Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi!

Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi! 19.04.2021, 08:14, Patryk Bielski 1811 komentarzy

Arsenal na łamach swojej oficjalnej strony internetowej potwierdził, że dołączył do 11 europejskich potęg piłkarskich jako założyciel Europejskiej Superligi, której mecze będą odbywać się w środku tygodnia.

Kluby nadal pracują nad wieloma rzeczami i będą informowały swoich fanów o rozwoju sytuacji. Więcej informacji w poniższym oświadczeniu:

Wiodące europejskie kluby ogłaszają stworzenie nowych rozgrywek - Superligi. Dwanaście czołowych drużyn piłkarskich zebrało się dzisiaj, by ogłosić, że zgodziły się na zorganizowanie nowych rozgrywek w środku tygodnia o nazwie Superliga, które będą kierowane przez kluby założycielskie, czyli AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid i Tottenham Hotspur. Przewiduje się, że ten skład zostanie powiększony o kolejne trzy kluby przed sezonem inauguracyjnym, który rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na rozmowy z UEFA i FIFA w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zarówno dla samej ligi jak i ogólnie piłki nożnej.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w obecnie istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie stawiały sobie za cel poprawę jakości i intensywności istniejących rozgrywek europejskich w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że z korzyścią dla całej piramidy piłkarskiej potrzebna jest odpowiednia wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane w tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości spotkań i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

Format rozgrywek:
• 20 uczestników, w tym 15 klubów założycielskich oraz 5 kolejnych drużyn, które co roku zakwalifikują się do rozgrywek na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.
• Mecze w środku tygodnia. Wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w rozgrywkach krajowych, zachowując tradycyjny terminarz spotkań.
• W sierpniu kluby rozgrywają mecze w dwóch grupach podzielonych na 10 ekip. Grają mecze u siebie i na wyjeździe, po czym najlepsza trójka z każdej grupy automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinałów. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, zmierzą się w dwumeczu play-off o miejsce w dalszej fazie. Do finału, który odbędzie się pod koniec maja, zostanie wykorzystany format dwumeczu, natomiast o puchar drużyny zagrają na neutralnym terenie 1 mecz.

Tak szybko, jak to możliwe po starcie rozgrywek mężczyzn zostanie uruchomiona adekwatna liga kobiet, która pomoże w rozwoju kobiecej piłki.

Nowe rozgrywki zapewnią znacznie większy wzrost ekonomiczny i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej przez długoterminowe zobowiązania do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami ligi. Te płatności będą o wiele wyższe niż te generowane przez obecne europejskie rozgrywki i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie pierwszego okresu.

Ponadto rywalizacja będzie oparta na trwałych regulacjach finansowych, a wszystkie kluby założycielskie podpiszą się pod ramami finansowymi. W zamian za swoje zaangażowanie w projekt, kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Fliorentino Perez, prezes Realu Madryt i pierwszy przewodniczący Superligi, powiedział: - Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i wzniesiemy ją na należne jej miejsce na świecie. Piłka to jedyny światowej sport, który ma ponad 4 miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako wielkich klubów jest spełnienie ich marzeń.

Wspierający projekt Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Superligi, stwierdził: - Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99% europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie i umożliwiliśmy reformy europejskich rozgrywek, stawiając grę, którą kochamy na trwałych fundamentach, znacznie zwiększając solidarność i dając fanom i piłkarzom możliwość regularnej gry w najważniejszych meczach.

Joel Glazer, wiceprzewodniczący Manchesteru United i Superligi, powiedział: - Przez zgromadzenie najlepszych klubów i piłkarzy ze świata, którzy będą ze sobą grać przez cały sezon, Superliga otworzy nowy rozdział europejskiej piłki nożnej i zapewni światowej klasy rywalizację, a także zwiększenie wsparcia finansowego dla szerszej piramidy piłkarskiej.

Superliga Europejska autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
cubensis90 komentarzy: 35420.04.2021, 20:56

@ArsenalChampion: Nie było żadnych, wiążących umów podpisanych. Niestety Arsenal nie dostanie zastrzyku gotowki.

ostriket komentarzy: 461320.04.2021, 20:55

Czyli co, jest szansa na zwolnienie Mikela i wielka rewolucję kadrowa dzięki 10miejscu w lidze? Czy jednak gramy wielka superlige z Realem co tydzień :D

Parodie odstawili wszyscy i wydaje mi się że skompromitowała się i UEFA i kluby i prezesi, no ciężko tutaj wskazać wygranych...

