Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi!

Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi! 19.04.2021, 08:14, Patryk Bielski 1811 komentarzy

Arsenal na łamach swojej oficjalnej strony internetowej potwierdził, że dołączył do 11 europejskich potęg piłkarskich jako założyciel Europejskiej Superligi, której mecze będą odbywać się w środku tygodnia.

Kluby nadal pracują nad wieloma rzeczami i będą informowały swoich fanów o rozwoju sytuacji. Więcej informacji w poniższym oświadczeniu:

Wiodące europejskie kluby ogłaszają stworzenie nowych rozgrywek - Superligi. Dwanaście czołowych drużyn piłkarskich zebrało się dzisiaj, by ogłosić, że zgodziły się na zorganizowanie nowych rozgrywek w środku tygodnia o nazwie Superliga, które będą kierowane przez kluby założycielskie, czyli AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid i Tottenham Hotspur. Przewiduje się, że ten skład zostanie powiększony o kolejne trzy kluby przed sezonem inauguracyjnym, który rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na rozmowy z UEFA i FIFA w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zarówno dla samej ligi jak i ogólnie piłki nożnej.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w obecnie istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie stawiały sobie za cel poprawę jakości i intensywności istniejących rozgrywek europejskich w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że z korzyścią dla całej piramidy piłkarskiej potrzebna jest odpowiednia wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane w tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości spotkań i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

Format rozgrywek:
• 20 uczestników, w tym 15 klubów założycielskich oraz 5 kolejnych drużyn, które co roku zakwalifikują się do rozgrywek na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.
• Mecze w środku tygodnia. Wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w rozgrywkach krajowych, zachowując tradycyjny terminarz spotkań.
• W sierpniu kluby rozgrywają mecze w dwóch grupach podzielonych na 10 ekip. Grają mecze u siebie i na wyjeździe, po czym najlepsza trójka z każdej grupy automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinałów. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, zmierzą się w dwumeczu play-off o miejsce w dalszej fazie. Do finału, który odbędzie się pod koniec maja, zostanie wykorzystany format dwumeczu, natomiast o puchar drużyny zagrają na neutralnym terenie 1 mecz.

Tak szybko, jak to możliwe po starcie rozgrywek mężczyzn zostanie uruchomiona adekwatna liga kobiet, która pomoże w rozwoju kobiecej piłki.

Nowe rozgrywki zapewnią znacznie większy wzrost ekonomiczny i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej przez długoterminowe zobowiązania do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami ligi. Te płatności będą o wiele wyższe niż te generowane przez obecne europejskie rozgrywki i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie pierwszego okresu.

Ponadto rywalizacja będzie oparta na trwałych regulacjach finansowych, a wszystkie kluby założycielskie podpiszą się pod ramami finansowymi. W zamian za swoje zaangażowanie w projekt, kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Fliorentino Perez, prezes Realu Madryt i pierwszy przewodniczący Superligi, powiedział: - Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i wzniesiemy ją na należne jej miejsce na świecie. Piłka to jedyny światowej sport, który ma ponad 4 miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako wielkich klubów jest spełnienie ich marzeń.

Wspierający projekt Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Superligi, stwierdził: - Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99% europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie i umożliwiliśmy reformy europejskich rozgrywek, stawiając grę, którą kochamy na trwałych fundamentach, znacznie zwiększając solidarność i dając fanom i piłkarzom możliwość regularnej gry w najważniejszych meczach.

Joel Glazer, wiceprzewodniczący Manchesteru United i Superligi, powiedział: - Przez zgromadzenie najlepszych klubów i piłkarzy ze świata, którzy będą ze sobą grać przez cały sezon, Superliga otworzy nowy rozdział europejskiej piłki nożnej i zapewni światowej klasy rywalizację, a także zwiększenie wsparcia finansowego dla szerszej piramidy piłkarskiej.

