Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1

Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1 14.09.2017, 23:05, MuodyWenger 682 komentarzy

Czwartkowe, jesienne wieczory dla społeczności związanej z Arsenalem, to od lat, ot taki zwyczajny dzień. Kibice leczą kaca po dwudniowym maratonie z Ligą Mistrzów, groundmani zajmują się zniszczoną przez piłkarzy trawą, zawodnicy przechodzą regenerację, aby w jak najlepszym zdrowiu przygotować się do ligowego meczu, Arsene Wenger głowi się jak pogodzić walkę o mistrzostwo Anglii z europejskimi pucharami, a Stan Kroenke liczy przychody, jakie gwarantuje UEFA za sam udział w Champions League. W tym roku jednak jest inaczej...

Efektem najgorszego pod względem miejsca w tabeli w Premier League sezonu dla Arsenalu i dla samego Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej, był pierwszy w XXI wieku, brak kwalifikacji do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. Liga Europy to oczywiście o wiele mniej renomowane europejskie rozgrywki, jednak jest to świetne miejsce aby podbudować morale drużyny, sprawdzić w jakiej formie są zmiennicy, dać szansę młodym, a może i powalczyć o pierwsze za kadencji Arsene'a Wengera trofeum na arenie międzynarodowej.

Mecz, którego rozpoczęcie zaplanowano na 21.05 został przełożony o godzinę z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kibiców przyjezdnych. Według niektórych źródeł aż 20 tysięcy sympatyków klubu z Kolonii przyjechało do stolicy Anglii. Sytuację jednak ostatecznie opanowano i pierwszy gwizdek na The Emirates zabrzmiał o 22.05.

Oto składy w jakich Kanonierzy i Kozły zainaugurowali sezon 2017/2018 Europa League:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Iwobi, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Sanchez - Giroud

Ławka rezerwowych: Macey, Mustafi, Kolasinac, Reine-Adelaide, Nelson, Wilshere, Akpom.

Koeln: Horn - Klunter, Mere, Heintz, Rausch - Lehmann - Zoller, Hoger, Hector, Bittencourt - Cordoba.

Ławka rezerwowych: Kessler, Horn, Guirassy, Jojić, Osako, Risse, Sorensen.

Drużyna FC Koeln bez kompleksów podeszła do rywalizacji z Kanonierami. Już w dziewiątej minucie po fatalnym błędzie Davida Ospiny, Arsenal stracił bramkę. Kolumbijczyk próbował wybić piłkę sprzed pola karnego, ale posłał ją wprost pod nogi zawodnika z Niemiec. Rezerwowy bramkarz AFC wracając do bramki mógł tylko obserwować jak piłka posłana lobem z około 30 metrów trafia do siatki. Strzelcem bramki Jhon Cordoba.

W 23. Minucie doskonałą sytuację zmarnował Theo Walcott. Po dość przypadkowym rykoszecie w środku pola, piłka trafiła pod nogi Iwobiego, który zagrał prostopadle do Anglika. Theo nieczysto trafił w futbolówkę, która minęła bramkę Horna.

Pierwsze 45 minut upłynęło pod znakiem nieporadności w grze ofensywnej graczy Arsenalu. Brak koncentracji i liczne niedokładne podania były frustrujące zarówno dla zawodników, jak i kibiców - niezbyt licznie zgromadzonych na The Emirates.

W przerwie Arsene Wenger poszedł po rozum do głowy i w miejsce fatalnie spisującego się Roba Holdinga wprowadził Seada Kolasinaca. Bośniak już 3 minuty później odwdzięczył się menagerowi bramką. Były zawodnik Schalke uderzył z woleja bezpańsko opadającą piłkę na 10 metrze. 1-1.

Przebłysk geniuszu Alexisa w 67. minucie meczu sprawił, że Arsenal wyszedł na prowadzenie. Sanchez przebiegł z piłką kilkanaście metrów wzdłuż linii pola karnego i pięknym rogalem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera gości.

W 72. Minucie było bardzo groźnie pod bramką Ospiny. Akcję prawą stroną pociągnął Cordoba, oddał strzał, jednak Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć.

81. minuta to premierowy gol w tym sezonie Hectora Bellerina, który dobił piłkę po strzale Walcotta. Warto zaznaczyć, że duży udział w tej bramce miał Alexis, który wyłuskał wydawałoby się straconą piłkę pod linią boczną i zapoczątkował w ten sposób całą akcję.

Kanonierzy po niezbyt udanej i mało ciekawej pierwszej połowie potrafili się podnieść i wbić rywalom aż trzy gole w drugich 45 minutach. Nie bez znaczenia było przejście z mało skutecznej w wykonaniu AFC formacji 3-5-2 na starą i sprawdzoną 4-2-3-1. Arsenal dzięki zwycięstwu nad Kozłami został liderem grupy H. W meczu Crvena Zvezda - BATE padł remis 1-1.

1. FC KölnLiga EuropyRaport pomeczowy autor: MuodyWenger źrodło: własne
darros komentarzy: 83914.09.2017, 23:32

Bornemałf poraz 4 xD

GKS_AFC komentarzy: 871814.09.2017, 23:32

Dac nu 450 k tygodniowo i zostanie

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 114.09.2017, 23:32

@Gofer999: Robię tak i pokazuje mi się takie powiększenie ale na powiększeniu nie widać x
Ale dzięki jeszcze raz jednak to forum jest kozackie

Mihex komentarzy: 2360414.09.2017, 23:32

@FabsFAN: W sumie do niczego innego sie nie nadaje na tą chwilę w sumie :P

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 214.09.2017, 23:32

Wilshere wchodzi ? Więc czekam aż pokaże ze potrafi pociągnąć nasz środek !

Tuvrai komentarzy: 24514.09.2017, 23:32

mitmichael komentarzy: 4924314.09.2017, 23:31

Lach nie Jach*

Gofer999 komentarzy: 1470414.09.2017, 23:31

@bocian18: No musisz zbliżenie zrobić i wtedy łatwiej trafisz. Sorry ale to niestety jedyna strona jaką znam gdzie mecze chodzą na telefonie. :(

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.09.2017, 23:31

@Mihex: :D:D Zarty z Walcotta zawsze smiesza:D

executer1 komentarzy: 262314.09.2017, 23:31

To są te detale

SoulStorm komentarzy: 744314.09.2017, 23:31

Sanchez potrzebował bramki by się odblokować i zacząć to co lubi najbardziej. :D

MarkOvermars komentarzy: 913914.09.2017, 23:31

Ciekawe co my zrobimy jak Sanchez odejdzie w przyszłym sezonie, nie będzie motoru napędowego

FoxuTheGunner komentarzy: 35814.09.2017, 23:31

"Zwieńczenie bardzo dobrego meczu" Hahahaha. Ale cieszę się ze nic nie grając potrafi huknąć bramę.

Tak jak pisalem to nie Kolonia grala tak dobrze jak to mowil Jach tylko my nic nie gralismy, to sie zmienilo i Kolonia nic nie pokazuje

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 714.09.2017, 23:31