Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal 17.06.2020, 22:15, Łukasz Wandzel 968 komentarzy

Po ponad 3 miesiącach drużyny z Anglii w końcu mogą dokończyć sezon. Arsenal po powrocie na boiska Premier League rozpoczął swoje zmagania na Etihad, gdzie pojechał zmierzyć się z Manchesterem City. I choć sytuacja na świecie wymusiła na piłkarzach The Gunners przerwę od gry w piłkę, to udowodnili oni, że pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Piłkarze Mikela Artety mimo słabej gry zarówno w obronie, jak i w ataku, przegrali ten mecz dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to David Luiz nie pierwszy już raz osłabił drużynę, otrzymując czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Arsenal zagrał dziś pierwszy mecz od kilku miesięcy, ale zaliczył ogromny falstart.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mari (23' Luiz), Mustafi, Tierney - Xhaka (7' Ceballos), Guendouzi (67' Maitland-Niles) - Aubameyang, Saka, Willock (68' Nelson) - Nketiah (67' Lacazette).

Manchester City: Ederson - Walker, Garcia, Laporte (70' Fernandinho), Mendy - D. Silva (65' Bernardo), Gündoğan, De Bruyne (70' Rodri) - Mahrez (65' Foden), Jesus (80' Aguero), Sterling.

Nie najlepiej rozpoczęło się to starcie dla przyjezdnych. Już w pierwszych minutach Pablo Mari faulował tuż przed polem karnym, przez co Bernd Leno był zmuszony interweniować po strzale Kevina De Bruyne. Następnie murawę opuścił Granit Xhaka z powodu kontuzji, a zastąpił go Dani Ceballos. Mięśniowe problemy sprawiły, że przed 25. minutą Mikel Arteta wykorzystał też drugą zmianę, a David Luiz zmienił na środku obrony Pablo Mariego.

Co się tyczy samej gry, pierwsza połowa nie charakteryzowała się szalonym tempem. Wyraźną przewagę mieli podopieczni Pepa Guardioli, którzy ustawiali się wyżej i raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym Arsenalu. Piłkarze The Citizens potrafili w odpowiednim momencie przyspieszyć akcję i sprawić, że defensywa Kanonierów nie nadążała. Zespół Mikela Artety miał problemy z grą w środku pola i mógł liczyć jedynie na posyłanie futbolówki za plecy obrońców. Hiszpań desygnował do wyjściowego składu sporo młodych zawodników, u których widać było zacięcie. Mimo to plan na strzelenie gola Edersonowi wydawał się niejasny.

Jedynym godnym pochwały zawodnikiem Arsenalu był Bernd Leno. Niemiecki golkiper dał pokaz formy, jednak jego koledzy zbyt często dawali się ogrywać rywalom. Słaba gra w obronie w końcu musiała skończyć się utratą bramki. Tuż przed przerwą Raheem Sterling, który nie pierwszy raz był blisko zdobycia gola, w końcu otworzył wynik spotkania. Niepilnowany Anglik dostał piłkę za plecy defensorów, a Leno w końcu skapitulował.

Arsenal nie mógł gorzej rozpocząć drugiej połowy. David Luiz sfaulował w polu karnym Riyada Mahreza, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne. Kanonierzy przegrywali już 0-2 i od tej pory zmuszeni byli grać w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą londyńczycy nie istnieli w ofensywie, ale po straceniu nie tylko kolejnego gola, ale i jednego zawodnika, marzenia o jakichkolwiek punktach się oddalały. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w skupieniu był Bernd Leno. Pozostali piłkarze Arsenalu grali za wolno względem swoich oponentów, a ich podania były często za lekkie.

Tymczasem Manchester City nie narzucał wysokiego tempa i urządził sobie trening, co jakiś czas tworząc okazję pod bramką gości. Sytuacji Arsenalu nie poprawiły zmiany na ofensywnych pozycjach. Z boiska zeszli Eddie Nketiah i Joe Willock, a zastąpili ich Alexandre Lacazette i Reiss Nelson. Przyjezdni opuścili Etihad Stadium bez celnego strzału na bramkę Edersona.

Pod koniec meczu w starciu z własnym bramkarzem ucierpiał młody Eric Garcia. Zawodnikowi długo była udzielana pomoc medyczna, a ostatecznie opuścił murawę na noszach. Z powodu przerwy w grze sędzia doliczył do meczu 11 minut. W tym czasie na listę strzelców wpisał się jeden z piłkarzy City. Sergio Aguero otrzymał dobre podanie, po którym w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Strzał Argentyńczyka dobił jednak Phil Foden, czym ustalił wynik spotkania, 3-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
varatas komentarzy: 256518.06.2020, 00:20

@widzar: Mimo wszystko na ten moment Mustafi i Mari to podstawowi ŚO :D

Kiepomen komentarzy: 432918.06.2020, 00:18

Niby 1 mecz city etihad i tak dalej...ale parę rzeczy można było zauważyć.
Na pewno mari żadnym zbawieniem nie będzie. Gość wygląda jak kaleka z piłką przy nodze, a Sterling i Walker go objeżdżali jak starego cadilaca. Śmieszy mnie, że takie wynalazki ściągają z Brazylii. Już lepiej było dać szansę mavro, bo warunki podobne ale technicznie i motorycznie inna liga.

Tak jak też się obawialem...Saka za każdym razem kiedy gra na skrzydle udowadnia, że lewa obrona to jedyna pozycja na jakiej może występować. Niestety widać, że wiele mu brakuje, żeby jakkolwiek aspirować o grę na skrzydle w Arsenalu. Swoją drogą zastanawia mnie jak bardzo słabo muszą się prezentować martinellj i Pepe, że nagle jest pierwszym wyborem. Dramat.

Auba okej jest naszym najlepszym strzelcem, ale nigdy w życiu bym nie powiedział, że jakkolwiek dorównuje Sanchezowi jeśli chodzi o wpływ na grę lub jakaś odpowiedzialność. Trzeba się zastanowić, czy jest sens robić wszystko dla 31 piłkarza, który niestety potrafi tylko i wyłącznie strzelać gole, bardzo często nie uczestnicząc w grze.

widzar komentarzy: 43018.06.2020, 00:16

@varatas: dzisiaj zagral dobrze, ale dziadem i tak jest. Zobaczysz ze bedzie "bohaterem" w nastepnym meczu

mallen komentarzy: 2123918.06.2020, 00:15

"Jestem skonfundowany. Grałem dobrze przed zawieszeniem rozgrywek, wiem że potrafię zrobić różnicę. Uwielbiam to, że jestem zawodnikiem Arsenalu, uwielbiam grać z zawodnikami takimi jak Mesut czy Gabi.

Przede wszystkim chcę jednak grać i robić różnicę. Mój agent ma kontakty w wielu bardzo dobrych klubach na świecie. Chcę tu zostać, ale mam inne opcje do wyboru, jeśli nie będę czuł się tutaj szanowany."

Pepe

varatas komentarzy: 256518.06.2020, 00:14

@widzar: Ty, ale Mustafi ma 28 lat i nie zagrał dzisiaj źle na tle reszty :D

widzar komentarzy: 43018.06.2020, 00:13

Mam 3 starych, sprochnialych, przegnitych dziadow (Luiz, Socratis i Mustafi) ktorych juz nie chcieli w innych klubach.
A teraz jeszcze gdzies czytalem ze Thiago Silva jest do wziecia na emeeyture do Arsenalu.

Wielkiego murzyna :DD
W nowym sezonie bedziemy mieli, nawet kilku.
I bedzie lepiej. Bo.gorzej byc nie moze.

varatas komentarzy: 256518.06.2020, 00:09

@Haxball: Prawda jest taka, że czytając forum, to w pojedyńczych komentarzach możesz znaleźć każdą dowolną tezę - Lacazette out, Arteta out, Auba out itd.

A zatem to co napisałeś jest mocno z du*y :D

Naburator komentarzy: 278418.06.2020, 00:09

@Haxball: Bo Luiz to taki Mustafi w dlugich włosach. Potrafi zagrać świetnie, po czym postanowi sobie w pojedynke przegrać mecz. Pamietacie mecz z Chelsea? To Mustafi zawalil bramke kiedy dostał czerwoną Luiz, jednak Mustafi później grał świetnie, mimo tego, że był jednymy ŚO czścił wszystki wrzutki

varatas komentarzy: 256518.06.2020, 00:08

@FromCradleToGrave: Przecież napisał prawdę. Póki graliśmy w 11 to Tierney grał przeciętnie, a z przodu nie wnosił nic. Potem zmienił trochę swoją rolę i często grał prawie jak ŚO. Przy tej nawale City mógł się wykazać, jednak też bez fajerwerków. Kilka razy zgubił krycie min. Mahreza. Możliwe, że występ tak słaby z racji postawy reszty składu, ale nie zakłamujmy rzeczywistośc - jak gość zagrał słabo, to jakby się w nim nadzieji nie pokładało i go lubiło, to mówi się, ze grał słabo i tyle.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214318.06.2020, 00:08

@Haxball: ej, ale wiesz, że to mogą być komentarze zupełnie innych osób?!

Haxball komentarzy: 102318.06.2020, 00:06

Fajna ta strona jeżeli chodzi o temat Luiza, taka z nie za bardzo dobrą pamięcią, przecież niedawno to jeszcze był najmocniejszy punkt defensywy i boss :DD

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.06.2020, 00:05

@arsenallord: A co już nie ma go? Musieli po prostu sezon dokończyć, aby Liverpool mógł być mistrzem.

Naburator komentarzy: 278418.06.2020, 00:04

@KapitanJack10: NIestety, od zejścia Xhaki w sumie zostaliśmy bez defensywnego pomocnika. Z Mateo, który potrafi zagrać super mecz, po czym zagrać fatalnie oraz Willockiem którego nie powinnobyć w tym klubie od dawna

KapitanJack10 komentarzy: 5409 newsów: 418.06.2020, 00:02

Mi już przeszło i już bardziej racjonalnie na to patrzę. Po pierwsze to był mecz z City na wyjeździe, to nawet potężne Live musi się nieźle namęczyć, żeby nie przegrać tam meczu. Nie oczekiwaliśmy przecież cudów jeśli chodzi o rezultat. Czego oczekiwaliśmy? Pomysłu. I patrząc na skład pomysł był. Pierwsze minuty też pokazały, że wyszliśmy z jakąś taktyką. Szkoda tylko, że wszystko poszło się .. w momencie zejścia Xhaki. Można mówić że Dani > Granit, ale nie można Szwajcarowi odmówić ważnej roli u Mikela. W zasadzie na jego zejsciach na LO opierała się głównie taktyka Artety. Może i Hiszpan ma większe umiejętności, ale wraz z jego wejściem, cały plan wziął w łeb.
Późnej Mari.. Może i nie jest skałą, ale też grał nie bez powodu. A Luiz, tak chwalony i tak ważny w szatni z jakiegoś powodu nawet Mustafiego nie wygryzł.
Poza tym myślę, że skład był ustalony z myślą o agresywnym ataku, bo mając 5 zmian można zmuszać piłkarzy do większego wysiłku. Jak 2 z tych 5 wykorzystano na filary, to nie dziwne, że gra zrobiła się apatyczna.
Nie mówię, że wygralibysmy jakby Xhaka i Mari nie dostali kontji, ale wtedy chociaż moglibyśmy zobaczyć co wymyślił trener.

Ogólnie oglądałem jak pewnie większość 50min, ale powiem szczerze, że podobał mi się Guendo w pierwszej połowie. Nie ustrzegł się błędów, ale był najbardziej aktywnym pomocnikiem dziś. Zapadła mi w pamięć sytuacja, gdy Matteo stał blisko stoperów, żeby otrzymać piłkę, a minutę późnej był na czele pressingu na połowie City. Myślę, że miał za zadanie właśnie walczyć 45/60min na 120% i zejść, a wszystko się posypało.

cvp komentarzy: 110518.06.2020, 00:01

Z moich skomplikowanych wyliczeń wyszło mi, że potrzebujemy 300 mln żeby przebudować skład. W każdej formacji mamy braki. Nie mam pojęcia w jaki sposób to ma funkcjonować skoro nie mamy środkowych obrońców, wielkiego murzyna w pomocy, rozgrywającego, lewego skrzydła i zaraz nie będziemy mieli napastnika, bo Auba nie będzie chciał tutaj zostać i mu się nie dziwię.

Naburator komentarzy: 278418.06.2020, 00:00

@sWinny: Co jak co, ale do Artety jedyne o co mozna się przyczepić to wystawienie Willocka. Na samym początku stracilismy dwóch podstawowych graczy. Przez jednego indywidualne błedy straciliśmy dwie bramki

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11717.06.2020, 23:58

Mógłby wrócić koronawirus bo przydałaby nam się przerwa od Arsenalu.

kubeczek85 komentarzy: 87317.06.2020, 23:57

Piękny skład panie Mikel XDDDDDD pomylił odwage z odwaznikiem. Lepszy skład wystawilby bould. Śmiech na sali. Niech dalej trzyma Lacazetta i Pepe na ławce to jego kariera skończy tak samo jak Emeryta

sWinny komentarzy: 783417.06.2020, 23:54

Tak w ogóle to ktoś mi powie jaką my mieliśmy taktykę na mecz? Przed spotkaniem było masę tych wypowiedzi o taktykach Artety, specjalnych treningach, dronach itp. Przez okres pandemii Mikel zdecydowanie miał czas na poukładanie tego wszystkiego, przyjrzenie się mocnym i słabym stronom piłkarzy. Do tego te videokonferencje, indywidualne podejście do zawodników, masa wskazówek, analizy, rozmowy, testy Nilesa na środku pomocy i jeszcze trochę bym wymienił.

A podczas gry z City nasza taktyka to laga na Nketiaha.

