Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal 17.06.2020, 22:15, Łukasz Wandzel 968 komentarzy

Po ponad 3 miesiącach drużyny z Anglii w końcu mogą dokończyć sezon. Arsenal po powrocie na boiska Premier League rozpoczął swoje zmagania na Etihad, gdzie pojechał zmierzyć się z Manchesterem City. I choć sytuacja na świecie wymusiła na piłkarzach The Gunners przerwę od gry w piłkę, to udowodnili oni, że pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Piłkarze Mikela Artety mimo słabej gry zarówno w obronie, jak i w ataku, przegrali ten mecz dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to David Luiz nie pierwszy już raz osłabił drużynę, otrzymując czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Arsenal zagrał dziś pierwszy mecz od kilku miesięcy, ale zaliczył ogromny falstart.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mari (23' Luiz), Mustafi, Tierney - Xhaka (7' Ceballos), Guendouzi (67' Maitland-Niles) - Aubameyang, Saka, Willock (68' Nelson) - Nketiah (67' Lacazette).

Manchester City: Ederson - Walker, Garcia, Laporte (70' Fernandinho), Mendy - D. Silva (65' Bernardo), Gündoğan, De Bruyne (70' Rodri) - Mahrez (65' Foden), Jesus (80' Aguero), Sterling.

Nie najlepiej rozpoczęło się to starcie dla przyjezdnych. Już w pierwszych minutach Pablo Mari faulował tuż przed polem karnym, przez co Bernd Leno był zmuszony interweniować po strzale Kevina De Bruyne. Następnie murawę opuścił Granit Xhaka z powodu kontuzji, a zastąpił go Dani Ceballos. Mięśniowe problemy sprawiły, że przed 25. minutą Mikel Arteta wykorzystał też drugą zmianę, a David Luiz zmienił na środku obrony Pablo Mariego.

Co się tyczy samej gry, pierwsza połowa nie charakteryzowała się szalonym tempem. Wyraźną przewagę mieli podopieczni Pepa Guardioli, którzy ustawiali się wyżej i raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym Arsenalu. Piłkarze The Citizens potrafili w odpowiednim momencie przyspieszyć akcję i sprawić, że defensywa Kanonierów nie nadążała. Zespół Mikela Artety miał problemy z grą w środku pola i mógł liczyć jedynie na posyłanie futbolówki za plecy obrońców. Hiszpań desygnował do wyjściowego składu sporo młodych zawodników, u których widać było zacięcie. Mimo to plan na strzelenie gola Edersonowi wydawał się niejasny.

Jedynym godnym pochwały zawodnikiem Arsenalu był Bernd Leno. Niemiecki golkiper dał pokaz formy, jednak jego koledzy zbyt często dawali się ogrywać rywalom. Słaba gra w obronie w końcu musiała skończyć się utratą bramki. Tuż przed przerwą Raheem Sterling, który nie pierwszy raz był blisko zdobycia gola, w końcu otworzył wynik spotkania. Niepilnowany Anglik dostał piłkę za plecy defensorów, a Leno w końcu skapitulował.

Arsenal nie mógł gorzej rozpocząć drugiej połowy. David Luiz sfaulował w polu karnym Riyada Mahreza, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne. Kanonierzy przegrywali już 0-2 i od tej pory zmuszeni byli grać w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą londyńczycy nie istnieli w ofensywie, ale po straceniu nie tylko kolejnego gola, ale i jednego zawodnika, marzenia o jakichkolwiek punktach się oddalały. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w skupieniu był Bernd Leno. Pozostali piłkarze Arsenalu grali za wolno względem swoich oponentów, a ich podania były często za lekkie.

Tymczasem Manchester City nie narzucał wysokiego tempa i urządził sobie trening, co jakiś czas tworząc okazję pod bramką gości. Sytuacji Arsenalu nie poprawiły zmiany na ofensywnych pozycjach. Z boiska zeszli Eddie Nketiah i Joe Willock, a zastąpili ich Alexandre Lacazette i Reiss Nelson. Przyjezdni opuścili Etihad Stadium bez celnego strzału na bramkę Edersona.

Pod koniec meczu w starciu z własnym bramkarzem ucierpiał młody Eric Garcia. Zawodnikowi długo była udzielana pomoc medyczna, a ostatecznie opuścił murawę na noszach. Z powodu przerwy w grze sędzia doliczył do meczu 11 minut. W tym czasie na listę strzelców wpisał się jeden z piłkarzy City. Sergio Aguero otrzymał dobre podanie, po którym w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Strzał Argentyńczyka dobił jednak Phil Foden, czym ustalił wynik spotkania, 3-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Jacek1s komentarzy: 764617.06.2020, 23:05

@cvp napisał: "Długo jeszcze mam czekać na najlepszy?"

Od 5 do 20 lat, tak bym szacował.

Ranczomen komentarzy: 1236217.06.2020, 23:05

Arsenal już nie ma pi...dy. Arsenal ma rozklapichę.

enrique komentarzy: 1932917.06.2020, 23:04

Guardiola jakiś dziwny. Chłopak na noszach przejechał przed nim a ten nawet na niego nie spojrzał.

Rafson95 komentarzy: 1058917.06.2020, 23:04

Już jakieś 12 lat oglądam regularnie Arsenal i tylko w pizde i w pizde i w pizde (oczywiście za wyjątkiem 3 pucharów Anglii w ostatnich latach) to mam prawo się chyba czuć zmęczony

Jacek1s komentarzy: 764617.06.2020, 23:04

Dlaczego mi pokazuje Google, że mecz zawieszony?

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 23:03

Ale oni delikatni. Nie zlicze ile razy ktos tak na koszu we mnie wlecial, albo w kogos innego. Ani razu nie wzywalismy karetki. :D

Freo98 komentarzy: 647617.06.2020, 23:03

@Ranczomen: jeszcze za mało xd jeszcze pare lat i zasłużymy na ten najlepszy hah

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 23:03

@thegunners101: ja mam nadzieję że tego pana już jednak nie zobaczę w koszulce Arsenalu. Broniłem go jakiś czas, ale granice tolerancji mi się skończyły. Wolę jednak Sokratisa i jego zapasy w stylu greckim.

cvp komentarzy: 110517.06.2020, 23:03

@Jacek1s: Długo jeszcze mam czekać na najlepszy?

Ranczomen komentarzy: 1236217.06.2020, 23:02

@Jacek1s napisał: "Jeśli nie oglądasz Arsenalu kiedy jest najgorszy, to nie zasługujesz na Arsenal, który jest najlepszy."

Jak my to od 3 lat robimy xD

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1017.06.2020, 23:02

#BlackLivesMatter, a kiedy akcja #ArsenalFansLivesMatter?

Jacek1s komentarzy: 764617.06.2020, 23:02

Arsenal2004 komentarzy: 380317.06.2020, 23:01

@thegunners101: teraz przynajmniej jest wymówka.

Rafson95 komentarzy: 1058917.06.2020, 23:00

Ja jak zobaczyłem składy stwierdziłem, że nie oglądam.

Patrzę teraz na statystyki, 28% posiadania piłki, 2 strzały ogółem, 0 celnych...

Dobra decyzja.

marcingus1 komentarzy: 117817.06.2020, 23:00

@ZielonyLisc: moja kiedys ze mna ogladala, ale wlasnie to samo stwierdzila i mi sie dziwi, ze dalej ogladam :D

enrique komentarzy: 1932917.06.2020, 22:59

@ZielonyLisc: Słyszę to od mojej żony średnio co 2-3 tygodnie.
Dziś mówię Arsenal gra - nawet nie pytając się z kim "i tak przegrają".

thegunners101 komentarzy: 248517.06.2020, 22:58

Może i lepiej, że Luiz w tym meczu wyleciał, i tak byśmy w czapę dostali.

enrique komentarzy: 1932917.06.2020, 22:58

@Ranczomen: BLM ? Chyba se jaja robisz. Najlepszym zawodnikiem jest BLM, ewentualnie BLM.

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 22:58

@Jacek1s: po co? Sabotować?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.06.2020, 22:57

jak dla mnie jak w lato nie zainwestują w Top Obrońcę, Środek pomocy i Napastnika z topki to dziura się zrobi jeszcze większa i nawet Ambitny Arteta tutaj nie pomoże.

Dziadyga komentarzy: 837917.06.2020, 22:57

@ZielonyLisc napisał: "już dojechałem ale dzięki za troskę :D"

To dobrze ;-)
Ich olac,bo 100 k sobie wezma i heheszki bedą na treningach jak to oni ciezko pracuja,wiec o zwykłych smiertelników trzeba dbac :D

Jacek1s komentarzy: 764617.06.2020, 22:57

@Paul77 napisał: "Jeszcze jedno goowno z Chelsea sprowadzą na Emirates, to osobiście pojadę tam i zrobię zadymę."

Ten Łiljam z Czelsi dobry, bo tani. Tak właściwie darmowy. Brać!

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 22:57

@ZielonyLisc: Auba ma ambicje jezdzic jak najlepszym autem. Bedzie gral tam gdzie dadza mu najwiecej kasiuty. :D

marcingus1 komentarzy: 117817.06.2020, 22:55

dlaczego w takiej sytuacji przerywa akcje sedzia?

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.06.2020, 22:55

@enrique: W przeciwieństwie do Ozila Auba to piłkarz z ambicjami także domyślam się, że nawet potężna tygodniówka go nie przekona ;)

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 517.06.2020, 22:55

Aż sobie włączyłem jak Cazorla kręcił środkiem w meczu z City i mi się humor poprawił :P

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 22:55

@FabsFAN: jeśli chce tu zostać... To pokazuję że tak myślę

Ranczomen komentarzy: 1236217.06.2020, 22:54

@Traitor: Wiesz co się liczy? Szacunek ludzi BLM