy: 167821.02.2021, 19:46

@Arsenal2004: Nie mówię, że to jego wina, tylko że stał w miejscu. Po prostu mnie od tego odzwyczaił, zawsze go widziałem jak wyciągał strzały niemożliwe do obronienia, a dziś tak nie było

Arsenal2004 komentarzy: 372221.02.2021, 19:44

@Gunner72: a w jaki sposób Leno miał niby obronić strzał głową Sterlinga ? Jak już to wina Holdinaga , leno nie miał nic do gadania.

Garfield_pl komentarzy: 2809321.02.2021, 19:44

@Simpllemann napisał: "City żeby stracić punkty, to musiałoby same sobie dzisiaj gola strzelić. Arsenal nie zrobiłby tego przez kolejne 90 minut. Taka to była obawa drużyny Guardioli."
Ale że Ty się dajesz trollować temu trollowi, no świat się kończy ;)

Kiepomen komentarzy: 432921.02.2021, 19:44

@NineBiteWolf: Ja dzisiaj stronię od krytyki naszej ofensywy, bo to co pomoc zagrała to jest kryminał.. tak się dać zdominować... Najgorsze jest to, że chyba dziś sami pobiliśmy ilość niewymuszonych błędów. Xhaka,Odegard cała obrona grała taka padlinę do przodu. Co miał Pepe zrobić, jak on nawet piłki nie dostał do nogi w pełnym biegu? Inna sprawa, że City tak presowalo i naciskało, że naszym po prostu zwieracze nie wytrzymywały i oddawali piłeczkę

Czeczenia komentarzy: 1248921.02.2021, 19:43

@bizooon: widziałem, że baristę już kusiło. Trzeba poczekać do czwartku.

Gunner72 komentarzy: 167821.02.2021, 19:43

Oceny (mogę nie zawrzeć paru momentów, bo stream nie domagał):
Leno: - słabo, o ile rozegranie na naprawdę wysokim poziomie, o tyle zarówno przy golu i jak i strzale KdB stał w miejscu, bez ruchu. Spokojnie mógłby wpuścić 3, a może nawet 4 gole. Jedna fajna interwencja
Bellerin: --- bieda, nic nie dał w ofensywie, głupia żółta, objeżdżany przez Sterlinga, KdB, Zinchenko i w zasadzie każdego kto biegał po lewej stronie
Holding: + bramka na jego konto, lecz później świetnie. Pewnie bronił, fajnie wychodził do gry, dobrze rozgrywał. Wyciąć pierwsze 8 minut i mamy super występ
Mari: + widać, że zna zawodników City, ale to chyba jedyny powód dla którego grał zamiast Gabriela. Zbyt wolno rozgrywał piłki, i na początku kołkowato, ale później już lepiej
Tierney: +/- dużo zmarnowanych wrzutek, ale zasuwał jak zawsze i za to go cenię
Elneny: +/- może i nie zrobił niczego złego (tak co najmniej mi się wydaje), ale oprócz fajnego strzału i schodzenia na linię ŚO nic szczególnego nie pokazał
Xhaka: +/++ chyba najlepszy dziś z Kanonierów...? (może Saka lepszy) Odbierał, parę bardzo fajnych i dobrych piłek, oczywiście hejterzy zjadą za żółtą i słusznie, ale oprócz tego jego występ oglądało mi się dobrze
Odegaard: +/- nijaki występ, ale też nie dostawał piłek, a bez tego ŚPO cudów nie stworzy. Jak dla mnie zbyt sklejony z Pepe, trochę jakbyśmy grali z dwoma prawymi skrzydłowymi
Pepe: - może i to nie jego wina, ale on na prawym skrzydle i on na lewym skrzydle to dwóch różnych zawodników. Starał się, ale mierny występ. Jednak dwóch minusów nie dam, bo mając do współpracy Bellerina ciężko o coś więcej
Saka: ++ szarpał, wchodził w dryblingi, a to wywalczył zółtą dla przeciwnika, a to coś starał się stworzyć. Smutne jest to, że 19-latek jest motorem napędowym drużyny, to nie jest zdrowe. Ale fantastycznie, że ma jeszcze 4 lata kontraktu z nami, z takimi zawodnikami wrócimy do topu.
Aubameyang: --- Oglądałem dziś derby Mediolanu i w trakcie naszego meczu porównałem sobie Lukaku z PEA. Niestety, Auba to tylko na mecze, gdzie jego wykończenie może odgrywać jakąś rolę. Stones musi pamiętać żeby Piotra-Emeryka opróżnić ze swojej kieszeni przed wyjazdem z Londynu. Razem z Bellerinem skutecznie przyczynili się do wizualnego wyglądania Arsenalu gorzej niż MC
Zmiany:
Lacazette, ESR: +/- nie pokazali nic szczególnego, oboje powinni wyjść w podstawowym składzie, lub z sam Lacazette w podstawie. A jeśli jako zmiennicy, to w 45 minucie, nie tak późno
Luiz: + coś tam przyblokował, coś tam rozegrał, coś tam komuś połamał żebra, typowy Luiz XD
Ceballos: +/- lol nie wiedziałem że można robić 4 zmiany

