Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Leehu komentarzy: 1049623.09.2015, 23:12

@KingOfLoyal: To w sumie najlepsze losowanko chyba mieliśmy. :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:12

Pary.

Leehu komentarzy: 1049623.09.2015, 23:11

A tak swoją drogą to Flamini zagrał super mecz tak super że po meczu zapomniałem pochwalić Ramseya miał super wrzutki i powinien conajmniej 2 asysty zaliczyć. :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 23:10

vipboxtv.co/football/330780/1/liverpool-fc-vs-carlisle-united-fc-live-stream-online.html

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 23:09

Wam też na twitterze dali tylko jednego posta z konferencji Wengera i potem napisali, że to wszystko :D? Mi wyświetlił się tylko post o "ustawieniu pola defensywnie za pomocą Artety i Flama"

Herus komentarzy: 148823.09.2015, 23:09

dajcie linka na liverpool :)

Brawo Arsenal, niestety drugiej połowy nie obejrzałem, ale widze Chsmbers szkolił się u OwnGoala :D Cieszyy wygrana derbów, ale dwie bramki Flaiminaldo chyba jeszcze bardziej :D Tylkoo patrzeć jak wygryzie Coqa ze skladu :o

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.09.2015, 23:09

Biedne te The Reds.

Leehu komentarzy: 1049623.09.2015, 23:09

@Szymon95snk: Arsenal im się załączył. :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 23:09

SHEFF WED v ARSENAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lucas6Z komentarzy: 182223.09.2015, 23:07

Co do meczu to Flam zawsze miał charakter większy niż 90% naszego zespołu, szkoda że nie zawsze idzie to w parze z umiejętnościami ale na tzw "brudne" mecze z przeciwnikami nie grającymi technicznej, szybkiej piłki a Spurs od dwóch sezonów nie mają z taka nic wspólnego jest jak znalazł. Natomiast pomijając francuza bardzo ładnie dzisiaj Gibbs - mamy dwóch świetnych lewych obrońców, to cieszy. Super tez Chambers, mimo samobója pokazał że uczy się na błędach chocby z meczu z liverpoolem i dzisiaj kapitalnie się ustawiał. Bedzie z niego solidny stoper, jeden z najlepszych w PL za 2,3 sezony jesli ominą go kontuzje. Martwi brak tego żądła, które kręciło by z przodu, mankament, który przewidział każdy prócz trenera zespołu.

ziomalos komentarzy: 53223.09.2015, 23:07

jakby ktos zamierzal grac w fife 16 na pc i chce grac w druzynie fanow arsenalu to prosze o kontakt;)

shark31 komentarzy: 601323.09.2015, 23:04

Martial i Evra. Dwa transfery ostatnich lat MU których in zazdroszczę. Antek powinien grac u nas:/

Lucas6Z komentarzy: 182223.09.2015, 23:03

Panowie a oświeccie mnie czy kanał eleven jest na platformie NC+?? Czy gdzie go można oglądać? Pz

AaronLieber27 komentarzy: 612723.09.2015, 23:03

Sevilla ostatnio jest kompletnie bez formy, rozegrla 4 meczow w tym sezonie w PD i nie wygrala zadnego

karmel567 komentarzy: 346623.09.2015, 23:02

Ja mam Martiala na potrójnym kapitanie w Fantasy w następnej kolejce. Chłopak jest w gazie, a Sunderland prezentuje się fatalnie.

LeBob komentarzy: 152323.09.2015, 23:02

Flamini prawdziwy charakterniak, zamknął ryje wszystkim.
Kluczowe było wejście Alexisa, kolosalna różnica. Odrazu coś się zaczęło dziać.

Mihex komentarzy: 2360423.09.2015, 23:01

Wg. Whoscored Debuchy był drugim najlepszym po Flamie, zasłużył na ocenę 7.9 xD Chyba inny mecz oglądałem.

Kto jest najlepszym defensywnym świata?
Kogo najlepszym zawodnikiem świata FA uczyni?

Flamini Our God.

Dwa gole , wygraliśmy 2-1 , CHambo samoboj.

Mecz nie porywał, ALexis grał dobrze.

AaronLieber27 komentarzy: 612723.09.2015, 22:59

Liverpool oddal az 39 strzalow a mimo tego tylko remisuje

zwierz komentarzy: 160423.09.2015, 22:59

Na Eleven właśnie zaczyna się nasz mecz. Szkoda, że na żywo nie ogarnęli.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2015, 22:59

Kanonier204,

"Soory Your Country Banned"

antypolonizm :(

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.09.2015, 22:58

no Martial ma te wykonczenie podobne do Titiego. Jak ogladam to powtórke to mozna to dostrzec.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 923.09.2015, 22:58

Kiedy jest losowanie kolejnej rundy COC?

Szymon95snk komentarzy: 29223.09.2015, 22:58

kurde nie widziałem meczu bo nie mogłem. Jak graliśmy? Macie jakies wideo bramek?

youngboy komentarzy: 197023.09.2015, 22:58

Novazzy

Jak dana drużyna gra w ćwierćfinale FA Cup to przekłada się jej mecz ligowy z weekendu na inny termin w środku tygodnia. Wówczas w późniejszym terminie w jednym Gameweeku w FPL owa drużyna zagra 2 mecze. Wtedy najlepiej zagrać TC, bo Twój kapitan będzie potrójnie punktował w 2 meczach.

Novazzy komentarzy: 351023.09.2015, 22:57