Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal

Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal 12.05.2019, 16:58, Łukasz Wandzel 5581 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2018/2019 więcej emocji z pewnością dostarczyły spotkania na Falmer Stadium i Anfield, gdzie rozstrzygały się losy mistrzowskiego tytułu. W tym samym czasie Arsenal podejmował na wyjeździe Burnley Seana Dyche'a. Jak wiadomo, mistrzem Anglii został Manchester City, Kanonierzy z kolei utrzymali się na 5. miejscu w lidze. Londyńczycy nie musieli się nawet starać, bo Manchester United przegrał z Cardiff na Old Trafford, ale przynajmniej zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem.

Starcie z The Clarets nie należało do najciekawszych, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęły padać gole i to po obu stronach. Goście wciąż kontrolowali przebieg spotkania i zdołali wygrać. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki czemu zrównał się zdobyczą bramkową w tym sezonie (22) z Sadio Mane i Mohamedem Salahem.

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes.

Arsenal: Leno - Monreal, Mavropanos, Mustafi, Lichtsteiner - Elneny, Guendouzi - Iwobi, Willock, Mchitarian - Aubameyang.

Goście pierwszą okazję na gola mieli już w 3. minucie, kiedy sędzia Martin Atkinson przyznał Kanonierom rzut wolny po zagraniu ręką przez Toma Heatona poza polem karnym. Pierre-Emerick Aubameyang był bardzo bliski wykorzystania wrzutki ze stałego fragmentu gry, ale piłka trącona przez niego barkiem trafiła w poprzeczkę.

Po 20 minutach gry doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip. Wszystko za sprawą tego, że Bernd Leno po wyłapaniu jednego ze strzałów próbował wybić piłkę, ale biegnąc, wpadł na Barnesa, który nie zamierzał darować niemieckiemu golkiperowi. Konsekwencją zachowania napastnika Burnley było pokazanie mu przez arbitra żółtej kartki.

W 28. minucie największą szansę na gola mieli gospodarze. Wood wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Chwilę później Wood znowu miał okazję, jednak nie wykorzystał dośrodkowania od Barnesa. W zamieszaniu do futbolówki dopadł Lowton, ale na miejscu był Matteo Guendouzi.

Gra obu drużyn nie zachwycała i nic by się nie zmieniło, gdyby na początku drugiej połowy błędu nie popełnił Mee. Aubameyang przejął futbolówkę po złym przyjęciu przez obrońcę Burnley i popędził w stronę bramki gospodarzy. Będąc w sytuacji sam na sam z Heatonem, ze spokojem otworzył wynik spotkania, 1-0!

W 63. minucie było już 2-0! Zaczęło się od zablokowanego dośrodkowania Monreala z lewej strony. Zagranie swojego partnera poprawił Iwobi, który w celnie wrzucił w pole karne, a Aubameyang fantastycznie zmieścił piłkę w siatce, uderzając z woleja z ostrego kąta. Niestety, defensywa Arsenalu za bardzo się rozluźniła i po zamieszaniu w szesnastce Leno gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Barnes.

10 minut później Aubameyang zmarnował szansę na hattricka. Gdy Nketiah dograł do Mchitariana, Ormianin posłał Gabończykowi idealnie wymierzone podanie, ale napastnik Arsenalu zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, by ta poleciała obok słupka.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się Peter Crouch a zespół Burnley przycisnął Arsenal, licząc na wywalczenie remisu. Gospodarze nie stworzyli jednak na tyle dogodnej okazji, by wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery'ego. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, londyńczycy przeprowadzili ostatnią akcję, w której gola z ostrego kąta zdobył Eddie Nketiah. Burnley 1-3 Arsenal!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
OFFO komentarzy: 354526.05.2019, 19:34

@bocian18:

bielik juz był wypożyczony do średniaka z championship i sobie radził

michal192837465 komentarzy: 765426.05.2019, 19:20

Wenger sent Gabriel and Coquelin to Valencia so they could triumph Barca in the final, sack Valverde and get him a job.
Arsene's done it again.

Papaciok komentarzy: 438726.05.2019, 19:17

Siedziałem sobie i stwierdziłem ze mam ochotę na kiełbasę z grila. Idę na luzie do sklepu biore kiełbache a sprzedawca do mnie Goal informuje, że Kante został mocno kopnięty i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Loftus-Cheek nie zagra i Hudson-Odoi chyba też.
Zapłaciłem i wyszedłem

Kowal96 komentarzy: 1758926.05.2019, 19:10

@bocian18:

Moim zdaniem dałby sobie radę.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 126.05.2019, 19:09

Jak myślicie Bielik jak by trafił do jakiegoś klubu z championship nawet średniaka to by sobie poradził ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.05.2019, 19:09

@simson16
Jeśli pytasz o mundial w Polsce to nie.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 126.05.2019, 19:08

@Mariusz28: Nie nie nie juz bym wolał kogos z młodzików ogrywać na tej pozycji albo sprawdzić Chambersa

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.05.2019, 19:07

@MatczaK: soreczka ;)

MadMax14 komentarzy: 266726.05.2019, 19:01

Macie już coś postawione na finały?
Od 2 tygodni myślę czy postawić na Arsenal i Live. Za 200zł do wyciągnięcia tysiak.

Co do F1 bo widziałem rozmowę.
Mega podoba mi się, że w stawce są tacy zawodnicy jak Leclerc i Verstappen. Brakowało mi tej młodej fantazji w stawce. Co prawda Leclerc ostro przypłacił za swój błąd, jednak z drugiej strony i tak nie miał nic do stracenia.
Liczę, że Red Bull poczyni jakieś postępy w kwestii auta i Max będzie w stanie skutecznie włączyć się do walki o zwycięstwa.

Adeusz94 komentarzy: 85926.05.2019, 18:57

@Mariusz28: Maksymalnie na tydzień, choć i tak bałbym się, że w tym czasie odniesie kontuzję.

simson16 komentarzy: 461426.05.2019, 18:56

@Simpllemann: Dzieki:) a Ty nie wybierasz sie na Widzew?:)

Mariusz28 komentarzy: 495126.05.2019, 18:51

Dalibyście kontrakt Vermaelenowi na rok?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.05.2019, 18:48

@simson16
TVP 2.

simson16 komentarzy: 461426.05.2019, 18:47

Czyzby nie bylo transmisji Polski Thaiti w MS U20,bo nie widze w programie???

Mihex komentarzy: 2360426.05.2019, 18:44

Brawo dla Charltonu. Fajnie by było jakby Krystian dostał szansę powalczyć o miejsce w składzie Arsenalu na przyszły sezon. Pewnie ME U21 będą mogły mocno mu pomóc w tym (lub zaszkodzić)

MatczaK komentarzy: 62226.05.2019, 18:43

@filo94: Perfumy*

timiiiii komentarzy: 196326.05.2019, 18:43

Goal informuje że K. Bielik powiedział przed meczem w szatni że Goal informuje, że Kante został mocno kopnięty i jego występ stoi pod znakiem zapytania i że Loftus-Cheek nie zagra i Hudson-Odoi chyba też i to tak zmotywowalo zespół że awansowali

Kowal96 komentarzy: 1758926.05.2019, 18:35

Krystian Bielik został oficjalnie zawodnikiem meczu!

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.05.2019, 17:48

Miał ktoś z Was perfum Versace - The Dreamer?

TomHen1990 komentarzy: 67426.05.2019, 17:45

W meczu charlton sunderland w razie remisu są od razu karne czy dogrywka najpierw?

Dziadyga komentarzy: 828626.05.2019, 17:43

@simson16 napisał: "Kurde Najseksowniejsza sportsmenka wedlug mnie po za turniejem;/"

: O : O

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 426.05.2019, 17:40

Kubica dostał ponoć odpowiedź, ale niewiele mu się przydała. I nie, nie mówili po polsku, po prostu polski media tłumaczą od razu. Inżynierowie powiedzieli mu, że Goal informuje, że Kante został mocno kopnięty i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Loftus-Cheek nie zagra i Hudson-Odoi chyba też.
Media na wyspach uważają, że mimo wszystko to była informacja, która zadecydowała o najlepszym miejscu Kubicy w tym sezonie.

Ranczomen komentarzy: 1233326.05.2019, 17:30

@Redzik napisał: "Kubica do inżyniera podczas wyścigu:

- "Probuję wszystkiego z dogrzewaniem opon, ale ku**a, to jest..."

- "Powiedzcie mi, co planujemy zrobić, bo muszę dopasować tempo"

- "Nie obchodzi mnie, co robią inni! Interesuje mnie temperatura tylnych opon. Tylne są za**bane. Totalnie""

Jak mówił po Polsku to się nie dziwię, że mu nie podali dobrej odpowiedzi :X

simson16 komentarzy: 461426.05.2019, 17:17

Angelique Kerber przegrała z Anastasiją Potapową w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. To pierwsza niespodzianka tegorocznej edycji French Open.
Kurde Najseksowniejsza sportsmenka wedlug mnie po za turniejem;/

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492526.05.2019, 17:15

@gunners007

Dotarła PW kolego?

gunners007 komentarzy: 954326.05.2019, 17:15

Grosjean przejechał 50 okr na miekkich. Hamilton kto?

gunners007 komentarzy: 954326.05.2019, 17:11

@JanikK napisał: "Hamilton niesamowity"
Nie był. To była ustawiona szopka z tymi zużytymi oponami. Wiele razy Hamilton odgrywał taką scenkę.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492526.05.2019, 17:08

@Arsenal96l

Kto się przezywa ten sam się tak nazywa

simson16 komentarzy: 461426.05.2019, 17:07

@Gunnerrsaurus: jak mawial klasyk Al Pacino " Forget about it":)

Arsenal96l komentarzy: 501826.05.2019, 17:06

@ChatCrapGetBanged: Bo jesteś dzbanuszkiem.

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2426.05.2019, 17:04

Tlumaczenie tekstu Diama

Goal informuje, że Kante został mocno kopnięty i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Loftus-Cheek nie zagra i Hudson-Odoi chyba też

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.05.2019, 17:01

@JanikK: jak Leclerek?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492526.05.2019, 16:56

@Gunnerrsaurus

Wirtualna piona. Tylko mnie się nie przejadło - zawsze uważałem to słowo (w formie obelgi) za żenujące. Takie z podstawówki. Nie potrafię poważnie traktować ludzi, którzy tak mówią.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.05.2019, 16:55

Hamilton niesamowity, choć szkodę trochę Maxa. Robert dzisiaj świetny wyścig wbrew pozorom. Rusell tez dał radę. Szkoda, że daniel nei wyciśnie jeszcze tych 2 sekund by być 9tym, ale wyścig nawet Ok

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189926.05.2019, 16:48

Czy tylko mnie boli kiedy widzę/słyszę słowo "dzban"? Nie wiem dlaczego, dopiero co każdy tak mówił, ale przejadło mi się z miesiąc temu.

Ech0z komentarzy: 1041626.05.2019, 16:38

@pauleta19: no obrońca dzban, ale widać odrazu po twarzy że jeszcze kilka lat temu biegał za antylopami. No i nie podaje się w światło bramki jeszcze z taką sila

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.05.2019, 16:37

@Ech0z:

Piłka była trudna do opanowania. Obrońca nie popatrzył na bramkarza, który był wysunięty, a piłka leciała nie w jego kierunku, a na bok.

Bramkarz powinien popisać się większym refleksem, ale obrońca też jest winny.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.05.2019, 16:35