Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
henryfun1997 komentarzy: 8204.12.2012, 22:51

Chcialbym miec w Arsenalu Eriksena i Reus'a szkoda ze to jest niemozliwe :(

Arsenalfcfan komentarzy: 1320704.12.2012, 22:51

Pinguite,
może tylko dlatego, że z reguły gada się o gwiazdach :) i dlatego wszyscy o Ramseyu piszą :)

Kondziu10 komentarzy: 89104.12.2012, 22:50

Potrzebujemy takiego piłkarza jak Rosicky, teraz widać, co taki piłkarz potrafi wnieść, a nie 3 następnych napastników.
Mamy 40 mln na to okienko więc wykorzystajmy je lepiej niż na kolejnych napastników, bo co ma zrobić Giroud czy Podolski skoro nie mają okazji, które przecież powinni im stwarzać pomocnicy?

lolkoznoob komentarzy: 96804.12.2012, 22:50

No niby tak, miejmy nadzieje, że będzie tak grał jak najdłużej :)

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 22:50

wedlug mnie ten mecz przegral wenger zmieniajac rose w drugiej polowie nasz srodek przestal istniec 0 skladnej akcji przez 45 min zadnego rozegrania w ten sposob zaprzepascil szanse na 1 miejsce w grupie

David92 komentarzy: 640004.12.2012, 22:50

henryfun - w 1/8 juz jestesmy geniuszu.

Oggy komentarzy: 948904.12.2012, 22:49

Sakahai-- Coquelin gra baardzo przeciętnie odkąd pamiętam, koleś jest za słaby na AFC. Nie rozumiałem nigdy co w nim kibice widzą;)

Pinguite komentarzy: 1502004.12.2012, 22:49

pauleta19 > Good, ale tylko nieliczni dostrzegli jego występ. Cała reszta hołota mówi tylko o Ramseyu. Zagrał tragicznie no i co zrobimy? No kuźwa NIC. Nie mamy na to żadnego wpływu.

lolkoznob > Akurat wiek nie jest tu przeszkodą, bo Rosa gra dobrze. Nie ważne ile masz lat, ważne jak grasz. ;]

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 104.12.2012, 22:49

Dziwie sie tym, ktorych wynik tego meczu jako tako nie obszedl. Dla mnie to tylko kolejny juz dowod na to, ze nic w tym sezonie nie ugramy, ba, nawet o te feralne TOP4 bedzie niezmiernie trudno. A to dlatego, ze gramy zalosnie, Wenger stawia na zalosnych grajkow. Od kiedy kibicuje Arsenalowi, a bedzie juz kilka ladnych lat, nie czulam jeszcze takiego zazenowania ich gra. Powoli zaczynam sie nawet przyzwyczajac do porazek.

osiem1989 komentarzy: 16104.12.2012, 22:49

noo niestety od zejścia Tomasa, Arsenal przestał istnieć na boisku. można powiedzieć że przegraliśmy ten mecz - ławką rezerwowych

Sakahai komentarzy: 206004.12.2012, 22:48

Wszyscy narzekacie na Ramsey'a i Gervinho a nikt nie zauważył jak beznadziejnie zagrał Chamberlain i mega mega przeciętnie Coquelin ?

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21904.12.2012, 22:48

Mecz rezerw nie oznacza, że jakiś piłkarz [gervinho, ramsey] nie może podać dokładnie piłki. Albo że nie potrafi dryblować z sensem, by w jakiś sposób pomogło to drużynie. W naszych rezerwach potrafią celniej podawać.

RuteQ komentarzy: 93104.12.2012, 22:48

lolkoznoob - a ile ma Scholes, Giggs? Rosa gra jakby mial nie 32 tylko 23 i tak grajacego moge ogladac nawet do 40stki:)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320704.12.2012, 22:48

ależ to jest oczywiste, że głos na MOTM na Aarona... w każdym aspekcie gry się wyróżniał :) no i w najważniejszym momencie znalazł się tam gdzie trzeba, przez co pięknie asystował :)

Michal123 komentarzy: 154104.12.2012, 22:48

Chyba sobie odpocznę od Arsenalu na jakieś 3 tygodnie :) ,dobrze mi to zrobi.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 104.12.2012, 22:48

Blaszczykowski ladna asysta, chcialbym go u nas

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 22:47

Pinguite, ja pochwaliłem:
"04.12.2012; 22:28
Podobał mi się dziś Meade. B.dobry debiut."

