Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:49

Marzag > Robin zasługiwał na taki odpoczynek, bo był naszym najlepszym piłkarzem i kapitanem.
Na ten moment żaden z naszych piłkarzy na to nie zasługuje.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 14:43

Arsenal_1886, był taki okres, chyba w styczniu można go było widzieć kilka razy na trybunach

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.12.2012, 14:42

Fajny komunikat na stronie Metro.co.uk:

Goshdarnit!

Something has gone wrong with our servers. It’s probably Matt’s fault.

We’ve just been notified of the problem.

Hopefully this should be fixed ASAP, so kindly reload in a minute and things should be back to normal.

:]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:42

Marzag > Kiedy dostał 3 tygodnie ?
Przecież Robin grał w każdym meczu Premier League od pierwszych minut oprócz meczu ze Stoke City na Emirates.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 14:39

Arsenal_1886, RVP sezon temu dostał aż 3 tyg i to się bardzo opłaciło bo znów zaczął strzelać

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:34

Marzag > Bez przesady ;p
Tydzień od meczu ze Swansea wystarczy im obu. Potem mają 9 dni do następnego meczu.
My musimy wygrać w sobotę. Nie możemy już tracić punktów. Ramsey czy Coquelin to nie godni zmiennicy. Oni powinni być na wypożyczeniu lub w innym klubie. Można było pomyśleć by o rotacji, ale wtedy jak mamy godnych zmienników. Coquelin zaliczył regres spory z poprzednim sezonem. Wolałbym Frimponga od niego teraz.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 14:31

Arsenal_1886, tydzień to mało 2 to już coś zwłaszcza że Mikel już najmłodszy nie jest i tak szybko się nie regeneruje

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:30

Marzag > Tydzień to wystarczająco odpoczynku dla Santiego i Artety. Teraz we wtorek gramy w ramach COC, więc tam nie zagrają, a potem mecz dopiero 17 grudnia. Zdążą wygenerować siły.

klinka12 > No właśnie tak myślę gdzie Boss umieści naszego wirtuoza :D Co do składu to za pewne Rosa będzie na ławce, Santi w środku, a Podolski na lewym skrzydle. Wenger jest przewidywalny, aż do bólu. WBA już od tygodnia wie jakim składem zagramy i jaką taktyką.

Kaczaza komentarzy: 722205.12.2012, 14:23

Lisandro Lopez w Interze za 5,5 miliona?
taki tytuł na goal.pl

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 14:20

Arsenal_1886, ja bym wolal dac odpoczac santiemu i artecie, i nawet przegrac to spotkanie, tak zeby na maraton byli wypoczeci

GKS_AFC komentarzy: 871705.12.2012, 14:17

Ale Titi mogłby byc trenerem napstników takim indywidualnym :)

GKS_AFC komentarzy: 871705.12.2012, 14:09

albo jak Zidane w Realu podobna funkcje żeby pełnił ;)

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 14:08

GKS_AFC, jak dla mnie to bardziej na tym miejscu spisałby się trener od piłkarza.

GKS_AFC komentarzy: 871705.12.2012, 14:06

ja bym Titiego widział jak następcę Wengera jako trenera

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 14:06

BTW, przepraszam wszystkich za to że FUT jest wyłączone, 2 dni temu kupiłem fife13(byłem z nią w domu kilkanaście minut po 17, od 17 do 2 w nocy Playstation Store bylo niedostepne wiec nie moglem wpisac reedem i musialem grac na singlu, a gdy wczoraj zacząłem grać w FUT to przestało działać ;d mówiłem, że mam pecha w życiu ;d)

Kaczaza komentarzy: 722205.12.2012, 14:06

Niech wróci, ale na trenera

krakuus komentarzy: 182905.12.2012, 14:04

Nie jestem przekonany do kolejnego powrotu Henrego. W tamtym roku to byl magiczny moment ,teraz moze pozostac odczucie jakby sie ogladalo jakis serial.

Rybol komentarzy: 162 newsów: 705.12.2012, 14:00

Henry wraca - chcą uspokoić kibiców...

goal.com/en/news/596/exclusive/2012/12/05/3580293/henry-agrees-to-rejoin-arsenal-for-a-third-spell

dobry i miesiąc

vinio komentarzy: 254705.12.2012, 13:59

Wenger mistrz, zarząd wyjazd. Czepili się Wengera nie winnego w całym zamieszaniu

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 13:57

To nie Gazidis, bo to jest poprostu prawa ręka Kroenke który wydaje Gazidisowi polecenia.

vinio komentarzy: 254705.12.2012, 13:57

Byłem pewny ze dzis w tvp będzie Juve Szachtar a tu Barca z Benfica o nic

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 13:55

BTW, zarząd i tak się już zabezpieczył tymi pakietami kibicowskimi bez których nie można kupić biletów

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 13:55

Pinguite--- "brat" bliźniak w ich głowie chyba XD

Pinguite komentarzy: 1502005.12.2012, 13:53

Ostatnio jakaś moda na "brat się dorwał do kompa". :)

Lr556 komentarzy: 153605.12.2012, 13:48

O Jezu! Sorki za komentarz o jakiejś rewolucji. Zostawiłem włączone k.com i brat się dorwał i takie głupoty wypisał. Sorki za niego :)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7205.12.2012, 13:47

niestety nie robimy Gazidisowi wielkiej łaski tym, że kibicujemy AFC.

krakuus komentarzy: 182905.12.2012, 13:42

Londyn widzieli*

krakuus komentarzy: 182905.12.2012, 13:41

@Lr556 Naprawde myslisz ,ze pare lebkow ktorzy Emirates i Lojdyn widziali na pocztowkach ,maja jakas podrobiana koszulke klubowa moze cos zdzialac ? Dla klubu nic nie znaczycie bo nie przynosicie im zysku ,chociaz prawda jest taka ,ze nawet to 60 tys osob pojawiajace sie na stadionie tez duzo do gadania nie ma. I to nie jest tylko i wylacznie problem Arsenalu ,tak teraz wyglada to w wiekszosci zespolow.

Pinguite komentarzy: 1502005.12.2012, 13:41

Idiots, idiots everywhere...

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 13:41

Lr556--> ooo to bardzo mi przykro i innym należącym do "wami" też pewnie bardzo przykro jest. Ładnie to tak gardzić? ;P Zrób rewolucję polecam flagę, szalik i widelec jako uzbrojenie. Przyczaj się pod Gazidisa i flagą przez łeb i widelec w tyłek.. Tak upadnie dyktatura zarządu afc^^ Powodzenia!

Lr556 komentarzy: 153605.12.2012, 13:22

"– Robin jest szczęśliwy, iż podjął taką decyzję. Wszyscy dobrze wiedzą, że rozmawiał ze mną zaraz po tym, jak otrzymał ofertę z Manchesteru United. Powiedziałem mu wówczas, jak wspaniale jest na Old Trafford. Wszystko idzie w dobrym kierunku, a Robin ma już dziesięć trafień w lidze. To fantastyczny wynik."

Kaczaza komentarzy: 722205.12.2012, 13:15

pewnie tak, szczyt marzen to przeciez top 4..takie załozenia to największa porażka

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 13:15

Lr556-- no to doprawdy wiele możemy zrobić...zaspamujemy komuś skrzynkę, tak?

krakuus komentarzy: 182905.12.2012, 13:14

@Rafson95 Dokladnie

Co do transferow w zimowym okienku obawiam sie ,ze bedzie to kolejne marnowanie pieniedzy w stylu latania tego co sie da ,na jakis rozwoj nie ma co liczyc.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 13:13

Kaczaza, będzie trzeba skądś te brakujące 40 mln wziąć, więc pewnie wtedy kilku najlepszych graczy sprzedamy

Lr556 komentarzy: 153605.12.2012, 13:13

Oczywiście, Szalke potknęło się z Mąpelię, nasze zwycięstwo dałoby nam pierwsze miejsce w grupie...

Wengeroutowcy i Niewengeroutowcy! Łączmy się! Na tej stronie od wieków prowadziliśmy spory o poglądy, mecze czy miedzę, ale dziś nadszedł dzień zjednoczenia! My, użytkownicy Kanonierzy.com, połączmy się myślą prostą:
ZARZĄD OUT!!!

Kaczaza komentarzy: 722205.12.2012, 13:12

chyba jedynie 5 miejsce w lidze cos zmieni

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.12.2012, 13:06

szkoda, że nasi kibice to takie pipki i nie mogą zrobić czegoś bardziej konstruktywnego, jak np. mecz PL na ES i wszystkie trybuny puste xd i zostawiony jeden jakiś dajny transparent na krzesełkach. Ale cóż, oni nie ogarniają :(

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 13:03

mallen, Gazidis tylko wykonuje polecenia Kroenke, ma dbać o to by na koniec sezonu była konkretna ilość milionów profitu

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 13:02

@Marzag

Problem tkwi w tym, że nas STAĆ tylko zarząd tyle nie wyda.

________________________________________
Gazidis what the f*** do you do?!

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 13:00

mallen, euro, więc kilka mln mniej funtów, w każdym razie i tak nas nie stać, może za 5-6 lat.

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:59

BVB wycenia Lewego podobno na 35 mln.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 12:54

I_Tak_I_Nie, kosecki marnuje na potęgę, no i jest przepychany w ekstraklasie, on się tu nie nadaje. Milik to wyolbrzymiony przez media talent, strzelił 6 goli i przestał. A linettiego nigdy nie widziałem.

Kaczaza komentarzy: 722205.12.2012, 12:53

Diaby wyjazd!
Co za padaczka ten zawodnik..niech ida z nim: Fabian, Sebastien Squillaci, Aaron Ramsey i "wypożyczeni" ile kasy sie marnuje

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.12.2012, 12:53

mallen, to bylo chyba w pazdzierniku, chyba jakis mecz lm, pogral pare minut i zszedl z boiska

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.12.2012, 12:51