Superliga Europejska autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 20:16

@KapitanJack10: Pełna zgoda, kiedyś było znacznie lepiej. Oby ta Super Liga otworzyła ludziom oczy i była katalizatorem pozytywnych zmian.

Marcinafc93 komentarzy: 2757520.04.2021, 20:16

Atletico też się wycofuje

gregory3213 komentarzy: 39420.04.2021, 20:16

czyli kluby które zniszczyły piłkę wychodzą z super ligi? uefa potrafi dbać o swoje interesy xD

Reamoner komentarzy: 290920.04.2021, 20:16

Brawo dla chelsea i ich kibiców. Chciałbym żeby taki ruch był ze strony Arsenalu ale Kroenke zostanie w SL nawet jeśli będzie tam jedyny...

Blacharz komentarzy: 49920.04.2021, 20:14

mafia z UEFA i ich arabscy przyjaciele już działają... niestety, PSG i City dobitnym przykładem jak to wygląda pod banderą UEFA...

narcyzEZ komentarzy: 7520.04.2021, 20:14

@narcyzEZ: Oczywiście żeby Arsenal mial takiego właściciela.

zdyp komentarzy: 332820.04.2021, 20:13

pewnie bedzie jakis zgnily kompromis.. bedzie nowa reforma LM i tyle

narcyzEZ komentarzy: 7520.04.2021, 20:13

Ile bym dał zeby Chelsea miała takiego wlasciciela jak Abramovich, kibic numer 1 a do tego lubi sypnąć mamona kiedy trzeba, nie to co ten skąpy dziad Kroenke.

Paul77 komentarzy: 539020.04.2021, 20:12

Real Super Ligą podetrzeć sobie tyłek i wyjdzie z długów
Bo tyle co ten klub przepiepszył pieniędzy, to już go nie powinno być w klubowej piłce.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52160 newsów: 47020.04.2021, 20:12

Już rozłam? Szybko poszło. Superliga zniknie szybciej, niż się pojawiła.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 20:12

W sumie to dochodzę do wniosku, że dobrze się stało z tym ogłoszeniem Super Ligi, bo to otworzyło oczy wielu ludziom, czym tak naprawdę stał się futbolu. Jest dyskusja, może będą też jakieś wnioski, a wraz z nimi jakieś pozytywne zmiany. Zobaczymy...

zdyp komentarzy: 332820.04.2021, 20:11

@Pietraszko: nketiah

KapitanJack10 komentarzy: 405620.04.2021, 20:10

@QnLeo: Tylko że to wciąż element rozwoju. Nie mam wiedzy, żeby określić, dlaczego kiedyś takie ekipy jak Aston Villa czy Blackburn wypadały z czołówki, a Arsenal czy Liverpool do niej wchodziły.
Wiem natomiast, że teraz rządzą pieniądze, ale nawet one nie dawały żadnych gwarancji. Ile razy LM wygrali szejkowie z City czy PSG?
Chodzi mi o to, że kiedyś kluby miały jakieś przyczyny wzlotów, a teraz mają inne. Kto wie, może za 20 lat złoty kurek w City i Chelsea się wyczerpie, a w czołówce będzie Brighton? Nie wiadomo. No chyba, że powstanie Superliga, to wtedy koniec.

Poza tym, nie zapominaj, że współcześnie do elity weszło Atletico, wcale nie na górze pieniędzy, Lipsk puka do drzwi, też bardziej postawili na szkolenia niż na wielomilionowe transfery, Leicester zaczyna krzepnąć.
Taki Abramowicz miał prawo się pojawić, ale nie zniszczył wszystkiego doszczętnie, bo chociaż pchał Chelsea "na dopingu", to smerfy i tak musiały sobie te elitę wywalczyć.

Mówi się, że pucharów nie kupisz. I to była prawda. Superliga teraz wywróciła wszystko do góry nogami.

Spejsik komentarzy: 200020.04.2021, 20:10

Chelsea set to pull out of European Super League!
This is huge news. Our Chelsea correspondent, Jacob Steinberg, reports that Chelsea are preparing a communication to the European Super League to tell them they are withdrawing. That will surely be the beginning of the end of the ESL proposals. Chelsea fans have begun to disperse so perhaps Cech really was relating news that the club were going to pull out.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.04.2021, 20:10

Jak było dzisiaj to spotkanie kapitanów w sprawie super ligi to kto reprezentował Arsenal? Auba? Czaka?

Marcinafc93 komentarzy: 2757520.04.2021, 20:08

@Matt_Law_DT
Roman Abramovich decided Chelsea could not go ahead with joining the ESL and, together with the board, he gave the green light for the club to start preparing documentation to pull out.

Za chwilę kolejne zespoły angielskie to zrobią, jak chcą się dalej dać dymać uefie to ich sprawa.

Spejsik komentarzy: 200020.04.2021, 20:07

@noth: No już Guardiola powiedział jakie to będą super emocje.

noth komentarzy: 239220.04.2021, 20:05

Perez przeciez powiedział, ze kluby nadal beda grac w krajowych rozgrywkach jak i w Lidze Mistrzów. Dla mnie bomba, nowy turniej, wiecej emocji. Tylko te UEFA sie sra bo im pieniadze uciekną.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 20:04

@sWinny napisał: "@KapitanJack10: świetnie napisane. Polecam przetłumaczyć i wysłać do Pereza, Kromki i innych gamoni."
O 20 lat za późno...

QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 20:03

@simson16 napisał: "Ale Zadymy w Chealsea, Pięknie!!!:)"
A jak Abramowicz pompował kasę i nieuczciwe ten klub osiągał przewagę nad resztą stawki, to nikt nie protestował. Ja rozumiem, że kibice się buntują, ale to straszna hipokryzja jest.

Maxwolgd komentarzy: 57620.04.2021, 20:02

W Chelsea zadymy i już mają się niby wycofywać?

Pod stadionem Arsenalu też są jakieś protesty?:)

sWinny komentarzy: 483720.04.2021, 20:00

@KapitanJack10: świetnie napisane. Polecam przetłumaczyć i wysłać do Pereza, Kromki i innych gamoni.

simson16 komentarzy: 442220.04.2021, 19:59

Ale Zadymy w Chealsea, Pięknie!!!:)

QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 19:54

@KapitanJack10 napisał: "Piłka nożna to samorozwijający się twór, który jeśli nie jest zatrzymany, ciągle ewoluuje. Wystarczy spojrzeć na historię na przestrzeni powiedzmy 20 lat. To aż tak dużo? Jedno pokolenie piłkarzy. A w czołówce PL było Leeds, Newcastle, Ipswich.."
Właśnie o tym cały czas mówię. 20 lat temu przyszedł Abramowicz, później szejk Mansur kupił $ity itd. Zaczęło się pompowanie kasy w kluby, skończyła się uczciwą rywalizacją i skończyły się sukcesy klubów które wymieniłeś. To się nie stało przedwczoraj. Teraz podobno UEFA planuje alternatywny projekt z budżetem 4,5 miliardów, więc już nikt nie ukrywa o co w piłce nożnej chodzi. Będzie konkurencja, a ludzie będą oglądali, co będą chcieli.

Spejsik komentarzy: 200020.04.2021, 19:51

Ale to będzie strzał w stopę pod względem wizerunku jeżeli ta Super Liga nie dojdzie do skutku.

Jacek1s komentarzy: 642220.04.2021, 19:49

O luju, jakbym Arsenal oglądał xd

Jacek1s komentarzy: 642220.04.2021, 19:48

Haidara!

KapitanJack10 komentarzy: 405620.04.2021, 19:32

Przeglądnąłem sobie pary półfinałowe LM z ostatnich 5 lat i w tym okresie do najlepszej czwórki sezonu w Europie (bo nie oszukujmy się, ale do półfinału ciężko trafić przypadkiem) dochodziły takie kluby jak Monaco, Roma, Ajax, Lyon i Lipsk. Praktycznie co roku jakaś ekipa pozytywnie zaskakiwała.
Po wejściu Superligi możemy sobie o tym pomarzyć. Na początku może i będzie ciekawie, ale za kilka lat nie będzie się dało oglądać ani Ligi Mistrzów, bo będą wiecznie finały WHU vs Benfica; ani Superligi bo znowu Live gra z Realem.

Piłka nożna to samorozwijający się twór, który jeśli nie jest zatrzymany, ciągle ewoluuje. Wystarczy spojrzeć na historię na przestrzeni powiedzmy 20 lat. To aż tak dużo? Jedno pokolenie piłkarzy. A w czołówce PL było Leeds, Newcastle, Ipswich.. A gdzie było City czy Totki? W półfinale LM grało Leeds z Valencią. W Serie A ludzie bali się Parmy, a we Francji Lens czy Auxerre. Marsylia czy Borussia miały świetne wyniki, a nikt nie wyobrażał sobie, żeby PSG rządziło w Europie, a Milan sprawiał niespodziankę dobrze grając.

I to jest naturalna kolej rzeczy, piłka stale się rozwija i choć zawsze była swego rodzaju elita, to była ona nie dość, że celem potencjalnie słabszych, którzy spełniali marzenia rywalizując z potęgami, ale była też elastyczna i jakaś drużyna, która pięła się na szczyt, mogła liczyć, że zostanie tam na dłużej.

Teraz bogate kluby stwierdziły, że zbudują nieosiągalny mur z pieniędzy, oddzielając się tym samym od reszty. Elita zamknięta, nie można z niej wylecieć, nie trzeba bać się mniejszych rozwijających się zespołów, nie ma obawy przed "nowym Leicester", czyli kopciuszkiem, który komuś z elity nawet na chwilę zabierze zaszczyty. 15 klubów będzie leżało na kasie, bez obawy przed niczym, a pozostali będą grali o co? O możliwość popatrzenia na mur? A i tak pewnie będą zgniatane jak się do niego zbliżą, bo każdy zawodnik, będzie chciał być częścią elity.

Dlatego nie obchodzi mnie argument, że UEFA i FIFA też mają za uszami. Co z tego? Co mnie obchodzą jakieś przekręty na szczytach, skoro mogę się ekscytowac moją ukochaną grą? Sezon Ajaxu w LM zapamiętam na zawsze. To jak piękną grą niszczyli Real było miodem na oczy, a teraz już takie przypadki po prostu się nie zdarzą.

Marioht komentarzy: 607120.04.2021, 19:31

@Garfield_pl: To zupełnie co innego. Zrozumcie. Tutaj mimo wszystko, w przypadku Manchesteru City czy PSG pozostaje otwarta furtka sportowa dla innych drużyn. Mają prawo z nimi grać i rywalizować.
Superliga to wszystko zabija i dezorganizuje.

Rynkos7 komentarzy: 166620.04.2021, 19:21

Ktoś ogląda konferencje Apple ? :D

Paul77 komentarzy: 539020.04.2021, 19:20

Jak ktoś myśli że Real czy Barcelona będą się dzielić oo równo z innymi to... Perez to lis jakich mało. Wydyma wszystkich. Jeszcze się okaże że wycofa się z tego projektu jak UEFA sypnie kasę na Real. On nie ma skrupułów.

Garfield_pl komentarzy: 918420.04.2021, 19:20

@enrique napisał: "Nikomu ? Serio ?
Wielka ekscytacja bo przyjechali kolejni chłopcy do bicia na których Messi i Ronaldo mogli bić swoje rekordy ? To właśnie wtedy przestałem oglądać tą ligę i skupiłem się tylko na klasykach.
Słuchaj podoba Ci się ten projekt Twoja sprawa, dla mnie to zaprzeczenie idei tego sportu czyli rywalizacji"

Dlatego wymieniamy się opiniami, nie znamy całości projektu itd., warunkiem dla mnie jest pozostanie w PL, jeśli nie, jestem przeciw, ale jak powstanie, to będę to oglądał czy Arsenal jest w SL czy championship, to się nie zmieni.

enrique komentarzy: 1269320.04.2021, 19:19

@Paul77: Ok kończę ;)

Garfield_pl komentarzy: 918420.04.2021, 19:19

@QnLeo napisał: "A co powiedział byś, gdyby kliku miliarderów wpakowało ogromne pieniądze w kilka zespołów, a te zdominowały by ligę? Zaraz czekaj, tak się przecież już stało, kiedyś z Chelsea, ostatnio z $ity i PSG. To już się dzieje od lat, teraz się tylko format zmienia. Hello"
Albo gdyby do ektraklasy wjechalo paru szejkow i przejęło ligę, robiąc z niej rywala dla top 5 Europy? ;) też by kibice się buntowali?

enrique komentarzy: 1269320.04.2021, 19:18

@Garfield_pl:
Nikomu ? Serio ?
Wielka ekscytacja bo przyjechali kolejni chłopcy do bicia na których Messi i Ronaldo mogli bić swoje rekordy ? To właśnie wtedy przestałem oglądać tą ligę i skupiłem się tylko na klasykach.
Słuchaj podoba Ci się ten projekt Twoja sprawa, dla mnie to zaprzeczenie idei tego sportu czyli rywalizacji.

arsenallord komentarzy: 22830 newsów: 11720.04.2021, 19:16

Zrozumcie że Superliga to nie najlepsi na boisku tylko najwięksi giganci na rynku telewizyjnym i marketingowym.

Paul77 komentarzy: 539020.04.2021, 19:16

Powoli tematu o Super Lidze zaczynam mieć dosyć... Tak jak ogrzanego kotleta o Smoleńsku... Aż się żygać chce.

Garfield_pl komentarzy: 918420.04.2021, 19:15

@enrique: i chyba tylko Leicester coś pograło w LM i LE a reszta dość szybko poleciała, może jeszcze wilki ale chyba też szybko. Nadal jednak w PL mogą walczyć o awans do LM i o Mistrza. Da się to ogarnąć na bank, bo chodzi o hajs.

Garfield_pl komentarzy: 918420.04.2021, 19:14

@enrique napisał: "Jaka szansa kolego jaka szansa. Popatrz teraz na ligę hiszpańską. Sevilla jest o krok od wielkiej trójki. O KROK.

Po 3-4 latach w SL ta sama Sevilla będzie przyjeżdżała na Bernabeu, Camp Nou i Wanda Metropolitano po jak najniższy wymiar kary. To już nie będzie rywalizacja, a pogrom na chłopcach do bicia. Takie coś już kiedyś było w tej lidze."

Wtedy w sumie nikomu nie przeszkadzało że tak jest, a np. La liga nie dzieli tak kasy z praw jak PL, więc chociaż z LM taka Sevilla jakoś utrzyma kontakt. Zresztą też nie będzie tak że wykupią same gwiazdy, bo nie da się mieć 22 gwiazd w każdej lidze, ale przynajmniej więcej klubów będzie mogło o to walczyć, by kogoś kupić. Osobiście dla mnie wszystko zależy od pozostania w PL, jeśli nie będzie to możliwe, to nie chce SL, ale jeśli zostaną, to jestem za, bo nie wierzę w to, że kluby będą olewać walkę o Mistrza PL, bo z PL wciąż będą mogli spaść przecież.

enrique komentarzy: 1269320.04.2021, 19:13

@Garfield_pl: W ostatnich 7 latach ZAWSZE w top-6 kończył jakiś zespół spoza Big6:

- Leicester
- Wolverhampton
- Burnley
- Everton
- Leicester, Southampton
- Southampton
- Everton

Oni to sobie wygrali na boisku przez cały sezon, nie przy stoliku w restauracji gdzie Perez po kątach obmyślał swoje plany. I z tym będzie już koniec, to się już nie zdarzy. Przepaść z roku na rok będzie coraz większa.

Paul77 komentarzy: 539020.04.2021, 19:13

@Piotrek95: NBA to USA... Tam wszystko wygląda inaczej niż w Europie... Draft, to chłopaki z ligi uniwersyteckiej.
Jak byś to widział w piłce europejskiej?
Porownujesz dwie różne rzeczywistości.

hetfield88 komentarzy: 30120.04.2021, 19:09

@enrique napisał: "Ok ale na jakich zasadach Big6 ma zostać w Premier League ? Tak jak dotychczas ? Zarabiamy krocie, w 2-3 sezony przejmujemy PL dla siebie a cała reszta niech sobie walczy o miejsca 7-20 ? To ma być solidarność według Pereza ? Albo jeszcze gorsze rozwiązanie - Big6 robi sobie z PL poligon doświadczalny - przecież jeśli ktoś z nich nie będzie walczył bezpośrednio o tytuł to o co będzie grał ? O miejsce ligowe ? A w jakim celu ?
To kompletnie zdezorganizuje PL. Pomieszanie zespołów które walczą bezpośrednio o awans do rozgrywek LM/LE z zespołami z SL którą mają awans do swojej własnej elity z automaty to najgłupsze co mogłoby się zdarzyć. I jakie możliwości wałków."

Właśnie ludzie muszą to zrozumieć. Dlatego najlepszym rozwiazaniem jest zeby wszystkie kluby z jednej ligi walczyly o występ w tych samych rozgrywkach, w LM, a UEFA musi sypnac kasa i zmodernizowac tak projekt, zeby kluby dostawaly duzo wiecej srodkow, tak jak to jest opisane w jednym z newsow niżej

QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 19:09

[ @enrique napisał: "Ok ale na jakich zasadach Big6 ma zostać w Premier League ? Tak jak dotychczas ? Zarabiamy krocie, w 2-3 sezony przejmujemy PL dla siebie a cała reszta niech sobie walczy o miejsca 7-20 ? To ma być solidarność według Pereza ?"
A co powiedział byś, gdyby kliku miliarderów wpakowało ogromne pieniądze w kilka zespołów, a te zdominowały by ligę? Zaraz czekaj, tak się przecież już stało, kiedyś z Chelsea, ostatnio z $ity i PSG. To już się dzieje od lat, teraz się tylko format zmienia. Hello.

Garfield_pl komentarzy: 918420.04.2021, 19:08

@enrique napisał: "Popatrz na tabelę: Leicester, Westham. To się już więcej nie zdarzy. Za kilka lat pozycje 1-6 w PL będą poza zasięgiem innych klubów. To ma być futbol ?"
Ale przecież z małymi turbulencjami to top 4 zawsze prawie jest obstawione i tak przez największych, a właśnie te Leicester, whu będą mogły więcej zarabiać grając w LM i LE regularnie, no albo powiększyć PL do 26 ;) wszyscy walczą o Mistrza, a kolejność w tabeli wyłączając kluby z SL, decyduje o LM, lub też po prostu na pewnym etapie, część ligi gra o LM, bez top6, a druga broni się przed spadkiem ;) skoro UEFA miesza to i w PL mogą ciut inaczej ustawić rozgrywki ;)

Piotrek95 komentarzy: 348220.04.2021, 19:08

Ja widzę dwie rzeczy. SuperLiga lepsza od nowego formatu Ligi Mistrzów, gdzie ma być format ligowy z losowaniem (xdddd) przeciwników.
Drugą jest to że Arsenal przez tyle lat próbował być super - niskie pensje, mało wydanych pieniędzy i tylko był za to krytykowany

enrique komentarzy: 1269320.04.2021, 19:07

@Garfield_pl: Jaka szansa kolego jaka szansa. Popatrz teraz na ligę hiszpańską. Sevilla jest o krok od wielkiej trójki. O KROK.

