Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal 17.06.2020, 22:15, Łukasz Wandzel 968 komentarzy

Po ponad 3 miesiącach drużyny z Anglii w końcu mogą dokończyć sezon. Arsenal po powrocie na boiska Premier League rozpoczął swoje zmagania na Etihad, gdzie pojechał zmierzyć się z Manchesterem City. I choć sytuacja na świecie wymusiła na piłkarzach The Gunners przerwę od gry w piłkę, to udowodnili oni, że pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Piłkarze Mikela Artety mimo słabej gry zarówno w obronie, jak i w ataku, przegrali ten mecz dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to David Luiz nie pierwszy już raz osłabił drużynę, otrzymując czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Arsenal zagrał dziś pierwszy mecz od kilku miesięcy, ale zaliczył ogromny falstart.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mari (23' Luiz), Mustafi, Tierney - Xhaka (7' Ceballos), Guendouzi (67' Maitland-Niles) - Aubameyang, Saka, Willock (68' Nelson) - Nketiah (67' Lacazette).

Manchester City: Ederson - Walker, Garcia, Laporte (70' Fernandinho), Mendy - D. Silva (65' Bernardo), Gündoğan, De Bruyne (70' Rodri) - Mahrez (65' Foden), Jesus (80' Aguero), Sterling.

Nie najlepiej rozpoczęło się to starcie dla przyjezdnych. Już w pierwszych minutach Pablo Mari faulował tuż przed polem karnym, przez co Bernd Leno był zmuszony interweniować po strzale Kevina De Bruyne. Następnie murawę opuścił Granit Xhaka z powodu kontuzji, a zastąpił go Dani Ceballos. Mięśniowe problemy sprawiły, że przed 25. minutą Mikel Arteta wykorzystał też drugą zmianę, a David Luiz zmienił na środku obrony Pablo Mariego.

Co się tyczy samej gry, pierwsza połowa nie charakteryzowała się szalonym tempem. Wyraźną przewagę mieli podopieczni Pepa Guardioli, którzy ustawiali się wyżej i raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym Arsenalu. Piłkarze The Citizens potrafili w odpowiednim momencie przyspieszyć akcję i sprawić, że defensywa Kanonierów nie nadążała. Zespół Mikela Artety miał problemy z grą w środku pola i mógł liczyć jedynie na posyłanie futbolówki za plecy obrońców. Hiszpań desygnował do wyjściowego składu sporo młodych zawodników, u których widać było zacięcie. Mimo to plan na strzelenie gola Edersonowi wydawał się niejasny.

Jedynym godnym pochwały zawodnikiem Arsenalu był Bernd Leno. Niemiecki golkiper dał pokaz formy, jednak jego koledzy zbyt często dawali się ogrywać rywalom. Słaba gra w obronie w końcu musiała skończyć się utratą bramki. Tuż przed przerwą Raheem Sterling, który nie pierwszy raz był blisko zdobycia gola, w końcu otworzył wynik spotkania. Niepilnowany Anglik dostał piłkę za plecy defensorów, a Leno w końcu skapitulował.

Arsenal nie mógł gorzej rozpocząć drugiej połowy. David Luiz sfaulował w polu karnym Riyada Mahreza, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne. Kanonierzy przegrywali już 0-2 i od tej pory zmuszeni byli grać w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą londyńczycy nie istnieli w ofensywie, ale po straceniu nie tylko kolejnego gola, ale i jednego zawodnika, marzenia o jakichkolwiek punktach się oddalały. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w skupieniu był Bernd Leno. Pozostali piłkarze Arsenalu grali za wolno względem swoich oponentów, a ich podania były często za lekkie.

Tymczasem Manchester City nie narzucał wysokiego tempa i urządził sobie trening, co jakiś czas tworząc okazję pod bramką gości. Sytuacji Arsenalu nie poprawiły zmiany na ofensywnych pozycjach. Z boiska zeszli Eddie Nketiah i Joe Willock, a zastąpili ich Alexandre Lacazette i Reiss Nelson. Przyjezdni opuścili Etihad Stadium bez celnego strzału na bramkę Edersona.

Pod koniec meczu w starciu z własnym bramkarzem ucierpiał młody Eric Garcia. Zawodnikowi długo była udzielana pomoc medyczna, a ostatecznie opuścił murawę na noszach. Z powodu przerwy w grze sędzia doliczył do meczu 11 minut. W tym czasie na listę strzelców wpisał się jeden z piłkarzy City. Sergio Aguero otrzymał dobre podanie, po którym w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Strzał Argentyńczyka dobił jednak Phil Foden, czym ustalił wynik spotkania, 3-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal96l komentarzy: 501917.06.2020, 23:36

Auba bilet już kupiony

Malina komentarzy: 122617.06.2020, 23:35

...i po tym meczu, Auba uświadomił sobie, że trzeba opuścić "szalupe" póki jest ku temu okazja a do jego opuszczenia dołączy Laca i zostaniemy z Nketim i Martinnim.

silvano95 komentarzy: 981117.06.2020, 23:35

@mikowhy Widzałem jak oni grali razem , i jak dziś grali nasi młodziki . Uwierz nie było by różnicy a mecz zakończył by się identycznie.