Ogółem to jestem dość zadowolony, pierwsze 10 minut to największy ból 2021, ale później wyglądaliśmy na trochę gorszych, co przy MC nie jest taką obelgą. Pochwalić trzeba sędziego Moss'a, chyba pierwszy jego mecz z Arsenalem gdzie nie chciał nam dokopać za wszelką cenę. O ile zakładam, że Cedric mógł podobnie zagrać co Bellerin (często jest tak, że gdy jeden z nich gra to marzy nam się by wszedł ten drugi), o tyle za wprowadzenie Auby winę ponosi Arteta. Bardzo brakowało Partey'a, chociaż rozgrywanie w obronie i pomocy nie było dziś najgorsze. Boli serce że to już 11 porażka w lidze, jednak najmniej bolesna, z tych wszystkich najbardziej zasłużona. Przegraliśmy z drużyną w turbo gazie, mogło być spokojnie 3:0, aczkolwiek bardzo mnie zastanawia co by się wydarzyło, gdyby to Arteta miał kadrę MC, a Guardiola AFC, która drużyna by wygrała...

PabloCebular komentarzy: 68021.02.2021, 19:43

@bizooon: Nie byłoby mi łyso bo bym się cieszył jak głupi. Egipcjanin zagrał na swoim poziomie. Nic nadzwyczajnego. Zrobił to co ma zrobić i tyle bo nikt od niego nie oczekuje, że przedrybluje dwóch gości i zanotuje asystę czy strzeli bramkę.

PanMisiek komentarzy: 61421.02.2021, 19:43

Arsenal wyglądał dzisiaj jak Polska w meczu z Holandią w LN. Niby tylko 0-1, ale na boisku widać było różnicę dwóch klas.

Czeczenia komentarzy: 1248921.02.2021, 19:42

@Arsenal2004: zgadzam się, najmniej niecelnych podań.

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:42

@Czeczenia: mnie najbardzjej Willian na trybunach

kuade komentarzy: 73721.02.2021, 19:42

Arsenal 0 -1 Aston Villa

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52421.02.2021, 19:42

@Pietraszko napisał: "Jak równy z równym z najlepszym zespołem w Europie, który do ostatniej sekundy musiał martwić się o 3 punkty."

Arsenal2004 komentarzy: 372221.02.2021, 19:41

@Czeczenia: Gabriel, Martinelli Rayan

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:41

@Catalonczyk: ja jestem 5ziko do przodu w tym miesiacu i finito do marca :)

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:40

@PabloCebular: a jakby ci bylo lyso jakhy Mopowi szczał rzyci wyszedl

Czeczenia komentarzy: 1248921.02.2021, 19:40

Wszystkich tych którzy twierdzą że gra nie była taka zła, bardzo chętnie zapytam który konkretnie zawodnik im się dziś podobał.