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:54

Ludzie przecież tutaj nawet trenerzy i piłkarze byli przeciwko, właściciele zagrali z nimi po chamsku.

mel75 komentarzy: 42520.04.2021, 20:54

Ponoć Woodward odchodzi. Stanley my wierzymy !!

ArsenalChampion komentarzy: 513620.04.2021, 20:54

Co za debilizm że strony topowych klubów, umawiaja się na coś, podpisują papiery, a potem się wycofują. Sfrajerzyli sie podwójnie, powinny posypać się kary.

krzykus1990 komentarzy: 312720.04.2021, 20:53

Kończy się, nim się zaczęło

Wg mediów, poniższe kluby przygotowują się do opuszczenia "Superligi".

Manchester City
Chelsea
Arsenal
Atletico Madryt
Barcelona

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:53

Po prawdzie to wszyscy dyrektorzy i inne osoby z wszystkich klubów związanych z tą inicjatywą powinni wypierdzielać jeszcze dziś.

Arsenal2004 komentarzy: 231820.04.2021, 20:53

Zaczynam sie zastanawiać czy dziennikarze specjalnie zaczeli rzucać fake newsami czy to prawda ci piszą

Gofer999 komentarzy: 1247920.04.2021, 20:53

Gdzieś wy oglądacie live z tych zamieszek? Gdzie zdobywacie tak szybko te informacje?

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:52

@Marcinafc93: KROENKE OUT WYPIER>>>>>>>>>

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:52

@zdyp:
A no, przyszła pora na umieranie jak to powiedział Perez.

I jak on teraz sfinansuje Hallanda i prowizję dla Raioli....

Naburator komentarzy: 211420.04.2021, 20:52

Czyli UEFA dalej będzie robiła co chciał, teraz to w sumie już nikt się im nie postawi. Cudo xd

Marcinafc93 komentarzy: 2757520.04.2021, 20:52

BREAKING: Ed Woodward has resigned as chairman of Manchester United.

Woodward’s decision comes after the backlash over the European Super League.

hahahahha

Arsenal2004 komentarzy: 231820.04.2021, 20:51

Ej ale Prima Aprilis to już było. Troszke spóźniony żart ze strony tych 12 klubów i UEFA xd

zdyp komentarzy: 329620.04.2021, 20:51

a wiec nie udalo sie URATOWAC futbolu!!

simson16 komentarzy: 442020.04.2021, 20:50

Kibice na Stamford dziś mają nie przespaną noc, Brawo niech się bawią!!!!Super, ale się cieszę:)

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52132 newsów: 46720.04.2021, 20:50

I co teraz? Nie będzie milionów? Transferów? Snów o potędze? Powrót do szarej codzienności? Narobili smaka, a teraz się wycofują? Wstyd.

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:49

@Gofer999: Nie mam nikomu za złe, po prostu widziałem co się dzieje. Gdyby to nie stało się dziś to weekend byłby piekłem dla Big6, a przed stadionami miałbyś masowe protesty, bijatyki, mnóstwo policji i wszystkiego innego.

Tak po prawdzie to wczorajszy występ Pereza zakopał ten projekt, bo zostało to odebrane tutaj jako "Hiszpan nam mówi co mamy robić i nas dzieli". To było bardzo głupie tak krótko po Brexicie. Nie wiem czy odbiór nie byłby inny gdyby to nie poszło bezpośrednio od właścicieli klubów na zasadzie dialogu. Tutaj było za dużo cwaniactwa i tyle.

Arsenal2004 komentarzy: 231820.04.2021, 20:48

Jeśli to wszystko prawda to długo wytrzymała ta Super Liga xd Albo jakieś przelewy od UEFy przyszły xd

zdyp komentarzy: 329620.04.2021, 20:47

@enrique: tak, mam odpalony live z yt

Traitor komentarzy: 9593 newsów: 2420.04.2021, 20:47

@Rynkos7:

Przecież to żart :)

karateman komentarzy: 58320.04.2021, 20:46

Trochę śmiesznie brzmią teraz te hasła kibiców pod stadionami "football is for fans" itp., kiedy od ponad roku nie mogą normalnie wejść na trybuny i obejrzeć meczu :) chyba im to już nie przeszkadza, nie słyszałem, żeby przez to protestowali.

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:46

"You have to respect that I play my part."

Chelsea boss Thomas Tuchel on if he is happy to put the 'European Super League behind him

Gofer999 komentarzy: 1247920.04.2021, 20:46

@enrique: Nie powiem, ale kilka osób powinno teraz cię przeprosić i przyznać rację. :D

gregory3213 komentarzy: 38320.04.2021, 20:45

czyli jakaś kaska poszła od uefy? :D

noth komentarzy: 234620.04.2021, 20:45

Abramowicz dostawał ruskie firmy dużo poniżej wartości rynkowej w Rosji i na tym zbił hajs. Człowiek służb i Putina. Piłka się skończyła właśnie wtedy kiedy Abramowicz zapoczątkował swoimi brudnymi pieniedzmi absolutny szał na rynku transferowym.