:-)

henryfun1997 komentarzy: 8204.12.2012, 22:47

Qarol
Nie marz o tym ze dojdziemy do 1/8 chyba ze z takim farte jak Chelsea w tamtym roku xD

Enndi komentarzy: 49204.12.2012, 22:47

@pauleta

Ale jak tu sie nie denerwowac... Ja rozumiem wierzyc w Aarona ale bez przesady,gra piach a Wenger trzyma go na sile,jakby synem byl ba lepiej.. Nie rozumiem tego. No ale mniejsza takie gadanie nic nie zmieni.

lolkoznoob komentarzy: 96804.12.2012, 22:46

Dlaczego Rosa ma aż 32 lata !!:(

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.12.2012, 22:46

Wojtek,Sagna,Per,Verma,Kosa,Rosa,Mikel,Poldi,Jakc,Oli,Theo,OX,Santi,Carl,Kieran
Moja lista piłkarzy,których zostawiłbym po sezonie, resztę bym dyscyplinarnie wy......

KedzioRRz komentarzy: 382704.12.2012, 22:46

@Pinguite;
Tak by było po wygranym meczu. Po porażce zawsze szuka się winnych. Ludzka natura. Meade naprawdę na plus

RuteQ komentarzy: 93104.12.2012, 22:46

podeśle ktoś linka do tego głosowania? Ja bym chciał zeby taka zmasowana akcja poszła kiedys na głowną a.com ... Inaczej jako fani z zagranicy na nasz klub nie wpłyniemy..

Gunnerowiec komentarzy: 85004.12.2012, 22:46

Z naszą grą jest kruchutko, jak w ligowym meczu nikt z ławki nie potrafi zrobić różnicy, to nie ma o czym gadać..

pronik komentarzy: 517904.12.2012, 22:45

z takim zaangazowaniem to z Bradford bedziemy mieli seki

monerica komentarzy: 60004.12.2012, 22:45

właśnie, jest jakieś głosowanie na onecie?

ArseneAl komentarzy: 2341704.12.2012, 22:45

Boże tsunami komentarzy :P
Spadam bo i tak nie da się czytać i komentować w takich warunkach.
Bez odbioru.

lolkoznoob komentarzy: 96804.12.2012, 22:45

Ramsey jak najbardziej zasłużył na MOTM

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11704.12.2012, 22:45

Nie chce wam nic mówić, ale mecze 1/8 finału LM są w LUTYM a nie w Grudniu. Wtedy może będziemy w lepsze formie, ba na pewno będziemy w lepszej... bo w gorszej już nie można.

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 22:45

aj szkoda bo montpelier zagralo dla nas i mozna bylo wygrac ta "bardzo silna" grupe

playdamiano komentarzy: 23704.12.2012, 22:45

I tak trafimy na Barcelone, odpóśćcie sobie przewidywania....W tym sezonie widzę szanse jedynie na Puchar Anglii... (pewnie do 6 stycznia...)

mitmichael komentarzy: 4924304.12.2012, 22:44

Stalismy sie drugim Liverpoolem niestety. Znajac zycie w 1/8 i tak trafimy najgorzej.

Qarol komentarzy: 1450204.12.2012, 22:44

Dlaczego już płaczecie nad 1/8 ? Do lutego masa czasu ; ]

Do tego czasu ogarniemy się na spokojnie i zobaczycie jak pociśniemy z zaskoczenia ; D

fabregas13 komentarzy: 88204.12.2012, 22:44

Rafson95

Wiesz co, kiedyś też tak postrzegałem. Ale w pewnym momencie doszedłem do wniosku że Arsene ( bez urazy dla świetnego trenera) jest człowiekiem bez jaj i charakteru. NIe potrafi postawić na swoim? Nie umie przekonać zarządu że coś jest nie tak? Człowiek z charakterem widząc całe to wielkie bagno nie byłby w stanie w tym nadal uczestniczyć. A Wenger co? PRAWDA JEST TAKA ŻE SYTUACJA W KLUBIE JEST NA RĘKĘ RÓWNIEŻ WENGEROWI. Klub ma ogromne przychody, a on na kasę nie narzeka. Zresztą wystarczy spojerzeć na najlepiej opłacanych trenerów.

HAJS SIĘ MUSI ZGADZAĆ I WENGER DOBRZE O TYM WIE!

Dobranoc

RVP87 komentarzy: 116404.12.2012, 22:44

Ramsey Gervinho dno !!!

brak Rosy i odrazu słabeij zaczeliśmy grać a czemu to proste dość że dobry piłkarz to jeszcze wiekowy czyli spokój wprowadza itp...

kiedy oglądne prawdziwy ARSENAL?? keidys czekałem jak sie Juve odrodzi a teraz AFC ma doła

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.12.2012, 22:44

Nie wiem niektórzy przeżywają ten mecz jakbyśmy byli w finale LM i przegrali. To był tylko sparing by zobaczyć co zagra rezerwa i jak widzimy tylko dobrze zagrali Verma Szczęsny i Rosa. Arshy już się nie chce grać, a Szaman gra raz na pół roku ;p

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 204.12.2012, 22:44

Szachtar słaby? Wyśmiany.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 204.12.2012, 22:44

W takiej formie Gervinho nie dostanie powołania na PNA.
Odpowiedzcie sobie sami czy to dobrze, czy źle.

Pinguite komentarzy: 1502004.12.2012, 22:44

Czemu dziś nikt nie pochwali Meade?!?! Zagrał dobry mecz, nie bardzo dobry, tylko dobry, ale jako debiut to niezle ;) Zainteresujcie się trochę tym zawodnikiem, a nie tylko Ramsey, Ramsey,
Ramsey, Ramsey, Ramsey...

witek_23 komentarzy: 24904.12.2012, 22:43

piekna seria 4 mecze bez wygranej w tym 2 porazki z rzedu wow idziemy w gore w tym grudniu rzeczywiscie

henryfun1997 komentarzy: 8204.12.2012, 22:43

Wlasciwie lepiej by bylo zajac 3 miejsce i pojechac do ligi europejskiej moze tam bysmy mieli druzyny na swoim poziomie bo do LM nie ma co sie pchac bez pozadnego napastnika

arsenalfann komentarzy: 1024304.12.2012, 22:43

Ramsey MOTM zostanie xD To jest dopiero trolling :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 22:43

Enndi; wcale nie napisałem tego, co starasz mi się wmówić. napisałem, że porażka jest mniejszym WSTYDEM niż poziom komentarzy, który dziś zastałem na kanonierach.

RuteQ komentarzy: 93104.12.2012, 22:43

gdzie na onecie to głosowanie?

Strus komentarzy: 106204.12.2012, 22:43

Mecz bez historii, bez stawki wartej ryzykowania. Rosickiego trzeba było oszczędzać.
Sędzia coś nie chciał widzieć fauli w okolicy karnego Olympiakosu. Jakoś się odzwyczaiłem od takiego perfidnego dokopywania drużynie. Widocznie Arsena w UEFA dalej nie lubią, a w PL już nie zagraża ulubieńcom Rileya :P
Błędy ulubieńców krytykantów zapewniły bramki Olympiakosowi. Pierwsza tylko dzięki Aaronowi który próbował zaase*****ć błąd pary TV-SS), druga dzięki kiepskiej postawie prawej strony obrony- to niby był gość SS. Ale gdzie byłi pomocnicy do pilnowania wbiegających w pole karne? Hahaha!

Nieporadność w rozprowadzaniu akcji i w próbie wykończenia ich to nie kwestia przypadku, a klasy i formy zawodników.