Arsenal2004 komentarzy: 372221.02.2021, 19:40

@bizooon: Smitha-Rowa mamy

Barney komentarzy: 2095121.02.2021, 19:39

@Pietraszko:

Ale w ataku to był kiepski mecz zwłaszcza gdy City w 1 połowie zagrali otwarcie i lecielismy na nich z kontra i i była autostrada to zawsze ktoś źle podal.

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:39

@thegunners101: jakby wyszedl w pierwszym ESR moglbys tp samo wlasnie teraz pisac o nim

Kowal96 komentarzy: 1758921.02.2021, 19:39

@Catalonczyk:

Trzymam kciuki mordeczko ;) Ja robię przerwę od tego syfu :D

melek90 komentarzy: 65721.02.2021, 19:38

Wiadomo było, że z City nie wygramy i tylko ludzie na prozacu mogli w to wierzyć. Ale to jakie fajfusy i miękiszony grają w tym klubie to głowa mała, zero ikry, zero charakteru, agresji, pasji.

Jesteśmy na 10. miejscu w tabeli już najpewniej tak zostanie. Cały ten projekt Artety nie ruszył tak jak trzeba. Zero jaj by zdjąć Aubę, wywalić ziomala Bellerina, pozbyć się szczurów w postaci Luiza czy Williana.

I czemu nie wystawia Martinellego to już w ogóle zagadka, tylko w 85 minucie wstawia miernego Ceballosa. Takie pieprzone asekuranctwo to domena klubów z dna tabeli, a nie Arsenalu.

PabloCebular komentarzy: 68021.02.2021, 19:38

Najgorsze w tym meczu było to, że City grające na pół gwizdka nie pozostawiało złudzeń na osiągnięcie przez Arsenal korzystnego rezultatu. Przecież oni przez te 90 minut kontrolowali spotkanie. Saka wskoczył na wysoki poziom, a reszta nie potrafi się dostosować. Reszta słabo, choć negatywnie zaskoczył mnie Holding bo według mnie to był jego najsłabszy występ w tym roku.

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:37

Odegaard to 10 na jaka zaslugujemy. A przez tonze go kupimy nie przyjdzie Buendia ktory pojdzie do Chelsea albo Totkow i bedzie smial sie z nas

zdyp komentarzy: 455921.02.2021, 19:37

@Pietraszko napisał: "Jak równy z równym"
xddd ohhh byku ty ;))

Bukayoforever komentarzy: 353621.02.2021, 19:37

@GunnersFan9: wydaje mi sie ze gdy w ciagu nadchodzacych 2/3 sezonow nie dojdziemy do lm to odejdzie od nas na dobre

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72421.02.2021, 19:37

@karateman:
W tamtym sezonie 10 porażek przez cały sezon.
W tym 11 porażek po 25 kolejkach.
Chyba jednak regres XD

Rhazzel komentarzy: 16121.02.2021, 19:37

Nie wiem, kto był bardziej wystraszony, Arteta czy zawodnicy?

thegunners101 komentarzy: 247721.02.2021, 19:37

Dla mnie Odegaard dziś zawiódł na całej linii, brakowało nam takiego łącznika właśnie, a on przyjęcia piłki jakby nie opanował, gra ciałem fatalna. Także to nie jest żaden lider ani zbawiciel, ESR go zjada imo.

kaman17 komentarzy: 498721.02.2021, 19:36

Obawiam się, ze w aktualnym Arsenalu nawet Mbappe by uja grał.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52421.02.2021, 19:36

@Garfield_pl napisał: "Mimo porażki, gra poza pierwszymi 10 min nie była zła"

Minimalista.

