Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2012, 23:07

No teraz mam nadzieję , że wygramy z WBA w dobrym stylu. Wszyscy wypoczęci a więc powinno być dobrze , no muszą się w końcu obudzić i zacząć grać Rosa do pierwszego i Santi na skrzydło i jedziemy z WBA :D

Teraz mi się przypomniało jak ktoś pisał , że po co Wenger dał Vermaelena do pierwszego bo może skończyć tak jak Santos rok temu , teraz sobie pomyślcie co byłoby gdyby zamiast Vermy w obronie grał by np. Angha.

remiczek13 komentarzy: 13004.12.2012, 23:07

Dlaczego z wielkiego klubu zrobił się zwykły przeciętniak? Na podstawie coraz gorszych wyników trener zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem? Dlaczego mogąc osiągać dobre wyniki zarząd nie chce zwolnić Wengera? Śmiesznym jest słyszeć od komentatorów, że Arsenal grał lepiej w tej połowie, a posiadanie piłki 45%, kiedyś sytuacja niemożliwa. Nie potrafimy znaleźc elementu w którym jesteśmy wstanie zrobić sobie przewagę nad rywalem. Arsenal musi coś zmienić, choć dzisisjeszy mecz nie był do wygrania za wszelką cenę, to wielki klub Kanonierów, stał się przeciętniakiem ligowym, który w rozrachunku ligi angielskiej nie znaczy więcej niż każda inna drużyna. Czas na Zmiany, transfery i zwycięstwa

bigWorm komentarzy: 6204.12.2012, 23:06

a jest szansa zeby trafić na barce? ;>

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 23:06

klinka12

no ja nie wiem czy milo sie bedzie ogladalo jak nas borussia jedzie bez problemu (w obecnej formie oczywiscie bo nadzieja umiera ostania)

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274804.12.2012, 23:05

PSG albo BVB zobaczycie. Tym czasem dobranoc wszystkim.

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21904.12.2012, 23:05

Czyli chcą zobaczyć, jak nam strzelają kilka bramek :)

MajsterLM komentarzy: 124904.12.2012, 23:04

Sakahai-- wydaje mi się że to będzie koszulka cfc :/

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 104.12.2012, 23:04

Ja tam bym chciala na BVB trafic. Chociaz nas w tv pokaza.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 23:02

IanUre, WBA w czubie :-) a mecze Sunderlandu są jednymi z najnudniejszych w tym sezonie.

Arsenalfcfan, no na to wygląda ;-)

grochal14 komentarzy: 193304.12.2012, 23:02

Meade zagral dobrze, pokazal pewnosc siebie. Mial troche problemy z ustawianiem sie , ale pamietajmy , ze to jego debiut w LM i w pierwszym skladzie.

Pinguite komentarzy: 1502004.12.2012, 23:02

Aczkolwiek skoro chcecie rozmawiac o Aaronie to powiem tyle: koszmarna kontuzja zrujnowała mu karierę. Widzicie? Eduardo przed kontuzją był świetnym snajperem, po kontuzji już nie był tym samym zawodnikiem. Ramseya czeka dokładnie to samo. Tyle, że Wenger dalej uparcie wierzy iż Ramsey się podniesie w przeciwieństwie do Eduardo. Nie mogę tego zrozumiec dlaczego on tak często gra! Nawet Eduardo nie miał tylu okazji od Wengera do częstych występów co Ramsey...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320704.12.2012, 23:01

witek_23,

a co Ty myślisz, że cudu nie będzie :D ? wróci Abou 3-tygodnie Diaby , a to conajmniej jak transfery klasy światowej.. kogo ja oszukuje.. dalej będziemy grali padake, jeśli nie sprowadzimy jakiegoś 1 przekozaka i jednego dobrego, walczącego o 1 skład..

Sakahai komentarzy: 206004.12.2012, 23:01

MajsterLM z tego obrazka został tylko Theo... który pewnie w 2013 już będzie grał w innej koszulce.

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21904.12.2012, 23:00

Brawa dla Dinama Z., zdobyli pierwszego i ostatniego gola w LM w tym sezonie.

KedzioRRz komentarzy: 382704.12.2012, 23:00

Malaga i PSG są do przejscia. Co do reszty- w obecnej formie... nie

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 23:00

na kogo bysmy nie trafili w 1/8 z taka dyspozycja jestesmy skazani na porazke smutne ale prawdziwe...
oby do lutego stal sie cud i w tym klubie przypomna sobie o co chodzi w tej grze o wygrywanie qwa a nie zakwalifikowywanie sie do LM

lolkoznoob komentarzy: 96804.12.2012, 22:59

jak trafić to na Malage/PSG bo Szachtar gra super piłkę :P

henryfun1997 komentarzy: 8204.12.2012, 22:59

Dobranoc wszystkim

Arsenalfcfan komentarzy: 1320704.12.2012, 22:58

pauleta19,

no to znaczy, że od Ramseya po 26 grudnia trzeba więcej wymagać, bo będzie miał już te 22 lata, więc do tej wybitnej młodzieży, zaliczać się nie będzie :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.12.2012, 22:58

Wenger pewnie powie,że to przeznaczenie, bo w 2006 jak gralismy w finale to też w grupie B byliśmy i też 2 miejsce

Clifford komentarzy: 105704.12.2012, 22:58

Meade bojaźliwy? Wydawało mi się że zagrał z większą pewnością Siebie niż 3/4 naszych zawodników w tym sezonie.

MajsterLM komentarzy: 124904.12.2012, 22:58

facebook.com/photo.php?fbid=521925537826313&set=a.407072769311591.100221.407062729312595&type=1&theater

Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2012, 22:57

Czyli możemy trafić na : PSG , Malage , BVB , Barce , Szachtar/juve , Bayern.

Ja osobiście chciałbym trafić na Malage albo PSG.

henryfun1997 komentarzy: 8204.12.2012, 22:57

Moze za rok osiagniemy cos w lidze europejskiej o ile uda sie zajac miejsce wyzsze niz 10 :)
Liga Europejska jest dla nas stworzona bo LM nie :}

Arsenalfcfan komentarzy: 1320704.12.2012, 22:56

czołowi odpoczeli... i teraz jeśli przegramy w lidze, to prawda jest taka, że to będzie wina Wengera.. nie będzie mógł zgonić na zmęczenie :) Wenger musi ich po prostu do tego meczu trzeba dobrze taktycznie ustawić.. lecz jeśli przegramy ten mecz, to marzenia Wengera o pnięciu się w góre w grudniu zostaną tylko złudzeniem.. tak jak naszym złudzeniem zostaje to, że Arsenal dalej jest jednym z największych klubów :)

Sakahai komentarzy: 206004.12.2012, 22:56

No nie wiem jak Wy ale ja bym chciał trafić na Valencie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.12.2012, 22:56

Wciąż słabo to wygląda.

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21904.12.2012, 22:56

Canal+ oszalał... pokażą nasz mecz z WBA. Ciekawe czym się kierowali :D

Majowie się pomylili co do końca świata. Będzie on miał miejsce 22 grudnia. Gramy wtedy z Wigan i pewnie Ramsey będzie kapitanem w tym meczu.

Strus komentarzy: 106204.12.2012, 22:56

AOC zagrał dziś taki piach na pozycji OP, że głowa boli. Może się bić z Gervinho, kto jest w tragiczniejszej formie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 22:54

Enndi, słuchaj sporej części zawodników, którzy dziś grali za rok w Arsenalu nie będzie: Squillaci, Arshavin, Chamakh. Druga część to młodzież poniżej 22 roku życia: Szczęsny, Jenkinson, Meade, Chamberlain, Ramsey, Coquelin. Z trzech od których należy wymagać wygranych: Gervinho, Rosa i Verma, 'tylko' pierwszy dziś zawiódł.

Wiedziałem, że dziś nie wygramy (z resztą na to postawiłem kasę) może, dlatego podchodzę do tej porażki spokojniej. Wraca Rosa w świetnej formie i z tego należy się cieszyć, bo przyszły mecz powinniśmy wygrać.

henryfun1997 komentarzy: 8204.12.2012, 22:53

Dlaczego Ramsey w sondzie jest wymieniony jako zawodnik ?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2704.12.2012, 22:53

No nie wiem, Meade jak dla mnie nie zagrał za dobrze. Co chwila na dupce jeździł bo szedł na raz do jakichś żałosnych zwodów. No i ogólnie sporo akcji przechodziło tą lewą stroną. Poza tym bojaźliwy strasznie, ale to jeszcze można wytłumaczyć debiutem.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.12.2012, 22:53

vinio
Yenaris kontuzjowany,ale na 100% nie jestem pewny

Kosciak komentarzy: 1104.12.2012, 22:53

Mi się podobał w ostateczności występ Chamakha... Miał kilka odbiorów, starał się być aktywny... Chociaż ja go w sumie lubię, więc jestem nieobiektywny ;)

grochal14 komentarzy: 193304.12.2012, 22:53

Kondziu10

skad wiadomo , ze mamy 40mln na to okienko ?

tomekafc95 komentarzy: 413604.12.2012, 22:53

boze dopomoz it's not easy to be arsenal fan ;/

waldek_89 komentarzy: 573504.12.2012, 22:53

A trafmy w LM na któryś z niemieckich zespołów, szczególnie na Borussie to mamy w banku Blitzkrieg, albo Fall weiss co tylko chcemy, hehe;D mimo porażki i tak lubię ten klub, w końcu mecz można traktować w kategorii sparingu;p

Ars3n komentarzy: 1235404.12.2012, 22:53