Po 3-4 latach w SL ta sama Sevilla będzie przyjeżdżała na Bernabeu, Camp Nou i Wanda Metropolitano po jak najniższy wymiar kary. To już nie będzie rywalizacja, a pogrom na chłopcach do bicia. Takie coś już kiedyś było w tej lidze.

Garfield_pl komentarzy: 918420.04.2021, 19:04

@enrique napisał: "Ok ale na jakich zasadach Big6 ma zostać w Premier League ? Tak jak dotychczas ? Zarabiamy krocie, w 2-3 sezony przejmujemy PL dla siebie a cała reszta niech sobie walczy o miejsca 7-20 ? To ma być solidarność według Pereza ? Albo jeszcze gorsze rozwiązanie - Big6 robi sobie z PL poligon doświadczalny - przecież jeśli ktoś z nich nie będzie walczył bezpośrednio o tytuł to o co będzie grał ? O miejsce ligowe ? A w jakim celu ?
To kompletnie zdezorganizuje PL. Pomieszanie zespołów które walczą bezpośrednio o awans do rozgrywek LM/LE z zespołami z SL którą mają awans do swojej własnej elity z automaty to najgłupsze co mogłoby się zdarzyć. I jakie możliwości wałków."

Trzeba czekać na więcej informacji, bo wszystko to nasze gdybanie. Walka o mistrzostwo, nadal będzie taką walką jak była, bo to prestiż, a szansa dla tych klubów typu Everton, WHU, bo sezon taki jak teraz, nawet jak ta liga nie powstanie, nie powtórzy się prędko i to top 6 gra zazwyczaj w LM i LE, i zgarnia ten hajs a reszta walczy i właśnie miejsca 7-10. Na pewno jest jakaś wersja którą mogą wypracować, bo PL potrzebuje tych klubów, wiadomo, że to ich mecze generują zyski, a ludzie poznają te mniejsze kluby w meczach z czołówką. Dlatego bardzo możliwe że się dogadają, lub na przestrzeni lat po prostu stare federacje upadna a powstanie nowy monopol, ciężko teraz wróżyć, ale jedno pewne lepiej być w tym pociągu, niż nie skorzystać z biletu.

alexis1908 komentarzy: 201020.04.2021, 19:04

@Piotrek95: W NBA się sprawdza draft jeszcze niech wprowadza i konkur karnych XD

enrique komentarzy: 1269320.04.2021, 19:04

@Piotrek95: Ok na koszykówce to ja się akurat nie znam, ale czy zespoły z NBA biorą też udział w innych rozgrywkach ?
Bo tutaj mówimy o SL, ale też o normalnych ligach. Dzięki tej elicie która będzie dysponować wręcz obrzydliwymi pieniędzmi zespoły z lig mogą pocałować się w DUPĘ.
Popatrz na tabelę: Leicester, Westham. To się już więcej nie zdarzy. Za kilka lat pozycje 1-6 w PL będą poza zasięgiem innych klubów. To ma być futbol ?

alexis1908 komentarzy: 201020.04.2021, 19:02

@TlicTlac: Ajax w 95, Porto w 2004. Dostały te kluby zaproszenie?

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea751116
2. Liverpool743015
3. Manchester City742114
4. Manchester United742114
5. Everton742114
6. Brighton742114
7. Brentford733112
8. Tottenham740312
9. West Ham732211
10. Aston Villa731310
11. Arsenal731310
12. Wolves73049
13. Leicester72238
14. Crystal Palace71427
15. Watford72147
16. Leeds71336
17. Southampton70434
18. Burnley70343
19. Newcastle70343
20. Norwich70161
ZawodnikBramkiAsysty
M. Antonio53
Mohamed Salah52
J. Vardy51
Bruno Fernandes40
I. Sarr40
N. Maupay40
S. Benrahma32
D. Gray31
M. Greenwood30
D. Calvert-Lewin30
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz września wybór redaktorów
6.5
Gracz września wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl