Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 23:35

Klama, rzecz w tym, że chłopak jest super uniwersalny (ostatnio się dowiedziałem, że wcale kontuzji nie łapie, wszystkie mecze w Montepllier od debiutu(!)). ŚO, PO, DP i od biedy, ale też tam grywał LO. Jakby przyszedł to czuję, że jako zastępca Sagny. Bardzo mi się jego gra podoba. Czarny Kosa.

maciek199022 komentarzy: 90204.12.2012, 23:35

Ja wiem, że jeśli chodzi o reklamy to już w życiu mnie nic lepszego nie spotka od tego: youtube.com/watch?v=U0lOKon06-Y
Nie w zasadzie sensu oglądać innych reklam jak się widziało tą, no chyba że z ciekawości:)

Hans_Zimmer komentarzy: 594604.12.2012, 23:34

Ba z miejsca wskoczyłby do podstawowej 11.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.12.2012, 23:34

Btw, za co Szczesny (wg livescore'a) dostał kartkę, bo meczu nie oglądałem bo stwierdziłem,że nie ma co tracić czasu.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2404.12.2012, 23:33

Lol, wy czegos od Arshavina oczekujecie? Chlopak siedzi nawet w meczu o pietruszke na lawce, a wy oczekujecie od niego zaangazowania? Nie dziwie mu sie, tez bym takie cos olał.

MichalM komentarzy: 63104.12.2012, 23:33

qarol

Mam to samo (tak mysle) jak pisze na fejsbuku, nie wiem od czego tak sie dzieje...najprawdopodobniej mozilla mi zamula z powodu zbyt wielu blokowanych reklam przez adblock?

Chcialbym tez znac odpowiedz :))

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.12.2012, 23:31

MajsterLM

Rywal wysłany na ławkę:D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.12.2012, 23:31

Mid
Wiem wiem, Fabs czy Aguero to od dawna w pumach. Jednak ww zawodnicy mnie średnią obchodzą, to jednak dla mnie zawsze Henry będzie się kojarzył Nike ewentualnie Rbk. Imo Puma jako marka strasznie mi nie podchodzi. Czasami mi się wydaję , że podpisują z nimi kontrakt (kluby) te których nie stać lub odrzucili ich Nike i Adaś.

Ordzik komentarzy: 81204.12.2012, 23:31

Arsha wniósł w 2 połowie tyle co Tusk zrobił dla Polski

pronik komentarzy: 517904.12.2012, 23:31

ramsey- Jestem dość zadowolony ze swojej formy. W tym sezonie czuję się o wiele lepiej i odnoszę wrażenie, że znów zaczynam odpowiednio rozprowadzać piłkę. Lepiej mi się z nią biega, wszystko wraca na swoje miejsce.

pauleta
Yanga-Mbiwa tylko na defensywnego pomocnika, bo na stoperze sobie chłopak nie pogra.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2012, 23:29

Endrjum

Niekoniecznie. Odejdzie tam, gdzie będzie miał najlepsze perspektywy.

MajsterLM komentarzy: 124904.12.2012, 23:29

youtube.com/watch?v=PQxW8ZS33vE

hahaha; 0:50 padłem :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2012, 23:27

polandblood

Puma ostatnio się wybija jeśli chodzi o pozyskanie zawodników do promocji marki - Henry, Fabregas, Yaya Toure, Aguero... Giroud też ma podpisany z nimi kontrakt, więc może niebawem i on będzie gościł w reklamówkach.

maciek199022 komentarzy: 90204.12.2012, 23:27

A wiecie jak tam kontuzja Ba? Ja bym jeszcze na napad bym widział Soldado, VCF ma kiepski okres to może by go nie cenili bardzo wysoko. No i na skrzydło oczywiście Kacaniklić:)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.12.2012, 23:27

Ja słyszałem gdzieś już nie pamiętam gdzie, że Ba chce 90k tygodniówkę i nie chcą mu takiej dać.

Michal123 komentarzy: 154104.12.2012, 23:27

Fabregas i puma ?! zawsze myślałem,że on gra w nike :O

reavenn1 komentarzy: 20904.12.2012, 23:27

Myślę, że powinniśmy wziąć przykład z Liverpoolu (może to trochę śmiesznie brzmi) i zatrudnić psychologa by naszym piłkarzom zachciało się grać i wygrywać, bo to co widzę od paźdźiernika tego sezonu to porażka. Dziwi mnie to, że niektórzy nasi piłkarze uważają, żę jest wszystko okej(sic!). Gdzie mentalnosc zwyciezcy? Wenger powinien zostać, nie widze innego trenera, ktory jest aktualnie możliwie dostepny i zrobilby cos lepiej niz Arsene. Co do transferów przydałby sie jeden/dwóch napastników (Llorente,Huntelaar, Ba, Ayew), jeden pomocnik (Strootman) i lewy obrońca. Wiem, że przyjdzie w styczniu do nas cos pokoroju Ilieva, ale nadal ludze sie, ze jednak Arsenal zobaczy co sie dzieje, ze stajemy sie drugim Liverpoolem i cos trzeba na to zaradzic. Najwiekszym mankamentem jest to, ze nasz srodek pola jest albo zajechany(Arteta,Cazorla) albo kontuzjowany/powracajacy z kontuzji (Diaby, Rosicky, Wilshere) albo bezuzyteczny/bez formy (Ramsey). Nie jestem jakims wielkim specjalista, ale chce jak najszybciej zobaczyc jak Arsenal wraca na dobry tor, po kilku upadkach, podnoszacy sie i sprintem doganiajacych biegnacych powoli ale do przodu rywali. Mam nadzieje, ze zobacze to juz w meczu z WBA, bo juz czuje sie powoli zmeczony obecna sytuacja w klubie. Najwyżej zostaje nam nadzieja na styczen.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 204.12.2012, 23:27

Mid - czytaj odejdzie tam, gdzie zapłacą najwyższą tygodniówkę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 23:26

jimmykanonier1886, jak zawodnik wybierze konkretny klub to odchodzi za 7,5. Jak będzie mu wszystko jedno (a wątpię, żeby było) to dopiero przebitka.

Mi najbardziej z tej trójki zależy na Yanga-Mbiwa, dobrze, że mamy z Montpellier dobre kontrakty.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2012, 23:26

jimmykanonier1886

Odejdzie za tyle, bo ma taką klauzulę - więcej nie dostaną. W wypadku gdy kilka klubów zaoferuje sumę zapisaną w klauzuli, wtedy kluby będą zawodnika i to on decyduje gdzie odejdzie.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 204.12.2012, 23:25

Z napastników na których mamy szansę Demba Ba jest najlepszym wyborem, IMO.
Niestety na Suareza nie mamy szans :(

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.12.2012, 23:25

Eh, ciekawe ile muszą płacić w tej Pumie, że Henry podpisał z nimi kontakt. Henry = nike.
Z Reebokiem tez fajnie wyglądał. Ale puma? Tragedia sama w sobie.
youtube.com/watch?v=c0593dtVn4w To dopiero jest reklamówka z Królem! ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2012, 23:24

Ja już bym wolał Dembę Ba niż Huntelaara - młodszy. No i mógłby grać z nami w Lidze Mistrzów. Tygodniówki też nie powinien chcieć zbyt dużej.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.12.2012, 23:23

barney
ma taką klauzulę,ale to nie oznacza,że za tyle odejdzie,zwłaszcza gdy kluby zaczną się licytować

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 23:22

Szczęsny, Jenkinson, Squillaci, Vermaelen, Meade, Ramsey, Coquelin, Chamberlain, Rosicky, Gervinho, Chamakh
z tego skladu rezerwa mozna nazwac meade ss szamana reszta gra bardzo czesto a niektorzy to chyba nawet za czesto wiec nie rozumiem czemu poszla taka fama ze gralismy rezerwami
rezerwy to moze byly dzis ale na lawce i jeden z nich wszedl na pare ostanich minut

Sakahai komentarzy: 206004.12.2012, 23:21

Negredo jest ruchliwy.. Llorente nie, to prawda

Klama komentarzy: 3971 newsów: 204.12.2012, 23:20

Sakahai
piszesz ruchliwego napastnika i podajesz Llorente i Negredo..

MajsterLM komentarzy: 124904.12.2012, 23:20

Kupmy Emila Heskey-a .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 23:20

Barney
Pardew:‘He's still got a clause in his contract. We've tried to negotiate it away but haven't managed to yet.’

