Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 22:57

soccerembed.com/ch5.php

Liverpool!

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.09.2015, 22:56

To do kolekcji pewnie i PL będą chcieli wykupić. Będą mieć komplet.

Novazzy

Nie ma sensu teraz grać TC. Najlepiej zagrać to podczas DGW, kiedy niektóre druzyny będą grały 2 mecze w 1 kolejce.

michalcio135 komentarzy: 18623.09.2015, 22:54

Eleven nabył prawa do Pucharu Ligi Angielskiej,Championship i Football League na 2 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 22:54

KOL

Podolski zawsze był spoko gościem, nie grał, a jak grał to znikał, ale w szatni ponoć był najwidoczniejszy :P Taki dobry duch drużyny.

Novazzy komentarzy: 351023.09.2015, 22:53

@pauleta
Ja też!
Teraz dałem mu Triple Captain , ma tego nie zyebać xd

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2015, 22:52

W FPL 414 602 transferów Martiala w 3 dni. Zoszczędziłem 0.2 na tym, że kupiłem go zaraz po meczu z Southampton.

MAciekGooner
Jak kupisz to przestanie strzelać. I dobrze.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 22:51

no i LIve dogrywka.

A Martial skubianiec jak na złość trzaska bramy :P

worldcup komentarzy: 116323.09.2015, 22:50

kiedy losowanie nastepnej rundy? jeszcze dzisiaj ? :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 22:50

Ox dzisiaj fajnie,ale za dużo motał, gdyby spróbował poszukać kolegów.
Giroud dzisiaj drewniany,ale kilka razy tam piłke przy nodze przytrzymał,ale nie ma co mówić bieda.
Campbell powalczył dopóki miał siły.
Ramsey prostopadłe wybitne, wybiegał za dwóch,ale ogólnie nie wyglądał za dobrze.
Arteta kiepsko cały mecz, biegał na alibi, podbiegł potowarzyszył rywalowi i tyle go było.
Gibbs dzisiaj walczył o każda piłke.
Debuchy ogarnał się w drugiej połówce,ale pierwsza to komedia na całego.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2015, 22:49

Martial znowu gol

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 22:49

Mesut Özil @MesutOzil1088

Derby champions! Good work, Gunners 💪 And congratulations to my double-score-bro Mathieu 😁😁⚽⚽😎 #YaGunnersYa #Flamini #CarlingCup #THFCvAFC

A propo Ozila :D

AaronLieber27 komentarzy: 612723.09.2015, 22:49

Dexter
92 min remisuja 1:1

thegunners101 komentarzy: 248423.09.2015, 22:49

pauleta19
Tylko 3 grało w podstawie w ligowym spotkaniu z Crystal Palace - Kane, Chadli i Dier.

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 22:48

Może Ozil weźmie przykład z najlepszego przyjaciela i też zacznie strzelać?

DexteR_000 komentarzy: 764223.09.2015, 22:48

wie ktos jak Liverpool?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.09.2015, 22:47

Maciek
Ramsey mógł oddać conajmniej 2strzaly gdyby nie samolubstwo Sancheza. Sanchez chce strasznie sie odblokować ale cos mu nie wychodzi i to odbija sie na naszych wynikach c

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267223.09.2015, 22:47

Trzy bramki nasi strzelili, nie ma co marudzić, skuteczność podskoczyła ale zwyciestwo jest. Ważne, że drób nic nie strzelił.

pawlo12 komentarzy: 114323.09.2015, 22:47

live oddał 37 strzałów na bramkę i strzelił tylko 1 gola:(

Methess komentarzy: 36023.09.2015, 22:46

Jak ktoś nie oglądał, a chce, to o 23 będzie powtórka na Eleven

schnor25 komentarzy: 1854623.09.2015, 22:45

Coś czuję, że Rodgers jeszcze poleci w tym roku kalendarzowym.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2015, 22:45

thegunners101, w obronie trener zamieszał, ale w pomocy i ataku podstawa grała. U nas 10 na 11 nie grało z Chelsea w podstawie.

Pauleta

hahaha. Tak jak się spodziewałem :-) Sobie chłop pograł. Szkoda go. Opóści więcej meczów niż strzeli bramek w tym sezonie. Dam sobie rękę uciąć :-)

schnor25 komentarzy: 1854623.09.2015, 22:44

Nie ma Wojtka w bramce Romy i dostają bęcki.

Fanatic komentarzy: 599123.09.2015, 22:44

Flamini mecz życia odkąd wrocił do AFC.

Slaviola komentarzy: 1237723.09.2015, 22:44

Dróga połowa dużo ciekawsza, fajny mecz Flama, nie tylko dlatego że strzelił 2 gole! (WTF?XD), ale walczył i grał na dobrym poziomie! Do tego cała drużyn a 2 połówce grała lepiej, samobój Chambersa troszkę obniża jego notę, któa notabene jest dość wysoka... DObre zmiany Wengi, które dały Nam troszkę powera w grze, zdominowaliśmy boisko i to przyniosło bramkę... Flaminiego XD LOL... Flam naoglądał się Lewego no i go dziś nosiło... XD... fajnie że Nasi wygrali, humorki Nam się wszystkim poprawiły i w ogóle, do tego derby z Tottkami, może to być punkt zwrotny w sezonie...

PS: w następnym meczu Wenga na szpicy stawia Flama!

#potwierdzoneinfo.pl

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.09.2015, 22:44

To co? Flamini z nami zostaje na kolejne 2 lata?

kubex komentarzy: 575323.09.2015, 22:44

Liverpool statystyki:
Total shots 36-3

LOL

JozekASNL komentarzy: 8923.09.2015, 22:43

Giroud wygrał dziś choć jedną główkę? Zrobił cokolwiek produktywnego? Bo ja widziałem tylko jak drepcze, albo łapie się za głowę... nie wspomnę o tym, że jak siada na przeciwnika to rzygać się chce..

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 22:43

O lol, Soton nieźle pocisnęło widzę. Może teraz my trafimy na kogoś z L1 lub Championship :C

DexteR_000 komentarzy: 764223.09.2015, 22:43

schnor25
LaLipa jest tak nieprzywidywalna ze Barcelona przegrywa z Celta xd

schnor25 komentarzy: 1854623.09.2015, 22:43

A Kuba dzisiaj ukłuł z Bologną - fajnie :)

Leehu komentarzy: 1049623.09.2015, 22:43

@shark31: Jak strzeli 2 bramki to powiedz, bohater dzisiejszego wieczoru jest jeden. :D

Strus komentarzy: 106223.09.2015, 22:43

Ramsey, Giroud, Chamberlain, Sanchez i Walcott strzelali jak fajtłapy, a Flamini- jak strzelec wyborowy. Co się porobiło???
Duch Rosickiego go opanował przy tym drugim strzale.
Wenger powiniem zarządzić karne treningi strzeleckie, bo to co wybitniejsi gracze ubiegłych sezonów Arsenalu wyprawiają pod bramką w tym sezonie, to prawdziwa farsa!

schnor25 komentarzy: 1854623.09.2015, 22:42

Ktoś mi powie co się z biedną Barceloną stało? xD

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 22:42

Dzisiaj kolejka czarów w Seria A :D Juve remis, Roma, Torino w plecy. Nieźle :P Jedyni Inter jako tako ciśnie.