Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal

Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal 12.05.2019, 16:58, Łukasz Wandzel 5581 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2018/2019 więcej emocji z pewnością dostarczyły spotkania na Falmer Stadium i Anfield, gdzie rozstrzygały się losy mistrzowskiego tytułu. W tym samym czasie Arsenal podejmował na wyjeździe Burnley Seana Dyche'a. Jak wiadomo, mistrzem Anglii został Manchester City, Kanonierzy z kolei utrzymali się na 5. miejscu w lidze. Londyńczycy nie musieli się nawet starać, bo Manchester United przegrał z Cardiff na Old Trafford, ale przynajmniej zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem.

Starcie z The Clarets nie należało do najciekawszych, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęły padać gole i to po obu stronach. Goście wciąż kontrolowali przebieg spotkania i zdołali wygrać. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki czemu zrównał się zdobyczą bramkową w tym sezonie (22) z Sadio Mane i Mohamedem Salahem.

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes.

Arsenal: Leno - Monreal, Mavropanos, Mustafi, Lichtsteiner - Elneny, Guendouzi - Iwobi, Willock, Mchitarian - Aubameyang.

Goście pierwszą okazję na gola mieli już w 3. minucie, kiedy sędzia Martin Atkinson przyznał Kanonierom rzut wolny po zagraniu ręką przez Toma Heatona poza polem karnym. Pierre-Emerick Aubameyang był bardzo bliski wykorzystania wrzutki ze stałego fragmentu gry, ale piłka trącona przez niego barkiem trafiła w poprzeczkę.

Po 20 minutach gry doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip. Wszystko za sprawą tego, że Bernd Leno po wyłapaniu jednego ze strzałów próbował wybić piłkę, ale biegnąc, wpadł na Barnesa, który nie zamierzał darować niemieckiemu golkiperowi. Konsekwencją zachowania napastnika Burnley było pokazanie mu przez arbitra żółtej kartki.

W 28. minucie największą szansę na gola mieli gospodarze. Wood wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Chwilę później Wood znowu miał okazję, jednak nie wykorzystał dośrodkowania od Barnesa. W zamieszaniu do futbolówki dopadł Lowton, ale na miejscu był Matteo Guendouzi.

Gra obu drużyn nie zachwycała i nic by się nie zmieniło, gdyby na początku drugiej połowy błędu nie popełnił Mee. Aubameyang przejął futbolówkę po złym przyjęciu przez obrońcę Burnley i popędził w stronę bramki gospodarzy. Będąc w sytuacji sam na sam z Heatonem, ze spokojem otworzył wynik spotkania, 1-0!

W 63. minucie było już 2-0! Zaczęło się od zablokowanego dośrodkowania Monreala z lewej strony. Zagranie swojego partnera poprawił Iwobi, który w celnie wrzucił w pole karne, a Aubameyang fantastycznie zmieścił piłkę w siatce, uderzając z woleja z ostrego kąta. Niestety, defensywa Arsenalu za bardzo się rozluźniła i po zamieszaniu w szesnastce Leno gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Barnes.

10 minut później Aubameyang zmarnował szansę na hattricka. Gdy Nketiah dograł do Mchitariana, Ormianin posłał Gabończykowi idealnie wymierzone podanie, ale napastnik Arsenalu zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, by ta poleciała obok słupka.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się Peter Crouch a zespół Burnley przycisnął Arsenal, licząc na wywalczenie remisu. Gospodarze nie stworzyli jednak na tyle dogodnej okazji, by wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery'ego. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, londyńczycy przeprowadzili ostatnią akcję, w której gola z ostrego kąta zdobył Eddie Nketiah. Burnley 1-3 Arsenal!

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268325.05.2019, 22:52

@filo94 napisał: "Do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego odszedł on, a nie Elneny..."

Bo ktoś w klubie miał kaprys na Xhake. Dawno temu mówiłem, że Coquelin był dobrym zawodnikiem. Wyobrażam go sobie z Torreirą w drugiej lini a przed nimi np Lacazette

macc komentarzy: 472825.05.2019, 22:49

Dobrze, że Coq nie grał w półfinale LE.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.05.2019, 22:49

@arsenallord: Do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego odszedł on, a nie Elneny...

michal192837465 komentarzy: 765425.05.2019, 22:48

Coq przeciwko czterem, później kapitalny wślizg na Messim. Ile on ma w sobie energii, dopiero wyglądał jakby już nie miał siły :D

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11725.05.2019, 22:46

Coquelin jaki dzik. Jak za dawnych lat.

NIKEy komentarzy: 80725.05.2019, 22:44

@WilSHARE napisał: "Sarri? Tyle się narzekało i żartowało, a zrobił lepszą robotę niż nasz Chimeryk. TOP3, finał LE, finał CC? Gdzie Emery do niego.."

Chelsea, która ma o wiele szerszą ławkę od nas, nie wypadali im kluczowi zawodnicy na cały sezon jak w Arsenalu oraz pistać Edena Hazarda w drużynie, który potrafił nie tylko kończyć akcje ale również je kreować dla drużyny. Mimo to skończyli tylko 2 pkt nad nami w lidze. No tak, ale to zawsze wina trenera (Emerego), kiedy drużynie coś nie wychodzi. Niestety coraz popularniesza ta teoria na tej stronie...

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268325.05.2019, 22:44

@Sobieski14 napisał: "Kadre ma słabszą i głupszą niż Arsenal i Tottenham a zrobił 3 miejsce i przegrany finał le..."

głupotą to od ciebie bije na odległość

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.05.2019, 22:44

@macc: gud ebenin

macc komentarzy: 472825.05.2019, 22:41

Dobry wieczór

Patriko komentarzy: 530225.05.2019, 22:39

nie - "i wtedy go będzie można" tylko - i wtedy będzie można go oceniać z jakiej półki jest trenerem*

Patriko komentarzy: 530225.05.2019, 22:37

@WilSHARE: Emery nie ma Hazarda, zobaczymy następny sezon o ile czubki z Chelsea go nie zwolnią

Patriko komentarzy: 530225.05.2019, 22:36

Ale tak naprawdę Sarri oprócz Chelsea nie prowadził klubu który by aspirował do walki o trofea co roku, zobaczymy co przyniesie jego przyszłość i wtedy go będzie można, zwycięstwo z nami i puchar LE już będzie sukcesem, Allegri który prowadził Milan też był podważany a z Juve zgarnął niemal wszystko i zdominował ligowe rozgrywki

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.05.2019, 22:36

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11725.05.2019, 22:30

@NineBiteWolf: Allegri jako jeden z niewielu trenerów na świecie ma wyniki i styl. W LM miał ostatnio dwa finały w kilka lat. Sarri taktycznie i mentalnie jest przy nim pionkiem.

michal192837465 komentarzy: 765425.05.2019, 22:29

Parejo taki naładowany był na ten mecz, że schodząc płakał. Oby teraz wytrzymali jeszcze te 20 minut, by po końcowym gwizdku mógł podnieść puchar w nagrodę na świetny sezon.

Mihex komentarzy: 2360425.05.2019, 22:29

Kto to odwalił Janickiego przy 3 bramce dla Bayernu xD?

Kowal96 komentarzy: 1759125.05.2019, 22:28

Valencia z Pucharem Króla? :D

Elastico07 komentarzy: 1256725.05.2019, 22:26

@Simpllemann: Przy okazji dwie największe porażki w historii klubu w pl.

Trequartista komentarzy: 536625.05.2019, 22:22

@Placio: Redmi Note 7 zdecydowanie

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 825.05.2019, 22:21

Gdyby nie sędzia frajer w meczu Cardiff z Chelsea, to The Blues miałoby 3 punkty mniej a tym samym 5 miejsce w lidze.

Placio komentarzy: 256325.05.2019, 22:13

@Arsenal96l note 7?

Arsenal96l komentarzy: 502725.05.2019, 22:11

@Placio: Jakiś xiaomi :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.05.2019, 22:10

3. miejsce w lidze, 2. finały. Nie przesadzałbym z tą nieudaną przygodą Włocha w Chelsea.

Patriko komentarzy: 530225.05.2019, 22:07

@NineBiteWolf: Oj żebyśmy w następnym sezonie LM zagrali taki przeciętny - zwycięski mecz z Barceloną jak do tej pory Valencia bardzo bym sobie życzył :D

Elastico07 komentarzy: 1256725.05.2019, 22:06

@arsenallord: Ale Sarii to zdecydowanie inny i lepszy dla oka futbol niż Allegri,może chodzi o to,że oczy krwawią jak się patrzy na Juve,niczym Atletico.

@NineBiteWolf: Też się zastanawiam i szukam w tym logiki.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11725.05.2019, 22:05

@NineBiteWolf: Juve dobrze na tym nie wyjdzie. Allegri to zdecydowanie lepszy trener niż Sarri. Oby to nie była taka wymiana.

Elastico07 komentarzy: 1256725.05.2019, 22:05

Dokładnie 3 lata temu zaczęły się problemy Arsenalu w środku pola.
Kto 1 o co chodzi.

Womanizer komentarzy: 993425.05.2019, 22:04

Alba, Busquets, Rakitic. 3 sabotażystów którzy przegrali Barcelonie finał LM i puchar króla. Karakan na lewej obronie jak zwykle nie ogarnia tematu, robiony jak dziecko i jeszcze to machanie łapami.

Patriko komentarzy: 530225.05.2019, 21:57

O jednak grają z Lipskiem xD

DavidSilva21 komentarzy: 338225.05.2019, 21:56

Dzieje się.

Placio komentarzy: 256325.05.2019, 21:53

Najlepszy smartfon do 9 stowek ? Ktos ? Coś?

Patriko komentarzy: 530225.05.2019, 21:23

Gameiro i Valencia 1-0 z Barceloną, ciekawszy finał chyba niż Bayernu z Eintrachtem :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.05.2019, 21:06

@simson16
U mnie działa.

ustreamix.su/stream.php?id=eurosport-polska&token=ca6-421-167-82d-e3e-74f-747-d21-253-0a8-35

simson16 komentarzy: 461425.05.2019, 20:54

@Simpllemann: dzieki, ale masz jeszcze cos bo nie dziala;/

DavidSilva21 komentarzy: 338225.05.2019, 20:53

@Simpllemann: Niech Ci Bóg w orgazmach wynagrodzi.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 925.05.2019, 20:52