ZielonyLisc komentarzy: 2028517.06.2020, 23:54

Spokojnie, odpowiemy w następnym meczu ;)

MarioG komentarzy: 121917.06.2020, 23:52

Dramat dramat dramat. Jeśli w lecie nie będzie kasy na transfery to będziemy średniakiem olacacym jak za top 5

MarkOvermars komentarzy: 913917.06.2020, 23:51

Pewnie rzeczy się nie zmieniając. I po co było tracić ten czas i się denerwować.

Oglądanie AFC od kilku sezonów to sadomachonizm

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 317.06.2020, 23:51

@D14 napisał: "3 miesiące minęły, człowiek głodny spotkań Arsenalu, mija pierwsza połowa i już traci apetyt xD jedyny i ogromny plus dzisiejszego meczu to to, że sędzia dał czerwo temu brazylijskiemu joga bonito"

dokladnie te same uczucie

D14 komentarzy: 436617.06.2020, 23:49

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 317.06.2020, 23:49

@FabsFAN napisał: "Saka jest lepszy niz Tierney."

Dobrze sobie radzil na LO w grze do przodu, choc to nie jego nominalna pozycja
tierney tez bardzo dobrze gra do przodu i do tego lepiej broni

Malina komentarzy: 122617.06.2020, 23:48

@FromCradleToGrave: No na zdjęciu też jakiś...

radzio_TRN komentarzy: 2722 newsów: 1317.06.2020, 23:47

Błagam was ludzie, przecież ten cały Mari to jest parodysta, będziemy przez niego tracić masę goli, gościu będzie następnym Squillacim. Liverpool też sobie kiedyś takiego kołka ściągnął, Klavan się nazywał. To ten cały Mari to będzie taki nasz Klavan.

TlicTlac komentarzy: 601717.06.2020, 23:47

Ktoś ze składu Arsenalu (oprócz Leno) się Wam dzisiaj podobał? - bo mi tylko Nketiah.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.06.2020, 23:47

Kontuzje swoją drogą, Luiz swoją, ale grając takim składem dziwię się że nie przegraliśmy wyżej. Nelsony, Nketiahy, czy nawet Saka robiący karierę na boku obrony a dziś na skrzydle, mając Martinelliego Pepe i Lace? WTF, mając w środku Willocka i Guendo chociaż przodem można było pomyśleć. Od początku wierzę w Artetę, ale tego nie rozumiem, tym bardziej dodając szybką stratę Xhaki.

arsenalfreak komentarzy: 26817.06.2020, 23:47

Nie ma co biadolic. Wtopa tym składem to był pewniak. Arteta to bystry gość i musi mieć świadomość, że minimum dwa trzy najbliższe sezony jakiekolwiek europejskie puchary będziemy oglądać w tv. Pytanie czy ta młodzież z której głownie będzie musiał budować się sprawdzi i czy sam Mikel ma papiery na dobrego managera. Pożyjemy zobaczymy.

mallen komentarzy: 2123917.06.2020, 23:46

Zero zaangażowania.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:45

@FromCradleToGrave:
Saka jest lepszy niz Tierney.

Malina komentarzy: 122617.06.2020, 23:45

@Traitor: Wyobrażasz sobie do tego jeszcze grę w L.M.? Przecież Arsenal Ladies musiałyby im pomóc w każdym meczu. Grać w piłkę nożną oczywiście.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:44

Valladolid, z tego co sie orientuje, nalezy do brazylijskiego Ronaldo i jest to klub opierajacy sie na skautingu oraz szkoleniu mlodziezy, zatem gwiazdki z napompowanym ego raczej nie zapragna.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214317.06.2020, 23:44

@FromCradleToGrave: debatę oglądał, daj mu spokój

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 317.06.2020, 23:43

@FabsFAN napisał: "Tierney tez dzisiaj sie nie popisal... pisalem przed meczem, ze w zyciu bym go na tak gleboka wode nie rzucil, poniewaz bylo to jego pierwsze spotkanie od ( 7 MIESIECY!!! ), w dodatku po wyleczeniu kontuzji, wiec naturalnie chlop mialby jeszcze wieksze problemy z tymi wiatrakami blekitnymi niz Kola czy Saka."

Ty chlopie ogladales wogole ten mecz?

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214317.06.2020, 23:43

@Simpllemann napisał: "Jeśli Ceballos dalej marzy o grze w Realu, to niech zacznie myśleć o tym z Valladolid."
Real Oviedo to maks

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2417.06.2020, 23:42

Arsenal have now gone exactly 2,000 days without an away win over the 'Big 6' Premier League teams

xDDDD

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.06.2020, 23:42

@FabsFAN: Jesteś członkiem Trybunału Arbitrażowego?

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2417.06.2020, 23:40

Jedyny plus to fakt, ze przynajmniej nikt(mam nadzieje) nie bedzie pisał tu o jakichś szansach na top 4 i lidze mistrzow, lol