Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Naburator komentarzy: 278416.01.2020, 10:53

@Alonso: W tym i zeszlym sezonie 4. Laca 12. Co nie zmienia faktu, ze Laca gra fatalnie w tym sezonie z przodu xd

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2020, 10:50

Szkoda, że dla Arsenalu Matheus Pereira nie jest celem transferowym. Podziwiam

Alonso komentarzy: 1282416.01.2020, 10:48

A ile razy Ings asystował, raz czy dwa?

thegunner4life komentarzy: 898716.01.2020, 10:46

@DoomSlayer:
TYTANICZNY LACA? Myślałem, że to legenda a on istnieje naprawdę!

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 116.01.2020, 10:45

Ings to chwilowy wybryk, długo formy nie utrzyma.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 916.01.2020, 10:43

@Mateo0920: 1k to na ta chwilę za dużo. poczekaj na promocję.
Ja nie planowałem, a udało mi się i byłem w gronie 500 szczęśliwców którym udało się kupić na allegro za 599zł (smart deal). aukcja trwała 3 sekundy i spróbowałem dla beki. jakież było moje zdziwienie, że się udało
takiej ceny pewnie nei znajdziesz, ale za 750 już były przed świętami. zawsze to 250zł w kieszeni

Naburator komentarzy: 278416.01.2020, 10:41

@coooyg11: z tego co kojarzę to chyba pierwsze bardzo dobre pół roku w karierze Ingsa xd

Ja jako naczelny obrońca Lacazetta do goli dodam asysty. 12 do 4 dla Laci! Nie ma co dyskutować kto lepszy

thegunner4life komentarzy: 898716.01.2020, 10:34

@Redzik:
Ale Laca jest TYTATNICZNY i ciężko pracuje za całą drużynę.

Womanizer komentarzy: 990816.01.2020, 10:33

@Mateo0920:

Jak chciałeś kupować konsole to trzeba było brać w okresie Black Friday czy Mikołają. Xboxy one s były po 650 zł. Teraz ostro przepłacisz.

Poszukaj max roczną używke na allegro w granicach 500/550 zł.

coooyg11 komentarzy: 318316.01.2020, 10:31

@Redzik: a ludzie (w tym ja) tak się brechali ze świętych, że zapłacili za dziada te 20 mln Liverpoolowi, zamknął pięknie mordy, bardzo dobry zawodnik

Mihex komentarzy: 2360416.01.2020, 10:30

@Redzik: Na obronę Lacazette dam to, że Ings miał okazję grać przeciwko obronie Arsenalu, a francuz nie. Te 3 bramki to pewnie właśnie na nas wbite xD

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 116.01.2020, 10:30

@schnor25: jasne że za rozsądną kwotę czyli max 5-6 mln. Myśle, że to nadal wartościowy gracz który mógłby nam pomóc. Dodatkowo może grać na obu skrzydłach i szpicy więc to kolejna opcja w ataku.@Mateo0920: fakt Cavani to byłby prawdziwy zastrzyk jakości. Edison to moje niespełnione marzenie jeszcze za czasów kiedy grał w Napoli. Bardzo dobry zawodnik, który poza instynktem killera potrafi jeszcze powalczyć w defensywie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.01.2020, 10:26

@Redzik
Ty ignorancie. Bramki to nie wszystko.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.01.2020, 10:25

Danny Ings (21) has scored more Premier League goals than Alex Lacazette (18) in the last two seasons despite playing 300 minutes fewer. [Orbinho]

Mateo0920 komentarzy: 11816.01.2020, 10:22

@metjuAFC: Jeśli uderzać po jakiegoś starszego zawodnika to bardziej myślę, że warto Cavaniego brać. Te 8-10 bramek do końca sezonu powinien strzelić.

schnor25 komentarzy: 1854616.01.2020, 10:19

@metjuAFC: Mertens za frytki tak, ale już od teraz. Z nim nie ma co czekać do lata. Kontrakt na 1,5 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok i wiele nie stracimy.

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 116.01.2020, 10:15

@mallen napisał: "Jak byście ocenili takie zimowe okienko?