Gofer999 komentarzy: 1470417.06.2020, 23:34

@Rosomak: Czyli Wenger, Emery, zarzad. :D

Mihex komentarzy: 2360417.06.2020, 23:34

D14 komentarzy: 436617.06.2020, 23:34

Swoją drogą jak Sporting zobaczy co ten Luiz odwala to z pewnością zakończy tam kariere xD

1 czyste konto"

Problem jest bardziej zlozony niz nam sie wydaje.

Spejsik komentarzy: 342017.06.2020, 23:33

@D14: W sumie też miałem jakąś nadzieję na dobry wynik :D

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 317.06.2020, 23:33

Za 3 sezonu klub będzie marką na miarę Crystal Palace.

dolny komentarzy: 265617.06.2020, 23:32

@kwiatinho: to jest jedna wielka wypadkowa...gdyby nie kontuzja mariego nie byloby na boisku luiza itd. itd....

Alonso komentarzy: 1282417.06.2020, 23:31

Ranczomen to chyba zbanowany za to co Duda na debacie opowiadał

kwiatinho komentarzy: 1312817.06.2020, 23:31

@arsenallord:
Mari był pewniejszy? Objeżdżali go aż miło i do tego faulował w głupim miejscu.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1017.06.2020, 23:31

@silvano95: sądzę, że by było. Doświadczenie+umiejętności jednak po stronie Ozila, Laci i Pepe. Jak Arteta ma coś udowadniać tym piłkarzom na siłę, to sorry, ale nie w meczu z mistrzem Anglii.

Rosomak komentarzy: 254217.06.2020, 23:31

@Gofer999: Nie ma tyle alkoholu w wielkiej brytanie żeby takie zakupy za taką kasę porobić i twierdzić że to przypadek. Tu można to tłumaczyć tylko jednym zbiorowa tępota umysłowa wszystkich osób odpowiedzialnych za transfery.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:31

Tierney tez dzisiaj sie nie popisal... pisalem przed meczem, ze w zyciu bym go na tak gleboka wode nie rzucil, poniewaz bylo to jego pierwsze spotkanie od ( 7 MIESIECY!!! ), w dodatku po wyleczeniu kontuzji, wiec naturalnie chlop mialby jeszcze wieksze problemy z tymi wiatrakami blekitnymi niz Kola czy Saka.

Arsenal96l komentarzy: 501917.06.2020, 23:30

Teraz tylko ożenić te pokraki komuś ... Najlepiej na takich warunkach jak zrobiliśmy to z Iwobim :D

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 317.06.2020, 23:30

Gdyby prowadził Nas Duda to powiedziałby,że cały czas się uczymy gry. Uczymy się kiedy jedziemy i kiedy czytamy schematy a teraz jest blisko podpisania ważnych dokumentów które dadzą bardzo dużo klubowi i go odbudują a później napuściłby na graczy City Ostry Cień Mgły.

Gunner915 komentarzy: 282117.06.2020, 23:30

@rreddevilss

przebudowa? Przebudowac to mozna jak sie ma jakiekolwiek fundamenty. W Arsenalu nie ma ani kasy, ani pomyslu, ani pilkarzy do sprzedania za dobre pieniadze zwlaszcza w dobie Covidu. Ceballos wraca do Madrytu, Auba posiedzi rok i odejdzie za darmo i kolejne wielkie dziury w skladzie bez zadnych srodkow na ich uzupelnienie. Srodek tabeli to bedzie cel na kolejne lata.

kwiatinho komentarzy: 1312817.06.2020, 23:30

@dolny:
Ale ogólnie oglądałeś mecz? Tu byśmy mogli wystawić wszystkich naszych ofensywnie usposobionych graczy na raz a i tak by nas zniszczyli.
Tylko dzięki Leno porażka jest takich rozmiarów. Gdyby było 7 też by nic się nie stało

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11717.06.2020, 23:30

A ja głupi chciałem Luiza zostawić na przyszły sezon. Oby to był jego ostatni mecz tutaj. Mari był dużo pewniejszy.

