Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal 17.06.2020, 22:15, Łukasz Wandzel 968 komentarzy

Po ponad 3 miesiącach drużyny z Anglii w końcu mogą dokończyć sezon. Arsenal po powrocie na boiska Premier League rozpoczął swoje zmagania na Etihad, gdzie pojechał zmierzyć się z Manchesterem City. I choć sytuacja na świecie wymusiła na piłkarzach The Gunners przerwę od gry w piłkę, to udowodnili oni, że pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Piłkarze Mikela Artety mimo słabej gry zarówno w obronie, jak i w ataku, przegrali ten mecz dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to David Luiz nie pierwszy już raz osłabił drużynę, otrzymując czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Arsenal zagrał dziś pierwszy mecz od kilku miesięcy, ale zaliczył ogromny falstart.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mari (23' Luiz), Mustafi, Tierney - Xhaka (7' Ceballos), Guendouzi (67' Maitland-Niles) - Aubameyang, Saka, Willock (68' Nelson) - Nketiah (67' Lacazette).

Manchester City: Ederson - Walker, Garcia, Laporte (70' Fernandinho), Mendy - D. Silva (65' Bernardo), Gündoğan, De Bruyne (70' Rodri) - Mahrez (65' Foden), Jesus (80' Aguero), Sterling.

Nie najlepiej rozpoczęło się to starcie dla przyjezdnych. Już w pierwszych minutach Pablo Mari faulował tuż przed polem karnym, przez co Bernd Leno był zmuszony interweniować po strzale Kevina De Bruyne. Następnie murawę opuścił Granit Xhaka z powodu kontuzji, a zastąpił go Dani Ceballos. Mięśniowe problemy sprawiły, że przed 25. minutą Mikel Arteta wykorzystał też drugą zmianę, a David Luiz zmienił na środku obrony Pablo Mariego.

Co się tyczy samej gry, pierwsza połowa nie charakteryzowała się szalonym tempem. Wyraźną przewagę mieli podopieczni Pepa Guardioli, którzy ustawiali się wyżej i raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym Arsenalu. Piłkarze The Citizens potrafili w odpowiednim momencie przyspieszyć akcję i sprawić, że defensywa Kanonierów nie nadążała. Zespół Mikela Artety miał problemy z grą w środku pola i mógł liczyć jedynie na posyłanie futbolówki za plecy obrońców. Hiszpań desygnował do wyjściowego składu sporo młodych zawodników, u których widać było zacięcie. Mimo to plan na strzelenie gola Edersonowi wydawał się niejasny.

Jedynym godnym pochwały zawodnikiem Arsenalu był Bernd Leno. Niemiecki golkiper dał pokaz formy, jednak jego koledzy zbyt często dawali się ogrywać rywalom. Słaba gra w obronie w końcu musiała skończyć się utratą bramki. Tuż przed przerwą Raheem Sterling, który nie pierwszy raz był blisko zdobycia gola, w końcu otworzył wynik spotkania. Niepilnowany Anglik dostał piłkę za plecy defensorów, a Leno w końcu skapitulował.

Arsenal nie mógł gorzej rozpocząć drugiej połowy. David Luiz sfaulował w polu karnym Riyada Mahreza, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne. Kanonierzy przegrywali już 0-2 i od tej pory zmuszeni byli grać w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą londyńczycy nie istnieli w ofensywie, ale po straceniu nie tylko kolejnego gola, ale i jednego zawodnika, marzenia o jakichkolwiek punktach się oddalały. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w skupieniu był Bernd Leno. Pozostali piłkarze Arsenalu grali za wolno względem swoich oponentów, a ich podania były często za lekkie.

Tymczasem Manchester City nie narzucał wysokiego tempa i urządził sobie trening, co jakiś czas tworząc okazję pod bramką gości. Sytuacji Arsenalu nie poprawiły zmiany na ofensywnych pozycjach. Z boiska zeszli Eddie Nketiah i Joe Willock, a zastąpili ich Alexandre Lacazette i Reiss Nelson. Przyjezdni opuścili Etihad Stadium bez celnego strzału na bramkę Edersona.

Pod koniec meczu w starciu z własnym bramkarzem ucierpiał młody Eric Garcia. Zawodnikowi długo była udzielana pomoc medyczna, a ostatecznie opuścił murawę na noszach. Z powodu przerwy w grze sędzia doliczył do meczu 11 minut. W tym czasie na listę strzelców wpisał się jeden z piłkarzy City. Sergio Aguero otrzymał dobre podanie, po którym w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Strzał Argentyńczyka dobił jednak Phil Foden, czym ustalił wynik spotkania, 3-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
WukaEs komentarzy: 29817.06.2020, 22:54

Ja bym zaczął przebudowę składu od obu stoperów, później poszukał ze dwóch środkowych pomocników, dorzucił do tego jakiegoś skrzydłowego, napastnika a na koniec jeszcze kogoś na 10. W ostateczności jeszcze lewy obrońca.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2417.06.2020, 22:54

@FabsFAN:

Oo pamietny moment i jeszcze Pepe okiwal Van dijka xD czego tu narzekac

Gunner18AFC komentarzy: 3440 newsów: 317.06.2020, 22:54

@FabsFAN: tak, bo on jest ponad piłkarzami i może sobie mieć wygwizdane na mecz. Ma zasuwac, bez względu na innych. Jak nie to do widzenia

enrique komentarzy: 1932917.06.2020, 22:54

W temacie Auby to już raczej pozamiatane. Pora szukać zmiennika bo on z nami nic nie podpisze, no chyba że będziemy psychiczni i damy mu pensję Ozila.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 22:54

@Traitor:
A pamietasz, jak ReneAdelaide w sparingo okiwal Kevina De Bruynego ?

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.06.2020, 22:54

@Dziadyga: już dojechałem ale dzięki za troskę :D

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 22:53

Jeszcze jedno goowno z Chelsea sprowadzą na Emirates, to osobiście pojadę tam i zrobię zadymę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 22:53

@Paul77:
A po co ma sie wczuwac w gre, grajac 10 na 11, przy wyniku 2:0 na Etihad i jeszcze bedac otoczonym przez ludzi pokroju wilcocka. Ja bym na jego miejscu zszedl z boiska.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2417.06.2020, 22:53

A co mnie obchodzi wynik na Etihad? W 2003/4 wygralismy lige bez porazki i to sie liczy

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 22:53

BUahahaha. Geinalne krycie przy wolym. :D

kylo100 komentarzy: 372617.06.2020, 22:52

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 22:52

Mnie martwi Auba... Ma tak jakby wyjeb....e. Nie wczuwa się w grę.

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 22:52

Tierney teraz zolta lae jak Sterling wjecha w Mustafe to nic nie dostal. Hahahahaha. BLM kurla. :D:D:D

Marioht komentarzy: 611417.06.2020, 22:52

Luiz to jest jednak klaun i pajac. Transfery, transfery... ech dramat...

Dziadyga komentarzy: 837917.06.2020, 22:52

@ZielonyLisc napisał: "Nie oglądam meczu bo prowadzę ale widzę, że Luiz czerwo hahahaha WINCYJ ODPADOW Z CZELSI, WINCYJ"

Lepiej skup się na drodze niż na SZMACIARZACH,zachowasz zdrowie.

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 22:51

@Paul77: Nie pierwszy taki wystep z jego strony. Ale dziuba brameczki to mu sie wybacza brak zaangazowania, lanie na mecz, i ochote do gry tylko w momencie kiedy moze zrobic cos pod siebie. ;)

enrique komentarzy: 1932917.06.2020, 22:51

Ktoś wie o co chodzi z tym Strejlauem ? Gdzie nie wejdę w komentarzach ciągle o nim, że ekspert od wszystkiego itd.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125117.06.2020, 22:50

@Paul77: a z kim on ma grać? Mikel nie trafił dziś ze składem, ogólnie mam wrażenie, że grają Ci, którzy się starają na treningach.