Klauzule ma na 100%, a że 7,5 mln to na 99%

Sakahai komentarzy: 206004.12.2012, 23:19

My potrzebujemy rozgrywającego i ruchliwego napastnika i tu mamy duży wybór.
Na rozgrywającego można by sprowadzić Eriksen'a (20-25mln) lub Cabay'a (10-15mln), który już w tym Newcastle chyba nie chce siedzieć. Z napastników di wyciągnięcia to ja widze Negredo (18mln), Llorente (8-10mln) choć tego pana bym nie chciał, możnaby też spróbować wyciągnąć Dembe Ba (15mln). Wystarczy jeden z napastników, upierałbym się przy Negredo i pomocnik to chyba łatwiejszy do wzięcia będzie Cabaye

Michal123 komentarzy: 154104.12.2012, 23:18

Verminator97
Nie chodzi mi tylko o dzisiejszy mecz.Już od dłuższego czasu nie odczuwam emocji związanych z naszym meczem.Kiedyś nie mogłem się doczekać rozpoczęcia meczu naszych chłopaków,dzisiaj już tego nie czuję.Muszę sobie trochę odpocząć i mam nadzieję,że gdy wrócę nasi chłopacy będą grali tak jak na Arsenal przystało :)! Dobranoc.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2012, 23:18

A widzieliście nową reklamę Pumy z Thierrym?

youtube.com/watch?v=74rOiCmAMBM&feature=player_embedded

Klama komentarzy: 3971 newsów: 204.12.2012, 23:18

Trafimy na Borussię, zobaczycie .

Barney komentarzy: 2095104.12.2012, 23:18

Hey to, ze Demba ma klauzule 7,5mln funtów to jest pewne na 100%?????????

Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2012, 23:17

@krecik249

No wkurza mnie powoli te całe zrzędzenie. Przecież oni nie zapomnieli jak się gra w piłkę i w końcu się przełamią i mam nadzieję , że właśnie teraz z WBA gdzie są kluczowi zawodnicy wypoczęci no i gramy na ES. Dadzą radę.

Qarol komentarzy: 1450204.12.2012, 23:16

Słuchajcie mam taki problem, może ktoś pomoże ;]

Od pewnego czasu mam coś takiego przy pisaniu, że przytrzymując klawisz strasznie wolno nabija mi kolejne litery. Mam takie slow motion, to samo jest przy usuwaniu znaków - przytrzymam i robi się to wszystko strasznie mozolnie. Kiedyś problem nie występował, a teraz mi się tak zrobiło. Wiecie może o co chodzi ?

Wiem, że dosyć pokrętnie wytłumaczone.

krecik349 komentarzy: 567 newsów: 104.12.2012, 23:15

Verminator

Miło zobaczyć że ktoś jest wierny po porażkach:) Przynajmniej nie czuję się samotny...też wierzę w przekonujące zwycięstwo,myślę że wygramy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 23:15

Arsenal are definitely interested in Demba Ba. And have renewed interest in Yanga-Mbiwa now Montpelier are out of CL.

I didn't ask about Zaha to be honest. Others have said its nailed on but i don't know.

Bez szału, ale byłby to wzmocnienia, a nie buble.

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 23:14

z barca to wygramy spokojnie beda tak zaskoczeni tym ze w tym roku nikogo od nas nie chca wyciagnac ze walna sobie ze 3 samoboje na camp nou i odpadna w ramach protestu

Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2012, 23:12

@Michal123

Daj spokój. Co ty myślałeś , że dzisiaj jesteśmy wstanie wygrać ten mecz grając tym składem ?! Spokojnie , ja wierzę , że w sobotę już naprawdę zagrają dobrze i zagrną 3pkt po dobrym meczu z WBA. Trzeba wierzyć do końca we własną drużynę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2012, 23:11

Czytaliście?

metro.co.uk/sport/football/919761-alan-pardew-worried-about-demba-ba-exit-amid-arsenal-and-liverpool-talk

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.12.2012, 23:11

bigVorm
prawdopodobieństwo jakieś 1/6 czyli niespełna 17%,aczkolwiek jeśli chodzi o te 2 drużyny to jakie 99%

Michal123 komentarzy: 154104.12.2012, 23:09

Panowie,robię sobie małą przerwę z Arsenalem.Muszę odpocząć psychicznie :p.Dobranoc i do zobaczenia za jakieś 3 tygodnie ! :)

napkin komentarzy: 75804.12.2012, 23:09

majom się porypało z tym kalendarzem - to nie chodziło o koniec świata tylko koniec Arsenalu