Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:50

@Marzag

Ja bym go spróbował jako zmiennik Artety.

Właśnie ktoś pamięta datę mczu , w którym Diaby wyleciał ze składu? Pewnie nie minęły jeszcz "3 or 4 weeks".

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:49

mallen, niezly ten strootman, moze Ramsey poszedlby na trybune VIP po takim transferze

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:48

Dobry odbiór piłki i mocny strzał.

SunTzu komentarzy: 36705.12.2012, 12:47

Quarol - zlamania nie maja wplywu na odnawialnosc kontuzji(zlaman), kosci w miejscach zroscniecia (zrosty) sa kilka razy bardziej wytrzymale niz pierwotna kosc, w tym samym miejscu, jesli zawodnik lamie ta sama kosc, to w niecoinnymmiejscu i mozan mowic bardziej o pechu,
jednak zuwagi na fakt, ze zlamania sa kontuzjami dlugoterminowymi, zawodnik pozostaje wykluczony z treningow na dlugi okres czasu i przez to wzrasta jego podatnoscna kontuzje po ich wznowieniu

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12605.12.2012, 12:43

Ja jedyne kogo nie chce w 1/8 to Barcelony. Już nawet pomijając szanse, zbyt często z nimi gramy, nudne już się to robi, jak i cała otoczka.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:41

mallen, jak on będzie kosztował 20 mln funtów to niestety nie kupimy go ;p

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:40

Qarol, u RVP wystarczyło zmienić intensywność niektórych zajęć i przestał się łamać, więc myślę że podobnie mogłoby być z Diabym

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.12.2012, 12:39

mallen
ahhaah
teraz będę tego zawsze przed snem słuchał :P

youtube.com/watch?v=byt1c9NQvLs

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:39

"Jak donoszą angielskie media gracz PSV Eindhoven Kevin Strootman może niebawem zmienić otoczenie. Holendrem interesują się bowiem Arsenal Londyn, Manchester United i Tottenham Hotspur.

Na ostatnim meczu PSV z Ajaksem Amsterdam obecny był szef skautów "Kanonierów". Pomocnika obserwowali również przedstawiciele Manchesteru i Tottenhamu. Strootman wyceniany jest na ok. 20 milionów funtów. Mówi się, że gracz może zmienić barwy klubowe już w styczniowym okienku transferowym.

W tym sezonie Eredivisie piłkarz wystąpił w 9 meczach. Zdobył w nich 5 goli."

Qarol komentarzy: 1450205.12.2012, 12:39

@Marzag

To nie musi być wina treningów.

Po prostu po tylu przebytych kontuzjach niektóre rzeczy mogą być już nie do naprawienia. Liczne złamania przykładowo sprawiają, że potem dużo łątwiej o ten sam uraz w przyszłości.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:38

fabik, dane brałem z wikipedii, więc jeśli to nie LP to przepraszam za wrowadzanie w błąd ;p

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2705.12.2012, 12:37

Marzag, jaki LP? Przecież Strootman to ŚP.

Kaczaza komentarzy: 722305.12.2012, 12:36

Marzag
myślałem o nim jako o Dm ale to chyba złudny tok myslenia...ponoc fajny zawodnik

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:36

mallen, wiadomo, że Diaby to szklanka, ale może w końcu dobiorą mu optymalny trening i przestanie się łamać.

@Marzag

Ja bym Abu nie brał pod uwagę jako 2 rezerwowego, ale 3. Już poniżej się wypoiwadałem na jakich pozycjach według mnie jest potrzebne wzmocnienie zimą i latem.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.12.2012, 12:31

ja wczoraj na naszych też się nie zawiodłem, postawiłem 40 zł na Olympiakos i 100 zł wygrałem ^^

Qarol komentarzy: 1450205.12.2012, 12:31

Jeśli będziemy walczyć i po prostu odpadniemy po dobrych spotkaniach to nic w tym złego nie będzie.

Nawet gdybyśmy mieli odpaść z Malagą.

Do lutego jest jeszcze czas, będzie przebudzenie ; p

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:30

@Marzag

Tylko by trzeba było kupić jakiegoś wingera co ta piłkę będzie posyłać, albo Cazia na skrzydło przesunąć:

________________SZCZĘSNY_______________
SAGNA__MERTESACKER__VERMAELEN__GIBBS
____________ARTETA___WILSHERE__________
_________________ROSICKY_______________
WALCOTT ________GIROUD________CAZORLA

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:29

Ja nie wiem co umie Strootman, ale jest młody i na lewą stronę by się przydał, bo ktoś nas musi wybawić od Gervinho i leniwca Podolskiego

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:28

Kaczaza, LP

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:27

mallen, ja zawsze będę wierzył w Arsenal ;p gdy był rewanżowy mecz z Milanem to 20 zł na awans Arsenalu zagrałem ;d I jestem pewien, że obrońcy Barcelony będą mogli co najwyżej patrzeć jak piłka spada na głowę Giroud w ich polu karnym ;d

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.12.2012, 12:26

ja sądzę, że jak zepniemy poślady, to kązdego jesteśmy w stanie pokonać oprócz fcb/realu. Sądzę, że w takiej formie na CN to by się skończyło jakieś 6/8 : 0 dla fcb

Kaczaza komentarzy: 722305.12.2012, 12:25

ten Strootman na jakiej pozycji nominalnie gra?

Kaczaza komentarzy: 722305.12.2012, 12:24

PSG oby tylko nie bayern..wtedy czopka...

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:20

Oggy, Coq nigdy nie będzie klasycznym DP, chyba że się nażre anabolików i przybędzie mu 15 kg mięśni ;p Pewnie Wenger coś dla niego jeszcze wymyśli o ile nie odejdzie po tym sezonie

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:18

Kogo byście chcieli zobaczyć w walce z Kanonierami w 1/8 LM?

Barcelona, Dortmund, Bayern/Valencia, Shakhtar/Juventus, Malaga czy PSG?

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 12:17

Marzag- no niestety nie zawsze Jack będzie grać, przynajmniej w najbliższym czasie. Francisa czeka mnóstwo pracy jeśli chce u nas grać. Ta pozycja wymaga solidności i orientacji na boisku, moim zdaniem też predyspozycji fizycznych. Przy założeniu że Jack ma pewne w przyszłości miejsce w podst. 11 jego partner powinien być silniejszy i szybszy niż Francis.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:14

Oggy, zamiast Ramseya w podstawie gra Wilshere, i to już jest duuuża różnica, Wilshere świetnie gra w destrukcji, Ramsey świetnie asystuje przy golach przeciwników

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 12:12

Marzag-- w pojedynkach 1 na 1 wyglądał marnie, nie bardzo ma wyczucie do gry na tej pozycji a partnerów nie miał w pomocy przynajmniej gorszych niż z podstawowego składu: Rosa i Ramsey będą grać b. często.

top4jaktrofeum komentarzy: 9105.12.2012, 12:11

ja juz mowilem czemu ramsey gra i gra bo ramsey to rodzinka gordona ramseya z master chefa i gotuje wengerowi proste ;]

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:10

ea.com/pl/football/wideo/ugc/144246966

patrzcie jaką mi WBA bramkę wczoraj walnęli

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12605.12.2012, 12:10

Oggy, też szału nie robił. Chamakh również potykając się o własne nogi przy setce. Tak jak pisałem, na plus Rosicky i Szczęsny (przy drugiej bramce spóźniony, ale chyba zasłonięty), o reszcie ciężko mówić w pozytywnym tonie. I

I zgadzam się z kimś niżej, że Olympiakos grał ciekawszą piłkę. Nie zawsze byli dokładni, ale ruch bez piłki, wymiana pozycji, gra z klepki - to wszystko było lepsze niż u nas. Kiedyś nie do pomyślenia.

mallen komentarzy: 2123905.12.2012, 12:09

@Topek

Na + jeszcze TV5.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:08

Oggy, bo mu trzeba pomagać, on sam nie zatrzyma żadnego zespołu bo brak mu doświadczenia.

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 12:07

Topek - do listy negatywnych bohaterów dodałby Coquelina. Nie radził sobie w zadaniach defensywnych, był często ogrywany, niepewny albo to "jakość" graczy Pireusu albo brak jego "quality"...

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 105.12.2012, 12:06

Oggy, ja jestem przekonany że wystawia go po to by się pokazał w kilku meczach po to by ktoś się nim zainteresował i mógł go sprzedać, do rezerw go nie odstawi bo jest młody i mógłby go stamtąd nikt nie kupić więc zniszczył by sobie karierę, taka jest moja teoria, starałem się wczuć w Wengera i wziąłem pod uwagę to, że on dba o piłkarzy jak o własne dzieci.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12605.12.2012, 12:04

Niestety wczoraj pokazaliśmy jakość naszej kadry. Meade prezentował się dużo lepiej niż większość pierwszych zmienników. Gervinho nie ma mózgu, Ramsey karykatura piłkarza, Squillaci bomba zegarowa, AOC tragiczny, Jenkinson nerwowy. Na plus Rosicky i Szczęsny, a to zdecydowanie za mało. W sobotę mamy kim grać, ale jakieś kontuzje i zawodnicy z wczoraj pojawiają się w pierwszej jedenastce, więc nie można też bagatelizować sprawy.