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:36

@Kiepomen: taki Tierney srodka surowy ale z zaangazowaniem

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141921.02.2021, 19:36

Jak równy z równym z najlepszym zespołem w Europie, który do ostatniej sekundy musiał martwić się o 3 punkty. Tymczasem na kanonierach ludzie zawiedzeni. Co oczekiwaliście? Wierzyliście w zwycięstwo? Podziwiam waszą wiarę, ale trzeba patrzeć realnie. Jak na nasze możliwości był to genialny mecz przegrany pechowo po bramce w 2 minucie. Gole w pierwszych minutach są zawsze przypadkowe. Wolę takie porażki niż remisy takie jak z Benficą po kiepskiej grze

Kiepomen komentarzy: 432921.02.2021, 19:35

@arsenallord: Też mnie dziwi zachwyt nim od początku. Najgorsze, że jak on coś ciekawego z przodu zrobi to zawsze do tyłu oddaje, jakby się bał że coś zepsuje. Takich piłkarzy nam obecnie nie trzeba.

Kub4 komentarzy: 42921.02.2021, 19:34

Bruce nadal nie czai, że Willock jest słaby

Czeczenia komentarzy: 1248921.02.2021, 19:34

Nie rozumiem po co Arsenal wypożyczył zimą z Realu białego Willocka.

Garfield_pl komentarzy: 2809321.02.2021, 19:34

Arteta zrobił błąd że trzymał tak długo Elneny'ego, skoro non stop krzyczał mu, żeby grał odważniej, gdy Tierney wychodził na pozycję, to jak nie działało mógł szybko go zdjąć, i byłoby może bardziej ryzykowniej ale i więcej szans. Mimo porażki, gra poza pierwszymi 10 min nie była zła, i nie ma znaczenia czy City grało na maxa czy nie, bo tak naprawdę wygrali tylko 1:0 i mogło być różnie gdyby lepsze decyzje podejmowali piłkarze. Jedziemy dalej, teraz trzeba w czwartek awansować.

noth komentarzy: 264321.02.2021, 19:33

Odegard gra tak, podanie do tyłu, bok, tył, tył, tył. potem wejdzie mu 1 dobre prostopadłe podanie do przodu i wtedy dużo osób WOW, ale ON jest DOBRY . BIEREMY GO XD. prawda jest taka, ze odegard nie jest lepszym piłkarzem niż smith rowe.

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 821.02.2021, 19:32

Saka to niedługo nie opędzi się od ofert z innych klubów. Dziś ładnie mijał zawodników City. Jak jest rozpędzony, to jest bardzo ciężki do zatrzymania. W lato posypią się oferty.

karateman komentarzy: 58321.02.2021, 19:32

W poprzednim sezonie na Emirates było 0-3. Dziś 0-1. Jest progres

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11721.02.2021, 19:32

@Kiepomen: On gra częściej do tyłu niż Elneny a ludzie chcą go wykupywać.

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:30

@AlekSanderskiihihi: i tak od poznego Wengera z tymi silnymi. Dlatego koncowka zeszlegonsezonu dala tyle nadziei, trwala do meczu z Leicester mniej wiecej

Kiepomen komentarzy: 432921.02.2021, 19:30

Z tak nieopierzonym łebkiem jak Odegard nie da się czegokolwiek ugrać z citami obecnie. Gość miał chyba tyle strat i niecelnych zagrań co Sanchez kiedyśtam. Cały środek zagrał jeden wielki kał, nie można tak grać

majormati komentarzy: 191521.02.2021, 19:30

Serio dzisiaj byla szana na wygrana lub chociaz remis, ale sa dwie wazne kwestie, trzeba chcieć i wystarczylo nie wystawiac ludzi bez formy na środku obrony.

Catalonczyk komentarzy: 519821.02.2021, 19:29

@Kowal96:

Ja miałem podobnie. Żenada. Na drugim mi zostało tylko zwycięstwo PSG i zniweluje weekendowe straty. Albo nie wejdzie i mnie krew zaleje

Czeczenia komentarzy: 1248921.02.2021, 19:29

Jak już skupujemy szrot z Chelsea, to Lampard na trenera.

Bukayoforever komentarzy: 353621.02.2021, 19:29

@TomekO: kolejny typowy pseudo kibic z zerowym iq

bizooon komentarzy: 693021.02.2021, 19:29

@fighterPL: a co jak sie dogadali ze jak bedzje city 3x lepsze to i tak jedna bramka ma wygrac zeby Pep nie doprowadzil do zwolnienia Baristy?