D14 komentarzy: 436617.06.2020, 23:29

@Spejsik:

Ja postawiłem, że Arsenal wygra obie połowy z kursem 44 XD ale to nic.. Luiza na szczęście już nie ma, więc idą lepsze czasy. Z Brighton po 3 pkt

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 517.06.2020, 23:29

Zdajecie sobie sprawę, że najbardziej krytykowany Mustafi jest naszym najlepszym obrońcą w drużynie?

vergil99111 komentarzy: 128617.06.2020, 23:29

Arsenal wyglądał dzisiaj jak ten murzyn. Brakowało tylko żeby mówili nie mogę oddychać xD.

cvp komentarzy: 110517.06.2020, 23:29

Póki mamy takich graczy jak Ozil, który woli grać w Fortnite niż w futbol, to będzie okupować miejsca w środku tabeli

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:28

@D14:
Mozna wyprobowac mlodzikow, jednak wystepy absolwentow akademii Arsenal FC nie napawaja optymizmem i watpie, aby ktos po prostu nowy zmienil wiele w materii defensywnej.

Czeczenia komentarzy: 1248917.06.2020, 23:28

Na dziś odstajemy od czołówki bardzo wyraźnie. Nie, nie chodzi o zwycięstwa. Tutaj nawet nie podjęto walki. Kolejny raz.

Oczywiście to nie jest usprawiedliwieniem, ale skład to jest jakiś dramat. Nie widzę pola by nawiązać walkę o podium w ciągu najbliższych pięciu pat. Obrony nie ma, po prostu nie ma. Te Willocki, Maitlandy itd. - umówmy się, serce mocniej nie bije na widok ich gry. Wsadzisz ich do Aston Villi, to niczego w historii piłki to nie zmieni. Bardzo, bardzo dużo pracy przed Artetą.

I naprawdę, nie chodzi o ten mecz. Tak po prostu jest. To nie przypadek te regularne wciry od topki.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.06.2020, 23:28

No niestety

cycatewiewiorki komentarzy: 41217.06.2020, 23:28

Wreszcie tego tego .. zbanowali jeszcze tylko fabsrana poproszę

silvano95 komentarzy: 981117.06.2020, 23:27

@mikowhy A kto ma wyjść? Nie mów mi że z Laca , Pepe czy z Ozilem byłoby by lepiej.

kwiatinho komentarzy: 1312817.06.2020, 23:27

Zaskoczyliśmy City nie oddając ani jednego celnego strzału na bramkę rywala.
Ederson żeby mieć ciutkę emocji postanowił staranować swojego obrońcę

TomekO komentarzy: 275017.06.2020, 23:27

Ten mecz był tak denny że ciekawsze były nasze wczorajsze dyskusję o polityce.

Kto zagra na środku w następnym meczu ? Może Laca bo i tak nic nie strzeli.

Arteta fatalnie ustawił zespół. Wyglądało to koszmarnie.

Varatas,

Aha, no jeśli Ty tak przypuszczasz to oddaje Ci racje. Mnóstwo dobrych argumentów które podałeś zmieniło moje zdanie.

Gofer999 komentarzy: 1470417.06.2020, 23:26

@Rosomak: Wenger i Emery i nasz zarzad.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1017.06.2020, 23:26

Jak tu ma być dobrze jak my na City wychodzimy z Nketiahem i Willkokiem

D14 komentarzy: 436617.06.2020, 23:26

@FabsFAN:

Luiz poprzeczkę zawiesił na takiej wysokości, że znajdą się zmiennicy nawet w U21, autentycznie.. gość robi babole w każdym meczu. Mustafi przy nim to skała

Er4s komentarzy: 313217.06.2020, 23:26

@FabsFAN:
Gdyby zaś prowadził go Trzaskowski pewnie usłyszelibyśmy, że mamy za mało równości w drużynie i to skandal, że w obronie nie mógł zagrać żaden murzynek :( ale lekiem na wszystko będzie nowy stadion z europalet i odbudujemy te markę!

dolny komentarzy: 265617.06.2020, 23:25

@kobza22: moze gdyby na skrzydlach zagral gabi i pepe i na szpicy auba to wynik bylby inny...nigdy sie nie dowiesz. nazwisko willocka w trakcie meczu uslyszalem chyba w 60 minucie...

varatas komentarzy: 256517.06.2020, 23:25

@Kanonier8: Przypuszczam, że dla wielu piłkarzy tez to parodia, tylko nikt z nich tego nie powie. Poprawnośc polityczna weszła tak mocno, że by tylko narobili sobie problemu. A na co to komu.

Rosomak komentarzy: 254217.06.2020, 23:25

Ktoś mi wyjaśni jakim sposobem zebraliśmy tyle bomb zegarowych na środku obrony w zaledwie 4-5 lat ?? Przecież jak nie jedna melepeta coś odwali to druga i tak jest co mecz.

kwiatinho komentarzy: 1312817.06.2020, 23:25

Jak to było? City bez kibiców nie jest faworytem?