Rynkos7 komentarzy: 163220.04.2021, 20:45

@Traitor:
Arsenal jest w Top10 najbogatszych klubów i jego właścicielem jest Kroenke. Z tym prawnikiem to chybiłeś. Rozumiem, że miało być śmiesznie.

Gofer999 komentarzy: 1247920.04.2021, 20:45

@Traitor napisał: "Only Tottenham Hotspur and Arsenal are left in the ESL as they can’t afford a lawyer.
@BBCSport"


Weź no teraz muszę zmienić bieliznę. :D

MuodyWenger komentarzy: 1081 newsów: 1220.04.2021, 20:45

#kroenkeout

MuodyWenger komentarzy: 1081 newsów: 1220.04.2021, 20:44

teraz jest szansa pójść o krok dalej i zdetronizować szkodnika Ranczera ze stołka!

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:44

@zdyp: papier papierem, a widziałeś co się od kilku godzin dzieje przed stadionem Chelsea ?
Tego zapewne Roman się nie spodziewał.

zdyp komentarzy: 329620.04.2021, 20:43

rrrany ale mnie ciekawi co za 'papier' uefa pokazala ze tak wszyscy outuja

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:42

AFTV @AFTVMedia
ARSENAL ARE LEAVING THE EUROPEAN SUPER LEAGUE.

ArsenalChampion komentarzy: 513620.04.2021, 20:41

@Pietraszko: Przecież Te majątki takich bogaczy jak Abramowicz, to jawny jest tylko jakiś %, a reszta dobrze poukrywana. Nie do zweryfikowania to jest, ten kanciarz dorobił się na biednych ludziach i współpracy z Putinem.

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:41

@Gofer999: Koleś jest z Hiszpanii i nie rozumie czym jest piłka w UK.
Ja mieszkam na tej deszczowej wyspie już ponad 15 lat i co nieco załapałem. Tu jest nieco inna mentalność której on nie rozumie. Pisałem jeszcze parę godzin temu że ten projekt może i przejdzie ale nie z zespołami z wysp. Tutaj kibice czują się ogromnie związani z klubami i zwyczajnie nie odpuszczają, a tym bardziej nie pozwolą by ich jakiś bankrutujący Hiszpan podzielił na lepszych i gorszych.

Traitor komentarzy: 9593 newsów: 2420.04.2021, 20:40

Only Tottenham Hotspur and Arsenal are left in the ESL as they can’t afford a lawyer.
@BBCSport

mikowhy komentarzy: 2874 newsów: 1020.04.2021, 20:40

Kroenke musi zostać z Perezem do końca, bo mu Cebullosa nie sprzedadzą xd

hetfield88 komentarzy: 30020.04.2021, 20:39

A ja na przykład chciałbym się dowiedziec jaki jest stan zdrowia Laci. Nic o tym nie moge znalezc. Od niedzieli jest tylko jeden temat i elo. Nic wiecej. Tak jak o Covidzie było rok temu. Przytloczenie informacyjne na jeden temat, co chwilę rewelacja

Barney komentarzy: 1551420.04.2021, 20:39

@noth:

Beke mam z takich ludzi ,ale się napisaliście na te pieniadze może lepiej iść kibicować psg czy realowi ?

Traitor komentarzy: 9593 newsów: 2420.04.2021, 20:38

Fajnie jakby city i chelsea zrezygnowaly, a na ich miejsce odrazu sie zgodzily everton i np west ham xD smieszne dymy by byly

Gofer999 komentarzy: 1247920.04.2021, 20:38

@enrique: On myślał że jest takim bossem że wyskoczy zza krzaka rzuci hasło i już otwierają nową ligę. :D

Marcinafc93 komentarzy: 2757520.04.2021, 20:37

Kur.. Kroenke, a tak w Ciebie wierzyłem ;/

Spejsik komentarzy: 193920.04.2021, 20:36

Będziemy grać w tej Super Lidze tylko z Realem :D
Ale przynajmniej będzie pełen profesjonalizm, zero nudnych spotkań i będzie w top na świecie :D

Traitor komentarzy: 9593 newsów: 2420.04.2021, 20:36

Laporta: „Barcelona nie wejdzie do Superligi bez zgody socios. To oni decydują, to ich klub. "

No tak, bo wcale nie zgodzili sie dolaczyc pierw bez pytania XD ale leci tera ocieplanie wizerunku po failu

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.04.2021, 20:36

Znikając UEFA sprawdziłbym czy majątek Abramowicza nie powiększył się o kilkaset milionów w nocy 19 na 20 kwietnia. Jeżeli ktoś serio uważa, że to bunt kibiców miał na cokolwiek wpływ to jesteście naiwni

enrique komentarzy: 1236220.04.2021, 20:35

@Gofer999: Ten projekt był odrealniony od początku do końca.
Takie coś wymaga czasu i pieniędzy, a przede wszystkim DYSKUSJI i AKCEPTACJI.