M4RJANO komentarzy: 69917.06.2020, 22:50

Po meczu powinni się specjal;nie zarazić zeby było ze nie cipki tylko virus amen

AR14 komentarzy: 131517.06.2020, 22:50

@fabregas1987

Mysle, że grają w przewadze, ale mogę się mylić

kkam195 komentarzy: 138017.06.2020, 22:50

@Paul77 napisał: "Mnie martwi Auba... Ma tak jakby wyjeb....e. Nie wczuwa się w grę."
W większych meczach go nie ma

Alonso komentarzy: 1282417.06.2020, 22:49

@fabregas1987: Guardiola śledzi wypowiedzi polskich trenerów i wie że 2:0 to niebezpieczny wynik

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 22:49

Ech0z komentarzy: 1043117.06.2020, 22:49

@fabregas1987: City nie atakuje oni czekają aż sobie samobuja strzelimy

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.06.2020, 22:49

Pomyśleć,że narzekałem na Gabriela Paulista a ten na rezerwę byłby idealny.

M4RJANO komentarzy: 69917.06.2020, 22:49

jurasmolas44
czy ciebie po za twoim chłopakiem ktoś traktuje poważnie?M

WukaEs komentarzy: 29817.06.2020, 22:49

Ciężko mi sobie wyobrazić miejsca w tabeli przed takim Wolves czy United na koniec sezonu

tyson880 komentarzy: 1049817.06.2020, 22:48

Šrodek pola jeszcze 7/8 lat temu, najlepszy w lidze. Teraz żenada na 10/12 miejsce w tabeli.

fabregas1987 komentarzy: 2582417.06.2020, 22:48

Czemu to City cały czas atakuje przy 0:2?

Mihex komentarzy: 2360417.06.2020, 22:48

@Gofer999: Lacazette broni lepiej od niego.

enrique komentarzy: 1932917.06.2020, 22:47

Fajnie się czyta te artykuły Ornsteina jaka to fajna atmosfera w zespole, jak to profesjonalnie teraz wszystko się prowadzi i w ogóle miód cud i orzeszki, a potem przychodzi mecz i jest w kółko to samo.

ArsenalChampion komentarzy: 812317.06.2020, 22:47

No niestety ale sportowo pomiędzy Arsenalem a City są lata świetlne. Przecież u nich żaden piłkarz Arsenalu nie miał by miejsca w podstawowym składzie

kkam195 komentarzy: 138017.06.2020, 22:47

@kylo100 napisał: "Nie jest zle zawsze to lepiej niz 0-5 :P"
0-2 + 2 kontuzje + 1 czerwona kartka to jak 0-5

Paul77 komentarzy: 990017.06.2020, 22:46

Oby Xhaka, Mari byli szybki zdrowi

dolny komentarzy: 265717.06.2020, 22:46

@enrique: co wy wszyscy macie z tym brakiem emocji itp? Nie ma Cie tam na żywo tylko transmisja. Włącz sobie szum trybun, nie patrz na puste krzesełka i zobaczysz że nasi graja nadal tak samo ****owo

Mihex komentarzy: 2360417.06.2020, 22:46

OptaJoe
@OptaJoe
2015 - David Luiz is the first player to be sent off, concede a penalty and commit an error leading to an opposition goal in a Premier League match since Carl Jenkinson for West Ham vs Bournemouth in August 2015. Hat-Trick. #MCIARS

xDD

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.06.2020, 22:46

noth komentarzy: 264317.06.2020, 22:46

pepe i gabi chyba szykowani na sobote musza byc

tyson880 komentarzy: 1049817.06.2020, 22:46

Przy 5 zmianach brak Pepe? Słabo. Źle to wròży.

tom8203 komentarzy: 151417.06.2020, 22:46

Man. City- B.Leno 2:0
Reszta to tylko tło i żenady kupa !

timiiiii komentarzy: 198017.06.2020, 22:45

Jeszcze tylko Majtlanda brakowało do kompletu... Teraz mamy możliwość oglądania wszystkich naszych gwiazdorow

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 22:44

De Bruyne nawet ze 100 kg nadwagi bylby megakoksem. Przerwa w ogole na niego nie wplynela.

kkam195 komentarzy: 138017.06.2020, 22:44

@mateusz19191010 napisał: "Pepe nawet nie powącha murawy."