Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:53

BVB by nas rozklepali, i by nam wstyd było. Wenger by na konferencji powiedział, że nie jest zaskoczony bo Borussia to bardzo silna drużyna i może wygrać LM.

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2012, 15:52

PSG to ja bym nie chciał. Niby nie są w formie ale zawsze mają Ibrę. A on sam może zrobić z naszej obrony pośmiewisko (oczywiście jeśli nadal będziemy w tak żenującej formie).

ludi72 komentarzy: 142705.12.2012, 15:51

Bvb baty od nas ? pffffff z całym szacunkiem dla Arsenalu ale na chwile obecną to oni nas sportowo przewyższają ...

gunner_girl komentarzy: 45505.12.2012, 15:50

ewentualnie*

gunner_girl komentarzy: 45505.12.2012, 15:49

Ja bym chciała Malage, ewentualnide P$G.

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 15:48

Powrót Titiego xD Nie uratuje nas już (lata robią swoje), za to przynajmniej parę pięknych technicznych zagrań zobaczymy ^^

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2012, 15:48

@mallen
Pfff... to do tego czasu Llorente już kompletnie straci formę na ławie Bilbao i przejdzie do jakiegoś europejskiego średniaka.

mallen komentarzy: 2123805.12.2012, 15:47

ACCORDING TO GOAL.COM HENRY HAS AGREED TO JOIN ARSENAL STARTING JANUARY 1

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2012, 15:47

mallen, mimo wieku i tak najlepszy napastnik z jakim jesteśmy łączeni :>

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1405.12.2012, 15:46

Valencia, Shahktar lub Malaga. PSG ? Nie pogniewam się. :) Oczywiście tylko nie Barca. :p Borussia mogłaby być, przynajmniej w TV by pokazali, a poza tym dostaną baty i skonczy się podnieta na punkcie BvB.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:45

mallen, wraca coś przegryźć i jedzie dalej

kanonierosll komentarzy: 197905.12.2012, 15:45

płakać się chce....

mallen komentarzy: 2123805.12.2012, 15:45

Official: Llorente confirms that he will leave Bilbao as a free agent on the 30th of June.

mallen komentarzy: 2123805.12.2012, 15:44

Na necie trabią, że 1 stycznia Titi wraca do domu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2012, 15:44

afc14afc, Malaga lub Szachtar. P$G z każdym okienkiem, coraz mocniejsze.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:43

pauleta19, dostaną od nas wpier*ol w 1/8 to się zacznie hype na arsenal

Oggy, kiedys powiedzial ze z angielskich druzyn moglby prowadzic tylko arsenal. Ale sam nie wiem czy to dobrze

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2012, 15:43

BVB, Barca, BVB, Barca, BVB, Barca, liczę na to, że w końcu widzowie puszczą pawia, a TVP spadnie oglądalność tej farsy.

Oggy komentarzy: 948905.12.2012, 15:42

A23-- no ciekawy news, może faktycznie Guardiola nie chce u szalonych zarobasów pracować ^^ Zapraszamy xD

sledziooo komentarzy: 88005.12.2012, 15:36

afc14afc - na co ty liczyłeś :D Na TvP głosowanie jest wedle popularności.

GregoryGJ komentarzy: 44305.12.2012, 15:30

usuńcie spacje albo w gogole wpiszcie udzialy w arsenlu(pierwszy link) ,nie wiedziałem ,że nawet na swoja strone macie cenzure tutaj :D

GregoryGJ komentarzy: 44305.12.2012, 15:29

Sakahai
Co to za bzdury ,przeciesz jeszcze rok temu mial prawie 30% ,to co spzredal troche by ponownie kupic i ma 23%? podaj link
Marzag
Tak niewiele ,Kroenke ma ponad 60%
ht tp://www.kano nierzy.com /shownews_id-22754_Usm anow-chce-zwie kszyc-swoje-udzialy-w-Arse nalu.shtml

gunner_girl komentarzy: 45505.12.2012, 15:28

Nie, Arshavin nie mógłby zrobić czegoś takiego, chyba nie...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2012, 15:27

Włodarze PSG mieli spotkać się z agentem Wengera po porażce z Saint-Etienne w Pucharze Ligi w hotelu Royal Monceau.

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2012, 15:25

To może dlatego za karę Arsha grzeje ławę u nas :D
Chociaż Wenger w tych sprawach też święty nie jest bo kiedyś było głośno o jakimś romansie :P

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:16

Arsenal_1886, dobrze ze przynajmniej dostanie duze alimenty, ale jeszcze lepiej by bylo gdyby to sie okazalo nieprawda

Ramsi komentarzy: 312905.12.2012, 15:16

A_1886 ---> taa a ostatnio mówił jaki on to porządny że kocha swoją rodzinę. Nie wiem czy to jest prawda, a jak tak to jest po prostu zwykłą szm..ą

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 15:14

Andrey Arshavin has left his wife who recently gave birth to their third kid and went for a model. Russian tabloids report... #AFC

twitter.com/arturpetrosyan twitter

Nie ładnie Andrey.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:14

23% to chyba wciąż niewiele, co on teraz będzie mógł zrobić? Coś więcej niż poprzednio?

Ramsi komentarzy: 312905.12.2012, 15:12

Sakahai ---> podaj źródło a jakbyś mógł podać link to by było cudnie :D

Sakahai komentarzy: 206005.12.2012, 15:09

''Russian billionaire Alisher Usmanov refused to rule out buying Arsenal on Tuesday after recently increasing his stake in the club to 23 percent.''

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:05

piootrek2, zmęczenie może być nie tylko fizyczne ale też psychiczne, w premier league czołowe drużyny grają bardzo często no i mecze w PL są bardzo intensywne, jest duży pressing. Po tylu niepowodzeniach na pewno są też zmęczeni psychicznie.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:03

arteta też, już nie jest taką ostoją jaką był

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 15:02

Arsenal_1886, nie wiem gdzie to sprawdzić, ale być może pamięć mi trochę szwankuje, w sumie to i tak nie jest bardzo istotne co się działo z piłkarzem innego klubu kilka miesięcy temu, w każdym razie chciałbym żeby santi odpoczął

piootrek2 komentarzy: 101805.12.2012, 15:00

Panowie ja nie pojmuję jak na początku grudnia ktokolwiek może być zmęczony. Ile tych gier było? 22-24 w ciągu 3,5 miesiąca? Niektórzy byli "zmęczeni" już we wrześniu. W tym momencie to siedzi w głowie. W tamtym sezonie potrafiliśmy się podnieść. W tym sezonie chłopaki się przyzwyczaili, że nie wygrywają. Zwycięstwo traktują jako bonus/fart. A tak nie powinno być. Z tego kryzysu szybko nie wyjdziemy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:59

Marzag > Kilka ? Jeden co najwyżej. Zobacz sobie terminarz Arsenalu z poprzedniego sezonu i popatrz w jakich meczach go nie było. On prawie w ogóle nie opuszczał meczy oprócz tego z Leeds, gdzie wtedy dostał od Wengera pozwolenie na wyjazd.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:58

Na twitterze chodzą plotki, że nasz Arshavin zostawił swoją żonę, która niedługo urodzi trzecie dziecko na rzecz jakiejś modelki.
Ciekawe czy to prawda.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 14:57

Arsenal_1886, to nie jest na 100 % styczeń, ale pamiętam że sobie kilka meczy bez niego musieliśmy radzić

Kredens komentarzy: 366505.12.2012, 14:57

MArzag, że nie rozegrałwszystkich meczy, to wiem, ale z tego co pamiętam to tylko dwa czy trzy razy zasiadł na ławce tylko i potem wchodził (na pewno ze Stoke wszedł i Sunderlandem chyba), być może jakiś mecz cały na ławce przesiedział, na trybunach tylko w meczach pucharowych chyba siedział..

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2012, 14:57

@Arsenal_1886
No fajnie by było zobaczyć taki skład ale zapewne Rosa nie zagra od początku.
Ja mam nadzieję, że Poldi i Walcott są cali zdrowi bo wiadomo kto może za nich zagrać na skrzydle...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2012, 14:54

2 stycznia 2012 roku graliśmy z Fulham, potem 9 stycznia graliśmy z Leeds w ramach FA CUP, a potem 15 stycznia z Swansea w lidze.
Robin grał w tych dwóch meczach Premier League, a pomiędzy tymi meczami wyjechał z rodziną do Dubaju na wizytę z Maradoną. To był ten jego odpoczynek. Zasłużył, a nasi obecni gracze nie zasługują na taki wypad.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 14:53

Arsenal_1886, jak dla mnie Santi z Artetą zasługują

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 105.12.2012, 14:52

Kredens, Szczesny byl jedynym pilkarzem ktory rozegral wszystkie mecze w tamtym sezonie w lidze, RVP nie byl ani razu kontuzjowany, a nie rozegrał wszystkich, więc to jest raczej potwierdzenie tego że miał ten odpoczynek

Kredens komentarzy: 366505.12.2012, 14:50