Peraz naprawdę myślał że załatwi coś takiego po cichu pod stołem w restauracji ?

noth komentarzy: 234620.04.2021, 20:35

Mam nadzieje, że City i Chelsea duze kary dostaną za zerwanie umowy XDDD

Tom komentarzy: 25320.04.2021, 20:35

Jedynym absurdem tej całej sytuacji jest to, że ludzie nie dostrzegają ze tu serio chodzi tylko o pieniądze. Zawsze chodziło, od momentu w którym robotnicy fabryk w Anglii zaczęli dostawać funta za każdy mecz. Gdy zaczęli dostawać dzien wolny od pracy by móc zagrać spotkanie, wtedy jeszcze w amatorskiej lidze. Komercjalizacja tej dyscypliny sportu trwa juz od grubo 100lat. UEFA w pogoni za pieniadzem sama dała narzędzia 'wielkim' klubom. Chociażby w momencie gdy utworzyli LM, a Puchar Zdobywcow Pucharów przestal istnieć. Wtedy mistrzowie mniejszych krajow, chociażby Polski stracili kontakt z czołówka. Wtedy też bogaci stali się obrzydliwie bogaci, a przepaść miedzy poszczególnymi ligami stała się gigantyczna. Potem nastała era szejków, abramowiczów... Następstwem było wypaczenie rynku transferowego. Teraz wielki ból, bo założyciele chcą się pozbyć pośrednika i zarabiać jeszcze więcej? Serio? Czasy chłopów pańszcyźnianych dawno minęły. Jest wolny rynek i UEFA nie moze niczego zabronic. Obrażone 'mniejsze' kluby? Przecież wyrzucenie potentatów z lig krajowych pogrzebie ich totalnie. Kto zaplaci podobne pieniądze ligom za prawa tv w których nie bedzie Realu, Barcy, Man Utd itd. Totalny absurd. Naiwni jesteście jesli uważacie ze w interesie klubow jest coś więcej niż zarabianie kasy, czy małych, czy tych dużych, lub tych leśnych dziadów z poszczególnych federacji. Kibic? Sam zweryfikuje co będzie oglądał. Szczerze ja tam zdecyduje jak juz będę miał ofertę w ręce. Przepłacać tez nie mam zamiaru. Czy Super Liga jest moralna? Nie wydaje mi się. Pytanie brxmu: czy będzie interesujaca? Jeśli tak, to jest skazana na sukces. Tyle ode mnie, nie szukam dyskusji. Podzieliłem się jedynie moimi przemyśleniami. Życzę wszystkim spokojnego wieczoru.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52132 newsów: 46720.04.2021, 20:35

@matikanonier napisał: "i 3,5 miliarda euro do podziału tylko na dwóch :)"

I Arsenal rządzi na rynku transferowym. Haaland, Mbappe. A może i nawet będzie możliwy powrót Iwobiego. Nikt nie odmówi Kanonierom.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 21020.04.2021, 20:35

@aguero10 napisał: "@sWinny:

Czego się uczyć ?
Pomimo wygrania wszystkiego i tak wyszli na minusie . Nawet ich pandemia dotknęła ."

Za poprzedni rok kalendarzowy, w którym prawie wszyscy zanotowali straty Bayern miał zysk 120 mln euro.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester United431010
2. Chelsea431010
3. Liverpool431010
4. Everton431010
5. Manchester City43019
6. Brighton43019
7. Tottenham43019
8. West Ham42208
9. Leicester42026
10. Brentford41215
11. Crystal Palace41215
12. Aston Villa41124
13. Wolves41033
14. Southampton40313
15. Watford41033
16. Arsenal41033
17. Leeds40222
18. Burnley40131
19. Newcastle40131
20. Norwich40040
ZawodnikBramkiAsysty
M. Antonio43
Bruno Fernandes40
Mohamed Salah32
M. Greenwood30
R. Lukaku30
D. Calvert-Lewin30
S. Benrahma22
D. Ings21
C. Gallagher21
Pablo Fornals21
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
5.86
Gracz sierpnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl