Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702023.09.2015, 23:36

Twarowski juz nie jest najlepszy bo co drugie slowo to Hazard Bóg futbolu...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2015, 23:36

mcmurphytv.blogspot.ie/p/live-5.html

Łapcie, bo niezłe jaja.

VVyso komentarzy: 25923.09.2015, 23:36

A jak Campbell? Niestety nie mogłem oglądać

Herus komentarzy: 148823.09.2015, 23:36

vipboxtv.co/football/330780/1/liverpool-fc-vs-carlisle-united-fc-live-stream-online.html

@Leehu ja w 15 cisnę Burton :) Fajnie się gra..
A kiedyś było Rochdale i Bury :)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.09.2015, 23:36

MaciekGoooner
Właśnie zobaczyłem ile pojedynków główkowych wygrał dziś Giroud.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.09.2015, 23:34

Flamini 2 strzały, 46 kontaktów z piłką, 2 odbiory, 4 przechwyty.

Debuchy 6 odbiorów i 4 przechwyty - ale ogólnie słabo wyglądała jego gra.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.09.2015, 23:34

Krzysio Przytula komentowal LL i polska lige .

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.09.2015, 23:34

pauleta
Podoba mi się analiza Przytuły, on jest tym drugim komentatorem, który tylko dodaje coś od siebie, ale jak to robi to bardzo celnie. Ostatnio jednak wypadł z formy odkąd zabrali mu Serie A. Sporadycznie komentuje mecze CL i od 5 kolejki zaczął komentować Premier League.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.09.2015, 23:33

Sacked in the morning :D:D Slyszelsicie?:d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2015, 23:33

MaciekGoooner, tak Żewłakow i Hajto. Duet marzeń. Można poznać skład Kaiserslautern z sezonu 1997/98.

Leehu komentarzy: 1049623.09.2015, 23:33

brawo CARLISLE już chyba wiem kim zacznę karierę w trybie managerskim Fify 16 :D

live9.net/live82.html
Wystarczy wejść na stronę zespołu, którego mecz chce się oglądać. ;)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 23:31

ciekawe jak Wenger poustawia skład na Lisy.
Czy Coq się już wykuruje i czy Paulista wyjdzie w podstawie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:31

FabsFAN
Ostatnio komentowal jesli mnie pamiec nie myli dwa spotkania w Lidze Europy. Niestety nie moglem tego zobaczyc a co dopiero sluchac ;/

VVyso komentarzy: 25923.09.2015, 23:30

Jak zagrał Campbell?

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 123.09.2015, 23:29

można gdzieś zobaczyć mecz live?

kubex komentarzy: 575323.09.2015, 23:28

@pauleta19 - racja, w pełni się zgadzam.

thegunnersfan4ever komentarzy: 11423.09.2015, 23:28

Mou to jednak się nie myli, że chciałby każdego zawodnika od nas. Flamini :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.09.2015, 23:28

Ta 51 strzałów a pewnie większość z dystansu i nędznej jakości. Przeciez to Liverpool Brendiza ;D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2015, 23:27

Myślę, że wszyscy macie rację. Z tym, że podzieliłbym mecze na kategorie.

Twarowskiego się naprawdę świetnie słucha nawet w meczach o pietruszkę podrzędnych kopaczy ze strefy spadkowej, ale w finale LM Wolski lepiej by wypadł. Są mecze na śmieszkowanie i takie w których nie ma żartów i oczekuję w nich od komentatora porządnej analizy sytuacji na boisku.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.09.2015, 23:26

Nastepna runda z Sheffield? Dzien przed moimi urodzinami, mam nadzieje na strzelanine.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 923.09.2015, 23:25

Czy tylko mnie się wydaje, ale w COC już zostały tylko chyba 3 drużyny z poza PL, a w Pucharze FA na tym etapie to byłoby więcej drużyn z niższych lig.

Barney komentarzy: 2097723.09.2015, 23:25

LFC 51 strzałów na bramke 1 gol LOL

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.09.2015, 23:25

Kanonier
Dawno nie slyszalem Jagody. Ah wspomnienia.

gunners007 komentarzy: 954323.09.2015, 23:25

Wolałbym, żeby Liverpool awansował dalej. LFC to żaden rywal, a w dalszych fazach trochę by się pomęczyli przed ligą. Już z Bournemouth musieliby wystawić silny skład.

pronik komentarzy: 517923.09.2015, 23:24

teraz na eleven leci tottenham-arsenal powtorka

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 23:24

Szczesny na instagramie wrzucił foto z meczu Arsenalu i pyta się : "what you think of that jackwislhere ? "a na końcu zdania ikonka kupy :D

haha

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:24

mcmurphytv.blogspot.be/p/live-5.html
gofirstrow.eu/watch/373333/1/watch-liverpool-fc-vs-carlisle-united-fc.html

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:23

Najlepszy duet to - Grzegorz Kalinowski - Wojciech Jagoda!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 23:18

NIech biorą kogo chcą tylko nie Nahorny.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.09.2015, 23:18

Piekny gol Flaminiego ! Niewielu zawodnikom takie strzaly wchodza.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:17

W takim tempie NC+ będzie lepsze od N pod wzgledem Ligi Europy :D

mar12301 komentarzy: 2313723.09.2015, 23:16

Właściwie to Eleven pewnie celuje w BPL. Mieliby już wszystko. Ale mogliby wziąć do siebie Twarowskiego do komentowania, wtedy byłoby super :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 23:15

Arsenal travel to Sheffield Wednesday on October 28th after Everton (h) & before Swansea (a)

dobrze,że nam sie trafił taki rywal.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:14

Tomassini
W takim tempie to BPL wykupia ale tak jak piszesz brakuje im z dwoch dodatkowych kanalow.

Co do komentatorow to rowniez popieram.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13023.09.2015, 23:12

Hmm. Ja powiem tak. Flamini po tym meczu mnie niesamowicie zaskoczył. Zresztą, kogo nie zaskoczył?

Teraz znowu go sadzać na trybuny? No po prostu nie wypada. Tym bardziej, że nie wiadomo na jak długo wypadł Coq. Zasługuje na nową szansę gość. Zjeżdżałem go bardzo, ale, no cóż. Może takiego meczu potrzebował?

Tomassini komentarzy: 272023.09.2015, 23:12

Eleven jest super! Niech uruchomią jeszcze dodatkowe 2 kanały i zatrudnią paru komentatorów z C+ np. Pełka, rosłoń, laboga. Będzie to wtedy #1