Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1

Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1 14.09.2017, 23:05, MuodyWenger 682 komentarzy

Czwartkowe, jesienne wieczory dla społeczności związanej z Arsenalem, to od lat, ot taki zwyczajny dzień. Kibice leczą kaca po dwudniowym maratonie z Ligą Mistrzów, groundmani zajmują się zniszczoną przez piłkarzy trawą, zawodnicy przechodzą regenerację, aby w jak najlepszym zdrowiu przygotować się do ligowego meczu, Arsene Wenger głowi się jak pogodzić walkę o mistrzostwo Anglii z europejskimi pucharami, a Stan Kroenke liczy przychody, jakie gwarantuje UEFA za sam udział w Champions League. W tym roku jednak jest inaczej...

Efektem najgorszego pod względem miejsca w tabeli w Premier League sezonu dla Arsenalu i dla samego Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej, był pierwszy w XXI wieku, brak kwalifikacji do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. Liga Europy to oczywiście o wiele mniej renomowane europejskie rozgrywki, jednak jest to świetne miejsce aby podbudować morale drużyny, sprawdzić w jakiej formie są zmiennicy, dać szansę młodym, a może i powalczyć o pierwsze za kadencji Arsene'a Wengera trofeum na arenie międzynarodowej.

Mecz, którego rozpoczęcie zaplanowano na 21.05 został przełożony o godzinę z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kibiców przyjezdnych. Według niektórych źródeł aż 20 tysięcy sympatyków klubu z Kolonii przyjechało do stolicy Anglii. Sytuację jednak ostatecznie opanowano i pierwszy gwizdek na The Emirates zabrzmiał o 22.05.

Oto składy w jakich Kanonierzy i Kozły zainaugurowali sezon 2017/2018 Europa League:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Iwobi, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Sanchez - Giroud

Ławka rezerwowych: Macey, Mustafi, Kolasinac, Reine-Adelaide, Nelson, Wilshere, Akpom.

Koeln: Horn - Klunter, Mere, Heintz, Rausch - Lehmann - Zoller, Hoger, Hector, Bittencourt - Cordoba.

Ławka rezerwowych: Kessler, Horn, Guirassy, Jojić, Osako, Risse, Sorensen.

Drużyna FC Koeln bez kompleksów podeszła do rywalizacji z Kanonierami. Już w dziewiątej minucie po fatalnym błędzie Davida Ospiny, Arsenal stracił bramkę. Kolumbijczyk próbował wybić piłkę sprzed pola karnego, ale posłał ją wprost pod nogi zawodnika z Niemiec. Rezerwowy bramkarz AFC wracając do bramki mógł tylko obserwować jak piłka posłana lobem z około 30 metrów trafia do siatki. Strzelcem bramki Jhon Cordoba.

W 23. Minucie doskonałą sytuację zmarnował Theo Walcott. Po dość przypadkowym rykoszecie w środku pola, piłka trafiła pod nogi Iwobiego, który zagrał prostopadle do Anglika. Theo nieczysto trafił w futbolówkę, która minęła bramkę Horna.

Pierwsze 45 minut upłynęło pod znakiem nieporadności w grze ofensywnej graczy Arsenalu. Brak koncentracji i liczne niedokładne podania były frustrujące zarówno dla zawodników, jak i kibiców - niezbyt licznie zgromadzonych na The Emirates.

W przerwie Arsene Wenger poszedł po rozum do głowy i w miejsce fatalnie spisującego się Roba Holdinga wprowadził Seada Kolasinaca. Bośniak już 3 minuty później odwdzięczył się menagerowi bramką. Były zawodnik Schalke uderzył z woleja bezpańsko opadającą piłkę na 10 metrze. 1-1.

Przebłysk geniuszu Alexisa w 67. minucie meczu sprawił, że Arsenal wyszedł na prowadzenie. Sanchez przebiegł z piłką kilkanaście metrów wzdłuż linii pola karnego i pięknym rogalem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera gości.

W 72. Minucie było bardzo groźnie pod bramką Ospiny. Akcję prawą stroną pociągnął Cordoba, oddał strzał, jednak Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć.

81. minuta to premierowy gol w tym sezonie Hectora Bellerina, który dobił piłkę po strzale Walcotta. Warto zaznaczyć, że duży udział w tej bramce miał Alexis, który wyłuskał wydawałoby się straconą piłkę pod linią boczną i zapoczątkował w ten sposób całą akcję.

Kanonierzy po niezbyt udanej i mało ciekawej pierwszej połowie potrafili się podnieść i wbić rywalom aż trzy gole w drugich 45 minutach. Nie bez znaczenia było przejście z mało skutecznej w wykonaniu AFC formacji 3-5-2 na starą i sprawdzoną 4-2-3-1. Arsenal dzięki zwycięstwu nad Kozłami został liderem grupy H. W meczu Crvena Zvezda - BATE padł remis 1-1.

1. FC KölnLiga EuropyRaport pomeczowy autor: MuodyWenger źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360414.09.2017, 23:41

Mertesacker tak pewny, że na leżąco gra!

Tylko nie Akpom xDD

sebastix11 komentarzy: 599214.09.2017, 23:41

za Theo czy Alexisa /? ciekawe

GKS_AFC komentarzy: 871814.09.2017, 23:41

Nelson !

haczker komentarzy: 135914.09.2017, 23:41

Typowy Wenger, ostatnie 10 minut da pograć Nelsonowi.

GKS_AFC komentarzy: 871814.09.2017, 23:39

Chyba najlepiej by bylo go za granice UK sprzedac juz zima nz latem do city.

SoulStorm komentarzy: 744314.09.2017, 23:39

Assano wchodzi na boisko

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18414.09.2017, 23:38

Co ma wspólnego Walcott z kotletem schabowym?

Zawsze spalony, gdy nie jest pilnowany...

mitmichael komentarzy: 4924314.09.2017, 23:37

Kolasinac to jest czolg, nie idzie mu pilki zabrac :)

ostriket komentarzy: 662814.09.2017, 23:36

To co, ostatnia zmiana Nelson cxy Mustafi ? ????

GKS_AFC komentarzy: 871814.09.2017, 23:36

@squarecube:
Bardziej mi chodzilo ze moglismy kupic wczesniej Lemara i moze wtedy nasza sytuacja w lidze bylaby lepsza i moze Sanchez by podpisal w koncu umowe.

lays komentarzy: 3987114.09.2017, 23:36

Wenger toz zagraj tym Nelsonem. Dzieciakow z Mobaco bys wszystkich kupil, a na swojego sie boisz stawiac. Gdyby Nelson byl w BVB lub Monaco, to bysmy skladali im oferte kilkadziesiat mln

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.09.2017, 23:36

Irytujące jest to klepanie na własnej połowie.

@duzy469: Emirates mieści jakieś 60k. Och jest 20k. A sporo pustych krzesełek, więc pewnie po równo/nasi w niewielkiej przewadze :P

GKS_AFC
Brawo Wenger? Jak wolisz żeby już teraz strzelał nam bramki jako piłkarz City to spoko. Straconych pieniędzy szkoda ale bez Sancheza to my się możemy pożegnać z top10 a nie top 4 także nie wiem czy te pieniądze są tego warte.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2017, 23:34